Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: SosnowyPatyk »

No i ten filmik plus traktowanie komentarzy zadecydowały ostatecznie o unsubie po wcześniejszym zdegustowaniu się jego osobowością w podcaście.
Ktoś tu wcześniej wspominał, że jest marketingowcem dobrym. Sam się też tym chwali. No faktycznie marketingowiec dobry, który daje serduszka takim komentarzom:

Obrazek

zamiast odpowiedzieć, że "dla dobra świata gier planszowych dobrze, by widzowie oglądali więcej kanałów niż mój, pomagając tym samym rozwijać się innym influencerom, bo nie zależy mi na odbieraniu widzów innym osobom"
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

Gambit pisze: 11 paź 2022, 07:42
Miszon pisze: 11 paź 2022, 07:38 Faktycznie, dzisiaj nie widać już nawet tego postu na FB. To arcyciekawe... :roll: .
Post nadal jest widoczny
To musiał się jakoś przesunąć, bo jak wchodzę w link z forum to:
Ta strona jest niedostępna
Link może być uszkodzony lub strona mogła zostać usunięta. Sprawdź, czy link, który próbujesz otworzyć, jest prawidłowy.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: SosnowyPatyk »

komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

Przypominam, ze GeekFactor już dawno temu w jednym ze swoich podcastów mówił, że zarobił u niego bana.
Jeśli nie został odbanowany przez ten czas, to trochę śmieszne, że jest zdziwiony o braku widoczności posta.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

tomp pisze: 11 paź 2022, 08:50 Przypominam, ze GeekFactor już dawno temu w jednym ze swoich podcastów mówił, że zarobił u niego bana.
Jeśli nie został odbanowany przez ten czas, to trochę śmieszne, że jest zdziwiony o braku widoczności posta.
Dodam jedynie że Kaczmar również wspomniał że będzie kasował nieprzychylne mu komentarze na swoim kanale...więc to mały krok do pójścia tą samą drogą którą kroczy aktualnie GTTV.

No po tym filmie o końcu YT też rozważam unsuba dla trolla. Niestety ale coraz mniej tam treści dla mnie a już takowa która jest dezinformacją to już bardzo źle wygląda. Takie rzeczy mogę pisać ja (chociaż nie powinienem) który traktuje kanał hobbistycznie. Ale osoba która żyje z tego powinna mieć chyba lepsze przygotowanie merytoryczne (Trzewik dobrze prowadził Planszówki TV). No i te serduszka,shadow bany....chwalenie się sądami pozwami kto to mu nie groził, klickbajtowe tematy które mijają się z prawdą...a jak to on wyszedł z opresji i te żale na całe życie i własną rodzinę w Ja Nerd. Kurcze ja naprawdę lubiłem tego gościa ale bardzo się zmienił....niestety na gorsze.

Nie będzie już raczej 3ciej szansy.
toblakai
Posty: 1288
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 251 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: toblakai »

BOLLO pisze: 11 paź 2022, 10:19
tomp pisze: 11 paź 2022, 08:50 Przypominam, ze GeekFactor już dawno temu w jednym ze swoich podcastów mówił, że zarobił u niego bana.
Jeśli nie został odbanowany przez ten czas, to trochę śmieszne, że jest zdziwiony o braku widoczności posta.
Dodam jedynie że Kaczmar również wspomniał że będzie kasował nieprzychylne mu komentarze na swoim kanale...więc to mały krok do pójścia tą samą drogą którą kroczy aktualnie GTTV.
To jestvchyba jakaś nadinterpretacja. Z tego co pamiętam to w jednym z odcinków GFN Kaczmar raczej wypowiadał sie przychylnie o prowadzeniu dyskusji na jego kanale. Jedynie negatywnie odnosił się do typowego hateowania. Jak ktoś mu napisze, że sie myli czy też popełnił błąd to nie spodziewam sie banów i usuwania komentarzy.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 711
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 553 times
Been thanked: 427 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

toblakai pisze: 11 paź 2022, 10:32 To jestvchyba jakaś nadinterpretacja. Z tego co pamiętam to w jednym z odcinków GFN Kaczmar raczej wypowiadał sie przychylnie o prowadzeniu dyskusji na jego kanale. Jedynie negatywnie odnosił się do typowego hateowania. Jak ktoś mu napisze, że sie myli czy też popełnił błąd to nie spodziewam sie banów i usuwania komentarzy.
Masz rację. Też oglądałem fragment tego filmu. Problem w tym, że hejt hejtowi nierówny. I czy nieprzychylny komentarz to hejt czy nie?
Szczerze mówiąc, żeby prowadzić jakikolwiek biznes w dzisiejszych czasach trzeba mieć tyłek ze stali, nerwy ze stali i samemu być człowiekiem ze stali. Dlatego myślę, że nie wszyscy się nadają do prowadzenia biznesu (ja nie prowadzę, bo nie umiem i pewnie bym popadł w depresję ;)).

