Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

Don Simon pisze:linki np. do czcionki, którą bym mógł za darmo użyć są mile widziane...
tutaj masz czcionkę LOTR - freeware (bez PL znaków):
http://www.digit.pl/czcionki/wzorowane6.asp

poza tym, na tej stronie jest dosyć spory wybór darmowych czcionek, także na pewno coś znajdziesz
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

moonman pisze:
Don Simon pisze:linki np. do czcionki, którą bym mógł za darmo użyć są mile widziane...
tutaj masz czcionkę LOTR - freeware (bez PL znaków):
http://www.digit.pl/czcionki/wzorowane6.asp

poza tym, na tej stronie jest dosyć spory wybór darmowych czcionek, także na pewno coś znajdziesz
Wielkie dzięki! Na pewno wykorzystam - właśnie poprawiłem trolla.

Trochę dodaje efektu Glow, żebo porozjaśniać krawędzie - zawsze to lekko lepiej, choć ciągle zbyt kontrastowo...

Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Uiek pisze:
A podmieniaj i nawet pochwal sie tym, ale jak mi tu wrzucisz zdjęcia samoróbki to będę moderował :P
A tak na serio, to o czym wspominasz to po prostu kwestia gustu, ja i tak grę kupię ;)
A zatem zgodnie z obietnicą chwalę się :-).
10 godzin babraniny i poniżej prezentuję efekt. Używałem tegoprogramu, co ściągnąłem - póty co się sprawdza - skromny, ale jak na moje potrzeby wystarczający.

Nie sądziłem, że samodzielne robienie postaci sprawi mi taką przyjemność - świetna zabawa (ciekawe, czy sama gra jej dorówna ;-) ).

Jutro mam zamiar wziąć na warsztat karty - zobaczymy co się da wymodzić. Czy ktoś z Was-posiadaczy angielskiej gry mógłby mi zdradzić wymiar kart?


Jak zwykle wszelkie komentarze mile widziane - również te bardzo krytyczne. Sam najbardziej zadowolony jestem z Warg i Orcs, a najmniej z Flying Nazgul i Sheloby (ciężko było znaleźć dobre zdjęcie Nazgula i tło dla Sheloby). Postaram się to jeszcze jutro poprawić. Zresztą tak mi się to spodobało, że mam zamiar dorobić również dodatkowe postacie, o których piszą na BGG...Ale to później.

Mimo mojej amatorki szczerze mówiąc i tak wolę te wersje niż oryginalne rysunki. Może przydadzą się również komuś z Was...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Szymon
Wodzu
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2005, 21:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Wodzu »

Don Simon pisze:Nie sądziłem, że samodzielne robienie postaci sprawi mi taką przyjemność - świetna zabawa (ciekawe, czy sama gra jej dorówna ;-) ).
no pewnie ze to przyjemność i to duża, a jak jeszcze efekt jest zadowalający to człowiek ma niemałą satysfakcję :wink:

co do twoich kart to są wykonane poprawnie - no znalazło by się kilka drobnych szczegółów do retuszu :wink:

z tego co tak mi sie odrazu rzuciło to mógłbyś dodać drobny, mleczny cień pod literki, dodało by to większej głębi napisom
dalej nałożyłbym jeszcze jakąś teksturkę ze sporą przeźroczystoscią i wystrzępiłbym brzegi kart - wyglądały by na stare, no i dostały by rasowego klimatu fantasy

no ale to juz trzba by zaprządz do roboty gimpa albo najlepiej photoshopa :wink:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Wodzu pisze:
co do twoich kart to są wykonane poprawnie - no znalazło by się kilka drobnych szczegółów do retuszu :wink:

z tego co tak mi sie odrazu rzuciło to mógłbyś dodać drobny, mleczny cień pod literki, dodało by to większej głębi napisom
dalej nałożyłbym jeszcze jakąś teksturkę ze sporą przeźroczystoscią i wystrzępiłbym brzegi kart - wyglądały by na stare, no i dostały by rasowego klimatu fantasy

no ale to juz trzba by zaprządz do roboty gimpa albo najlepiej photoshopa :wink:
A zatem ściągnąłem GIMPa i rzeczywiście nie wiem od czego zacząć :-). Na razie czytam trochę ten poradnik z podanej przez Ciebie strony. Nie za bardzo wiem, jak się zabrać do poprawiani tych kart co już zrobiłem, więc pewnie zacznę od robienia innych rzeczy w GIMPie i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
Damerien
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2004, 14:30
Lokalizacja: Samaetry Town
Kontakt:

Post autor: Damerien »

Trzy ostatnie karty są trochę na szybko zrobione niestety. Poza tym jak na laika wyszło ci doskonale!

