Wasze Top 10 gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: playerator »

Gizmoo pisze: 02 sty 2020, 01:30 (...) wypadły dobre, wręcz wybitne tytuły, ale co robić (...)
Gra pana Ryana poleciała w kosmos z wysokiego miejsca. Nowa edycja się nie udała?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Muad'Dib »

playerator pisze: 02 sty 2020, 23:35
Gizmoo pisze: 02 sty 2020, 01:30 (...) wypadły dobre, wręcz wybitne tytuły, ale co robić (...)
Gra pana Ryana poleciała w kosmos z wysokiego miejsca. Nowa edycja się nie udała?

Gizmoo, swego czasu, zaprezentował mi Ancient World jako tytuł ze swojego TOP3. Potem, przez ponad rok, nie udało się go namówić na kolejne rozgrywki :D nie powiedziałbym, że się nie udała. To w tej chwili jeden z moich ulubionych lekkich tytułów. Druga edycja to dokładnie ta sama gra + kilka mechanicznych pierdół, które wpływają pozytywnie na rozgrywkę.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 2546 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Gizmoo »

playerator pisze: 02 sty 2020, 23:35 Nowa edycja się nie udała?
Muad'Dib pisze: 02 sty 2020, 23:44 Potem, przez ponad rok, nie udało się go namówić na kolejne rozgrywki :D
W nową edycję jeszcze nie grałem. A poleciała dlatego, że musiałem zrobić miejsce na aż trzy nowości, które totalnie mnie zauroczyły (Godfather, Podwodne Miasta, Gugong) . No i po zrobieniu rachunku sumienia zadałem sobie pytanie - w co gram częściej z mojej topki? :D No i wyszło, że w Ancient World zagrałem w tym roku tylko dwa razy. Więc Pawle, nie był to ponad rok, bo grałem w AW wyłącznie w Twoim zacnym towarzystwie i to było jakoś w styczniu i w lutym 2019. Faktem jest, że Ancient World chwilowo mi się przejadł, ale z niecierpliwością czekam na partyjkę w drugą edycję. W ogóle mam zawsze problem z tymi topkami, bo przez to, że w niektóre gry gram ekstremalnie rzadko, to wylatują z tych zestawień. Później ściągam je z półki i "odkrywam na nowo" i ponownie wracają do łask. Top 10 wszech czasów to najtrudniejsza lista do sporządzenia. Dużo łatwiej zrobić roczne podsumowanie, a jeszcze łatwiej - miesięczne, bo pamiętam w co grałem i ile sprawiło mi radochy. (bądź przykrości :lol: ). Miałem kiedyś postanowienie, że ogram wszystkie najwyżej ocenione przeze mnie tytuły w jednym miesiącu, ale... Ciężko jest znaleźć współgraczy. Niestety morderczy kult nowości jest bardzo trudny do opanowania...
aro_1987
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 18:37
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: aro_1987 »

Moje pierwsze TOP 10, nie mam ogranych zbyt dużo tytułów, ale gram już jakiś czas, więc też się podzielę :)

1. Terraformacja Marsa
2. Troyes
3. Zamki Burgundii
4. Agricola
5. Pret a Porter
6. Tajniacy
7. Mombasa
8. Pięć Klanów
9. Robinson Crusoe
10. Star Realms

Plus kilka wyróżnień:
- Cywilizacja Poprzez Wieki - kiedyś sprzedałem, okazała się zbyt długa dla żony, ale w tym roku raz zagraliśmy w pubie i może kiedyś wróci do kolekcji;
- Inis i Terra Mystica - świetne gry, ale w dwie osoby już mnie tak nie kręcą, a na więcej nie mam okazji grać;
- Osadnicy z Catanu - wyróżnienie z sentymentu, losowe to i wkurzające, ale znajomi lubią, i ja też lubię czasem poturlać :P
Miedzcu
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:17
Lokalizacja: Zawadzkie
Been thanked: 1 time

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Miedzcu »

Miną 2019 rok i tylko Na skrzydłach udało się przebić do mojego osobistego TOP10. Ciężko jest rywalizować z TOP'ką wszechczasów wiec wyróżnię z 2019 jeszcze:
Chocolate Factory.

