Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: Inserty

Post autor: Koziełło »

Kiedyś pokorespondowałem sobie z tym panem. Przy większych zamówieniach dawał 20% rabatu na towar, ale co do ceny przesyłki nie chciał zejść ani na jotę. Ostatecznie ogarnąłem to jak kolega Rigidigi - przez poleconego mi mieszkańca kraju zza wschodniej granicy. Niestety sprawa była mocno jednorazowa, więc nie podejmę się zorganizowania zamówienia zbiorowego. Ale skrzynka do Munchkina, czy też insert do terraformacji - miodzio.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Inserty

Post autor: Jareks1985 »

to ja będę ambasadorem innej firmy produkującej lekkie, tanie i solidne inserty - https://www.foldedspace.net/.
Brałem udział w 2 kampaniach na KS i jestem bardzo zadowolony z jakości i ceny :). W Polsce dostępne tylko w jednym sklepie https://mepel.pl/pl/searchquery/folded+ ... lded,space
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Inserty

Post autor: KurikDeVolay »

Ubóstwiam ich inserty, insert do TM czy do 51 stanu to cudo, czekam aż wyprodukują insert do Brzdęka. Może w następnym KSie. Nie wiem czy jest sens łasić się na polskiego dostawcę, wg ich cennika na stronie wysyłka insertu to dosłownie kilka funtów na terenie EU.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Inserty

Post autor: Jareks1985 »

KurikDeVolay pisze: 26 mar 2019, 14:27 Ubóstwiam ich inserty, insert do TM czy do 51 stanu to cudo, czekam aż wyprodukują insert do Brzdęka. Może w następnym KSie. Nie wiem czy jest sens łasić się na polskiego dostawcę, wg ich cennika na stronie wysyłka insertu to dosłownie kilka funtów na terenie EU.
cena z wysyłka jest bardzo porównywalna do tej która oferuje mepel.pl z wysyłką, nie wiem czy jest sens kombinować skoro masz pod nosem. oczywiście porównując do Kampanii KS, nikt nie zaoferuje niższej ceny, ale częstotliwość ich występowania jest raz na pół roku, a coś ostatnio odbąkiwali, ze chcą przejść na normalną produkcje i czwarta kampania będzie ostatnią.

Nie mniej polecam
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: longmen76 »

Rigidigi pisze: 26 mar 2019, 01:13 Zatem panowie ze sprzętem rzucam rękawice ;)
Ja chętnie podniosę rękawicę. Tylko szczerze powiedziawszy po tym jak zarobiłem kilka insertów (w tym ostatni w konkurencyjnej cenie do tych sprzedawanych na rynku) zainteresowanie jest znikomo małe i ciągle cena za wysoka. Motywacja mi trochę spadła choć sprzęt posiadam i umiejętności również.
Inserty o jakich piszesz wymagają wysokiej jakości materiału i wysokiej klasy lasera do cięcia (a nie chińczyka za 1/4 ceny). To wszystko wpływa na cenę. Jak jeszcze doliczyć koszt licencji wydawcy to kwota robi się jeszcze większa. Niestety u nas realia są trochę inne a inserty robione na zasadzie "pasuje do gry XYZ"
Chyba sobie zamówię taki insert co nie wymaga klejenie i zobaczę na czym rzecz polega.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Inserty

Post autor: Golfang »

longmen76 pisze: 26 mar 2019, 20:55
Rigidigi pisze: 26 mar 2019, 01:13 Zatem panowie ze sprzętem rzucam rękawice ;)
Ja chętnie podniosę rękawicę. Tylko szczerze powiedziawszy po tym jak zarobiłem kilka insertów (w tym ostatni w konkurencyjnej cenie do tych sprzedawanych na rynku) zainteresowanie jest znikomo małe i ciągle cena za wysoka. Motywacja mi trochę spadła choć sprzęt posiadam i umiejętności również.
Inserty o jakich piszesz wymagają wysokiej jakości materiału i wysokiej klasy lasera do cięcia (a nie chińczyka za 1/4 ceny). To wszystko wpływa na cenę. Jak jeszcze doliczyć koszt licencji wydawcy to kwota robi się jeszcze większa. Niestety u nas realia są trochę inne a inserty robione na zasadzie "pasuje do gry XYZ"
Chyba sobie zamówię taki insert co nie wymaga klejenie i zobaczę na czym rzecz polega.
Longmen76 - a powiedz co nazywasz konkurencyjną ceną? Bo w sumie chyba nie podałeś przykładu jaki byłby koszt za taki insert który zrobiłeś? Mnie np. interesowałby insert do Agricoli, najlepiej taki, który pomieści grę w podstawowym pudełku wraz z dodatkiem torfowisko (dodam że mam 1 edycję).
Nie jestem prawnikiem - ale wydaje mi się, że akurat robienie insertów nie narusza praw autorskich - na studiach miałem prawo autorskie ale bardziej pod kątem aplikacji/programowania. Myślę że jest to temat do ogarnięcia samemu lub upewnienia się kosztem około 200 zł - porada prawna. To jest tak jakby producenci felg do samochodów naruszali prawa majątkowe Forda czy też opla - bo pasują do Mondoe czy też Astry...
----------------
10% flamberg.com.pl
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: longmen76 »

