sposób na tanie koszulki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
pit84
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2008, 00:26
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

sposób na tanie koszulki

Post autor: pit84 »

Hej,
ostatnio zakupiłem dominion razem z intrygą i potrzebowałem koszulek. Zakupiłem początkowo 3 opakowania koszulek Mayday Games. Okazało się, że są źle wycięte - za krótkie.Wymieniłem te 3 opakowania na 9 opakowań koszulek ultra pro silver i "natchnęło" mnie na dopasowanie ich do potrzebnych kart.
DSCN0355.JPG
Widzimy tu wszystkie akcesoria potrzebne do tej "pracy" - deska do krojenia, świeczka, wkład od noża tapicerskiego (może być ostra linijka), nóż do cięcia/robienia zgrzewu - nie może być to nóż tapicerski, musi mieć troszkę szersze ostrze
DSCN0358.JPG
taki był efekt pierwszych kart, musiałem trochę koszulek spisać na straty, no i dojść do wprawy, niektóre koszulki miał wybrzuszenie przez zbyt lekkie dociśnięcie noża, ale z czasem wychodziły idealnie
DSCN0361.JPG
Przykładałem ostrze tapicerskie w miejscu cięcia i tniemy gorącym nożem.

Na jedną koszulkę początkowo trzeba przeznaczyć około 1 minuty, z czasem wystarcza 30sek. Musze przyznać, że cięcia te wyglądają z czasem lepiej niż te na koszulkach Mayday.
Jak ktoś szuka oszczędności i chce poświęcić trochę czasu na ochronę kart to może mieć koszulkę za 4 grosze zamiast 10/20.
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: sposób na tanie koszulki

Post autor: Mordeczka »

E tam, metody jak w średniowieczu :wink: Trzeba iść z postępem i nowoczesnością! Ja używam metalowego liniału i lutownicy z grubym grotem, w efekcie czego dopasowanie koszulki zajmuje mi kilkanaście sekund. Żywotność jest wystarczająca, na kilkaset kart w WH:I poległo do tej pory raptem kilkanaście koszulek, a grało się dość intensywnie. Lutownice w dłoń i działać, a oszczędności przeznaczyć na kwiaty dla ładniejszej połowy, za to że wytrzymuje z takimi świrami :D
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: sposób na tanie koszulki

Post autor: adikom5777 »

pit84 pisze:...
Na jedną koszulkę początkowo trzeba przeznaczyć około 1 minuty, z czasem wystarcza 30sek.
Czyli zrobienie wszystkich kart do Dominiona to jedynie od 4,5 do 8 godzin pracy :)
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: sposób na tanie koszulki

Post autor: Mordeczka »

adikom5777 pisze:Czyli zrobienie wszystkich kart do Dominiona to jedynie od 4,5 do 8 godzin pracy :)
Jeśli komuś nie przeszkadza koszulka sporo większa od karty to ok, lepiej kupować te prawie pasujące. Dla mnie jednak koszulki muszą być idealnie dopasowane. Pisząc idealnie mam na myśli luz na poziomie max 1mm.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: sposób na tanie koszulki

Post autor: garg »

Mordeczka pisze:[...] a oszczędności przeznaczyć na kwiaty dla ładniejszej połowy, za to że wytrzymuje z takimi świrami :D
Święte słowa :lol: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: sposób na tanie koszulki

Post autor: maciejo »

Mordeczka pisze:
adikom5777 pisze:Czyli zrobienie wszystkich kart do Dominiona to jedynie od 4,5 do 8 godzin pracy :)
Jeśli komuś nie przeszkadza koszulka sporo większa od karty to ok, lepiej kupować te prawie pasujące. Dla mnie jednak koszulki muszą być idealnie dopasowane. Pisząc idealnie mam na myśli luz na poziomie max 1mm.
Albo nie kupować WCALE :!: Oszczędzamy kasę a wrażenia z gry nieporównywalne :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Królik
Posty: 376
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:16
Lokalizacja: Bemowo
Been thanked: 1 time

Re: sposób na tanie koszulki

Post autor: Królik »

Zwłaszcza gdy gra (jak Dominion) ma mnóstwo dodatków wychodzących w różnych okresach i możliwe jest dopasowywanie zagrań po stopniu zniszczenia kart w decku (dociagnąłbym ze Studni życzeń bo potrzebuję Barona, ale karta jest za mało zniszczona jak na tę z Intrygi więc mówię kartę z najświeższego dodatku bo szansa na trafienie rośnie) - wrażenia rzeczywiście nieporównywalne :wink:
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: sposób na tanie koszulki

Post autor: maciejo »

Królik pisze:Zwłaszcza gdy gra (jak Dominion) ma mnóstwo dodatków wychodzących w różnych okresach i możliwe jest dopasowywanie zagrań po stopniu zniszczenia kart w decku (dociagnąłbym ze Studni życzeń bo potrzebuję Barona, ale karta jest za mało zniszczona jak na tę z Intrygi więc mówię kartę z najświeższego dodatku bo szansa na trafienie rośnie) - wrażenia rzeczywiście nieporównywalne :wink:
Nieszkodzi,po paru grach i tak wszysto się wyrówna a wrażenia z gry pozostanął na wysokim poziomie :wink:
Koszulki to najgłupszy dodatek do planszówek-rozczarowanie dekady :D
Ale ok.To tylko moje zdanie-przepraszam :|
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: sposób na tanie koszulki

Post autor: kwiatosz »

Ja generalnie nie koszulkuję, ale oczywiście są wyjątki - gry GMT mają przeważnie takie karty, których się nie da tasować na zakładkę - bo się łamią. Tasowanie poprzez rozdzielanie na stosiki trwa za długo, a w koszulkach wciska się jedną połowę talii w drugą i wszystko śmiga :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Królik
Posty: 376
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:16
Lokalizacja: Bemowo
Been thanked: 1 time

Re: sposób na tanie koszulki

Post autor: Królik »

maciejo pisze: Koszulki to najgłupszy dodatek do planszówek-rozczarowanie dekady :D
Ale ok.To tylko moje zdanie-przepraszam :|
Niepotrzebnie, jedni lubia koszulki inni nie i tak jest oki.
Ja generalnie koszulkuję, bo często sprzedaję/wymieniam gry i staram się zachować ich dobry stan dla następców.
ODPOWIEDZ