(Print & Play) Space Empires: 4x PL

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) Space Empires: 4x PL

Post autor: Sir_Yaro »

zoltan1980 pisze: 22 sie 2019, 22:03 W pierwszym poście brak chyba linka do dodatku Replicators - można poprosić? :)
Jak go zrobisz i mi podeślesz to chętnie dodam link :D
zoltan1980
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2019, 21:43

Re: (Print & Play) Space Empires: 4x PL

Post autor: zoltan1980 »

A... bo się sugerowałem zdjęciami :) Więc wychodzi na to, że ten akurat dodatek nie został samodzielnie wydrukowany?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) Space Empires: 4x PL

Post autor: Sir_Yaro »

zoltan1980 pisze: 23 sie 2019, 13:46 A... bo się sugerowałem zdjęciami :) Więc wychodzi na to, że ten akurat dodatek nie został samodzielnie wydrukowany?
Samodzielnie to tylko za niego zapłaciłem :)
Awatar użytkownika
husar
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2019, 21:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: (Print & Play) Space Empires: 4x PL

Post autor: husar »

Część,
Mam pytanie odnośnie żetonów. W pliku B_front są dwie strony a w B_rewers jedna. Czy żetony Minerałów i Kosmicznych wraków są jednostronne?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) Space Empires: 4x PL

Post autor: Sir_Yaro »

husar pisze: 25 mar 2020, 15:26 Część,
Mam pytanie odnośnie żetonów. W pliku B_front są dwie strony a w B_rewers jedna. Czy żetony Minerałów i Kosmicznych wraków są jednostronne?
tak jednostronne. one są zupełnie opcjonalne. Ja ich używam aby zastąpić odpowiadające im hexy. Tzn. Odkrywam hex "minerały 5", zdejmuję go z planszy i w jego miejsce kładę żeton "minerały 5". itd
Awatar użytkownika
husar
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2019, 21:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: (Print & Play) Space Empires: 4x PL

Post autor: husar »

Zdjęcia planszy:
Spoiler:
Po mału idzie, ale do przodu. Nie zawsze mam czas i chęci. Naklejanie folii jest frustrujące. Trochę inaczej zrobiłem planszę. Z powodu tego, że jeszcze nie równo naklejam na tekturę, to najpierw nakleiłem fragmenty na tekturę a4 a dopiero potem rozciełem do docelowego rozmiaru. Po sklejeniu dwóch pierwszych fragmentów okazało się, że przerwa 1 mm to za mało żeby zamykać planszę do wewnątrz, dlatego po środku jest 2 mm przerwy (widać na zdjęciu). Człowiek uczy się na błędach i pierwsze koty za płoty.
psychidyl
Posty: 3
Rejestracja: 02 paź 2020, 08:57
Has thanked: 2 times

Re: (Print & Play) Space Empires: 4x PL

Post autor: psychidyl »

Cześć,

Sir_Yaro, super sprawa, dzięki że udostępniasz takie porządne materiały! Zaczynam tłumaczyć mniejsze gry dla siebie, i już widzę, ile musiało w to pójść wysiłku.
Przymierzam się do druku, żeby przetestować grę przed All Good Things, więc zaczynam sprawdzać pliki i wychwyciłem takie rzeczy:
  • brakuje żetonu DN-3 (nie jestem pewien, czy powinien być w podstawce czy w CE)
  • nie ma żetonu systemu domowego z wartością 15 (i 25 dla CE) - czy powinien być gdzieś na odwrocie heksa?
  • żetony ameb w CE są wszystkie jako "zbadane" - tak powino być tylko z jednej strony?
  • nie ma żetonów ameb "no mines" - ale nie jestem pewien, czy one są do czegokolwiek używane
  • karta rasy "Kosmiczni pielgrzymi" - "żadnych ogranczeń" -> "żadnych ograniczeń"
  • karta rasy "Nanotechnologia" - "nie zależnie" -> "niezależnie"
  • karta rasy "Mistrzowie inżynierii" - "krótka wycieczkę" -> "krótką"
  • karta rasy "Handlarze" - "zrujnować", "ekonomię", "wyjątkiem"
  • karta rasy "Władza dla ludu" - "sama" -> "samą"
  • karta technologii "Stymulanty" - uciekł cudzysłów w cytacie
  • karta technologii "Wydajne fabryki" - "produkowały by" -> "produkowałyby", "ekonamicznej"->ekonomicznej"
  • karta technologii "Kryształ Omegi" - "pomyłke"->pomyłkę"
  • karta technologii "Kriogeniczne komory stazy" - transportowce są oznaczone na żetonach "T", nie "Tran"
Wszystko jest do naprawienia dzięki temu, że są też pliki xcf, ale przeraża mnie trochę składanie i spasowywanie tych arkuszy od zera. Może znajdę kiedyś czas, żeby to sobie zautomatyzować.
Jeszcze raz dzięki za ogrom pracy!
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) Space Empires: 4x PL