Golfang pisze: 26 mar 2019, 21:34 Longmen76 - a powiedz co nazywasz konkurencyjną ceną?
Nie podaję ceny na ogólnym forum. Jak jesteś ciekawy napisz mi PW.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: Blue »

longmen76 pisze: 26 mar 2019, 20:55 Chyba sobie zamówię taki insert co nie wymaga klejenie i zobaczę na czym rzecz polega.
Na tym co ma polegać ;). Musisz przy projektowaniu wziąć pod uwagę grubość promienia lasera, jak weźmiesz na to poprawkę w wymiarach to się normalnie składa, chyba że będziesz miał fluktuacje promienia lasera i grubości sklejki.

Od siebie powiem, że ja widzę sens robienia insertów tylko jak mam gwarant, że zejdzie tego przynajmniej 10 sztuk przy cenie 199zł za coś ala gloomheaven(weźcie pod uwagę że tam jest jeszcze vat 23%), czyli zbiórka zamówień przed przystąpieniem do projektowania i dostęp do gry ;). Co innego oczywiście zrobić samemu jak się sam nakręcę, żeby sobie podłubać z jakąś grą i mam czas a co innego podchodzić do tego zawodowo. Ale tak jak mówię, moje by nie wymagały użycia kleju, można składać rękami, ew czasem gdzieś stuknąć.
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: longmen76 »

Blue pisze: 26 mar 2019, 21:45 Na tym co ma polegać ;). Musisz przy projektowaniu wziąć pod uwagę grubość promienia lasera, jak weźmiesz na to poprawkę w wymiarach to się normalnie składa, chyba że będziesz miał fluktuacje promienia lasera i grubości sklejki.
No i trzeba wziąć pod uwagę: średnicę soczewki, gdzie ma być ogniskowa w materiale, odchyłkę grubości materiału, jego krzywiznę, zmianę kąta padania promienia ze zmianą położenia głowicy na polu cięcia, itd...
Akurat dzisiaj rozmawiałem z producentem top-sklejki do laserów i dowiedziałem się, że zwykłej sklejki 3mm nie ma. Uzyskuje się ją poprzez szlifowanie sklejki 4mm. Z mojego doświadczenia popularna na rynku sklejka ma odchyłkę grubości od 2.7mm do 3.3mm. Natomiast wysokiej jakości sklejka jest droższa o około 2,5 - 3x (podobno trzyma wymiar). Jak dla mnie to temat nie do ogarnięcia w skali mikro, bo koszt zjada zysk. Być może przy produkcji masowej na skalę światową to można dostać materiał najlepszej jakości w najlepszej cenie ale na to mogą sobie pozwolić firmy działające na takim rynku cięcia sklejki laserem kiedy sobie wymyślą - teraz planszówki.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: Blue »

Ja kupuję sklejkę która wymiar trzyma i nie ma sęków i niejednorodności w środku i tak oczywiście jest dużo droższa. Reszta parametrów które podałeś jak masz dobry laser, prosty stół itp. i robisz ze sklejki (która sie podda jakby trzeba było lekko stuknąć) to jest raczej nieistotna. Ale moge sie mylic, bo duzej produkcji tego typu nie robiłem.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Inserty

Post autor: krwlng »

Tak jeszcze w kwestii insertów od Tower Rex pozwolę sobie dodać swoje 3 grosze, bo trochę mi tego przez ręce przeszło (sam posiadam do Rising sun, Blood rage, Cyklad, Terraformacji Marsa, Anachrony, Gry o tron oraz pudło Munchkina, ponadto składałem znajomym Klany Kaledonii, Patchworka, Scythe, Kawerne, Keyflower i 7 CŚ: Pojedynek):

