Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Kubsio
Posty: 93
Rejestracja: 27 cze 2005, 10:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubsio »

Yatzek pisze: Gracze pewnie rozpoznają w Crusaderze elementy znane z innej gry ;)
Przymierzam sie do zrobienia bloczkowego "hammer of the scots"
Chciałem bloczki zrobić z drewna. przy czym bo sie ze nawet z równej listewki o przekroju kwadratowym (2x2cm) mogę nie powycinać równych bloczków a muszą być nierzoróznialne żeby gra miła sens. Byłem u stolarza i za wyciecie czegoś takiego chce 50zl. Koszt ten plus koszt farby i koszt kolorowego wydruku jest ponad moje sily.

No więć interesują mnie te elementy znane z innej gry :).
Co to jest??!!

pzdr Kubsio
Miejsce na Twoja reklame
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Kubsio pisze:
No więć interesują mnie te elementy znane z innej gry :).
Co to jest??!!
Według mnie to sa literki ze Scrable'a. Ale niech wypowie sie sam mistrz jesli sie myle.
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time

Post autor: Yatzek »

Tak DaSilwa zdobył 3 pkty za poprawną odpowiedź.. to Scrabble.

Dluugo myślałem, skąd tu takie ładne, nierozróżnialne kwadraciki zdobyć.
;)
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Post autor: noowy »

Witam wszystkich

Mam takie pytanko/prosbe. Chcialem wykonac sobie domowa wersje gry StreetSoccer, ale nie moge poszukac w necie zadnego ladnego zdjecia murawy z lotu ptaka. Moze ktos wie gdzie taki obrazek moglbym znalezc?

Z gory dzieki za pomoc, Pozdrawiam.
Wodzu
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2005, 21:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Wodzu »

noowy pisze:Witam wszystkich
Mam takie pytanko/prosbe. Chcialem wykonac sobie domowa wersje gry StreetSoccer, ale nie moge poszukac w necie zadnego ladnego zdjecia murawy z lotu ptaka. Moze ktos wie gdzie taki obrazek moglbym znalezc?
chodzi Ci chyba o tekstury - poszukaj na google.pl :wink: znajdziesz tego pewnie sporo
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Post autor: noowy »

Tekstury boiskowej trawy znalazlem, ale mam problem z dorobieniem bramek, lini. itd. Myslalem, ze gdzie mozna znalezc gotowy rzut calego boiska z bramkami, lawkami itd.
Na razie proboje robic screeny jakis starych gier pilkarkich na PC i pozniej zlozyc z tego boisko.

Pozdrawiam
Wodzu
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2005, 21:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Wodzu »

no nie wiem czy całe gotowe boisko znajdziesz - skoro masz tekstury trawy boiskowej to przydało by się nad tym popracować w jakimś programie do obróbki grafiki i dorobić bramki, linie itd...
Awatar użytkownika
Damerien
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2004, 14:30
Lokalizacja: Samaetry Town
Kontakt:

Post autor: Damerien »

Przecież dorobienie linii i jakiś schematycznych bramek powinno być banalne. Nie wiem w czym problem.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Post autor: noowy »

No wlasnie chodzi o to, ze w dorabianiu grafiki jestem zupelna noga... Skopiowac jakies gotowe teksturki, zmienic ich kolor, ulozenie itd. nie ma problemu. Nawet ladna murawa z 2-kolorowymi polami mi wyszla. Ale jak narysowalem bramki to hmmm... wygladaly oblesnie. Najwyzej dorobie symboliczne z 3 kresek, chociaz bardzo biednie to wyglada... Jak stworze do konca moja murawe, to umieszcze na forum, wtedy ocenicie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Post autor: wolfe »

noowy, podaj maila tutaj lub na priv, to wyślę ci planszę do StreetSoccera w formacie BMP.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Post autor: noowy »

Wielkie dzieki wolfe!
Wozzie
Posty: 28
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:04
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Wozzie »