Post autor: Sir_Yaro »

Wydaje mi się, że wszystko poprawiłem.

Niestety 5 lat temu miałem mgliste pojęcie jak porządnie robić takie rzeczy i teraz korekta błędów jest bardzo trudna i niewygodna. Ale chyba się udało.
psychidyl
Posty: 3
Rejestracja: 02 paź 2020, 08:57
Has thanked: 2 times

Re: (Print & Play) Space Empires: 4x PL

Post autor: psychidyl »

Wielkie dzięki że chciało Ci się do tego jeszcze wracać, w nowych plikach wygląda to dobrze. Nieśmiało poproszę może jeszcze o zaktualizowane żetony w podstawce dla czerwonego, jeżeli znajdziesz czas.
Sir_Yaro pisze: 29 kwie 2021, 13:00 Niestety 5 lat temu miałem mgliste pojęcie jak porządnie robić takie rzeczy i teraz korekta błędów jest bardzo trudna i niewygodna.
Cóż, i tak jesteś o tyle (i więcej) lat do przodu przed innymi :D Wydawało mi się, że te XCFy są rozłożone całkiem sensownie, tylko mam nadzieję, że nie musiałeś eksportować każdego żetonu ręcznie od nowa. Swoją drogą ciekawe, czy dałoby się to oskryptować w Gimpie...
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) Space Empires: 4x PL

Post autor: Sir_Yaro »

psychidyl pisze: 29 kwie 2021, 20:41 Wielkie dzięki że chciało Ci się do tego jeszcze wracać, w nowych plikach wygląda to dobrze. Nieśmiało poproszę może jeszcze o zaktualizowane żetony w podstawce dla czerwonego, jeżeli znajdziesz czas.
nie wiem co masz tutaj na myśli. musisz raczej mi mówić dokładnie co jest nie tak. Bo ja raczej powoli kojarzę.... :P


Cóż, i tak jesteś o tyle (i więcej) lat do przodu przed innymi :D Wydawało mi się, że te XCFy są rozłożone całkiem sensownie, tylko mam nadzieję, że nie musiałeś eksportować każdego żetonu ręcznie od nowa. Swoją drogą ciekawe, czy dałoby się to oskryptować w Gimpie...
Jest do tego fajny dodatek:
https://github.com/khalim19/gimp-plugin-export-layers
psychidyl
Posty: 3
Rejestracja: 02 paź 2020, 08:57
Has thanked: 2 times

Re: (Print & Play) Space Empires: 4x PL

Post autor: psychidyl »

Chodzi mi o to, że na mega są poprawione żetony dla trzech kolorów - oprócz czerwonego.
Jeszcze jeden drobiazg - karta Handlarze - "ekonomięe".

Dzięki za linka - plugin wygląda spoko, ale patrząc na szybko wymaga to chyba złożenia każdego kompletnego żetonu do osobnej warstwy i potem eksportu pluginem do plików. Czy składasz osobne warstwy gdzieś poza GIMPem?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) Space Empires: 4x PL

Post autor: Sir_Yaro »

pliki poprawione.
ODPOWIEDZ