Warte uwagi gry w portalach crowdfundingowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 65 times
Been thanked: 30 times

Re: Warte uwagi gry w portalach crowdfundingowych

Post autor: japanczyk » 28 mar 2019, 13:27

Folklore The Afflication expansion
Gloomhaven-alike jesli dobrze rozumiem, ale mniej popularne
gra wyglada... ciekawie i ma opcje bez oraz z plastikiem.
Całośc z plastikiem kosztuje jakieś chore 369$. Bez miniaturek 189$

Ktoś miał styczność z pierwszą/drugą edycja podstawki?

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Post autor: brazylianwisnia » 28 mar 2019, 15:58

japanczyk pisze:
28 mar 2019, 13:27
Folklore The Afflication expansion
Gloomhaven-alike jesli dobrze rozumiem, ale mniej popularne
gra wyglada... ciekawie i ma opcje bez oraz z plastikiem.
Całośc z plastikiem kosztuje jakieś chore 369$. Bez miniaturek 189$

Ktoś miał styczność z pierwszą/drugą edycja podstawki?
Gloomhaven to euro a Folklore to chyba ameri pełna gęba? Tak mi to wygląda.
Jeśli ktoś chciałby dołączyć do zamówienia Bloodborne to zapraszam. W szczególności Bydgoszcz
viewtopic.php?f=55&t=61108

fahrad
Użytkownik wspierający
Been thanked: 1 time

Post autor: fahrad » 28 mar 2019, 17:51

Wydaje mi się, że jeszcze nikt o tym nie wspominał, a chyba warto rzucić okiem:
Age of Civilization https://www.kickstarter.com/projects/36 ... escription
Obejrzałem gameplay i jak na tak małą grę jest spory downtime. Grałbym jednak przeważnie w 2 osoby, a przy takiej liczbie graczy jest znośnie. Cena mogłaby być trochę niższa (z wysyłką 36$), ale chyba i tak wezmę :) . Ciekawostką jest fakt, że twórcy zapowiedzieli dowolną, pełną wersję językową, jeśli uzbiera się minimum 300 wspierających oczekujących takowej. Na grę w języku polskim na tę chwilę się nie zanosi, ale może stanie się cud ? :D

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający
Been thanked: 21 times

Post autor: AnimusAleonis » 28 mar 2019, 18:37

fahrad pisze:
28 mar 2019, 17:51
Wydaje mi się, że jeszcze nikt o tym nie wspominał, a chyba warto rzucić okiem:
Age of Civilization https://www.kickstarter.com/projects/36 ... escription
Też mi to wpadło w oko, ale po obejrzeniu gameplay z powodu 'downtime' odłożyłem na bok, choć niektóre mechaniki są ciekawe, np. dość prosty sposób w którym dziedziczy się po przeszłych cywilizacjach.

Czy ktoś może ma Early Bird na to?

A tak od siebie dodam to:

Pocket Landship

Kickstarter: LINK
BGG nowa edycja: LINK
BGG orginalny PnP: LINK
BGG orginlany PnP expansion: LINK

Bardzo fajna gra solo, niegdyś PnP (który chyba jakąś nagrodę nawet zdobył, GoldenGeek?). Dawno grałem w zrobioną na szybko PnP i polecam.
Cena moim zdaniem akuratna, 12 funtów za kopię, plus jakieś 5. Chyba się skuszę na ładnie wydaną wersję, i też strech goals fajnie wyglądają.
Może ktoś z Warszawy ma ochotę wziąć tego mini-grupowego pledga? Wtedy oszczędzamy 8,3% :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D

Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Has thanked: 73 times
Been thanked: 135 times

Post autor: Curiosity » 28 mar 2019, 22:03

Dostałem maila, że Awaken Realms wsparł gę o Dystrykcie 9.
https://www.kickstarter.com/projects/we ... -boardgame

Wizualnie mi się zupełnie nie podoba i cena trochę wysoka (169$ za all-in), ale może gra ma potencjał?

EDIT:
wysyłka 42$.
Mam ochotę wejść za dolara tylko po to, żeby zmieszać ich z błotem w komentarzu.
Miałem za dużo gier, regał trzeszczał w szwach. Dokupiłem drugi regał i teraz wieje pustkami :( trzeci by się przydał.
Hejtowałem Zombicide zanim to było modne.

