Ulepszanie żetonów w Orleans

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Ulepszanie żetonów w Orleans

Post autor: ernin »

Szukałem jakiegoś sposobu na ulepszenie żetonów do losowania z woreczka, oryginalnie są zbyt lekkie. Początkowo miałem dyski ze sklejki wycinane laserowo z naklejkami i sprawdzały się dobrze. Jednak znalazłem ostatnio taki model na thingiverse i postanowiłem je sobie wydrukować i sprawdzić. Wszyscy gracze zgodnie powiedzieli, że gra się nimi dobrze i lepiej niż oryginalnymi. Przy porównaniu do dysków co wcześniej zrobiłem zdania były podzielone 2 do 2. Osobiście jak by ktoś się zastanawiał jak sprawić by losowanie z woreczka było wygodniejsze polecam ten model do wydrukowania.
Spoiler:
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Orleans (Reiner Stockhausen)

Post autor: autopaga »

Sprawiłem sobie takie do szarlatanów z pasikurowic, również polecam sprawdza się świetnie.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Orleans (Reiner Stockhausen)

Post autor: brazylianwisnia »

Mnie plastikowe zetony czesto draznia. Sa lekkie, niemile w dotyku i maja nieprzyjemny dzwiek. Kupiłem sobie drewniany walek, pocialem, pomalowalem i okleilem. Wyszlo spoko choc teraz bym zrobil to lepiej.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
obo_bb
Posty: 139
Rejestracja: 18 sie 2017, 15:23
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 76 times

Re: Orleans (Reiner Stockhausen)

Post autor: obo_bb »

Ja pogubiłem żetony za pomocą drewnianych scrapek. Każdy żeton rozdwoiłem nozykiem do tapet i przykleiłem obustronnie Wikolem do scrapki. Bardzo fajnie to się sprawdza - przyjemnie się nimi gra.
Obrazek
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Orleans (Reiner Stockhausen)

Post autor: brazylianwisnia »

Obrazek
Pocialem drewniany walek, wydrukowalem nalepki, polakierowalem i jestem zadowolony z efektu. Czuc ciezar jak sie losuje.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
obo_bb
Posty: 139
Rejestracja: 18 sie 2017, 15:23
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 76 times

Re: Orleans (Reiner Stockhausen)

Post autor: obo_bb »

brazylianwisnia pisze: 29 gru 2019, 14:41 Pocialem drewniany walek, wydrukowalem nalepki, polakierowalem i jestem zadowolony z efektu.
Jak pociąłeś ten wałek? I skąd go miałeś w odpowiednim rozmiarze? Czy takie materiały można gdzieś zamówić?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Orleans (Reiner Stockhausen)

Post autor: brazylianwisnia »

Walek z castoramy, pocialem tarcza do metalu(do drewna by poszarpalo). Rozmiar dopasowalem do dziurkacza ktorym wycinalem naklejki i te tez odpowiednio przeskalowalem. Naklejki pobralem chyba z BGG.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Orleans (Reiner Stockhausen)

Post autor: Rigidigi »

brazylianwisnia pisze: 29 gru 2019, 14:41 Pocialem drewniany walek, wydrukowalem nalepki, polakierowalem i jestem zadowolony z efektu. Czuc ciezar jak sie losuje.
a czy nie prościej było kupić dedykowane drewniane meeple? Narzędzia, materiały, dojazd do Castoramy też kosztowały. Bardzo szanuje robotę i wykonanie, ale czym się kierowałeś poświęcając na to tyle czasu?
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że te krążki są bardziej kompaktowe niż meeple i zajmują mniej miejsca w pudle.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Orleans (Reiner Stockhausen)

Post autor: brazylianwisnia »

Meeple sa brzydkie a krazkow od wersji deluxe jak i samej wersji deluxe nie dalo sie kupic. Walek kosztowal ponizej 10zl. Kupilem przy okazji.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