10. Capital
9. First Class: All Aboard the Orient Express!
8. Ticket to Ride: Märklin
7. London (second edition)
6. Na skrzydłach
5. Lisboa
4. 7 Cudów Świata
3. Osadnicy: Narodziny Imperium
2. Viticulture Essential Edition
1. Terraformacja Marsa
MOJA KOLEKCJA I MOJE TOP 10

\"IT MAYBE WASN'T BEST WIN, BUT WIN IS WIN."\
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Jareks1985 »

W co najlepiej grało mi sie w 2019r
10.The Others
9.Star Trek Ascendancy
8.Rising Sun
7.Inis
6.Fief
5.Anachrony
4.Scythe
3.Brass Birmingham
2.War of The Ring
1.Dominant Species


+ dwa wyróżnienia, Terraformacja Marsa, Podwodne Miasta, super rozgrywki

Moje oczekiwania na rok 2020
Eclipse second Dawn of the galaxy
Anachrony Fractures of Time
Nemesis
Kanban EV
Kemet: Blood and Sand lub Ankh: Gods of Egypt
Endeavor Age of Sail
meewosh
Posty: 11
Rejestracja: 27 mar 2019, 12:56
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: meewosh »

Moje pierwsza topka. Gram w planszówki od stycznia ubiegłego roku, więc bardzo krótko, ale pochłonęło mnie to kompletnie. 95% partii w wariancie 2os.

1. Stronghold 2ed. - Pierwsza miłość planszówkowa, zawsze lubiłem w grach motyw oblegania twierdzy (mediewal total war np.). Kompletnie nie przeszkadzała mi na początku zawiła/błędnie napisana instrukcja oraz przeczesywanie bgg/faq aby w końcu poprawnie zacząć grać. Przy dużym obeznaniu gry przez obydwu graczy rozgrywka jest bardzo wyrównana i emocjonująca.
1. Star Wars Rebelia - Ex aequo ze Strongholdem. Gra kupiona od razu z dodatkiem, ale pierwsze gry były na samej podstawce. Nie uważam też aby dodatek był stricte kluczowy aby cieszyć się grą w pełni, tak jak wiele osób pisze. Mega klimat, czuć wagę decyzji podejmowanych przez obydwie strony. Po prostu wow.
3. Great Western Trail - Grając w dwie osoby odrobinę czuć niewykorzystany potencjał jaki oferuje gra, niemniej jednak mnogość decyzji przy względnej prostocie mechanik i ogromny fun jaki ta gra dostarcza jest super. Często wracamy do tego tytułu.
4. Terraformacja marsa + (H&E, Kolonie) - Jak ktoś lubi ból głowy od planowania kilku pokoleń/rund w przód to jak znalazł, ja lubię. :D
5. Pandemia legacy s1.
6. Scythe.
7. Wojna o pierścien 2ed. - Dziewczyna nie jest wielkim fanem. W sumie to rozgrywek tyle co kot napłakał a dodatek leży nieograny na półce. Ale co z tego. Gra rewelacyjna. :D
8. Welcome to - Biorąc pod uwagę wielkość gry oraz to co daje w zamian w swej prostocie jest super. Jak już się otworzy pudełko to jedna gra to za mało.
9. Posiadłość szaleństwa 2ed. - Nie do końca utożsamiam się z grami ameri, oraz za rzadko czuję pociąg do tego typu gier, niemniej jednak posiadłość ma w sobie to coś. Co prawda nie na tyle abym rzucił się na dodatki z włoskich amazonów, ale jak dziewczyna zaproponuje rozgrywkę to bardzo chętnie. Imo dobra gra nawet na wprowadzenie nowych graczy w planszówki.
10. This War of mine. - Po około 20 rozgrywkach nie wierzę, że da się wygrać. :?

