Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Lukić
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Inserty

Post autor: Lukić » 09 maja 2019, 16:48

Insert do gry Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Płyta kartonowo-piankowa ok 80-60 cm, trochę kleju i 3 popołudnia (jedno na planowanie/mierzenie, dwa na wykonanie). Efekt poniżej:
Spoiler:
Koncepcja prosta. Dwie duże komory: na kafle terenu i figurki. Dwie tacki: jedna na żetony, druga na karty. Tacki różnej wysokości. Jest miejsce na dodatkowe karty i figurki, gorzej jak w dodatkach miałyby być nowe żetony lub kafle terenu, tu jest ciaśniej.

Teraz muszę tylko zastanowić się jak zagospodarować figurki. Pewnie w przyszłości będą dochodziły nowe, więc rozwiązanie powinno być mobilne. Przymierzałem się już i te co są obecnie uda się ułożyć obok siebie na dnie. Przegródki zrobię z kartonu 1mm. A jak dojdą nowe, to będę wymieniał tylko ten element.

Cytryn

Inserty - Tower Rex

Post autor: Cytryn » 22 maja 2019, 10:35

Cześć,
Nie wiem czy dobry dział ale czy mial ktos moze stycznosc juz z insertami firmy Tower Rex ? Etsy: https://www.etsy.com/shop/TowerRex?ref= ... =609849792
Opinię mają świetne, problem jest tylko z kosztem wysyłki który z Ukrainy do Polski przekracza koszty insertów. Jak sprawdzałem to koszty samej wysyłki po Ukrainie są za to śmiesznie małe.
Szukam informacji czy gdzieś są jakieś paczkomaty ukrainskie na ktore mozna zamówić i wyskoczyć za granicę po odbiór ? Sam nie wiem jak to rozwiązać a szkoda mi kasy na takie koszty wysyłki.

krwlng
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Post autor: krwlng » 22 maja 2019, 23:21

@Cytryn: pozwolę sobie zacytować samego siebie :P
krwlng pisze:
27 mar 2019, 01:07
Tak jeszcze w kwestii insertów od Tower Rex pozwolę sobie dodać swoje 3 grosze, bo trochę mi tego przez ręce przeszło (sam posiadam do Rising sun, Blood rage, Cyklad, Terraformacji Marsa, Anachrony, Gry o tron oraz pudło Munchkina, ponadto składałem znajomym Klany Kaledonii, Patchworka, Scythe, Kawerne, Keyflower i 7 CŚ: Pojedynek):

- wygrywają ceną i wykończeniem - że świecą szukać czegoś podobnego w kraju i na świecie,
- ich spasowanie bez kleju bywa frustrujące - nie wiem czy ja trafiłem na taką partie czy to reguła, ale wcisnąć ich grubą sklejkę w wypalony wąski otwór to nie lada sztuka i wymaga albo siły albo lekkiego zmiażdżenia materiału
- insert często nie uwzględnia kart w koszulkach premium - jest za mało miejsca i nie mieszczą się na grubość w przegródkach (problem dotyczy m. in. Scythe, Anachrony, Terraformacji Marsa z dodatkami, Rising sun - szukając koszulek do tej gry przerobiłem chyba 6 różnych marek aby znaleźć takie które będą mieściły się w insercie z minimalnym luzem, niestety nie są premium)
- spasowanie elementów insertu wewnątrz pudełka bywa zbyt ciasne (Cyklady, Anachrony, Blood Rage - wchodzi na wcisk)
- w grach z figurkami pudełko musi być ustawione pionowo, inaczej figurki będą latały (Rising sun, Blood rage - zwłaszcza potwory i bogowie, w pojemnikach na klany jest problem w 2 stronę - figurki są zbyt ciasno spasowane z insertem, w Anachrony przez podwójną warstwę wypraski pod elementy frakcji często figurkę wyjmuje się bez podstawki, poza tym żetony latają luzem)
Tak z perspektywy czasu nie wiem czy drugi raz bym się zdecydował na te inserty - większość gier koszulkuję a u nich bywa z tym ciężko, figurki się klinują i ogólnie ciasno insert do pudełka wchodzi. Co jak co wygrywają ceną i wyglądem ;-)

Awatar użytkownika
Koziełło
Użytkownik wspierający
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Koziełło » 23 maja 2019, 08:21

Mając możliwość jednorazowego skorzystania z bezpłatnego transportu z Ukrainy nabyłem kilka insertów. Z większości jestem bardzo zadowolony - są przemyślane i na tyle dobrze wykonane, że nie muszę używać kleju. Jeśli już jakieś narzędzie jest potrzebne to ewentualnie niewielki młoteczek ;)
Wykonanie niektórych jest mistrzowskie (Terraformacja i skrzynka do Munchkina rządzą). Zawiodłem się jedynie na Klanach Kaledonii - ciężko wchodzi do pudełka i nie do końca mieści się w nim wszystko jak należy. Na obronę mogę powiedzieć, że pudełko od klanów jest samo w sobie niezbyt wielkie i pewnie wymyślenie dobrego insertu do najłatwiejszych nie należy.
Moja kolekcja
3Trolle - 6%

Awatar użytkownika
Scamander
Użytkownik wspierający
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Scamander » 24 maja 2019, 23:36

Orientuje się ktoś gdzie w Katowicach/Chorzowie dostanę kartonpiankę 3mm? Były w Mepel.pl ale 3mm się wyprzedały.