- wygrywają ceną i wykończeniem - że świecą szukać czegoś podobnego w kraju i na świecie,
- ich spasowanie bez kleju bywa frustrujące - nie wiem czy ja trafiłem na taką partie czy to reguła, ale wcisnąć ich grubą sklejkę w wypalony wąski otwór to nie lada sztuka i wymaga albo siły albo lekkiego zmiażdżenia materiału
- insert często nie uwzględnia kart w koszulkach premium - jest za mało miejsca i nie mieszczą się na grubość w przegródkach (problem dotyczy m. in. Scythe, Anachrony, Terraformacji Marsa z dodatkami, Rising sun - szukając koszulek do tej gry przerobiłem chyba 6 różnych marek aby znaleźć takie które będą mieściły się w insercie z minimalnym luzem, niestety nie są premium)
- spasowanie elementów insertu wewnątrz pudełka bywa zbyt ciasne (Cyklady, Anachrony, Blood Rage - wchodzi na wcisk)
- w grach z figurkami pudełko musi być ustawione pionowo, inaczej figurki będą latały (Rising sun, Blood rage - zwłaszcza potwory i bogowie, w pojemnikach na klany jest problem w 2 stronę - figurki są zbyt ciasno spasowane z insertem, w Anachrony przez podwójną warstwę wypraski pod elementy frakcji często figurkę wyjmuje się bez podstawki, poza tym żetony latają luzem)

Z krajowych producentów przerabiałem Warboxa (Gloomhaven, La cosa nostra, Pory roku, Klany kaledonii, Aeon's end, Wiertła skały minerały, Neuroshima Hex) i Geekmoda (Imperium atakuje, Neuroshima Hex, Aeon's end, Terraformacja Marsa, 7 CŚ: Pojedynek, Blood rage, Zakazane gwiazdy, Aeon's end) + insert do Scythe legendary box wg projektu Marble machines (wycinałem u longmen76 - swoją drogą polecam :) ) i z seryjnych produkcji chętniej sięgam po tego pierwszego - przyjemniej się na tym pracuje i efekt finalny robi lepsze wrażenie.

Wg mnie warte uwagi są jeszcze inserty dostępne w am76, jest ich co prawda tylko kilka i są niestety już złożone (zabierają całą frajdę :p ) ale są łudząco podobne do projektów Broken token, przez chwilę miałem taki insert do Terraformacji Marsa - robił niezłe wrażenie (może sklejka mogłaby być lepszej jakości, ale to powszechny problem)
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Inserty

Post autor: MadejZO »

Witam,
Śledzę sobie dyskusję od jakiegoś czasu. Nie wiem czy to dobry dział, ale chciałbym zapytać o przewagę insertów nad organizatorami do śrub. Do Robinosna kupiłem taki w cenie 20zł i żetony, kostki sie mieszczą. Wiadomo karty obok w samarkach. Podobnie mam z Pandemią, ale ją kupiłem tak poukladaną. Znaczniki, pionki itp. w pudełku na śrubki, a karty w fololiach obok spięte gumką.
Inserty rozumiem mają miejsce na karty i pewnie są bardziej pojemne, z tym że cena często jest wysoka.
Czy przypadkiem inwestycja w taki insert jest sensowna przy większej grze z np. figurkami?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Inserty

Post autor: KurikDeVolay »

W wielu grach inserty znacznie przyspieszają rozkładanie gry, nie tylko dzięki temu, że to zwykłe organizery. Często to stojaki na stosy kart, często mini-organizery z zasobami dla każdego z graczy z osobna. Dodatkowo zwykle są tak przemyślane, że poza organizacją pozwalają pomieścić w pudle od podstawki dodatki do gry.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: Blue »

Wszystko zależy, jeżeli taka skrzynka wystarcza to spoko, nie w każdej grze wystarczy. Inserty są dedykowane i dzięki temu można to o wiele bardziej przyśpieszyć niż przy standardowych organizerach.
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: longmen76 »

