Lords of Hellas - inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
ta.skunk.manitou
Posty: 374
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Lords of Hellas - inserty

Post autor: ta.skunk.manitou »

Gadałem z Folded space... odpisali mi, że w przyszłym roku planuja zaprojektowac Insert do Lords of Hellas... inaczej się nie obędzie z tym bałaganem.
Molfar
Posty: 20
Rejestracja: 28 gru 2015, 20:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Molfar »

ta.skunk.manitou pisze: 29 gru 2019, 18:36 Gadałem z Folded space... odpisali mi, że w przyszłym roku planuja zaprojektowac Insert do Lords of Hellas... inaczej się nie obędzie z tym bałaganem.
Jak myślisz Ile mniej więcej może kosztować tego typu insert?
ta.skunk.manitou
Posty: 374
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Molfar pisze: 29 gru 2019, 18:56
ta.skunk.manitou pisze: 29 gru 2019, 18:36 Gadałem z Folded space... odpisali mi, że w przyszłym roku planuja zaprojektowac Insert do Lords of Hellas... inaczej się nie obędzie z tym bałaganem.
Jak myślisz Ile mniej więcej może kosztować tego typu insert?
Trudno mi uwierzyć by byli w stanie absolutnie wszystko zmieścić do 1 insertu (w Warlordboxie)... moim zdaniem nie zmieszczą Kronosa i / albo Atlasa i pewnie Troja też ... ale zobaczymy.
Cena... patrząc na inne ich inserty, to myślę, że w okolicach 25$... ale to pewnie jeszcze potrwa zanim to zrobią, pisali mi, że jest na ich liście, ale nie na tej priorytetowej ;)
Ostatnio zmieniony 29 gru 2019, 19:37 przez ta.skunk.manitou, łącznie zmieniany 3 razy.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

I widzę znów 10 stron o informacjach jakie koszulki pasują, jakie nie, czy wejdą, czy nie.

Największy problem w grach to koszulki, nie mechanika, wykonanie elementów tylko, CZY KARTY WEJDĄ W KOSZULKACH.
ta.skunk.manitou
Posty: 374
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

wirusman pisze: 29 gru 2019, 19:17 I widzę znów 10 stron o informacjach jakie koszulki pasują, jakie nie, czy wejdą, czy nie.

Największy problem w grach to koszulki, nie mechanika, wykonanie elementów tylko, CZY KARTY WEJDĄ W KOSZULKACH.
Nie bardzo rozumiem w czym Twój problem, jak chcesz gadać o mechanice to napisz swoje uwagi w tej sprawie.
Było tu dużo na ten temat... i jest w drugim temacie LOH nt. zasad, a że przyszły dodatki... jeszcze nie było do końca kiedy ograć, to na 1 ogień poszły tematy szybko rozpoznawalne... czyli koszulki.
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yarzab »

Molfar pisze: 29 gru 2019, 17:11 Dzisiaj wyjąłem odpowiednie koszulki z zamiarem zakoszulkowania Warlord Boxa, po zakoszulkowaniu pierwszej karty, a szczęśliwie już wtedy sprawdziłem jak się ma pudełko, okazuje się, że takie karty nie mieszczą się w wyprasce. To, że karty mogą wystawać ponad wypraskę mógłbym zrozumieć, to się zdarza i już przy wyprasce w podstawce był ten problem, ale to już jest przesada. Niby miał być highend, a jest kolejny raz przeciętna robota. Nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek będę wspierał AR na KS, bo takie rzeczy niezwykle mnie irytują. Jak Wy odbieracie coś takiego w przypadku Warlord Boxa o gry za lekko 500 zł? Figurki i nowe zasady jak najbardziej na plus, ale jakoś niesmak pozostaje.
Ja wsadziłem w Rebelowe (premium)i wszystkie karty mieszczą mi się w wyprasce.
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 41 times
Been thanked: 16 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: MajkelEryk »

Mi niestety karty w koszulkach nie mieszczą sie w Warlord boxie.
Molfar
Posty: 20
Rejestracja: 28 gru 2015, 20:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Molfar »

Też wsadziłem w Rebelowe premium, ale ewidentnie wypraska jest za mała na koszulki i trzeba je tam wciskać, co dla mnie jest nie do przyjęcia. Co do narzekania, tam jak napisałem - nowe rozwiązania mi pasują, ale nie należy ukrywać, planszówki takie jak LoH kupuje się w dużej mierze ze względu na aspekt wizualny. Wydając dość sporo monet oczekujemy, że będzie super, a jeden szczegół potrafi mocno zaważyć na ocenie.
yarzab pisze: 29 gru 2019, 19:49 Ja wsadziłem w Rebelowe (premium)i wszystkie karty mieszczą mi się w wyprasce.
Pytanie, mówisz o podstawce czy Warlord boxie, bo w podstawce i mi się zmieściły
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yarzab »