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający

Post autor: AnimusAleonis » 28 mar 2019, 22:42

Curiosity pisze:
28 mar 2019, 22:03

Wizualnie mi się zupełnie nie podoba i cena trochę wysoka (169$ za all-in), ale może gra ma potencjał?
Ten sam wydawca który zrobił GKR: Heavy Hitters.
Z tego co widzę asymetryczne dudes on a map z IP District 9. Ale jestem zdziwiony trochę że akurat ten IP wskrzesili, film dobry, ale już stary i nie wydawało mi się że kiedykolwiek te IP było aż tak popularne. Trochę jak ostatnio zrobili re-skin Lost Expedtition z Hudge Dredd.
Jakby nie było, gra nie wygląda źle, plastik ładny, sporo go, grafika też dobra (choć kompletnie nie mój gust)... ale na $200 z przesyłką to nie wygląda warte...

Może Awaken Realms wsparł bo mechanika/typ gry bliski temu co oni robią, na zasadzie by zobaczyć co ciekawego konkurencja wymyśla.
Curiosity pisze:
EDIT:
wysyłka 42$.
Mam ochotę wejść za dolara tylko po to, żeby zmieszać ich z błotem w komentarzu.
:lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D

feniks_ciapek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Post autor: feniks_ciapek » 28 mar 2019, 23:20

AnimusAleonis pisze:
28 mar 2019, 22:42
Z tego co widzę asymetryczne dudes on a map z IP District 9. Ale jestem zdziwiony trochę że akurat ten IP wskrzesili, film dobry, ale już stary i nie wydawało mi się że kiedykolwiek te IP było aż tak popularne. Trochę jak ostatnio zrobili re-skin Lost Expedtition z Hudge Dredd.
Pewnie chcą jakoś sobie odbić to, że robili efekty specjalne po kosztach i w ramach rozliczenia umówili się na prawa do IP. Gdyby nie wysyłka, to bym to wsparł choćby z tego powodu. Ale $42 to jednak jak na taki projekt za dużo.

Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator

Post autor: Curiosity » 28 mar 2019, 23:43

AnimusAleonis pisze:
28 mar 2019, 22:42
Z tego co widzę asymetryczne dudes on a map z IP District 9.
No właśnie tam nie ma żadnej asymetrii. Różnią się tylko wyglądem.
Miałem za dużo gier, regał trzeszczał w szwach. Dokupiłem drugi regał i teraz wieje pustkami :( trzeci by się przydał.

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający

Post autor: AnimusAleonis » 29 mar 2019, 00:21

Tak z ciekawości poprzeglądałem sobie KS, i natrafiłem na kilka interesujących 'małych' tytułów:

Gartenbau
Obrazek
Strona KS: LINK
BGG: LINK

Drafting z 'tile placement'.
Gra dla 2-4 graczy, w której gracze umieszczają i układają płytki aby sprostać rosnącym wymaganiom wylosowanych kafelków kwiatowych.

Wygląda ciekawie, trochę abstrakcyjne trochę euro, no ciekawe. Ale cenaaaaaa .... $74 (280 pln) z dostawą do Europy :? Przesada.

Martin Wallace's Milito
Obrazek

Dla 2 graczy.
Karciana gra wojenna, bez kości, która obiecuje ponowne rozgrywanie wojen pomiędzy największymi armiami historii. Gracz staje na czele jednych z antycznych armii, i podejmuje taktyczne decyzje by doprowadzić do zwycięstwa. Wygląda na asymetryczną grę gdzie każda armia ma specyficzne dla nie jednostki i tez swoich historycznych przywódców którzy też mają swoje 'moce'.
Reimplementacja Field of Glory CG (BGG LINK), która była ok, ale nie była doszlifowana. Może doszlifował :D Sama koncepcja i game play wygląda ciekawie. No i Martin Wallace :lol:

Dość ok cena 21 funtów.. tylko przesyłka 7,50 więc 28,50 za wszystko z dostawą, czyli około 140. Jednak bardzo przyzwoita oferta dla retail więc może jakiś sklep podchwyci 8)

Vintage Racers
Obrazek

Dla 2 - 4 (potencjalnie 8) graczy.
Flamme Rougue w małym pudełeczku! :D No może nie do końca ale wygląda jak dość niezły filler wyścigowy.