11. Eldritch horror - Rewelacyjna przygoda na planszy.
12. Time stories

Na półce leżą jeszcze nieograne gry typu brass, gaja, pangea, więc do kwietnia podejrzewam trochę sie jeszcze pozmienia.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Michał M »

Moja zaktualizowana pierwsza dziesiątka:

https://metodymarnowaniaczasu.blogspot. ... -2020.html
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Miszon »

Top 10 gier, w które grałem w zeszłym roku więcej niż 1 raz:
(N - oznacza, że w zeszłym roku zagrałem pierwszy raz, w nawiasie pozycja sprzed roku, brak liczby oznacza że w zeszłym roku pozycja nienotowanaw 10-ce)

1. (N) Zamki Burgundii
2. Wsiąść do Pociągu: Europa
3. (N) Horror w Akham gra karciana
4. (2) Descent: Wędrówki w mroku 2 edycja
5. Fasolki
6. (P) T.I.M.E. Stories
7. (4) Tobago
8. (N) Obóz Ninja
9. (N) Bolidy
10. Star Realms

a druga dyszka:

11. Patchwork
12. (8). O Mój Zboże!
13. (N) Story Cubes
14. Capital
15. Magnum Sal
16. Unikat
17. (N) Geniusz Extreme
18. Zaklinacze
19. Żyrafometr
20. (N) Flamme Rouge
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Matek173 »

Witam się ze wszystkimi na forum. Moje TOP10 planszówek na dobry początek:

10. 7 Cudów Świata
9. Fotosynteza
8. Dixit
7. Rummikub
6. Splendor
5. Tzolkin: Kalendarz Majów
4. Neuroshima Hex
3. Magic: the Gathering
2. Eldritch Horror
1. Magia i Myszy
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Zet »

Gizmoo pisze: 02 sty 2020, 01:30 Ech... Z Topki po raz kolejny wypadły dobre, wręcz wybitne tytuły, ale co robić, jak miejsc jest tytko dziesięć, a dobrych gier setki?
Proste, zrób Top 100! Chętnie poczytam :D
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: kaszkiet »

Co roku w styczniu robię sobie top gier, od zeszłego roku jest to top 100.
Na całość wraz z opisami zapraszam tutaj - https://boardgamegeek.com/geeklist/2673 ... 20-edition

A top 10 wygląda tak:

1. Cosmic Encounter
2. Five Tribes
3. Pulsar 2849
4. Summoner Wars
5. Flamme Rouge
6. Merchants & Marauders (z dodatkiem)
7. Scythe
8. Ra
9. Tzolk'in
10. Western Legends
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: konrad.rymczak »

Widzę, że Yellow mocno spadło.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3215 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: japanczyk »

To ja wrzuce też swoją topke bez kolejności, acz to wciąż początek przygody

Casual top:
Sagrada
Cryptid
Hero Realms
Brzdęk
Taluva

More gamer top:
Castles of Mad King Ludwig
Aeon's End
Architects of the West Kingdom
Terra Mystica
Altiplano
korne
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:03
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: korne »

Moje dobrze przemyślane TOP 10 poniżej (kolejność ma znaczenie).

1. Friedrich
2. Victory or Death - Peloponnesian War
3. Manoeuvre
4. Brass: Lancashire
5. Richard III
6. Wojna o Pierścień
7. Kemet
8. Small World
9. Splendor
10. Stockpile

Polecam osobom które mają w sobie żyłke stratega.

Żeby wyniki były wiarygodne (nie były zaburzone przez chwilowe zachwyty) brałem pod uwagę tylko sprawdzone gry, czyli takie w które rozegrałem min. 3 pełne partie. Wiele świetnych tytułów spełniających ten warunek nie zmieściło się na liście, ale TOP 10 to TOP 10, trzeba było się zmierzyć z ciężką sztuką dokonywania wyborów.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: kaszkiet »

konrad.rymczak pisze: 20 sty 2020, 11:51 Widzę, że Yellow mocno spadło.
Trochę tak ale wciąż jest w top 20 i patrząc po innych Reinerach w tych okolicach się zadomowi.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Kolejność przypadkowa :D
1. Agricola
2. Brass Birmingham
3. Trajan
4. Zamki Burgundii
5. Great Western Trail
6. Terraformacja Marsa
7. Everdell
8. Brzdęk w kosmosie
9. Orlean
10. The Gallerist

