Płyta piankowo-kartonowa - gdzie kupić?

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Płyta piankowo-kartonowa - gdzie kupić?

Post autor: Vakarian89 »

Ceny u mojego miejscowego "dostawcy" pianko-kartonu poszły w górę, co zachęciło mnie do poszukania jakiejś alternatywy. Była już o tym mowa w temacie Inserty, jednak wolę zapytać tutaj - czy ma ktoś sprawdzony sklep internetowy, w którym kupuje pianko-karton? Ważne, żeby paczki były dobrze zabezpieczone, a zawartość docierała w stanie nienaruszonym.

Znalazłem ofertę takiego oto sklepu:
https://www.tintadlaplastykow.pl/plyta-piankowa
Ceny niskie, trzy grubości do wyboru, przesyłka też w dobrej cenie. Kupował może ktoś u nich płyty piankowe i mógłby się podzielić opinią na ich temat?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Płyta piankowo-kartonowa - gdzie kupić?

Post autor: rastula »

kupowałem i wszystko w porządku było.

tylko trzeba dobrać odp. wielkości bo mieszanie powoduje podzielenie wysylki na kilka paczek.
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Płyta piankowo-kartonowa - gdzie kupić?

Post autor: Vakarian89 »

Dzięki za odzew, rastula! Jeżeli ktoś jeszcze kupował w tymże sklepie lub też może polecić jakiś inny, to zapraszam do pisania. :)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Płyta piankowo-kartonowa - gdzie kupić?

Post autor: Pierzasty »

Kupowałem, sklep dobry, tyle że troszkę drogi (skoro o krok dalej są (były?) 3 inne sklepy dla plastyków, to jestem wybredny). Brałem zawsze na miejscu, więc nie mogę nic powiedzieć nt. wysyłki.
Hansek
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2018, 12:19
Has thanked: 2 times

Re: Płyta piankowo-kartonowa - gdzie kupić?

Post autor: Hansek »

A próbowaliście zwykłej pianki, takiej prasowanej? Wydaje mi się że jest lepsza od tej kartonowej - twardsza i sztywniejsza zewnętrzna powłoka, łatwiejsza w obróbce - jeśli cięcie zaczyna się w arkuszu a nie poza jego obrysem, raczej nie ulegnie zniszczeniu tak szybko jak karton. W moim wypadku jest nawet łatwiej dostępna i tańsza (choć nie tak tania jak na podanej wyżej stronie).
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 979
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Płyta piankowo-kartonowa - gdzie kupić?

Post autor: Leinadus »

Hansek pisze: 26 sty 2020, 22:09 A próbowaliście zwykłej pianki, takiej prasowanej? Wydaje mi się że jest lepsza od tej kartonowej - twardsza i sztywniejsza zewnętrzna powłoka, łatwiejsza w obróbce - jeśli cięcie zaczyna się w arkuszu a nie poza jego obrysem, raczej nie ulegnie zniszczeniu tak szybko jak karton. W moim wypadku jest nawet łatwiej dostępna i tańsza (choć nie tak tania jak na podanej wyżej stronie).
Masz jakiś link?
Hansek
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2018, 12:19
Has thanked: 2 times

Re: Płyta piankowo-kartonowa - gdzie kupić?

Post autor: Hansek »

Leinadus pisze: 26 sty 2020, 22:42
Hansek pisze: 26 sty 2020, 22:09 A próbowaliście zwykłej pianki, takiej prasowanej? Wydaje mi się że jest lepsza od tej kartonowej - twardsza i sztywniejsza zewnętrzna powłoka, łatwiejsza w obróbce - jeśli cięcie zaczyna się w arkuszu a nie poza jego obrysem, raczej nie ulegnie zniszczeniu tak szybko jak karton. W moim wypadku jest nawet łatwiej dostępna i tańsza (choć nie tak tania jak na podanej wyżej stronie).
Masz jakiś link?
Niestety nie mam, kupiłem przez przypadek jak trafiłem do Zielonej Góry w sklepie "Art-Plast". Jestem przekonany że podobne są w Kobylnicy pod Poznaniem (https://sklep.apapolska.pl/pl/39-plyty-piankowe) ale muszę to sprawdzić.