Dostawa niestety prawie dubluje cenę i trochę zabija tytuł .... $25 (95 pln) za jeden egzemplarz i $41 (156 pln, czyli 78 pln za jedną) za dwa z dostawą.
Ale gra wygląda bardzo ciekawie... może ktoś by chciał się na spółkę wziąć dwie kopie? :D

Awatar użytkownika
Furan
Użytkownik wspierający
Been thanked: 15 times

Post autor: Furan » 29 mar 2019, 00:41

Mnie ostatnio poruszyły Oceany (Oceans, nowa implementacja Ewolucji):
Link KS: https://www.kickstarter.com/projects/no ... ion-series
Link BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/232414/oceans

Graficznie - mistrzostwo. Talia kart głębin z każdą kartą inną - świetnie.
Problem nad którym się zastanawiam, to ile tam jest rzeczywiście gry w grze. Zmienili mechanikę i teraz PZ na koniec gry, to nie to ile się zeżarło (jak w Ewolucji), a 1 pkt za każdy żyjący gatunek pod koniec danej rundy... czyli nie interesuje nas już mało, ale dużo-jedzących gatunków, a dużo gatunków. Mało tego - teraz praktycznie każdy może każdego podjeść. Mam więc obawę, że gra może zamienić się w cykl rund składających się z ekscytującego zarządzania gatunkami i ich populacją, łamigłówki w podjadanie się wzajemnie, zwieńczonej corundowym: ja 2 punkty, ty 3, on 3, za rundę zmiana na 3, 4, 2 itd... być może się mylę, ale ogarnięcie zależności i żywienia więcej niż 4 gatunków na gracza w więcej niż 3 graczy może być makabrą. Muszę sobie wydrukować dostępne pliki pnp i przetestować, bo na razie ze smutkiem odstępuje od potencjalnie pierwszego tytułu jaki bym wsparł na ks. Może ktoś grał na tych plikach i coś-niecoś może powiedzieć o faktycznej części czysto mechanicznej?

Ordynarnie brakuje jakiegoś wideło plejsru.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

Tribune; Pandemia + Na krawędzi; Carson City + Gold and Guns; Myrmes + dodatek; Gugong

Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator

Post autor: Curiosity » 03 kwie 2019, 08:45

Curiosity pisze:

EDIT:
wysyłka 42$.
Sorry za cytowanie samego siebie, ale może to być ważne dla osób zainteresowanych tematyką gry o "Dystrykcie 9".

Kampania kickstarterowa została anulowana po wielu krytycznych uwagach. Dwie największe to bardzo wysoka cena wysyłki (bo shipment miał być z Nowej Zelandii) oraz brak asymetryczności w jednostkach graczy. Wojska różniły się jedynie wyglądem, co było słabe. Wydawca zarzekł się, że popracuje nad tym projektem i wróci z nową odsłoną na KS. Tak że temat można śledzić.

Awatar użytkownika
mauserem
Użytkownik wspierający
Has thanked: 64 times
Been thanked: 32 times

Post autor: mauserem » 04 kwie 2019, 09:13

Curiosity pisze:
03 kwie 2019, 08:45
...Kampania kickstarterowa została anulowana po wielu krytycznych uwagach. Dwie największe to bardzo wysoka cena wysyłki (bo shipment miał być z Nowej Zelandii) oraz brak asymetryczności w jednostkach graczy. Wojska różniły się jedynie wyglądem, co było słabe. Wydawca zarzekł się, że popracuje nad tym projektem i wróci z nową odsłoną na KS. Tak że temat można śledzić.
bardzo dobra decyzja!
to zbyt dobry pomysł, aby marnować jego potencjał i "byle wydać"
Ich poprzedni tytuł - GKR Heavy Hitters to mistrzostwo pod względem wydawniczym - moim zdaniem przebija wszystko co dotychczas widziałem, a mechanicznie też jest bardzo przyjemnie. Byłoby szkoda, gdyby nie potrafili przynajmniej doskoczyć do poprzeczki którą sami sobie ustawili.
Pomysł na dystrybucję tego z Nowej Zelandii jest trochę jak zemsta na "reszcie świata" :mrgreen: za wysokie ceny wysyłki do NZ i ogólnie na antypody (znajomi z tych okolic bardzo na to narzekają).
Nic to, ja czekam na efekty kolejnej iteracji w tym projekcie - myślę, że warto poczekać.

Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator

Post autor: Curiosity » 05 kwie 2019, 19:40

Kurde, zacząłem się znowu zastanawiać nad zamówieniem Tidal Blades. Okazuje się, że nadal mam dostęp do Pledge Managera, ale all-inn kosztuje razem z wysyłką 130$. Trochę, kurka wodna, drogo jak za "zwykłą" turlankę. Zwłaszcza, że mam nadzieję na polską edycję (kiedyś).

Eeeeeech....

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Has thanked: 17 times
Been thanked: 31 times

Post autor: ShapooBah » 31 maja 2019, 09:49

Wracam po dłuższej przerwie, kurz po bloodborne opadł i na pewno kilkoro z was czuje potrzebę szybkiego wyszastania pieniędzy na kolejne zapewnienia o terminach, potężnej ilości plastiku albo po prostu wsparciu ciekawych projektów. Lecimy:

Adventure Mart - Zaczynamy od czegoś lekkiego, spokojnego i dziecioprzyjaznego — kolorowa karcianka ekonomiczna o prowadzeniu własnego sklepu, w swojej turze wykładamy towary, zatrudniamy pracowników, promujemy się na targowisku, by na końcu sfinalizować sprzedaż swojego wypasionego przeklętego topora płaczących driad, który zamienia przeciwników w drzewa. Gra przypomina, przynajmniej mi, inspirację moonlighterem — polską produkcją polegającą na... cóż prowadzeniu sklepu w generycznie fantastycznym świecie - 35 funtów dzieli was od posiadania tej gry.

Altar Quest - Jak już przy generycznym fantasy jesteśmy — Dungeon crawler, w którym pokonujemy lochy oraz co ważniejsze pokonujemy żabo podobne demony imitujące smoki. Za każdymi plastikowymi drzwiami czekają plastikowe pułapki, przez które prześlizgnąć się musza nasi plastikowi bohaterowi w celu odkrycia iście plastikowego skarbu. Cena wywoławcza - 109$. Dodatek do gry zaprojektował jeden z designerów GloomHavena, nie zmienia to kompletnie nic, ale są tacy, których to przekonuje.

Bites - Zapomnijcie o żółwiach, ślimakach, wielbłądach, owcach czy wózkach! Nadchodzi nowy rodzaj wyścigów — Mrówki muszą donieść jedzenie do wspólnego gniazda. Która jako pierwsza to zrobi wygrywa. Mrowisko, mrówki oraz jedzenie na piknikowych kocach są zawarte w zestawie! Zamów teraz a otrzymasz grę za 24$.

Shiver me Timbers - Yo Ho, piracki los to jest. Wcielamy się w kapitana kolejnego najszybszego Galeonu na Karaibach. musimy wypełnić nasze przeznaczenie, które najpierw sobie wylosujemy. Modułowa plansza, duża ilość kart, zapowiada się spora regrywalność. Jedyny problem, jaki mam z tą grą to brzydka oprawa graficzna. 65 jurków, żeby poczuć się jak pirat, nie ściągając ani jednego torrenta to chyba rozsądna cena.

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający

Post autor: ShapooBah » 04 cze 2019, 15:57

Post pod postem, ale istny Brejkin nius

Dungeon Drop
Cudowna gierka, która minimalizm podnosi na poziom wyżej niż ekipa z Tiny Epic. Gracze na początku rundy rozrzucają wszystkie dostępne kosteczki na środku stołu ( a jest ich nie mało), a następnie tak stworzony labirynt eksplorują (ściany poszczególnych "lochów oznaczone są czarnymi kosteczkami) Unikamy spotkania ze smokiem, staramy się zebrać jak najwięcej skarbu, aby w następnej rundzie zejść jeszcze niżej. Strasznie urzeka mnie minimalizm, zabawny i innowacyjny pomysł, oraz to, że gra kosztuje tylko 16$, a w przypadku grupowego zamówienia na 10 sztuk 9.90 per capita trzeba będzie poprosić jakiegoś retailera. Z 7 dolarową przesyłką gra ląduje na mój radar i mam nadzieje, na dniach otworzy się grupówka.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 04 cze 2019, 15:59