Nie zmieściło się: Keyflower, Viticulture SE, Marco Polo, Dominion, Podwodne miasta, 7 Cudów Świata, Mombasa, Rosyjskie koleje, Karczma PPK, Architekci ZK.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: kdsz »

1. Brass Lancashire
2. Cywilizacja Poprzez Wieki
3. Brass Birmingham
4. Pulsar 2849
5. Zamki Burgundii
6. Puerto Rico
7. Steam
8. Terraformacja Marsa
9. Nations
10. London
Awatar użytkownika
Arasq
Posty: 77
Rejestracja: 01 wrz 2009, 14:32
Has thanked: 84 times
Been thanked: 14 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Arasq »

2019 namieszał ostro w mojej topce. Zagrałem w 18xx i przepadłem. Jako, że wciąż poznaję nowe tytuły z tej grupy i nie chcę, żeby połowa topki była grami kolejowymi, to obecnie moja lista wygląda tak:

1. 18xx (ciężko mi wybrać na na tę chwilę jeden ulubiony tytuł, zwłaszcza, że podoba mi się zarówno gałąź giełdowa jak i inżynieryjna)
2. Kingdom Death: Monster
3. Terraformacja Marsa
4. The Republic of Rome
5. Agricola
6. Food Chain Magnate + exp
7. Szklany Szlak (jako 2p)
8. Mage Knight
9. Dominant Species
10. Tinners Trail
Ostatnio zmieniony 22 sty 2020, 17:53 przez Arasq, łącznie zmieniany 1 raz.
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: buhaj »

Noworoczne TOP 10

#1: 18xx (oceniam całą grupę gier w której najbardziej lubię: 18Mex, 1849, 1848 i 1836jr)
#2: Dominant Species
#3: The Gallerist
#4: Food Chain Magnate
#5: Trickerion: Legends of Illusion
#6: Brass
#7: Vinhos Deluxe Edition
#8: Scythe
#9: Star Wars: Rebellion
#10: Gaia Project

Już wiem, że w najbliższym czasie w mojej topce namiesza On Mars. Będzie wysoko.
ceerha
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:15
Has thanked: 22 times
Been thanked: 32 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: ceerha »

Cześć, mój pierwszy post na forum, zdecydowałem, że ten temat będzie najodpowiedniejszym miejscem. W sumie nigdy się nie zastanawiałem jak wygląda moje top 10 gier planszowych więc musiałem na chwile przysiąść i pomyśleć. Tak wygląda moje top 10 gier planszowych po niespełna 4 latach poważniejszego grania.

10. Brass Lancashire/ Brass Birmingham - Brassy poznałem stosunkowo niedawno i początkowo nie chciałem ich tu umieszczać ze względu na małą liczbę partii. Jednak po tych kilku partiach jestem tak zauroczony Brassami, że nie mogłem ich pominąć w tym zestawieniu, tutaj wszystko współgra ze sobą znakomicie. Nie grałem w żadne inne euro pozbawione praktycznie bezpośredniej negatywnej interakcji, w którym tak wiele zależy od poczynań przeciwników i sytuacji na planszy. Jestem zakochany w mechanice i elegancji Brassów. Jeżeli w przyszłości będę aktualizował swoje TOP 10, to bardzo prawdopodobne, że któryś z Brassów będzie o wiele wyżej :) (prawdopodobnie Birmingham, troszkę bardziej mi się podoba)

9. Rising Sun - Swego czasu przeżywałem fascynację grami Dudes On Map. Na prawdę masa figurkowych postaci przewinęła się przez stoły, na których grałem. Fascynacja tego rodzaju grami już mi przeszła, wcale nie tęsknie bardzo :) Rising Sun jest jedyną grą tego rodzaju, która ostała się w mojej kolekcji i zagościła na dłużej w moim serduszku :) Bardzo podoba mi się system wydawania rozkazów, system sojuszy i zdrad, sposób rozstrzygania wojen, modularność elementów sprawiająca, że każda partia się od siebie różni. Całość tworzy bardzo elegancką mechanicznie grę z CMONowym wykonaniem.