A wracając do recenzentów. Kaczmara nawet lubię, ale nie widzę na jego kanale od dłuższego czasu niczego, co sprawiłoby, abym chciał go oglądać i słuchać. Być może źle trafiałem albo mamy dwie różne domeny zainteresowań wśród gier planszowych. Myślę, że niedługo podzieli los Trolla, gdzie unsub poleciał jeszcze przed weekendowym filmikiem dotyczącym rekomendacji UOKiK, pełnym błędów, niegodziwych "największego kanału planszówkowego na polskim YT" :lol: :lol: :lol: I tu Trzewik miał rację co do zasięgów w pewnym sensie. Po czasie one się dewaluują. A co do Trolla, to niektóre materiały były fajne i nadal są. Ale niech Troll pomyśli sam, które. Przecież jest taki mądry :lol:
Darkstorm
Posty: 872
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 141 times
Been thanked: 218 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

BOLLO pisze: 11 paź 2022, 10:19

Dodam jedynie że Kaczmar również wspomniał że będzie kasował nieprzychylne mu komentarze na swoim kanale...więc to mały krok do pójścia tą samą drogą którą kroczy aktualnie GTTV.
Kaczmar miał raczej na myśli bluzgi wysyłane pod jego adresem a nie konstruktywną krytykę.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 346
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 46 times
Been thanked: 85 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Reku_ »

Pomijając już tą całą infuenserską imbę, to nie wydaje mi się osobiście, żeby sposób oznaczania materiałów przez recenzentów miał w dłuższej perspektywie jakiś znaczący wpływ na oglądalność. Na początku, ci nieświadomi widzowie, faktycznie mogą robić dymy, ale za miesiąc dwa, jak cały YT będzie tak pooznaczany, to się wszyscy przyzwyczają.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Reku_ pisze: 11 paź 2022, 11:07 Pomijając już tą całą infuenserską imbę, to nie wydaje mi się osobiście, żeby sposób oznaczania materiałów przez recenzentów miał w dłuższej perspektywie jakiś znaczący wpływ na oglądalność. Na początku, ci nieświadomi widzowie, faktycznie mogą robić dymy, ale za miesiąc dwa, jak cały YT będzie tak pooznaczany, to się wszyscy przyzwyczają.
Też mi się tak wydaje. Że teraz to taki szok może być dla nieświadomego odbiorcy a później to już zlewka. Masz teraz 2 drogi:
-Robisz tak jak nakazuje prawo i uważam że to nie jest szkodliwe dla nikogo być transparentnym a jedynie nieco upierdliwym.
-Mieć w dupie prawo , nic nie oznaczać i nie mówić na filmikach podziękowań za grę do recenzji. Jestem przekonany że niektórzy tak właśnie będą robić i urzędy będą mogły ich i tak cmoknąć aby to jakkolwiek zweryfikować.

Ale myślę że ten temat jest już na tyle przegadany że już wszystko został napisane. Może nawet osobny wątek by się na to przydało zrobić.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Darkstorm pisze: 11 paź 2022, 11:04
BOLLO pisze: 11 paź 2022, 10:19

Dodam jedynie że Kaczmar również wspomniał że będzie kasował nieprzychylne mu komentarze na swoim kanale...więc to mały krok do pójścia tą samą drogą którą kroczy aktualnie GTTV.
Kaczmar miał raczej na myśli bluzgi wysyłane pod jego adresem a nie konstruktywną krytykę.
Tylko, że to co dla komentującego jest konstruktywną krytyką dla youtubera może być bluzgiem... Nie ma tutaj jakiejś wyraźnej granicy. Ogólnie też trochę mnie dziwi ten społeczny przymus chwalenia. Czemu nic nie wnoszące pozytywne komentarze są w porządku, a negatywne już nie? Ja nie mówię o atakach personalnych, czy obraźliwych. W przypadku jeśli podobał mi się materiał i napiszę "Fajny materiał" to nikt nie ma do mnie pretensji, że to niekonstruktywne. Jednak jak napiszę "Nudny materiał", to już jestem haterem i moja krytyka jest niekonstruktywna. Jednak w mojej opinii to są całkiem symetryczne sytuacje. Nie mam czasu ani ochoty na analizę, ale spędziłem przyjemnie czas to "fajny materiał", albo się znudziłem i zmęczyłem oglądając to "nudny materiał".
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1604
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 551 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