Ja do obróbki (nie tworzenia!) grafiki polecam Paint Shop Pro. Jest łatwy w obsłudze i trochę przyjaźniejszy od Gimpa.

W googlach poszukaj sobie triala 30. dniowego i podziałaj (przynajmniej wersję z numerkiem 7.0).
Wodzu
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2005, 21:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Wodzu »

Don Simon pisze:A zatem ściągnąłem GIMPa i rzeczywiście nie wiem od czego zacząć :-). Na razie czytam trochę ten poradnik z podanej przez Ciebie strony. Nie za bardzo wiem, jak się zabrać do poprawiani tych kart co już zrobiłem, więc pewnie zacznę od robienia innych rzeczy w GIMPie i zobaczymy co z tego wyjdzie.
faktycznie trzeba mieć trochę zaparcia bo to są już skomplikowane kombajny graficzne - nie obczaisz tego w 1 dzień czy w tydzień :wink:

jeśli chcesz poświęcić grafice wieczej czasu to najbardziej i tak polecałbym photoshopa(można sciągnąć triala), jak dla mnie jest najlepszy do tego typu obróbki grafiki - oczywiscie w tym przypadku nie obejdzie się bez kursów i poradników, ale sporo tego na necie więc można sobie poradzić bez kupowania drogich książek - no tylko jak mówię - to już opcja dla kogoś kto chce się zagłębiać w grafikę przez długi czas :), ale photoshop czyni cuda, jak zresztą można się przekonać oglądając moich settlersów :wink:
Awatar użytkownika
Damerien
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2004, 14:30
Lokalizacja: Samaetry Town
Kontakt:

Post autor: Damerien »

Jeśli chodzi o Paint Shop Pro to mogę pomóc w obsłudze programu (obecnie mam wersję francuską, ale coś jeszcze pamiętam z angielskiej).

Moje GG: 2595042

Ostrzegać na privie! :wink:
Wodzu
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2005, 21:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Wodzu »

No to pokażę swój Labirynt Śmierci
odrazu podkreślam że mam oryginał, który kupiłem na allegro za niemałe pieniądze, ale niestety gość mnie zrobił w balona bo wcisnął mi zniszczoną i niekompletną grę - więc oczywiście zaświtał mi w głowie pomysł uzupełnienia
na początku uzupełniłem to czego było brak - zdobyłem brakujące elementy
no ale mój oryginał gry był bardzo zniszczony, no a wiadomo że i druk labiryntu też pozostawiał dużo do życzenia - żetony nierówne, labirynt powykrzywiany, niepasujący więc się wkurzyłem i wszystko poprawiłem :lol:

oto efekt pracy:
Obrazek
widać że gra jest troszkę 3D hehe - te stojące żetony to oznaczniki mojego dodatku - nieznajomy - dodałem możliwosć spotkania podróżnika błąkajacego się po labiryncie (coś na wzór nieznajomych z magii i miecza) - spotkania losuje się z tabeli - niektórzy podróżnicy zostają na miejscu do końca gry no i stąd ten stojący żeton

Obrazek
wszystkie żetony są gruntownie poprawione - są równe i wyraźne
widać też stojącą bramę - wejscie do labiryntu i stojacy żeton oddziału

Obrazek
jak widać - żetony labiryntu pasują do siebie jak ulał :wink:

dodałem 3 nowe żetony labiryntu ze znaleziskami:
Obrazek
- kufer - symbolizuje skarb - artefakt - np. skrole z czarami których nie ma w instrukcji, czy przedmioty
- miecze - trenować sie dało tylko po wyjsciu z labu i to mnie wkurzało wiec zrobiłem arene na której można przeprowadzić trening postaci
- półki - symbolizują kupca - można sobie coś kupić :wink:

jeszcze myslę nad mechaniką walki
no tak pomału to wyjdzie z tego całkiem nowa gra - jeszcze dorobić graficzkę na poziomie i wypas :wink:
Ostatnio zmieniony 28 gru 2006, 12:39 przez Wodzu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Damerien
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2004, 14:30
Lokalizacja: Samaetry Town
Kontakt:

Post autor: Damerien »

Gra już teraz wygląda ok, ale ja faktycznie bym ją zobaczył w nowej szacie graficznej :D
krionah_
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2005, 13:05
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: krionah_ »

