[Print & Play] Mega cywilizacja PL / Mega empires PL

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: [Print & Play] Mega cywilizacja

Post autor: narandil »

Niesamowite efekty !!!
mam parę pytań
1a. Co to za karton z którego powstało pudełko?
1b. W sumie to nie ogarniam jak powstało to pudełko - spód był w ogóle doklejany do boków? Bo to wygląda tak jakby tylko boki były ze sobą klejone taśmą
2. jak zamieniłeś kwadratowe żetony w okrągłe? jakimś wybijakiem? Z czego je w ogóle zrobiłeś - drewna? Sam mam za każdym razem problem z robieniem okrągłych żetonów

w ogóle następnym razem jak będziesz coś takiego robił to może chciałoby ci się włączyć kamerę i nagrać filmik instruktażowy przy okazji :D:D
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Mega cywilizacja

Post autor: Sir_Yaro »

narandil pisze:Niesamowite efekty !!!
dziękować. Zdjęcia są bardzo słabe i realnie efekt jest lepszy. Jestem bardzo zadowolony. :)
mam parę pytań
1a. Co to za karton z którego powstało pudełko?
Tektura introligatorska 1.5mm
1b. W sumie to nie ogarniam jak powstało to pudełko - spód był w ogóle doklejany do boków? Bo to wygląda tak jakby tylko boki były ze sobą klejone taśmą
Tutaj masz jeszcze jedno tak zrobione. Może będzie widac lepiej.
https://goo.gl/photos/KF6PDvaPnXUcNzTQ9

Musisz myśleć o ściankach takiego pudełka jako o czymś co ma grubość, a nie jest niemal 2 wymiarową kartką :) Obie połówki sa robione o tak:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Kwestia tylko dokładnego policzenia wymiarów i bardzo dokładnego wycięcia. Albo można zamówić pocięcie sobie laserem. Będzie idealnie pasować - tylko drogo :D
2. jak zamieniłeś kwadratowe żetony w okrągłe? jakimś wybijakiem? Z czego je w ogóle zrobiłeś - drewna? Sam mam za każdym razem problem z robieniem okrągłych żetonów
Zakładam, że pytasz o nalepki na żetonach. Bo inaczej nie rozumiem pytania :D
żetony sa wydrukowane na papierze samoprzylepnym i naklejone na żetony. Żetony - nietypowo - nie są papierowe tylko drewniane, wycięte laserem z 3mm sklejki, bejcowane i lakierowane.
Kółka wycinam dziurkaczem 10mm i 16mm. Jakoś w wybijak jeszcze nie zainwestowałem.
Zajrzyj w ostatni plik tutaj:
https://boardgamegeek.com/filepage/1225 ... nt-play-pl
Opisałem tam jak robiłem podobne żetony do ACIV.
w ogóle następnym razem jak będziesz coś takiego robił to może chciałoby ci się włączyć kamerę i nagrać filmik instruktażowy przy okazji :D:D
Takie rzeczy przeważnie trwają od kilku dni do kilku tygodni (np po parę minut dziennie) więc filmowanie tego jest trochę trudne, zdjęcia znacznie łatwiej zrobić.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: [Print & Play] Mega cywilizacja

Post autor: narandil »

dzięki za odpowiedzi ale nadal nie wiem jak spód pudełka trzyma się z jego bokami. Czyżby na zwykły klej Magic które widać na zdjęciu?
Spoiler:
a co do żetonów to chodziło mi oto jak wycinasz takie okrągłe żetonowe podstawy (z drewna) - ale napisałeś że laserem więc w tym temacie nie mam pytań :)
a z kolei taki dziurkacz do papieru to ma zmienną średnicę wycinania? Możesz podrzucić jakiegoś linka gdzie takowy kupić?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Mega cywilizacja

Post autor: Sir_Yaro »

narandil pisze:dzięki za odpowiedzi ale nadal nie wiem jak spód pudełka trzyma się z jego bokami. Czyżby na zwykły klej Magic które widać na zdjęciu?
No tak. Akurat ta część wydała mi się oczywista i nie pisałem nic o tym. kleje albo magickiem albo wikolem. Taśma malarska jest zaaplikowana tylko na parę minut aby klej związał.
a co do żetonów to chodziło mi oto jak wycinasz takie okrągłe żetonowe podstawy (z drewna) - ale napisałeś że laserem więc w tym temacie nie mam pytań :)
http://allegro.pl/show_item.php?item=6069079584
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=11122044
a z kolei taki dziurkacz do papieru to ma zmienną średnicę wycinania? Możesz podrzucić jakiegoś linka gdzie takowy kupić?
Nie ma zmiennej ma stałą. I pomiędzy 10mm, a 16mm nie znalazłem nic. Tylko mniejsze (5mm) i większe (25mm,38mm itd). Ale jeśli wymiary pasują to jest to bardzo wygodny sposób wycinania kółek
Szukaj pod hasłem "Dziurkacz ozdobny DP-Craft koło".
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: [Print & Play] Mega cywilizacja

Post autor: narandil »

:shock: to jestem w szoku że taki Magic/Wikol utrzyma spód pudła z całą zawartością biorąc pod uwagę, na jak małą powierzchnię został nałożony - chyba że należy wziąć poprawkę, że jeszcze okładka naklejana dodatkowo utrzymuje całość w kupie !

co do żetonów to mam nadzieję, że jak kupowałeś te 600szt to dostałeś jakąś zniżkę :wink:
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Mega cywilizacja

Post autor: Sir_Yaro »

narandil pisze::shock: to jestem w szoku że taki Magic/Wikol utrzyma spód pudła z całą zawartością biorąc pod uwagę, na jak małą powierzchnię został nałożony - chyba że należy wziąć poprawkę, że jeszcze okładka naklejana dodatkowo utrzymuje całość w kupie !
Chopie :) przecież mozna spokojnie zrobic całe szafy bez uzycia 1 śruby - tylko kołki i wikol. Sam pamiętam z dzieciństwa meble które były klejone - kilka pokoleń potrafiły wytrzymać.
A papier to ostatecznie przerobione drewno...
co do żetonów to mam nadzieję, że jak kupowałeś te 600szt to dostałeś jakąś zniżkę :wink:
18zł za 540 kwadratów 12x12x3mm
HokanPL
Posty: 27
Rejestracja: 02 maja 2016, 19:11

Re: [Print & Play] Mega cywilizacja PL

Post autor: HokanPL »

Widać że robisz to z pasją. Podziwiam profesjonalizm i efekty. Aż chce się grać! :)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Mega cywilizacja PL

Post autor: Sir_Yaro »

Czy ktoś chciałby mi pomóc w tłumaczeniu instrukcji?
Zostało mi jeszcze 10 stron (z 50) i mam już serdecznie dość... A odpuścić przed samym końcem to głupio....
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Mega cywilizacja PL

Post autor: Sir_Yaro »

Zrobiłem i udostępniłem PL planszę (kliknij na obrazek poniżej):
Obrazek
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Mega cywilizacja PL

Post autor: Sir_Yaro »

Dodałem tor historii oraz rynek potrzebne do wersji dla 3-4 graczy.
ODPOWIEDZ