Uważam, ze każdy dłużej siedzący w hobby gracz wcześniej czy później dostrzega który recenzent robi recenzje/opinie a który reklamy :wink:
Skoro wcześniej "analizami marketingowymi" żaden recenzent się nie chwalił, myślę że i teraz nie będzie. Do napisów typu "materiał sponsorowany" widzowie się przyzwyczają a prawdziwej informacji dalej nie dostaniemy.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

arturmarek pisze: 11 paź 2022, 11:20 Jednak jak napiszę "Nudny materiał", to już jestem haterem i moja krytyka jest niekonstruktywna.
Nie jesteś hejterem, po prostu taki komentarz niewiele wnosi, ale na pewno nie jest przyczynką do usunięcia go. Ale jakbyś napisał coś w stylu "Jak taka przynudzająca łajza może robić materiały na YT" to już insza inszość.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

BOLLO pisze: 11 paź 2022, 10:19
No po tym filmie o końcu YT też rozważam unsuba dla trolla. Niestety ale coraz mniej tam treści dla mnie a już takowa która jest dezinformacją to już bardzo źle wygląda. Takie rzeczy mogę pisać ja (chociaż nie powinienem) który traktuje kanał hobbistycznie. Ale osoba która żyje z tego powinna mieć chyba lepsze przygotowanie merytoryczne (Trzewik dobrze prowadził Planszówki TV). No i te serduszka,shadow bany....chwalenie się sądami pozwami kto to mu nie groził, klickbajtowe tematy które mijają się z prawdą...a jak to on wyszedł z opresji i te żale na całe życie i własną rodzinę w Ja Nerd. Kurcze ja naprawdę lubiłem tego gościa ale bardzo się zmienił....niestety na gorsze.

Nie będzie już raczej 3ciej szansy.
No i unsub ostatecznie poleciał bardzo szybko. Napisałem merytoryczny bez hejtu komentarz pod filmem prosząc Piotra o to aby nagrał jeszcze raz ten film poprawnie. Bo aktuany wprowadza w błąd odbiorców. Komentarz powisiał dokładnie 2min po czym został usunięty. Nie mam zamiaru w takim razie wspierać swoją osobą fikcyjnego kanału którego prowadzi osoba jak widać nie znająca się ani na prawie ani na grach. Szkoda....no ale cóż każdy idzie własną drogą.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Blue »

arturmarek pisze: 11 paź 2022, 11:20
Darkstorm pisze: 11 paź 2022, 11:04
BOLLO pisze: 11 paź 2022, 10:19

Dodam jedynie że Kaczmar również wspomniał że będzie kasował nieprzychylne mu komentarze na swoim kanale...więc to mały krok do pójścia tą samą drogą którą kroczy aktualnie GTTV.
Kaczmar miał raczej na myśli bluzgi wysyłane pod jego adresem a nie konstruktywną krytykę.
Tylko, że to co dla komentującego jest konstruktywną krytyką dla youtubera może być bluzgiem... Nie ma tutaj jakiejś wyraźnej granicy. Ogólnie też trochę mnie dziwi ten społeczny przymus chwalenia. Czemu nic nie wnoszące pozytywne komentarze są w porządku, a negatywne już nie? Ja nie mówię o atakach personalnych, czy obraźliwych. W przypadku jeśli podobał mi się materiał i napiszę "Fajny materiał" to nikt nie ma do mnie pretensji, że to niekonstruktywne. Jednak jak napiszę "Nudny materiał", to już jestem haterem i moja krytyka jest niekonstruktywna. Jednak w mojej opinii to są całkiem symetryczne sytuacje. Nie mam czasu ani ochoty na analizę, ale spędziłem przyjemnie czas to "fajny materiał", albo się znudziłem i zmęczyłem oglądając to "nudny materiał".
Dużo sie moze zmienic jak się faktycznie postawisz po stronie tego co cos tworzy a nie tylko konsumuje ;).
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Blue pisze: 11 paź 2022, 11:28
arturmarek pisze: 11 paź 2022, 11:20
Tylko, że to co dla komentującego jest konstruktywną krytyką dla youtubera może być bluzgiem... Nie ma tutaj jakiejś wyraźnej granicy. Ogólnie też trochę mnie dziwi ten społeczny przymus chwalenia. Czemu nic nie wnoszące pozytywne komentarze są w porządku, a negatywne już nie? Ja nie mówię o atakach personalnych, czy obraźliwych. W przypadku jeśli podobał mi się materiał i napiszę "Fajny materiał" to nikt nie ma do mnie pretensji, że to niekonstruktywne. Jednak jak napiszę "Nudny materiał", to już jestem haterem i moja krytyka jest niekonstruktywna. Jednak w mojej opinii to są całkiem symetryczne sytuacje. Nie mam czasu ani ochoty na analizę, ale spędziłem przyjemnie czas to "fajny materiał", albo się znudziłem i zmęczyłem oglądając to "nudny materiał".
Dużo sie moze zmienic jak się faktycznie postawisz po stronie tego co cos tworzy a nie tylko konsumuje ;).
Po pierwsze nigdy nie napisałem negatywnego komentarza na YT, bo uważam, że to niewiele wniesie. Nie znam się na tworzeniu treści więc nic konstruktywnego bym nie miał do przekazania. Często piszę pozytywne komentarze, żeby motywować twórców, których konsumuję do dalszej pracy.

