Drukowanie na czystych kartach.

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
pasza_sadyka
Posty: 194
Rejestracja: 11 lis 2017, 19:52
Lokalizacja: Ùlëniô
Has thanked: 54 times
Been thanked: 65 times

Drukowanie na czystych kartach.

Post autor: pasza_sadyka »

Cześć.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z drukiem bezpośrednio na czystych kartach - np. na takim arkuszu: https://mepel.pl/arkusz-z-czystymi-kartami-59x91mm albo na całkiem luźnych?
Czy to jedynie metoda prób i błędów aby druk wpasował się idealnie w kartę? Kiedyś widziałem tacki do druku na kartach pod starsze modele epsona pod nowsze drukarki już nie :/

Pozdrawiam, M.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Drukowanie na czystych kartach.

Post autor: donmakaron »

Spróbowałbym podejść do jakiejś drukarni z tym. Mają doświadczenie, znają swój sprzęt, powinni ogarnąć równy druk.
taze.donovyn
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2019, 23:17
Has thanked: 2 times

Re: Drukowanie na czystych kartach.

Post autor: taze.donovyn »

To kwestia odpowiedniego szablonu w programie graficznym (wyciągnięte spady). I drukujesz od razu na A4. Możesz też drukować na tych małych szablonach, nie potrzebna żadna tacka, tylko w opcjach drukowania podajesz ręcznie rozmiar papieru (drukarka po wciągnięciu sama ustawi papier na rolkach) i drukarka musi mieć możliwość druku na całej stronie (nie każda to posiada, szczególnie Epsony). Najtańsza Pixma 4250 jaką mam może drukować tak. W specyfikacji technicznej drukarki znajdziesz wszystko.
grazynakat
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2019, 00:53

Re: Drukowanie na czystych kartach.

Post autor: grazynakat »

Gdzie konkretnie trzeba zmienić wymiary papieru bo nie mogę sobie z tym poradzić ? Czy każda drukarka da radę to wydrukować ?

-----------------------------
Dbaj o finanse
ODPOWIEDZ