Gratuluję efektu. A ja mam takie inne pytanko: czy ma ktoś może skany kart do Bang! ? Bardzo gierka mi się podoba, a do Niemiec się nie wybieram. Pomoże ktoś :oops: ?
To ja, Krionah!!! Tylko mi _ wyrosło, a Admin nie chciał obciąć.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Don Simon pisze:
Zrobię tym chałupniczym sposobem wszystkie 9 złych postaci, a potem się wezmę za karty.
Sam sobie odpowiadam, ale tydzień później, około 20 godzin siedzenia nad programem, wiele poprawek, 3-krotne robienie planszy moge przedstawić Wam część mojej pracy. Całością nie będę drażnił moderatorów. GW lotR- Confrontation grałem do tej pory i było całkiem sympatycznie - na tyle, że czekam na ciąg dalszy. Grę warto kupić, do czego zachęcam. A później można sobie wydrukować alternatywne postacie, karty i planszę, o ile ktoś od rysunków woli zdjęcia z filmów.

I jak poprzednio czekam na krytykę, choć przyznam się, że już mam dość poprawek i babraniny (czułem się jak na drugim etacie, po powrocie z pracy od 18 do północy ciągłe szukanie ujęć z filmu, by je wykorzystać, a walka z planszą przez chwilę przypominała Waterloo, ale w końcu jakoś się udało...choć zapewne wiele rzeczy można by poprawić, ale to już chyba nie ja :-)...poniżej prezentuję 1/4 planszy...jak widać nie trzymałem się zasady, by zdjęcia odzwierciedlały nazwy (które uważam za nietrafione), a wrzucałem to co mi pasowało estetycznie...a nazwy wpisałem, by łatwo było odnaleźć odpowiedni site, jeśli jakieś postacie bądź karty tego wymagają...

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem - chciałem zrobić swoją wersję gry z przyczyn estetycznych...cena pozycji jest bardziej niż przystępna...

Pozdrawiam

Szymon



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Damerien
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2004, 14:30
Lokalizacja: Samaetry Town
Kontakt:

Post autor: Damerien »

Karty wyglądają bardzo bardzo dobrze, na pewno mają lepszy klimat niż te z oryginału. Plansza też mistrzowska (aż mnie na ponowne oglądnięcie LotRa wzięło :) ). Jedyny mankament to te strzałki na planszy. Są koślawe. Jeśli ci się zechce to wykonaj je prostymi liniami, a nie pędzelkiem.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Damerien pisze:Karty wyglądają bardzo bardzo dobrze, na pewno mają lepszy klimat niż te z oryginału. Plansza też mistrzowska (aż mnie na ponowne oglądnięcie LotRa wzięło :) ). Jedyny mankament to te strzałki na planszy. Są koślawe. Jeśli ci się zechce to wykonaj je prostymi liniami, a nie pędzelkiem.
He, lejesz miód na moje serce :-). A miałem chwile zwątpienia, bo mimo faktu, iż znam film (i karcianke) na pamięć znalezienie dobrych ujęć to była katorżnicza robota (aż myślałem, czy samemu nie wycinać kadrów z DVD, ale jakoś się udało - zwłaszcza miałem problem z Noble Sacrifice i dobrym ujęciem umierającego Boromira - w końcu dałem zdjęcie w łódce).

Co do strzałek to chciałem z nich w ogóle zrezygnować, ale stwierdziłem, że udostępnię moją pracę innym, a Ci inni mogą nie wiedzieć, że Anduiną można przepłynąć 2 pola :-). W końcu dałem strzałkę taką, jaką znalazłem - specjlanie lekko postrzępioną, żeby była bardziej klimatyczna ;-). A nie dałem strzałki z Eregionu do Fangornu bo by mi to zamazało Morię - dałem małą strzałeczkę z napisem "To Fangorn". Więc zostawię strzałkę jak jest, chyba że rzeczywiście psuje to bardzo obraz planszy...

Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
Damerien
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2004, 14:30
Lokalizacja: Samaetry Town
Kontakt:

Post autor: Damerien »

Jeśli koniecznie chcesz zostawić te strzałki to ustaw przezroczystość warstwy, na której się znajdują na ok. 60-70%. Będą wtedy takie delikatniejsze, zleją się z ilustracjami z pól (ale będą nadal widoczne).
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Damerien pisze:Jeśli koniecznie chcesz zostawić te strzałki to ustaw przezroczystość warstwy, na której się znajdują na ok. 60-70%. Będą wtedy takie delikatniejsze, zleją się z ilustracjami z pól (ale będą nadal widoczne).
Problem w tym, że w moim cudownym programie coś takiego jak przezroczystość warstwy nie istnieje (albo ja nie umiem tego zrobić, co bardziej prawdopodobne :D ). Hmm, ale spróbuję jeszcze jutro coś z tym pomodzić (choć sobie wydrukuje tak jak jest) - właśnie eksperymentowałem z jasnością tego fragmentu - zmniejszyłem ją, tak by strzałka nie była tak bardzo biała, a raczej szara i chyba jest trochę lepiej... Głupie strzałki :-).

