(Print & Play) Jaipur

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
shod
Posty: 571
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 174 times

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: shod »

bloodyopel pisze: 13 cze 2018, 11:38 Wybijak wytoczony na szybko przez znajomego tokarza z jakiegoś złomu. Jest trochę krótki przez co nie za bardzo ergonomiczny, ale zawsze lepiej tak niż nożyczkami więc nie ma co wybrzydzać :wink:
Póki co najbardziej czasochłonne i problematyczne jeśli chodzi o powtarzalność jest zaokrąglanie rogów kart - robię to nożyczkani na szablonie kart pokerowych
jestem pod wrażeniem jak się dobrze wybiły. ja właśnie szukam czegoś do wybijania i połasiłem się ceną kupując kilka wybijaków o różnych średnicach w Leroy. krawędzie wyglądają na ostre, ale kasa wtopiona, bo wybijak gniecie krawędzie i nic nie wybija ;( [testowane na tekturze 2 mm]. porządny wybijak o średnicy ok 30 mm to wydatek ponad 100 zł. nie wiem czy można takie marketowe wybijaki jakoś przeostrzyć albo coś..orientuje się ktoś z Was?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1635
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 342 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: Sir_Yaro »

shod pisze: 14 cze 2018, 07:54
bloodyopel pisze: 13 cze 2018, 11:38 Wybijak wytoczony na szybko przez znajomego tokarza z jakiegoś złomu. Jest trochę krótki przez co nie za bardzo ergonomiczny, ale zawsze lepiej tak niż nożyczkami więc nie ma co wybrzydzać :wink:
Póki co najbardziej czasochłonne i problematyczne jeśli chodzi o powtarzalność jest zaokrąglanie rogów kart - robię to nożyczkani na szablonie kart pokerowych
jestem pod wrażeniem jak się dobrze wybiły. ja właśnie szukam czegoś do wybijania i połasiłem się ceną kupując kilka wybijaków o różnych średnicach w Leroy. krawędzie wyglądają na ostre, ale kasa wtopiona, bo wybijak gniecie krawędzie i nic nie wybija ;( [testowane na tekturze 2 mm]. porządny wybijak o średnicy ok 30 mm to wydatek ponad 100 zł. nie wiem czy można takie marketowe wybijaki jakoś przeostrzyć albo coś..orientuje się ktoś z Was?
One nie nadaja się do tektury, a zwykle tez nie nadaja sie do niczego. Jak tak przemyslisz sprawę to musi być jakis powód dlaczego jeden wybijak 20mm kosztuje 15zł, a inny 250zł... I chciwość nie koniecznie musi byc odpowiedzią... :) To są narzędzia które czesto ludzie z nich korzystający kupują raz w życiu i uzywaja regularnie przez lata...

Ja wybijaki odpuściłem bo to za droga przygoda.Cały zestaw dobrych wybijaków potrafi kosztować więcej niż najtańszy 3W ploter laserowy. Nie wspominając juz o rozwiązaniach typu: zamawianie wyciętych kółek, wycinanie dziurkaczem naklejanie na plastikowe żetony itp...
shod
Posty: 571
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 174 times

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: shod »

Sir_Yaro pisze: 14 cze 2018, 08:25 Cały zestaw dobrych wybijaków potrafi kosztować więcej niż najtańszy 3W ploter laserowy. Nie wspominając juz o rozwiązaniach typu: zamawianie wyciętych kółek, wycinanie dziurkaczem naklejanie na plastikowe żetony itp...
a dodam, że samo ustawienie wykrojnika (w zaprzyjaźnionej drukarni) to min. 50 zł...

czyli chyba krystalizuje nam się kierunek w kwestii okrągłych żetonów w ilościach niemasowych ;)
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: ozon »

Sir_Yaro pisze: 16 maja 2018, 17:29
ozon pisze: 16 maja 2018, 16:42
Sir_Yaro pisze: 10 gru 2016, 19:03 Przy okazji zakupu żetonów pokerowych do Mare Nostrum zrobiłem sobie na szybko nową kopię Jaipur:
Jakich żetonów pokerowych użyłeś (jakie wymiary, waga, z czego zrobione, może możesz wskazać sklep/aukcję) i czy jesteś znich zadowolony? Czy to są te same wymiary, waga i materiał co w Splendorze? Na co zwrócić uwagę przy kupnie żetonów? Chciałbym kupić żetony i używać je w różnych grach zamiast tekturowych monet.
Kupiłem takie:
https://www.twojpasaz.pl/pl/p/Poker-nom ... inal-1/874
ale ich juz nie ma w sprzedaży
są teraz takie:
https://www.twojpasaz.pl/pl/p/Poker-nom ... inal-1/875
https://www.twojpasaz.pl/pl/searchquery ... ,do,pokera
Dla potomności :-) zamówiłem żetony stąd: http://www.makstor.pl/pol_m_Sport-Turys ... a-219.html
To są dokładnie te żetony, jak u Ciebie, trochę taniej niż na twojpasaz.pl, do tego można wziąć dowolne ilości, niestety nie mają tych brązowych.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1635
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 342 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: Sir_Yaro »

też tam kiedyś kupowalem :)
ODPOWIEDZ