Dla mnie mega interesujaco zapowiada się The Refuge: Terror from the Deep

Kraken? Steampunk? Nurkowe? No fajnie to wyglada, a rozgrywka też luźna i bez spiny

cep6
Has thanked: 1 time

Post autor: cep6 » 05 cze 2019, 13:19

japanczyk pisze:
04 cze 2019, 15:59

Kraken? Steampunk? Nurkowe? No fajnie to wyglada, a rozgrywka też luźna i bez spiny
Czekałem na ten kikstartera, ale niestety gierka jest chyba bardzo bardzo "prymitywna". Jest ktoś na forum kto może się wypowiedzieć na temat tej gry?

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający

Post autor: ShapooBah » 12 cze 2019, 12:44

Untamed -Karcianka pozwalająca na szybkie potyczki polegające na szybkim deckbuildingu (połącz trzy dowolne zestawy kart i przetasuj) szybkim zagrywaniu kart i na szybkim dmgu. Gra kosztuje 16€ więc warto mieć na uwadze. Można przetestować na Tabletopii dla niezdecydowanych.

jnowaczy
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Post autor: jnowaczy » 12 cze 2019, 12:56

japanczyk pisze:
04 cze 2019, 15:59

Jest do sprawdzenia na TTS. Strasznie mnie wynudzila jak w sumie żadna do tej pory. Miałem ochotę wspierać ale szybko się wyleczylem

Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Has thanked: 24 times
Been thanked: 34 times

Post autor: BartP » 12 cze 2019, 13:35

ShapooBah pisze:
12 cze 2019, 12:44
Untamed -Karcianka pozwalająca na szybkie potyczki polegające na szybkim deckbuildingu (połącz trzy dowolne zestawy kart i przetasuj) szybkim zagrywaniu kart i na szybkim dmgu. Gra kosztuje 16€ więc warto mieć na uwadze. Można przetestować na Tabletopii dla niezdecydowanych.
Wygląda bardzo ciekawie. Lubię takie magicopodobne hybrydy bez aspektu kolekcjonerskiego. Z tym że na KS przesyłka (choć niska) stanowi ponad połowę ceny gry (€16 + €9), więc raczej zaczekam, aż trafi do normalnej sprzrdaży.
Sprzedam duck! duck! Go!
Kupię Riverboat, Lowlands, Verona Twist, Saint Petersburg 2. edycja, Kerala i inne

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający

Post autor: ShapooBah » 12 cze 2019, 14:23

BartP pisze:
12 cze 2019, 13:35
Z tym że na KS przesyłka (choć niska) stanowi ponad połowę ceny gry (€16 + €9), więc raczej zaczekam, aż trafi do normalnej sprzedaży.
Przy zamówieniu grupowym na 4 opakowania wyjdzie mniej niż 20€ na głowę.

Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Has thanked: 24 times
Been thanked: 34 times

Post autor: BartP » 12 cze 2019, 14:54

To zorganizuj coś ;].
Sprzedam duck! duck! Go!
Kupię Riverboat, Lowlands, Verona Twist, Saint Petersburg 2. edycja, Kerala i inne

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 12 cze 2019, 15:01

ShapooBah pisze:
12 cze 2019, 14:23
BartP pisze:
Z tym że na KS przesyłka (choć niska) stanowi ponad połowę ceny gry (€16 + €9), więc raczej zaczekam, aż trafi do normalnej sprzedaży.
Chyba jeszcze na tym dual packu można oszczędzić - wtedy za 4 wyjdzie 77 eur, co daje 19,25 :-P

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający

Post autor: ShapooBah » 12 cze 2019, 15:02

japanczyk pisze:
12 cze 2019, 15:01
ShapooBah pisze:
12 cze 2019, 14:23
BartP pisze:
Chyba jeszcze na tym dual packu można oszczędzić - wtedy za 4 wyjdzie 77 eur, co daje 19,25 :-P
o tym właśnie pisałem :P

Awatar użytkownika
Gambit
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Post autor: Gambit » 12 cze 2019, 16:48

Ktoś jakieś zbiorowe na drugi dodatek do Stockpile?
https://www.kickstarter.com/projects/na ... ic-edition

ODPOWIEDZ