MadejZO pisze: 27 mar 2019, 08:30 Witam,
Śledzę sobie dyskusję od jakiegoś czasu. Nie wiem czy to dobry dział, ale chciałbym zapytać o przewagę insertów nad organizatorami do śrub.
To wszystko zależy od podejścia właściciela gry i samej gry.
Jeżeli gra ma planszę, talię kart i mnóstwo żetonów i sporo wolnego miejsca w pudełku to organizer do śrubek sprawdzi się.
Jeżeli w grze oprócz żetonów masz dużo różnych talii, tekturowych żetonów lub małych planszetek to musisz to popakować w koszulki strunowe a to już bywa upierdliwe.
Są gry np. Gloomhavem, które wg mnie są zupełnie niegrywalne bez organizera. Ilość talii potworów i żetonów potworów, żetonów "terenu" jest olbrzymia. Spakowanie tego i szukanie w stosie koszulek to mordęga a nie granie. Dodatkowo pudło wypakowane po brzegi. Moim zdaniem nie sprawdzą sie pojemniki na śrubki.
Kolejny powód jest estetyczny. Jeden moze mieć siano w kartonie z grą i mu to nie przeszkadza, a inny musi mieć pięknie poukładane bo jest estetą lub gadżeciarzem. Ja lubię mieć ładne inserty bo oprócz tego że cieszy mnie porządek to dodatkowo mam mało czasu a insert oszczędza czas na składanie i rozkładanie gry.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Inserty

Post autor: KurikDeVolay »

Moglibyście się pochwalić, do czego inserty już wycinaliście/jesteście w stanie wyciąć bo macie sprawdzone schematy?
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: longmen76 »

Insert do gry Spartacus PL z dodatkami PL.
To jedna z gier która moim zdaniem, aż się prosi o insert. Dodatki zajmują mnóstwo miejsca na półce. Zadanie było trudne z uwagi na małe pudełko z grą podstawową. Dodatkowo musiał spełniać, kilka warunków:
1. Musi pomieścić grę podstawową wraz z oboma dodatkami jakie wyszły w Polsce.
2. Pudełko musi się zamykać całkowicie.
3. Figurki nie mogą leżeć luzem wrzucone do pojemnika (planuję umalować) i muszą być bezpiecznie przechowywane.
4. Musi być prosty i szybki w sklejeniu.
5. Ułożenie w pudełku musi być intuicyjne.
Dwa spędzone popołudnia na projektowaniu. Pierwszy projekt poszedł do kosza bo nie pościł kart. Druga wersja spełniła wszystkie moje oczekiwania i warunki:
1. Mieszczą się oba dodatki
2. Pudełko zamyka się i nie ma zbędnych luzów.
3. Figurki mają mocowania i wiszą w pojemniku. Podstawki w zawieszeniach mają luz ok. 2mm co pozwala na nałożenie na podstawki jakieś struktury i pomalowanie jej. Pomalowane figurki nie powinny ulec uszkodzeniom.
4. Sklejenie nie jest skomplikowane i szybko się klei.
5. Ułożenie w pudełku to formalność.
Wyciąłem z HDF-u 3mm. Docelowo pewnie wytnę go ze sklejki 3mm. Jest możliwość wykonania przeze mnie pojedynczych sztuk dla zainteresowanych.
#insert #spartacus #ulepszamgry #ulepszamplanszowki
Spoiler:
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: grzeslaw90 »

longmen76 pisze: 02 kwie 2019, 20:31 Insert do gry Spartacus PL z dodatkami PL....
Spartacus? Proszę bardzo! Moje podejście:
Spoiler:
Pianka modelarska 5 mm sklejana z pistoletu. Nie planuję kolejnej wersji :P Jedynie 2 mm wyżej się pudło zamyka. Sorki za słabą jakość zdjęć :P

Podoba mi się u Ciebie patent na trzymanie podstawek figurek :)
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Inserty

Post autor: Rigidigi »

longmen76 pisze:
Insert do gry Spartacus PL z dodatkami PL.

Gdzie Ci przelać kasę za taki insert?

Jedyne co budzi moją wątpliwość, to karty poziomo. Nie dało rady ułożyć ich pionowo w dwóch rzędach?
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Inserty

Post autor: Golfang »

KurikDeVolay pisze: 27 mar 2019, 10:28 Moglibyście się pochwalić, do czego inserty już wycinaliście/jesteście w stanie wyciąć bo macie sprawdzone schematy?
Ja zrobiłem inserty do:
Gears of War
V_Commandos - nie jestem z niego specjalnie zadowolony - to był mój pierwszy insert - ale mieści wszystko - razem z 1 dodatkiem
Robinson Cruzoe - całkiem nieźle wyszło mi - powinien też zmieścić HMS Beagla - mieści się też parę dodatkowych elementów które kupuje się osobno
Rycerze Pustkowi 1 edycja - ten mi chyba całkiem fajnie wyszedł...

