Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Lukić
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Inserty

Post autor: Lukić » 09 maja 2019, 16:48

Insert do gry Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Płyta kartonowo-piankowa ok 80-60 cm, trochę kleju i 3 popołudnia (jedno na planowanie/mierzenie, dwa na wykonanie). Efekt poniżej:
Spoiler:
Koncepcja prosta. Dwie duże komory: na kafle terenu i figurki. Dwie tacki: jedna na żetony, druga na karty. Tacki różnej wysokości. Jest miejsce na dodatkowe karty i figurki, gorzej jak w dodatkach miałyby być nowe żetony lub kafle terenu, tu jest ciaśniej.

Teraz muszę tylko zastanowić się jak zagospodarować figurki. Pewnie w przyszłości będą dochodziły nowe, więc rozwiązanie powinno być mobilne. Przymierzałem się już i te co są obecnie uda się ułożyć obok siebie na dnie. Przegródki zrobię z kartonu 1mm. A jak dojdą nowe, to będę wymieniał tylko ten element.

Cytryn

Inserty - Tower Rex

Post autor: Cytryn » 22 maja 2019, 10:35

Cześć,
Nie wiem czy dobry dział ale czy mial ktos moze stycznosc juz z insertami firmy Tower Rex ? Etsy: https://www.etsy.com/shop/TowerRex?ref= ... =609849792
Opinię mają świetne, problem jest tylko z kosztem wysyłki który z Ukrainy do Polski przekracza koszty insertów. Jak sprawdzałem to koszty samej wysyłki po Ukrainie są za to śmiesznie małe.
Szukam informacji czy gdzieś są jakieś paczkomaty ukrainskie na ktore mozna zamówić i wyskoczyć za granicę po odbiór ? Sam nie wiem jak to rozwiązać a szkoda mi kasy na takie koszty wysyłki.

krwlng
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Post autor: krwlng » 22 maja 2019, 23:21

@Cytryn: pozwolę sobie zacytować samego siebie :P
krwlng pisze:
27 mar 2019, 01:07
Tak jeszcze w kwestii insertów od Tower Rex pozwolę sobie dodać swoje 3 grosze, bo trochę mi tego przez ręce przeszło (sam posiadam do Rising sun, Blood rage, Cyklad, Terraformacji Marsa, Anachrony, Gry o tron oraz pudło Munchkina, ponadto składałem znajomym Klany Kaledonii, Patchworka, Scythe, Kawerne, Keyflower i 7 CŚ: Pojedynek):

- wygrywają ceną i wykończeniem - że świecą szukać czegoś podobnego w kraju i na świecie,
- ich spasowanie bez kleju bywa frustrujące - nie wiem czy ja trafiłem na taką partie czy to reguła, ale wcisnąć ich grubą sklejkę w wypalony wąski otwór to nie lada sztuka i wymaga albo siły albo lekkiego zmiażdżenia materiału
- insert często nie uwzględnia kart w koszulkach premium - jest za mało miejsca i nie mieszczą się na grubość w przegródkach (problem dotyczy m. in. Scythe, Anachrony, Terraformacji Marsa z dodatkami, Rising sun - szukając koszulek do tej gry przerobiłem chyba 6 różnych marek aby znaleźć takie które będą mieściły się w insercie z minimalnym luzem, niestety nie są premium)
- spasowanie elementów insertu wewnątrz pudełka bywa zbyt ciasne (Cyklady, Anachrony, Blood Rage - wchodzi na wcisk)
- w grach z figurkami pudełko musi być ustawione pionowo, inaczej figurki będą latały (Rising sun, Blood rage - zwłaszcza potwory i bogowie, w pojemnikach na klany jest problem w 2 stronę - figurki są zbyt ciasno spasowane z insertem, w Anachrony przez podwójną warstwę wypraski pod elementy frakcji często figurkę wyjmuje się bez podstawki, poza tym żetony latają luzem)
Tak z perspektywy czasu nie wiem czy drugi raz bym się zdecydował na te inserty - większość gier koszulkuję a u nich bywa z tym ciężko, figurki się klinują i ogólnie ciasno insert do pudełka wchodzi. Co jak co wygrywają ceną i wyglądem ;-)

Awatar użytkownika
Koziełło
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Koziełło » 23 maja 2019, 08:21

Mając możliwość jednorazowego skorzystania z bezpłatnego transportu z Ukrainy nabyłem kilka insertów. Z większości jestem bardzo zadowolony - są przemyślane i na tyle dobrze wykonane, że nie muszę używać kleju. Jeśli już jakieś narzędzie jest potrzebne to ewentualnie niewielki młoteczek ;)
Wykonanie niektórych jest mistrzowskie (Terraformacja i skrzynka do Munchkina rządzą). Zawiodłem się jedynie na Klanach Kaledonii - ciężko wchodzi do pudełka i nie do końca mieści się w nim wszystko jak należy. Na obronę mogę powiedzieć, że pudełko od klanów jest samo w sobie niezbyt wielkie i pewnie wymyślenie dobrego insertu do najłatwiejszych nie należy.
Moja kolekcja
3Trolle - 5%

ODPOWIEDZ