Chciałem tutaj jesdnak wskazać tę asymetrię. Wiadomo, każdy lubi być chwalony, a nie lubi być krytykowany. Jednak nie widze powodu krytykowania negatywnych niekonstruktywnych komentarzy (jeśli nie są wprost obraźlwe lub wulgarne, ale na to są paragrafy).

Bo tak samo jak "nudny materiał" nic nie wnosi, tak samo "fajny materiał" nic nie wnosi.
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: JimmyPL »

BOLLO pisze: 11 paź 2022, 11:25
BOLLO pisze: 11 paź 2022, 10:19
No po tym filmie o końcu YT też rozważam unsuba dla trolla. Niestety ale coraz mniej tam treści dla mnie a już takowa która jest dezinformacją to już bardzo źle wygląda. Takie rzeczy mogę pisać ja (chociaż nie powinienem) który traktuje kanał hobbistycznie. Ale osoba która żyje z tego powinna mieć chyba lepsze przygotowanie merytoryczne (Trzewik dobrze prowadził Planszówki TV). No i te serduszka,shadow bany....chwalenie się sądami pozwami kto to mu nie groził, klickbajtowe tematy które mijają się z prawdą...a jak to on wyszedł z opresji i te żale na całe życie i własną rodzinę w Ja Nerd. Kurcze ja naprawdę lubiłem tego gościa ale bardzo się zmienił....niestety na gorsze.

Nie będzie już raczej 3ciej szansy.
No i unsub ostatecznie poleciał bardzo szybko. Napisałem merytoryczny bez hejtu komentarz pod filmem prosząc Piotra o to aby nagrał jeszcze raz ten film poprawnie. Bo aktuany wprowadza w błąd odbiorców. Komentarz powisiał dokładnie 2min po czym został usunięty. Nie mam zamiaru w takim razie wspierać swoją osobą fikcyjnego kanału którego prowadzi osoba jak widać nie znająca się ani na prawie ani na grach. Szkoda....no ale cóż każdy idzie własną drogą.
Też dałem unsuba... wczytałem się w komentarze i dalej plecie głupoty
Darkstorm
Posty: 872
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 141 times
Been thanked: 218 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

arturmarek pisze: 11 paź 2022, 11:20 Jednak jak napiszę "Nudny materiał", to już jestem haterem i moja krytyka jest niekonstruktywna.
Nie jesteś haterem i nikt normalny za coś takiego komentarza nie skasuje (no chyba, że u Gambita napiszesz, że Star Trek lub MageKnight jest nudny to wtedy dodatkowo wypatruj czarnej wołgi pod swoim oknem :wink: ) ale masz rację: taka krytyka jest niekonstruktywna i nic nie wnosząca.

Z Wikipedii:

Konstruktywna krytyka – rodzaj krytyki, która charakteryzuje się tym, że osoba krytykująca przedstawia lub sugeruje jednocześnie sposób lub sposoby rozwiązania problemu poddanego krytyce.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Blue »

arturmarek pisze: 11 paź 2022, 11:36 Po pierwsze nigdy nie napisałem negatywnego komentarza na YT, bo uważam, że to niewiele wniesie. Nie znam się na tworzeniu treści więc nic konstruktywnego bym nie miał do przekazania. Często piszę pozytywne komentarze, żeby motywować twórców, których konsumuję do dalszej pracy.
Spoko, ja tylko tak ogólnie. Raz że często bywa tak że ton wypowiedzi jaki mamy w głowie jest zupełnie inaczej z niej odczytywany przez odbiorce(i nie trzeba do tego różnicy na poziomie konsument/twórca, tylko nawet na forum, czy w prywatnym czacie, ba w życiu tak bywa - intonacja wnosi dużo więcej, a nadal są konflikty). Dwa tak konsument może mieć zły dzień i bardziej mieć tendencję do "ulania sobie" jak i twórca do bardziej osobistego odbierania postów, tylko że jak się nie wytworzy przepychanka to tak naprawdę twórca dostanie strzał, a konsument niekoniecznie(sam jak napiszę coś to i tak potem nie zaglądam do zakładki społeczność w gmailu, i nie mam świadomości że ktoś mi odpisał, zresztą te komenty na YT w celu prowadzenia jakiejkolwiek rozmowy działają imho słabo ;)).