Dzięki za uwagi, jutro zaproponuję jakąś poprawkę...

Pozdrawiam
Szymon
Cers
Posty: 31
Rejestracja: 18 gru 2004, 23:10
Lokalizacja: Białystok(ta wioska pod choroszcza[;)

Post autor: Cers »

jesli twoj GIMP jest po angielsku, to przezroczystosc powinna brzmiec "Opacity". Tak przynajmniej jest w Photoshopie. Albo sciagnij sobie triala photoshopowego-30 dni sie pobawisz ;-)
Wodzu
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2005, 21:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Wodzu »

widzę ze spodobała Ci się grafika więc też proponuję przesiąść się na photoshopa :wink:
a co do kart i planszy to są wykonanie super - kurcze to naprawde wygląda profesjonalnie :wink:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Cers pisze:jesli twoj GIMP jest po angielsku, to przezroczystosc powinna brzmiec "Opacity". Tak przynajmniej jest w Photoshopie. Albo sciagnij sobie triala photoshopowego-30 dni sie pobawisz ;-)
No dobra, przynam się - nie używałem GIMPa. Wiem, że obiecałem i zacząłem się nim bawić, naprawdę, ale ilość opcji mnie trochę przytłoczyła i stwierdziłem, że tę grę już dokończę w tym dziadostwie, które ściągnąłem Adesign, czy coś. Proste to i wystarczające dla moich potrzeb i jakoś się udało zakończyć projekt...obawiam się, że gdybym zaczął się jeszcze uczyć GIMPa to bym już nigdy tego nie zrobił. A tak to mam nadzieję w weekend mieć wydrukowaną wersję ;-). Postaram się ją udostępnić wiadomo gdzie jeszcze dzisiaj wieczorem.

I dzięki za miłe słowa Wodzu :-).

Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time

Post autor: Yatzek »

Ostatnio zainteresowały mnie gry wojenne (w odróżnienieniu od typowych germańskich, w które gram najczęściej).

Szczególnie 2 nowe produkcje wyszły na czoło.
Ich zalety to krótki czas gry (jak na strategie)
Mała ilość reguł (jak na strategie ;) )
Klimat
"Sprytna" mechanika

Crusader Rex - blokowisko spod znaku Columbia
Bonaparte at Marengo - też coś w stulu bloków, ale inaczej (IMHO rewolucyjny pomysł)


Gry są ładne wizualnie, więc podszedłem do nich powaznie..
efekt wydaje mi się całkiem niezły...
pochwalę się :

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Gracze pewnie rozpoznają w Crusaderze elementy znane z innej gry ;)
Modelarze rozpoznają w Manegro belkę sosnową 6x6mm

Testy w praniu - już niedługo...
Wodzu
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2005, 21:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Wodzu »

no cuż tu mozna powiedzieć - WYMIATASZ :wink:
wygląda full profeszynal hehe

tak sobie pomyślałem w tym momencie - kurcze jakbyśmy się tak zebrali i założyli firmę produkującą gry hehe - no podbilibyśmy rynek :lol:
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Wodzu pisze: tak sobie pomyślałem w tym momencie - kurcze jakbyśmy się tak zebrali i założyli firmę produkującą gry hehe - no podbilibyśmy rynek :lol:
Kopiujac cudze pomysly - na pewno tak. :wink:
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Post autor: miras23 »

zeby bylo wszystko wiadomo, to ja kupilem YATZKOWI belkę sosnową 6x6mm :)
i pewnie mi teraz wszyscy beda zazdroscic, to ze mna bedzie testowal te gry :)
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Post autor: wolfe »

miras23, a jakie są jeszcze grubości tych sosnowych?
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Post autor: miras23 »

powiem szczerze, ze dokladnie nie wiem, mialem kupic 6x6, wiec takie kupilem:) ale sa rozne, o przekroju kwadratowym, prostokatnym, a wymiary to pewnie co 2mm sie zmieniaja
ODPOWIEDZ