Witam serdecznie :)
Postanowiłem umilić czas sobie i dziewczynie (co sie nie robi aby uniknac monotonii ;) i siegnałem po planszowki (temat mi bliski, o tyle że sam nosze się z zamiarem stworzenia takowej, ale im więcej czasu upływa tym bardziej wydaje mi się, że całość rozwlekam i nici z całego wyjdą.. ech ale to nie o tym miało wyć w tym wątku, w każdym bądź razie dzięki temu znalazłem się tutaj), do tej pory nie wychodziliśmy poza scrabble i rummikub, więc wolałem poświęcić czas wolny na wykonanie własnej wersji gry niż pieniądze na zakup - w tym przypadku jakiejs innej. Ze względu na autora gry i tematyke (trzeba zainteresować Kobiszcza ;)) wybór padł na: Fabrik der Träume Reinera Knizi. Ograniczeniami w produkcji były na pewno niedoskonała znajomość programu graficznego (ech te ciągłe skalowania wielkości), czarno-biała drukarka (już po 1 grze wiem, które elementy warto pokolorować), oraz to że zabrałem się za coś takiego po raz pierwszy. Całość pochłonęła kilka (ok 5 dni) pracy, oraz nie więcej niż 10 zł materiałów - brystolu, opakowania po mleku/soku w kartonie :D, tonera i naklejek na dyskietki etc. Kilka rzeczy musiałem wykonać całkowicie sam - np. scenariusze filmów, niektóre (większość) robiłem kopiując zdjęcia z BGG. Wyniki pracy też niestety będą przedstawione niedoskonale, ze względu na "aparat z telefonu". Mianowicie:
Obrazek
<- scenariusze własnej roboty.
Obrazek
<- całość
Obrazek
<- production chipsy (zrobione z pociętego kartonika po mleku i naklejek) i nagrody za filmy.
Obrazek
<- kontrakty i znaczki oceny filmów.
Obrazek
Obrazek <--- 2 razy scenariusze na stole.
Obrazek
<- znów ujęcie całościowe.
Grało się baardzo przyjemnie - 1 gra ok 1,5h ze względu najbardziej na "żywioł" i niedoczytanie instrukcji przed rozpoczęciem i co kilka kroków zmuszony byłem zaglądać w rulesy. Z resztą przez niedopatrzenie w tychże przegrałem tę 1 walkę rzucając nieopatrznie wszystkie kontrakty na 2 ostatnie production chipsy ;)
Alea iacta est!
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: max_star »

o boshe :)
jakie cudenka :)
i sami to robicie?? kurcze (sorry) poprostu bajer - ja mam tylko kilka talii z MtG zrobione na potrzeby wspolnego grania z kumlpem - skad bierzecie dane i dokladny wyglad plansz czy zetonow czy postaci ? niektore na pierwszy rzut oka (na zdjecia) sa lepsze od oryginalow
Awatar użytkownika
Damerien
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2004, 14:30
Lokalizacja: Samaetry Town
Kontakt:

Post autor: Damerien »

Na pytanie twoje nie będę odpowiadał - poczytaj sobie forum.

Natomiast co do samej gry to na zdjęciach prezentuje się smakowicie, tylko nie wiem czy materiały, z jakich je wykonałeś spełniają swoją rolę...
Wozzie
Posty: 28
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:04
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Wozzie »

Zapomniałem dac linka do opisu na BGG więc czynie to teraz dla leniwych :) http://www.boardgamegeek.com/game/904.

Damerien: Też tego nie wiem, jak długo wytrzyma brystol, i czy dobrym rozwiązaniem było pocięcie i zaklejenie kartonika po mleku (choc dla mnie to całkeim fajne rozwiązanie bo łatwo dostępne, oraz w miarę wytrzymałe), ale jak dla potrzeb grania z rzadka, wydaje mi się, że ekonomiczna opcja była całkiem racjonalna. Swoją drogą jakich materiałów użyłbyś Ty? Bo zlecenie jakiejś firmie graficznej wydruku i pocięcia na czymś grubszym niz brystol kosztowałoby trochę, a przez zwykła drukarkę 'grubszy' karton nie przejdzie. Może zaklejenie czegoś innego?
Alea iacta est!
Awatar użytkownika
Damerien
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2004, 14:30
Lokalizacja: Samaetry Town
Kontakt:

Post autor: Damerien »

Bierzesz papier samoprzylepny, drukujesz na nim, całość przyklejasz na tekturkę 1-2 mm (do kupienia w sklepie modelarskim) i wycinasz... Całość można też spryskać lakierem w spreju.
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

tekturke ?