Generalnie jak ktoś wyżej napisał, trzeba mieć twardy tyłek, często pewnie olewać komentarz i robić swoje. Publika się sama "przesieje", bo mało komu jak mi sie nie podobają twoje treści będzie się chciało raz za raz kolejny raz oglądać materiały które mu nie leża i sobie ulewać w komentach. To oczywiście rodzi zagrożenie kiedy po czasie tworzy się wokół danej osoby swoiste Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, ale tak już jest i chyba ciężko to zmienić, szczególnie przy tematach, które mocno ogniskują odbiorców, ba czasem odbiorca tak się identyfikuje z czymś że potrafi traktować atak na poglądy autora praktycznie jak personalny pojazd po nim bezpośrednio.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 747 times
Been thanked: 1110 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ave.crux »

Darkstorm pisze: 11 paź 2022, 11:55
(...)no chyba, że u Gambita napiszesz, że Star Trek lub MageKnight jest nudny to wtedy dodatkowo wypatruj czarnej wołgi pod swoim oknem :wink: ...
Bana na forum gry planszowe, infamii oraz rozwścieczonego tłumu z pochodniami i widłami. A gambit dosięga do drugiego piętra z chodnika!
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

hmmm, idąc za przysłowiem uderz w stół a nożyce się odezwą to widać, kto boi się rekomendacji UOKIK.
W całej sprawie na pewno wygranymi są zarówno konsumenci, którzy korzystają selektywnie z mediów lub polegają na opinii wąskiej grupie influencerów.
Z drugiej strony wczuwając się w buty osób nie mających na celu zarobienie pensji na reklamie, jest to w mojej opinii lekka potwarz, na zasadzie "oznacz cel twoich działań" - niby nic, ale powinno to wynikać z samego materiału - gdzieś widziałem w necie opinie 2/10 to nie jest reklama...
Jednakże sumarycznie pozytywnie obserwuję rekomendację UOKIK - więcej dobrego niż złego.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Blue »

Jak dla mnie to na dłuższą metę niewiele to przyniesie, ludzie się uodpornią na te plakietke, bo w zasadzie wszystkie materiały na YT będą "sponsorowane".
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: czikenpredator »

Blue pisze: 13 paź 2022, 08:34 Jak dla mnie to na dłuższą metę niewiele to przyniesie, ludzie się uodpornią na te plakietke, bo w zasadzie wszystkie materiały na YT będą "sponsorowane".
Cóż, no z wyjątkiem - łatwo zapomnieć - tych materiałów, które definitywnie nie były w żaden sposób "sponsorowane". Ale fakt, raczej brak oznaczenia mało kto zauważy. Może więcej sensu miałby odwrotny baner - "niesponsorowane" :wink: :lol:
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 747 times
Been thanked: 1110 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ave.crux »

Ogólna wrzawa okołoplanszówkowa na temat tych zaleceń UOKiK jest przesadna. Nawet bez tego wiemy, że jutuber otrzymał to do recenzji, gambit to przy każdej recenzji powtarza, kaczmar to samo. Wydaje mi się, że bardziej chodzi tutaj o instagramowe sprawy, gdzie jest multum filmów influenserów/serek, gdzie są krótkie ujęcia o najlepszym serum pod oczy. Właśnie tego typu filmy najczęściej wprowadzają widza w błąd, bo z nich ewidentnie wynika, że to dobry produkt, a nasza "gwiazda" stosuje go z radością.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: SosnowyPatyk »

ave.crux - i podejrzewam, że właśnie przez te instagramowe gwiazdy te zalecenia. Bo jeśli ktoś obserwuje jakiegoś aktora, muzyka, czy innego celebrytkę, który codziennie lokuje produkt na swoim profilu, no to faktycznie ktoś mógł się wkurzyć. Tylko z drugiej strony, kto to obserwuje. Instagram to generalnie takie targowisko próżności, gdzie wyłowienie czegoś sensownego, to przebijanie się przez tony żenady bądź reklam na profilach.
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
ODPOWIEDZ