robienie pudelek do gier i komponentow

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

robienie pudelek do gier i komponentow

Post autor: Klos »

Czesc,

Szukam prostego sposobu na zrobienie pudelek do gier. Maj aone sluzyc jednemu z 2 celow:
- zastapic oryginalne pudlo gry, gdyz zajmuje ono wiecej powietrza niz sama gra (np. Race for The Galaxy, Dominion, Diamant)
- sluzyc do segregowania elementow gier (czyli tak jak kupne segregatory na srubki np z Obi), czyli musi miec w sobie separatory

Czy ktos zna moze jakis program, ktory pozwolilby to robic, ew wie gdzie cos takiego zamowic?
Oczywiscie wazne aby byla mozliwosc dolozenia na pudelka odpowiednich grafik :)
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: robienie pudelek do gier i komponentow

Post autor: bartek_mi »

ja robie pudelka tak:
http://www.boardgamegeek.com/thread/310 ... ding-howto

pierwsze podejscie bylo do dominiona - niestety nie mialem dobrych materialow to i efekt tylko "przyzwoity". Ale nieiwelki pudelko miesci podstawke i intryge (zakoszulkowana). musze tylko dodrukowac fiszki z nazwami kart

drugie podejscie nieco prostsze - korytko na karty pasujace do pudelka z cywilizacja. sporo latwiej bo nie jest potrzebne wieczko.
efekt jest ok. (wrzuce link do bgg jak/jesli zaakceptuja)

roboty niestety ciut jest ale w godzinke-dwie mozna sie wyrobic z ladnie oklejonym pudelkiem.
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: robienie pudelek do gier i komponentow

Post autor: salmunna »

Ja do Dominiona wykorzystałam pudełko po dodatku do Carcassonne
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Re: robienie pudelek do gier i komponentow

Post autor: bb.bartosz »

Ja trzymam po dwie gry w jedym pudełku-w ten sposób kolekcja zajmuje dwie szuflady zamiast pięciu.
Bardzo łatwo samemu można zrobić kartonowe przegródki wewnątrz pudełka-potrzeby jest gruby karton -z paczki z świezo zakupionymi grami na przykład :)

Pudełko po Cytadeli ma na przykład taki rozmiar, że z takimi przegródkami idealnie miesci sie w nim 6 talii kart koło siebie. U mnie w dwóch przegrodkach jest cytadela, w dwóch Fasolki, a w dwóch sabotazyści:) Instrkcje spokojnie wchodzą na wierzch.

Race 4 the galaxy wszystkie dodatki mieszczą się mi w pudełku po podstawce. Gramy tylko we dwójke, wiec plansze dla jednego gracza, nieuzywane karty ról dla 4 graczy, puste karty itp trzymam poza grą.

Ten system ma pewne wady (hm gdzie jest Sankt Petersburg... no tak, w Caylusie!) ale mi osobiscie ilość zaoszczędzonego miejsca to wynagradza.
Awatar użytkownika
pawel1454
Posty: 231
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:11
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: robienie pudelek do gier i komponentow

Post autor: pawel1454 »

Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: robienie pudelek do gier i komponentow

Post autor: Klos »

Bomba, tylko czy ktos zrobil moze cos takiego na werjse polska? (nazwy kart znaczy sie).
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: robienie pudelek do gier i komponentow

Post autor: Klos »

Aha , dobra.. a w jaki sposob dobrac rozmiary rzeczywiste tych pudelek?
Sa podane owszem, ale zaleznie od tego na jakim papierze sa drukowane, inne beda wymiary... ktos ma jakis pomysl / rozwiazanie?
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: robienie pudelek do gier i komponentow

Post autor: bartek_mi »

Moja tacka do tta wyglada tak:
http://www.geekdo.com/image/810135/thro ... ize=medium
Karty powkladane erami, najpierw militarki, potem cywilne. W pudelku jest luz (ostatnia przegrodka jest pusta) - chyba wejda wszystkie karty ale mi potrzebne pudlo na zestaw dla 2 graczy. Chyba jeszcze zmodyfikuje wytloczke i oddziele militarne bo i tak nie gramy konfrontacyjnie - chyba zrezygnujemy z ciemnych kart.
Klos pisze:Aha , dobra.. a w jaki sposob dobrac rozmiary rzeczywiste tych pudelek?
Sa podane owszem, ale zaleznie od tego na jakim papierze sa drukowane, inne beda wymiary... ktos ma jakis pomysl / rozwiazanie?
Ja nic nie drukuje jeno po staremu - linijka, olowek, skalpel i metalowa linijka :)
Wymiar tez "analogowo" pobierany. Szerokosc/dlugosc karty to wiadomo. Karty ulozylem jedna na drugiej i zmierzylem linijka. dodalem po trochu na przegrodki, na bokach tez ciut zeby luz byl - w koncu jak bedzie minimalny (a nawet calkiem spory) luz to sie nic nie stanie.
Uwazaj zeby nie robic na wcisk bo wtedy kart nie wyjmiesz :)

Podstawa to dobry karton - pierwsze pudlo zrobilem ze zbyt cienkiego. Musialem kombinowac podklejkami z tektury ale to guzik dalo. Cale pudelko sie gnie.
Potem kupilem w sklepie dla artystow karton. Ma ze 2mm grubosci i nadaje sie idealnie choc ciezko go ciac.

Moja rada - zrob jedno. Albo wyjdzie albo nie, a wiecej sie nauczysz niz czytajac dobre rady.
Dice Hate Me :(
ODPOWIEDZ