Awatar użytkownika
najata
Użytkownik wspierający
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times

Post autor: najata » 25 maja 2019, 06:31

Scamander pisze:
24 maja 2019, 23:36
Orientuje się ktoś gdzie w Katowicach/Chorzowie dostanę kartonpiankę 3mm? Były w Mepel.pl ale 3mm się wyprzedały.
Wygooglaj "sklep dla plastyków Katowice", mi przykładowo wyskoczył niejaki Matejko. Online płyty 3mm mają tylko w paczkach, więc warto przedzwonić i zapytać, czy stacjonarnie sprzedają na sztuki (zapewne tak).
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG

Wroobel
Użytkownik wspierający
Been thanked: 2 times

Post autor: Wroobel » 25 maja 2019, 14:18

Uwaga.
Chciałbym przestrzec przed zakupem organizera Folded Space (np. z Mepel) do gry 51 Stan Master Set.
Figuruje jako pasujący i do Osadników NI i do 51MS. Nie wiem czy pasuje do ONI ale do 51MS na pewno nie
Właśnie to złożyłem i widzę jak się naciąłem :-(
Ciekawe czy się da zareklamować.

Awatar użytkownika
Scamander
Użytkownik wspierający
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Scamander » 25 maja 2019, 14:37

najata pisze:
25 maja 2019, 06:31
Wygooglaj "sklep dla plastyków Katowice", mi przykładowo wyskoczył niejaki Matejko. Online płyty 3mm mają tylko w paczkach, więc warto przedzwonić i zapytać, czy stacjonarnie sprzedają na sztuki (zapewne tak).
Kupione, dziękuję.

Awatar użytkownika
miszczu666
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Post autor: miszczu666 » 25 maja 2019, 18:53

Wroobel pisze:
25 maja 2019, 14:18
Uwaga.
Chciałbym przestrzec przed zakupem organizera Folded Space (np. z Mepel) do gry 51 Stan Master Set.
Figuruje jako pasujący i do Osadników NI i do 51MS. Nie wiem czy pasuje do ONI ale do 51MS na pewno nie
Właśnie to złożyłem i widzę jak się naciąłem :-(
Ciekawe czy się da zareklamować.
Wrzuć brachu jakieś zdjęcie jak to wygląda. Napisz co nie pasuje.

Wroobel
Użytkownik wspierający

Post autor: Wroobel » 25 maja 2019, 20:24

Już mi się nie chce tego jeszcze raz układać do zdjęcia.
Jest zdecydowanie za dużo miejsca na karty. Zajmują mniej niż połowę przegródek. A mam wszystko co wyszło. Za to pojemniki na znaczniki są lekko za małe.
Ale to wszystko jeszcze małe piwo. Najgorsze jest to że nie da się całości dobrze przykryć planszetkami frakcji bo one po prostu się nie mieszczą w insercie.
Moim zdaniem ktoś przekombinował. Insert miał być do Osadników i pomyślano żeby go sprzedać też do 51MS ale to jest ściema

Awatar użytkownika
Gromb
Użytkownik wspierający
Has thanked: 28 times

Post autor: Gromb » 25 maja 2019, 20:38

Mam insert od Warboxa i na początku myślałem tak samo, też zapas miejsca. Jednak z każdym kolejnym dodatkiem jestem coraz bardziej przekonany do nadmiaru miejsca. Każdy dodatek uzupełnia coraz bardziej środek i ma dzięki temu swoje miejsce. Piszesz w obu wątkach o grze, że jaki to straszny ten insert, a nie chce Ci się nawet zamieścić zdjęcia, by uargumentować swoja wypowiedź.
Znaczy się wypakowałeś wszystko z insertu i jest teraz luzem w pudle, tak?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father

Wroobel
Użytkownik wspierający

Post autor: Wroobel » 26 maja 2019, 07:26

Wyjąłem insert z pudełka i spakowałem grę tak jak miałem poprzednio bo z insertem pudełko się nie zamykało i wszystkie znaczniki od razu by się rozsypały.
Nie przeszkadza mi duża ilość miejsca na karty i przeboleję też to że znaczniki trzeba na siłę upychać w pojemniczkach. Ale fakt, że nie ma możliwosci normalnego ułożenia na wierzchu planszetek w jakiś bezpieczny i równy sposób to słabe jest. Naprawdę spędziłem nad tym sporo czasu żeby posprawdzać wszystkie opcje.
Prawdopodobnie insert pasuje do ONI bo tam planszetki frakcji są węższe i wchodzą bez problemu
Z insertami Warboxa do innych gier nie mailem nigdy żadnych problemów.

Awatar użytkownika
Gromb
Użytkownik wspierający
Has thanked: 28 times

Post autor: Gromb » 26 maja 2019, 08:48

Rozumiem twój ból, chociaż zdjęcia brak. Warbox jest kapitalnie przemyślany do tej gry. Nawet planszetki frakcyjne komponują się idealnie. Wszystkie, te 2 ostatnie z najnowszym dodatkiem również.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father

Wroobel
Użytkownik wspierający

Post autor: Wroobel » 26 maja 2019, 14:15

Chciałem przycebulić na tańszy i mam za swoje :-P

donusiex

Post autor: donusiex » 26 maja 2019, 15:56

Witam,
Jezeli chodzi o inserty to może będę mógł pomóc komuś w pewnych przypadkach. Mam możliwość obróbki różnych materiałów ( tworzywa sztuczne, twarda guma, różnego rodzaju żywicę, pianki, drewno, metale np. aluminium i inne ) metodą obróbki skrawaniem. Sam zajmuje się taką obróbką zawodowo. Projektuje i wykonuje różne elementy z godnie z dokumentacją. Jezeli będzie miał ktoś pytania to zapraszam, może będę umiał coś podpowiedzieć lub pomóc.

ODPOWIEDZ