Post autor: max_star »

czy nie lepiej uzyc pleksy zamias tektury ? chyba bedzie trwalsza :)
mam pytanie inne - z czego robicie np. pionki do Puerto Rico ? jakies pociete odpowiednio kolki drewniane ?
Awatar użytkownika
RA
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2004, 12:05
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: RA »

Skoro w oryginalach uzywaja tektury, to czemu nie uzyc tego samego w samorobkach. :)
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: max_star »

Wlasnie szykuje sie do pierwszej samorobki - dzieki uprzejmosci Jamersa mam wszystkie (chyba) materiały. Jak tylko cos sie wykluje zaprezentuje fotki :)
Mam klopot z pionkami - 100xOsadnik - nie mam pojecia co zastosowac - postaram sie cos wymyslec.
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Post autor: jamers »

A ja jeszcze dla porzadku dodam, ze materialy ktore ode mnie otrzymales to mix materialow Pancho, wilczelyko (ktorych serdecznie pozdrawiam) i moich.
Co do pionkow to ja w skladnicy harcerskiej kupilem 100 pionkow do chinczyka/czlowieku nie irytuj sie. Dzialaja :)
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: max_star »

w Skladnicy Harcerskiej ?? Hmm to to jeszcze istnieje ?? Myslalem ze umarlo wraz z poprzednim systemem (komunistycznym oczywiscie - nie mylic z IIIRP bo to inna sprawa:) ). Musze poszukac czy gdzies w Sosnowcu jest Skladnica Harcerska
Awatar użytkownika
mc_gort
Posty: 23
Rejestracja: 02 sie 2004, 00:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mc_gort »

W czasie moich podrózy po sieci znalazłem fajny link ze sklepem internetowym

http://www.architekci-sklep.pl/index.php

Polecam sprawdzenie oferty bo jest wiele ciekawych artykułów dla majsterkowiczów planszówkowych. Między innymi klej super 77 polecany przez Doyla do wykonania swojej wersji puerto rico :)
Pozdrawiam
Andrzej Wolski - mc_gort
tlen: mc_gort; gg: 9492165
--------------
powered by Firefox and SpellBound
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Potwierdzam, ze sklep jest bardzo dobrze wyposażony i sam sie tam zaopatrzam do moich samorobek :wink:
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Post autor: wc »

Tak, coby pokazać, że duch w narodzie nie ginie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

surowce - z kryształków, które na wakacjach kupiłem do niagary (której jeszcze nie zrobiłem) w sklepie "wszystko po 5zł"
znaczniki - walce 13×5mm kupione w sklepie gryplanszowe.pl (oni z tego robią chyba elemenciki do sudoku). nie ma tego w ofercie sklepu, ale Dobry Człowiek sprzedał mi to po rozsądnej cenie :-)
domki i pionki - z osławionej już układanki dla dzieci (ostatnio była podobna na allegro za 30zł - nazywa się puzzle art)
poza tym 6 wydruków A4 i jest gra 8)
oczywiście trzeba było trochę posiedzieć, coby spolszczyć toto i pozamieniać kolory (bo oczywiście są trochę inne niż w oryginale), zrobić trasę punktową ze wszystkimi liczbami (nienawidzę tych tras z liczbami co 5 albo co 10), powklejać nowe elementy na planszę (kryształki zamiast kostek, nowe lilijki itp.), zrobić żetony budynków z nowymi kolorami tła i kryształków, ale to sama radocha.
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Musze czesciej odwiedzac te sklepy "Po 4 zl" ;-)
Takie piekne krysztalki :-)

Wykonanie jak zwykle super, a jak Ci spasowala sama gra ??
ODPOWIEDZ