Przesyłam zdjęcie poglądowe, na górze płyta kartonow-piankowa na dole płyta nazwana w sklepie jako "' pianka prasowana; pianka kappa".
Obrazek
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Płyta piankowo-kartonowa - gdzie kupić?

Post autor: Vakarian89 »

Pierzasty pisze: 26 sty 2020, 18:29Kupowałem, sklep dobry, tyle że troszkę drogi (...)
Mówisz o całokształcie oferty, czy też konkretnie o piance? Jak na moje (trochę krzywe) oko, to 6 złociszy za arkusz czarnej pianki 3 mm o wymiarach 35x50 cm to niezbyt wygórowana cena. W Mepelu w Katowicach, w którym dotąd kupowałem (bo blisko), arkusz 25x35 kosztował 4 złote, a od początku roku już 6,10.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Płyta piankowo-kartonowa - gdzie kupić?

Post autor: Pierzasty »

Vakarian89 pisze: 27 sty 2020, 17:23
Pierzasty pisze: 26 sty 2020, 18:29Kupowałem, sklep dobry, tyle że troszkę drogi (...)
Mówisz o całokształcie oferty, czy też konkretnie o piance? Jak na moje (trochę krzywe) oko, to 6 złociszy za arkusz czarnej pianki 3 mm o wymiarach 35x50 cm to niezbyt wygórowana cena. W Mepelu w Katowicach, w którym dotąd kupowałem (bo blisko), arkusz 25x35 kosztował 4 złote, a od początku roku już 6,10.
Jedno i drugie. Piankę też u nich kupowałem, tylko w dużych arkuszach formatu bodajże 100x70 cm i ciąłem na miejscu dla ułatwienia transportu. Na temat cen nie zabieram zdania, bo ostatnio kupowałem te rzeczy z 5 lat temu.
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Płyta piankowo-kartonowa - gdzie kupić?

Post autor: Lukić »

Vakarian89 pisze: 24 sty 2020, 23:02 Ceny u mojego miejscowego "dostawcy" pianko-kartonu poszły w górę, co zachęciło mnie do poszukania jakiejś alternatywy. Była już o tym mowa w temacie Inserty, jednak wolę zapytać tutaj - czy ma ktoś sprawdzony sklep internetowy, w którym kupuje pianko-karton? Ważne, żeby paczki były dobrze zabezpieczone, a zawartość docierała w stanie nienaruszonym.

Znalazłem ofertę takiego oto sklepu:
https://www.tintadlaplastykow.pl/plyta-piankowa
Ceny niskie, trzy grubości do wyboru, przesyłka też w dobrej cenie. Kupował może ktoś u nich płyty piankowe i mógłby się podzielić opinią na ich temat?
ja brałem stąd:
https://architekci-sklep.pl/plyty-piank ... 100cm.html
jestem zadowolony
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Płyta piankowo-kartonowa - gdzie kupić?

Post autor: Vakarian89 »

Lukić pisze: 28 sty 2020, 14:05ja brałem stąd:
https://architekci-sklep.pl/plyty-piank ... 100cm.html
jestem zadowolony
Dzięki za info. Przeglądałem "piankową" ofertę tego sklepu i ceny, muszę przyznać, całkiem niezłe. Szkoda tylko, że tak duże arkusze - osobiście wolę kilka mniejszych, ponieważ daje to więcej oryginalnych, prostych krawędzi, od których można odmierzać/ciąć.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 623
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Płyta piankowo-kartonowa - gdzie kupić?

Post autor: Michito »

Przymierzam się powoli do wejścia w piankowy "interes". Szukałem źródeł pianki i znalazłem taką ofertę:

https://allegro.pl/oferta/pianka-modela ... 9090706619

Wydaje się być cenowo spoko (posiadając smarta). Pod jednym z komentarzy jest nawet zdjęcie insertu do Agricoli. Natknęliscie się na korzystniejsze oferty od ostatniej wymiany postów?
ODPOWIEDZ