Malowanie figurek metodą DIP - czym wykańczać

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Malowanie figurek metodą DIP - czym wykańczać

Post autor: schizofretka »

Malowanie metodą DIP zdaje się rządzić na BGG. Czytałem tam również tutoriala, jednak opis w czym maczać figurki odnosił się do realiów amerykańskich i produktów dostępnych w USA. Czego można użyć w naszych warunkach?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Malowanie figurek metodą DIP - czym wykańczać

Post autor: Jervon »

I to co poleca BARD jest bardzo dobrym produktem.
A jeśli chodzi o samo wykańczanie - czyli po zastosowaniu już metody DIP - to matowy lakier.
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 225
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 91 times

Re: Malowanie figurek metodą DIP - czym wykańczać

Post autor: Ezekiel »

Jednakże produkt oferowany przez Barda wydaje mi się dosyć drogi, pucha wygląda na małą i w związku z tym mało wydajną.

Ponieważ wiele lat zajmowałem się grami figurkowymi, także zawodowo, to szczerze polecam forum WFB Border Princes i znajdujące się tam liczne tematy związane z malowaniem, także bejcą. Szczególnie polecam obecnie dosyć już rozległy wątek o dippingu, mnóstwo porad i zdjęć zrobionych przez naprawdę ogarniętych w temacie ludzi :mrgreen: No i oczywiście znaczna większość prac robiona produktami dostępnymi w Polsce czyli Sadolinami i innymi podobnymi siuwaksami :wink: Ekonomicznie i fachowo :mrgreen: Sam także eksperymentowałem z bejcą i widziałem na żywo wiele udanych prac. Jakość dobrego bejcowania to poziom absolutnie zadawalający, jeżeli chodzi o figurki do gier planszowych.

Co do wykańczania po bejcy, to rozumiem, że chodzi o zrobienie matu, bo często figurki się błyszczą - tu oczywiście lakiery w spreju matowe będą najlepsze (choć nie lubię produktów Games Workshop to przyznam, że ich matowy lakier jest rewelacyjny). Ale jeżeli po bejcy bardzo się figurka nie błyszczy (są różne bejce z róznym efektem), to lakierowanie nie ma sensu, bejca daje ochronę i trwałość na lata :D
ODPOWIEDZ