Blue Stuff

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Blue Stuff

Post autor: Lukić »

Szukając materiałów na youtube z poradnikami do stworzenia elementów do pewnego prototypu natknąłem się na coś takiego

https://youtu.be/mVZLXLaidjQ

Wygląda to tak, że ten Blue Stuff może być wykorzystywany wielokrotnie jako forma do robienia kolejnych kopii figurek z żywicy.

Czy ktoś to zna? Używał? Może polecić?

pozdrawiam
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Blue Stuff

Post autor: grzeslaw90 »

Też widziałem, zaciekawiłem się, podłączam się do tematu :)
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Blue Stuff

Post autor: lunatykuku »

BS używam, bardzo przydatny materiał. Głównie stosuję go do powielania nakładek na podstawki i przy robieniu podstawek z głęboką wodą. Zerknij na mój temat o Village attack, tam figurki mają podstawki robione z użyciem BS. Co do kopiowania figurek- mało praktyczne i do tego nielegalne. Całkiem przydatne przy robieniu konwersji.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Blue Stuff

Post autor: Goldberg »

Zywica w czasie zastygania nagrzewa sie wiec nie nadaje sie do BS, bo ten zrobi sie miekki.
Do kopiowania malych bitsow w gs jak najbardziej, ale nie licz , ze bedziesz robil formy do figurek. Tutaj nadal krolem bedzie gumosil f
Reasumując, do powielania podstawek, jakis malych elementow (bron, tarcze, peleryny) jak najbardziej sie nadaje i do tego zostal stworzony
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
MgK1989
Posty: 318
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 124 times

Re: Blue Stuff

Post autor: MgK1989 »

Zaskoczę Cię ale da się zrobić całą figurkę za pomocą BS- jest to trochę czasochłonne i może traci lekko na jakości ale dla mnie przy pewnej wprawie jest to efekt zadowalający:
Spoiler:
Tuminure
Posty: 555
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Blue Stuff

Post autor: Tuminure »

lunatykuku pisze: 07 maja 2019, 17:24Co do kopiowania figurek- mało praktyczne i do tego nielegalne.
W Polsce jest to w 100% legalne na użytek własny.

Mam, używam i polecam ;). Głównie właśnie do "klonowania" fragmentów figurek by użyć w innych figurkach/podstawkach.
ODPOWIEDZ