Molfar pisze: 29 gru 2019, 21:07 Też wsadziłem w Rebelowe premium, ale ewidentnie wypraska jest za mała na koszulki i trzeba je tam wciskać, co dla mnie jest nie do przyjęcia. Co do narzekania, tam jak napisałem - nowe rozwiązania mi pasują, ale nie należy ukrywać, planszówki takie jak LoH kupuje się w dużej mierze ze względu na aspekt wizualny. Wydając dość sporo monet oczekujemy, że będzie super, a jeden szczegół potrafi mocno zaważyć na ocenie.
yarzab pisze: 29 gru 2019, 19:49 Ja wsadziłem w Rebelowe (premium)i wszystkie karty mieszczą mi się w wyprasce.
Pytanie, mówisz o podstawce czy Warlord boxie, bo w podstawce i mi się zmieściły
Mi karty w koszulkach mieszczą się i w podstawce i w Warlordboxie i nic nie wystaje.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

ta.skunk.manitou pisze: 29 gru 2019, 19:16 Cena... patrząc na inne ich inserty, to myślę, że w okolicach 25$... ale to pewnie jeszcze potrwa zanim to zrobią, pisali mi, że jest na ich liście, ale nie na tej priorytetowej ;)
Dałbym nawet i 50$ za insert, dzięki któremu mógłbym schować całego Titana (z Adrestią włącznie) do pudła od Warlorda.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4440
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas - inserty

Post autor: Hardkor »

I jak macie coś w tym temacie? Mega by mi się przydał insert do samej podstawki
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Lords of Hellas - inserty

Post autor: E2MD »

Do dedykowanego organizera z pianki Feldherra mieści mi się podstawka LoH plus Atlantyda i Posejdon czyli zestaw podstawowy dla pięciu graczy. Niestety nie ma dedykowanego miejsca dla Posejdona więc dzieli przestrzeń z jakąś inną figurką. Dodatkowo Terrian Expansion i wszystko chodzi na styk do pudełka LBBG250 więc nawet jest przenośne.

Jak w końcu AR się ogarnie i dośle wszystko (bo nie wiem czy nie brakuje czegoś jeszcze poza kawałkiem mapy na 6 gracza) a ja będę wiedział jak to sprytnie podzielić na wersje/ilość graczy to może zrobię swój insert. Jednak jeżeli czyta to jakiś producent insertów to za dobrze przygotowany produkt mogę bez problemu dać dużo pieniędzy (spokojnie tyle co za podstawkę gry)
Nie przyszedłem tutaj wygrać
ta.skunk.manitou
Posty: 374
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas - inserty

Post autor: ta.skunk.manitou »

Organizuję zamówienie zbiorowe porządny insert, szczegóły pod tym linkiem.
viewtopic.php?f=55&t=65919
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Lords of Hellas - inserty

Post autor: morthi »

Zrobiłem insert dla wszystkich dodatków, w tym ardestia, mounted heroes oraz drukowane tokeny portów. Wszystko zmieściłem w dwa pudełka (od podstawki i od warlord boxa). Moim celem był jak najłatwiejszy i najszybszy setup oraz bezproblemowe pakowanie gry po skończonej zabawie.
Po kilku testach insert się sprawdza. Jak zawsze można by było zrobić coś lepiej ale na moje potrzeby wszystko jest idealne. Co najważniejsze - pudełka zamykają się na równo - nic nie odstaje, a do tego można stawiać je w pionie bezpiecznie dla zawartości.
Spoiler:
Do budowy zużyłem 5 płyt kartonowo-piankowych o grubości 3 mm - koszt 30 zl (6 zł za jedną).
Rafal1970
Posty: 204
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Rafal1970 »

Nie wiem czy to jest dobre miejsce na tego rodzaju pytanie, a może już się ono pojawiło. Chodzi mi o insert e raptor do LoH (chyba najbardziej popularny). Czy ten insert w ogóle pomaga w organizacji rozgrywki ? W zasadzie oryginalna wypraska jest "trudna/słaba"., ale może insert pozwala się jakoś lepiej zorganizować przygotowanie do gry i samą grę. Ktoś miał z tym jakieś doświadczenia ?
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yarzab »

Jeśli masz tylko podstawkę i nie przeszkadza ci, że pudełko nie będzie się domykać, to chyba warto zakupić, zawsze to jakieś przyśpieszenie setupu i sprzątania po grze ;)

Ja skusiłem się na insert od Saim Lab. Polecam dla tych co mają wszystkie dodatki do Loha. Wszystko mieści się w pudełku od podstawki i Warlord Boxa.

https://www.facebook.com/media/set/?van ... 5891963752

Cena do przełknięcia, ale niestety koszt wysyłki zabija (20 euro). Dlatego warto organizować jakieś zbiorowe zamówienie, żeby zbić koszt dostawy. Kilka razy była taka zbiórka organizowana tu na forum.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4440
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Rafal1970 pisze: 26 mar 2021, 08:22 Nie wiem czy to jest dobre miejsce na tego rodzaju pytanie, a może już się ono pojawiło. Chodzi mi o insert e raptor do LoH (chyba najbardziej popularny). Czy ten insert w ogóle pomaga w organizacji rozgrywki ? W zasadzie oryginalna wypraska jest "trudna/słaba"., ale może insert pozwala się jakoś lepiej zorganizować przygotowanie do gry i samą grę. Ktoś miał z tym jakieś doświadczenia ?
Posiadam insert do LoH od eraptora. Przyspiesza mocno rozkladanie i sortowanie, ja sobie juz nie wyobrazam trzymac tego w oryginalenj wyprasce.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Rafal1970
Posty: 204
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Lords of Hellas - inserty

Post autor: Rafal1970 »

Dzięki za wyjaśnienia. To kupuje do LoH insert e-raprot.
ODPOWIEDZ