Wycinak kwadratowy 8mm poszukiwany

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 381
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Wycinak kwadratowy 8mm poszukiwany

Post autor: E2MD »

Potrzebuję zrobić w tekturowej planszy gracza otwory (lub przynajmniej wgłębienia) na standardowe kostki surowców - te o boku 8mm.
Tektura ma grubość 2 mm.
Gra jest na tyle niepopularna że na pewno nie ma i nie będzie specjalnych nakładek (jak na przykład Century Korzenny Szlak)

Pomyślałem, że dobrym pomysłem będzie wybijak - ale nie mogę znaleźć kwadratowego tylko okrągłe. Jak użyję okrągły to otwór będzie duży (min. 2mm więcej po każdej stronie) i może zachodzić o kolejny otwór.

Będę zobowiązany za jakieś linki (może być na PW) no chyba, że macie jakieś inne pomysły.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Wycinak kwadratowy 8mm poszukiwany

Post autor: Scamander »

Powinno pójść nożem modelarskim (tylko zejdzie z kilka ostrzy na takiej tekturze i wymagana precyzja), to jeśli nie znajdziesz takiego wycinaka ale to będzie raczej ciężki temat.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Wycinak kwadratowy 8mm poszukiwany

Post autor: KurikDeVolay »

Szczerze mówiąc, to kawałek blachy, kombinerki i szlifierka i sobie zrobisz swój, customowy wybijak. :X To prawdopodobnie najtańsza opcja. Alternatywa to poproszenie kogoś z laserem o wypalenie nakładki w sklejce/pleksiglasie. Drogo, ale stylowo.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 381
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Wycinak kwadratowy 8mm poszukiwany

Post autor: E2MD »

@Scamander
- Wycinanie ręcznie odpada - tego jest 6 w rzędzie, rzędów 4 na plansze a plansz 5. 120 sztuk - raz się nóż omsknie i masakra.
@KurikDeVolay
- Zrobienie wycinaka samemu - w sumie jest to jakaś opcja, ale wolałbym uniknąć.
- Wypalenie w plexi - to byłby ideał, ale kto zrobi 5 sztuk? Nawet cena nie jest ważna. Jakieś namiary?
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Wycinak kwadratowy 8mm poszukiwany

Post autor: KurikDeVolay »

Zerknij na oferty chłopaków w dziale "Sprzedam usługi". Może jakaś dobra dusza mogłaby to ogarnąć. :)
golonko
Posty: 108
Rejestracja: 21 kwie 2017, 08:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Wycinak kwadratowy 8mm poszukiwany

Post autor: golonko »

E2MD pisze: 28 sie 2019, 13:30 - Wypalenie w plexi - to byłby ideał, ale kto zrobi 5 sztuk? Nawet cena nie jest ważna. Jakieś namiary?
https://www.radvoy.pl
Wytną ci co chcesz w czym chcesz i jeszcze sobie będziesz mógł dobrać cenę /jakość :)
A jakbyś chciał upiększyć swoją grę, to zapraszam do mojego sklepiku! :)
https://GolonkoCrafts.etsy.com
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 381
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Wycinak kwadratowy 8mm poszukiwany

Post autor: E2MD »

golonko pisze: 28 sie 2019, 17:20
E2MD pisze: 28 sie 2019, 13:30 - Wypalenie w plexi - to byłby ideał, ale kto zrobi 5 sztuk? Nawet cena nie jest ważna. Jakieś namiary?
https://www.radvoy.pl
Wytną ci co chcesz w czym chcesz i jeszcze sobie będziesz mógł dobrać cenę /jakość :)
Rewelacja - jeszcze w zasięgu godziny samochodem. Dzięki!
Nie przyszedłem tutaj wygrać
ODPOWIEDZ