8. Welcome To - Co tu dużo mówić - szybka, miodna, pozwalająca pogłówkować wykreślanka. Dobra na każdą okazję. Sprawdza się jako gateway, sprawdza się jako fillerek przed czymś cięższym, sprawdza się jako szybka wieczorna gierka z dziewczyną.

7. Tzolkin - Tzolkina zagrałem na początku '
zeszłego roku, po tym jak już miałem dobrze ograne Teotihuacan, które swoją drogą bardzo przypadło mi do gustu. Jednak Tzolkin w moim mniemaniu jest lepszą grą i sprawia mi więcej frajdy. Tak powinien wyglądać ten słynny "twist" w grach o mechanice "worker placement z twistem". Do tego niesamowity bajer wizualny, który również idealnie sprawdza się w mechanice gry.

6. Great Western Trail
- Z "krówkami" miałem ciężkie początki. Gdy moja grupa była zafascynowaną GWT od pierwszej partii ja podchodziłem do tej gry mocno sceptycznie, jednak dawałem jej szanse ze względu na moich współgraczy. I dobrze się stało, dzisiaj jest to jedna z moich ulubionych gier i już nawet nie pamiętam co mi nie pasowało na początku. Boli mnie tylko to, że dodatek leży od roku nieruszony :(

5. Azul - niby prosta, abstrakcyjna gra logiczna jednak rozgrywka sprawia masę przyjemności. Azul to gra, w którą mam najwięcej rozegranych partii, nadal nie nudzi. Dobra w każdym gronie, niezależnie od doświadczenia, chociaż dla mnie najlepiej sprawdza się na dwie osoby, nabiera wtedy dodatkowo lekkiego, strategicznego charakteru.

4. Alchemicy
- Najbardziej klimatyczny workerplacement jaki znam, czuć klimat w każdej akcji i czynności. Dodatkowo bardzo dobry miks z zagadką dedukcyjną oraz idealne, jak dla mnie, połączenie z aplikacją mobilną. Najmniejszy błąd w notatkach może sprawić, że cała nasza "wiedza" zdobyta w grze (która w dużej mierze decyduje o wyniku końcowym) okaże się nieprawdziwa, trzeba się pilnować. Przy troszkę większym obyciu z grą zaczyna się dostrzegać wiele możliwości do wpuszczania przeciwników w pole. Gra, która przyciąga wykonaniem każdego, następnie odrzuca przy tłumaczeniu zasad. Jednak, gdy nowy gracz przez to przebrnie to nie chce kończyć na jednej partii :)

3. Projekt Gaja - pamiętam jak pierwszy raz zagrałem w Terra Mistice - byłem pod ogromnym wrażeniem złożoności tej gry, rozgrywka sprawiała mi dużą satysfakcję, jednak nie czułem "chemii", ciężko mi powiedzieć czemu. Przy Gai zdecydowanie nie mam tego problemu, gra zachowała wszystkie plusy z TM, rozwiązując przy okazji jej największe mankamenty. Ogromna regrywalność, dużo dróg zwycięstwa, dużą modularność w setupie - wszystko to sprawia, że każda rozgrywka jest inna - każda rozgrywka jest dobra.

2. Dominant Species - mięsko! Gdy sprzedałem swoją przedostatnią grę Dudes On Map, praktycznie całe pieniądze z tej transakcji przeznaczyłem na Dominanta. Zamieniłem ogromne, piękne figurki na małe, kolorowe sześciany i stożki. I była to fantastyczna decyzja. Jest to najlepsza gra area control/ area influence w jaką miałem okazję grać. Ta dynamiczna sytuacja na planszy, ta wylewająca się przy okazji każdej akcji negatywna interakcja ( chyba nie da się zrobić w tej grze ruchu, który by nie pokrzyżował w jakimś stopniu planów któregoś z przeciwników). Czekam na Marines, o ile nadal jest w planach wydawniczych.

