Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

Najlepiej tektura introligatorska 1, 1.5, 2 lub 3mm wg potrzeby. w przypadku jakiejś dziwnej grubości możesz się pokusić o sklejenie tektur aby otrzymać wymaganą grubość :)
Pamiętaj tylko, że powyzej 2mm się już cięzko tnie. Ale ty potrzebujesz zrobić dosłownie 4 cięcia więc to nie dramat :)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: donmakaron »

Harun pisze: 18 gru 2018, 19:14 Szukam dobrej duszy, która (odpłatnie) miałaby możliwości i umiejętności dorobienia tego specyficznego kafelka [...]
kastration pisze: 19 gru 2018, 11:56 Nie wiem, czy dobre miejsce. [...] pytanie: gdzie uderzyć, by mi takie coś zrobili [...].
Czyżby należało założyć wątek "Zrób to nie-sam?" ;)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1095
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 645 times
Been thanked: 521 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Harun »

:D
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Blue »

Kusiło mnie sprawdzenie Azula, ale dostałem już zakaz na zakupy w tym miesiacu ;). Więc...
Spoiler:
Bedzie trzeba jeszcze troche planszetki przerobic i programy :).
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: vegathedog »

Siema,ostatnimi dniami zajawiony jestem grami fabularnymi i przez przypadek trafiłem na jakiś amerykański kanał o D&D, gdzie gość robi własnoręcznie różne budynki, figurki, i inne gadżety tanim kosztem do gry D&D. Nie czekając zbyt długo, zrobiłem sobie własnym sposobem dice tower. Użyłem pianki do podkładu pod podłogę, grubość 4,8mm. Zajęło mi to ok. 20-30h. Może kogoś zainspiruję.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

Z czego sa cegiełki robione? Bo wyglada jakby były osobnymi elementami.

Bardzo mi się całość podoba ale jedna rzecz bym zmienił. Roślinność jest strasznie mocno zielona i bije po oczach. Jakbyś ją trochę stonował w dół (ściemnił) to wg mnie model by sporo zyskał.
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: vegathedog »

Każda cegiełka była cięta oddzielnie z pianki podkładowej pod panele.

Czarny wash przygasił tę zieleń. Też mi ona nie pasowała, ale zarośla pasowały na wieżyczkę. Teraz wszystko jest stonowane i bardziej mroczne.
Dzięki za ten szczegół.

Obrazek
Aaet
Posty: 9
Rejestracja: 03 maja 2015, 13:07
Has thanked: 18 times
Been thanked: 6 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Aaet »

Hej,
ostatnio dokupiłam big boxa carcassonne, żeby dorwać brakujące dodatki i mam kilka zdublowanych rozszerzeń. W związku z tym narodził się pomysł, żeby kafelki z tych podwójnych rozszerzeń przerobić na jakieś dodatki fanowskie.
I tutaj pytanie - czy ktoś robił coś takiego? Czy da się to zrobić tak, by wyglądało jak najbardziej podobnie do klasycznych kafelków?
Zrobiłam dwie próby i efekt średni - zmiana kolorów i faktury kafelka po przejechaniu lakierem. Podejrzewam, że pomogłoby zmienienie parametrów drukowania lub papieru, lub sposobu zabezpieczenia (polecacie lakier? albo inne medium?).
Może ktoś ma już doświadczenie w temacie i oszczędzi mi prób? ;)

Próby wykonywałam z etykietami samoprzylepnymi, nadruki domową drukarką atramentową (kolor przed zabezpieczeniem lakierem się zgadzał) i porządną laserową (tu już przy wydruku kolory się różniły).
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: shod »

Aaet pisze: 30 maja 2022, 10:55 Hej,
ostatnio dokupiłam big boxa carcassonne, żeby dorwać brakujące dodatki i mam kilka zdublowanych rozszerzeń. W związku z tym narodził się pomysł, żeby kafelki z tych podwójnych rozszerzeń przerobić na jakieś dodatki fanowskie.
I tutaj pytanie - czy ktoś robił coś takiego? Czy da się to zrobić tak, by wyglądało jak najbardziej podobnie do klasycznych kafelków?
Zrobiłam dwie próby i efekt średni - zmiana kolorów i faktury kafelka po przejechaniu lakierem. Podejrzewam, że pomogłoby zmienienie parametrów drukowania lub papieru, lub sposobu zabezpieczenia (polecacie lakier? albo inne medium?).
Może ktoś ma już doświadczenie w temacie i oszczędzi mi prób? ;)