Ciągle myślę jak zrobić Agricolę z dodatkiem Torfowisko - jak ma ktoś pomysł dajcie foty
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Inserty

Post autor: Tringa »

Właśnie chwilę próbowałam pobawić się w zaprojektowaniu insertu i podesłania projektu do jakiejś drukarni, aby mi wycięli laserem. Po półrocznej walce zrozumiałam dlaczego inserty tyle kosztują. :(
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: longmen76 »

Rigidigi pisze: 02 kwie 2019, 23:49
longmen76 pisze:
Insert do gry Spartacus PL z dodatkami PL.

Gdzie Ci przelać kasę za taki insert?
Jedyne co budzi moją wątpliwość, to karty poziomo. Nie dało rady ułożyć ich pionowo w dwóch rzędach?
Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem, napisz mi wiadomość prywatną.

Karty są niestety poziomo. Tak naprawdę to trzecia wersja insertu. Pierwszy wywaliłem do kosza z uwagi na to, że nie weszły karty pionowo najdłuższym boku pomimo że były pod kątem.W drugiej wersji stwierdziłem, że można zdecydować się na podejście takie: brak dna w pojemniku na karty (nigdy tak nie robiłem do tej pory) i karty będą pod kątem. Wtedy weszły wszystkie karty w koszulkach ale i tak było na tyle ciasno, że nie było szans na separatory rozdzielające je na typy kart. Wtedy też ubyło miejsca na pozostałe pojemniki i zrobiło się bardzo ciasno. Musiałbym np. wrzucić wszystkie żetony (bez monet) do jednego pojemnika wymieszane. W związku z tym uznałem, że lepszym wyborem jest to co wykonałem w trzeciej wersji czyli karty w poziomych stosach.
Wszystko to jest spowodowane również faktem, że figurki mają swój pojemnik z zawieszeniami (zamierzam je pomalować) i on zajmuje też sporo miejsca.
Można pogooglać w necie i pooglądać grafiki jak wyglądają inserty ze sklepów zagranicznych i zobaczyć jak wygląda ich funkcjonalność.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Inserty

Post autor: jrz8888 »

Chciałbym przysiąść do tematu i po raz pierwszy zrobić insert do wybranej gry planszowej z kolekcji. Generalnie brakuje mi porządku w następujących grach:
- Agricola,
- Concordia,
- Terraformacja Marsa.

Ktoś życzliwy podpowiedziałby w jakiej ilości powinienem zakupić foamcore, aby ogarnąć wszystkie trzy tytuły?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Inserty

Post autor: Lothrain »

jrz8888 pisze: 24 kwie 2019, 21:07 Ktoś życzliwy podpowiedziałby w jakiej ilości powinienem zakupić foamcore, aby ogarnąć wszystkie trzy tytuły?
Generalnie jedna płyta wystarcza na jeden insert, czasem 3 wystarczą na dwa. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania insertu. Ale to musisz rozrysować i zobaczyć. Ja musiałem np. zrezygnować z insertu do TM, bo nijak się tego sensownie w pudle zmieścić nie dało i odpuściłem.
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Inserty

Post autor: Lukić »

Lothrain pisze: 24 kwie 2019, 21:43
jrz8888 pisze: 24 kwie 2019, 21:07 Ktoś życzliwy podpowiedziałby w jakiej ilości powinienem zakupić foamcore, aby ogarnąć wszystkie trzy tytuły?
Generalnie jedna płyta wystarcza na jeden insert, czasem 3 wystarczą na dwa. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania insertu. Ale to musisz rozrysować i zobaczyć. Ja musiałem np. zrezygnować z insertu do TM, bo nijak się tego sensownie w pudle zmieścić nie dało i odpuściłem.
Ja tylko dodam, że obecnie najtańsze kartony piankowe znalazłem tutaj:
https://architekci-sklep.pl/plyty-piank ... 100cm.html
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2019, 09:25 przez Lukić, łącznie zmieniany 1 raz.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
ODPOWIEDZ