1. Terraformacja Marsa - nie będę się rozpisywał o grze, jest wg mnie fantastyczna. Być może umieściłbym TM za Dominantem i Gają - Terraformacja jednak była przełomową grą w mojej planszówkowej "karierze" . Nakręciała moje zainteresowanie grami do tego stopnia, że obecnie jest to prawdopodobnie moje największe hobby. Do tego pomogła mi wkręcić to tego świata wielu znajomych. W grupie zazwyczaj unikamy kupowania tych samych gier, raczej chcemy próbować czegoś nowego. Bywają oczywiście wyjątki, lecz TM jest wyjątkowym wyjątkiem :) Każdy posiada swoją grę. Dlatego Terraformacja zasługuje na pierwsze miejsce w moim pierwszym Top 10 :)
Tirith
Posty: 115
Rejestracja: 09 sty 2020, 10:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 14 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Tirith »

1.Cywilizacja: Poprzez Wieki
2. Nippon
3. Osadnicy narodziny imperium
4. Dice Setllers
5. Kanagawa
6. Na Skrzydłach
7. Terraformacja Marsa
8. Dziedzictwo:Testament Duka
9.Agricola
10. Robinson Crusoe
JAREK_AA
Posty: 100
Rejestracja: 22 lut 2016, 16:33
Been thanked: 1 time

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: JAREK_AA »

1. Zamki burgundii
2. Trajan
3. Bruxelles 1893
4. Brass: Birmingham
5. The Gallerist
6. Lisboa
7. Trickerion: Legends of Illusion
8. Tzolk'in
9. Vinhos
10. Troyes
RafalRafal
Posty: 12
Rejestracja: 09 lis 2018, 17:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: RafalRafal »

1. Zamki Burgundii
2. Terraformacja Marsa
3. Concordia
4. Neuroshima hex
5. Azul
6. Brzdęk
7. 7 cudów pojedynek
8. Splendor
9. Hero Realms
10.Pandemic upadek Rzymu
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: seki »

Tym razem zrobiłem ranking porównawczy przy pomocy Pub Meeple. Z porównywania wywaliłem gry zręcznościowe Klask i Molkky, gry Legacy i jednorazowe Exity i Unlock. Cięzko byłoby je porównać do regrywalnych typowych gier. Na listę wciągnąłem 53 gry ocenione przeze mnie powyżej 7,0 spośród łącznej ilości 180 poznanych gier. Oto co mi wyszło:

Top 10
1 Projekt Gaja
2 Dominion z dodatkami
3 Roll for the Galaxy z dodatkiem Ambicja
4 Cywilizacja: Poprzez Wieki
5 Great Western Trail z dodatkiem Kolej na pólnoc
6 Brass: Lancashire
7 Marco Polo
8 Puerto Rico
9 Keyflower z dodatkiem Kupcy
10 Terraformacja Marsa z dodatkami

Miejsca 11-53
Spoiler:
seki pisze: 05 lut 2019, 13:15 Było tak:
Spoiler:
Z poniższej listy usunąłem gry Pandemia Legacy i jednorazowe EXITy - byłyby wysoko ale ciężko w nich ocenić regrywalność więc nie biorę ich pod uwagę. Nie klasyfikuje również gier stricte dziecięcych.

Po ok 6 miesiacach (i 116 poznanych tytułach) jest tak:

1 Projekt Gaja
2 Cywilizacja: Poprzez Wieki
3 7 Cudów Świata: Pojedynek z Panteonem
4 Marco Polo
5 Dominion: Intryga
6 Keyflower
7 Roll for the Galaxy
8 Zamki szalonego króla Ludwika
9 Great Western Trail
10 Brass: Lancashire

Dalsze miejsca 11-50:
Spoiler:
Miejsca 51-70 bez segregowania kolejności:
Spoiler:
ODPOWIEDZ