Próby wykonywałam z etykietami samoprzylepnymi, nadruki domową drukarką atramentową (kolor przed zabezpieczeniem lakierem się zgadzał) i porządną laserową (tu już przy wydruku kolory się różniły).
hej,
robiłem różne żetony i kafelki, ale nigdy nie bawiłem się w zabezpieczanie lakierem, natomiast raz zastosowałem folie samoprzylepną. Po czasie stwierdzam, ze był to zbędny koszt i praca, bo to dotyczyło planszetki gracza i to zbyteczne zabezpieczenie. Nie pamiętam jak jest w carcassonne, ale jak się tasuje te kafelki to może i warto zabezpieczyć folię [polecana jest folia Oracal].

Zaś co do odwzorowania kolorów to powiem Ci, ze może być ciężko jeśli nie jesteś Grafikiem komputerowym [choć i to nie gwarantuje sukcesu]. Problem zwykle jest w konwersji RGB do CMYK itp. itd.
Ja ze swojej strony mogę zaproponować druk nie na etykietach a na papierze foto samoprzylepnym 115 g [mat lub błysk wedle uznania]. Drukowałem już tego sporo i przy porządnej laserówce efekt i zabezpieczenie jest dobre. tego papieru używałem https://allegro.pl/oferta/papier-foto-m ... gLfhfD_BwE
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 939
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 331 times
Been thanked: 346 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: yrq »

Dorzucam do wątku stojak na żetony do Nidavellir.

https://boardgamegeek.com/image/6872011/nidavellir
https://boardgamegeek.com/image/6872012/nidavellir
https://boardgamegeek.com/image/6872013/nidavellir

Listewki, wikol, nieodpowiednie narzędzia, farbki, papier ścierny.

Co wyszło dobrze:
- stojak jest sztywny, nie wygina się, nie rozwala, nie przesuwa od trącenia ręką - to były moje zarzuty do oryginału i powód wykonania zamiennika
- jest wielkości oryginału, mieści sie do pudełka
- wygląda nieźle

Co wyszło tak sobie:
- otwory na żetony są krzywe i różnią się między sobą, co sprawia, że żetony nie stoją równo
- przegródki nie są podpisane (który żeton gdzie) - na dwie osoby to bardzo nie przeszkadza, w grze w więcej osób może być trochę zamieszania
- malowanie

Co bym zmienił jakbym robił stojak kolejny raz:
- dodałbym z tyłu miejsce na karty odznaczeń, specjalny żeton "3" i kryształ "6"
- pomyślałby nad takim rozwiązaniem, żeby żetonów nie trzeba było rozkładać przed każdą grą - żeby ładnie się prezentowały i mogły być też tak chowane do pudła
justtadream3
Posty: 96
Rejestracja: 05 lis 2019, 18:13
Has thanked: 32 times
Been thanked: 9 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: justtadream3 »

Siemka,
O monopoly już było, ale czy może ktoś korzystał z tego?
https://allegro.pl/oferta/gra-monopoly- ... 1782817130
Wiem że apka już nie działa, więc arkusze musiałbym sam zadrukować, natomiast z tego co widzialem tam są 4 arkusze = 30 naklejek. Samych kart szans jest ze 30, do tego z 20 posiadłości więc coś mi sie nie zgadza. Nie chce mi sie bawić w robienie od 0 całego projektu, więc chętnie bym wykorzystał szablon i tylko dopasował naklejki.
Chyba że macie jakieś inny pomysł? W sumie pewnie takie kartki przylepne do zadrukowania można by kupić w jakimś papierniczym czy coś?
Może po prostu warto kupić gotową monopoly i "przekleić" ją?
Jak myślicie, jaki będzie najszybszy sposób na zrobienie w pełni customizowanej gry monopoly? (Cena aż tak nie gra roli, jak mogę wydać 100zł więcej żeby mieć dzień mniej roboty to zdecydowanie idę w tą opcję).
ODPOWIEDZ