Gry w które nie gramy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Gry w które nie gramy

Post autor: maciejo »

siemka

w tym wątku chciałbym poruszyć jakże smutny :( dla nas planszówkowiczów temat gier w które nigdy nie zagraliśmy.
Chodzi mi o gry,które są naszą własnością od dawna ale z różnych powodów czy to z braku czasu lub z braku odpowiedniego towarzystwa nigdy nie zostały przez nas napoczęte :D .
Nie interesują mnie naturalnie takie gry,które kupiliśmy 2-tygodnie lub miesiąc czasu temu i jeszcze nie zdążyliśmy w nie zagrać tylko na takich leżakujacych u nas już dłuższy czas.

Osobiscie posiadam w swojej kolekcji kilka takichże gier.
Niekwestionowanym rekordzistą w tej kategorii jest GWIEZDNY KUPIEC,którego zakupiłem (jak sobie dobrze przypominam) ok 25 lat temu w jedynym chyba w tym czasie sklepie posiadającym czasami planszowki na śląsku czyli poczciwej składnicy harcerskiej w Katowicach. :D pamiętacie jeszcze takie miejsca :D.
W tych czasach kupowało się wszystko jak leciało - taki był wybór planszówek,więc i ja kupiłem GK.Niestety w grę nigdy nie udało mi się zagrać.Moi ówcześni kumple od planszówkowania woleli Magie i Miecz.Też naturalnie wspaniała gra :!:
Kolejną taką grą jest BITWA NA POLACH PELLENORU (zakup ok.20-25 lat temu) i także nigdy nie zagrana,ale tu przynajmniej odbyły się próby.kolesie zafascynowani trylogią Tolkiena bardzo się starali ale niestety nie udało się :?
Mam jeszcze kilka gier -miniatur Sfery-w które nigdy nie pograłem.-Też mają swoje lata.
Poza tym karcianka TROJA,strategia Twilight Struggle.

Natomiast z nowszych gier,w które jeszcze nie zagrałem a kupionych na fali zafascynowania czy to filmami czy grami komputerowymi jest jeszcze kilka.
np:Doom-(chociaż figurki wykorzystuje w innych grach),Android czy Tannhäuser.
Te gry czekają na mojego syna.Mam taką cichą nadzieje,że chociaż on ze mną zagra jak trochę podrośnie :D


I jeszcze na koniec prosiłbym dla odmiany ażebyście napisali w jaką gre gracie najdłużej.

U mnie są to ODKRYWCY NOWYCH SWIATOW.Gra zakupiona też około ćwierć wieku temu (naturalnie w składnicy harcerskiej) i rozkładana przynajmniej raz na 2-3 miesiące.
8) od 25 lat nazbierało się troszkie partyjek :lol:

pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, 11:34 przez maciejo, łącznie zmieniany 10 razy.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: oopsiak »

Stronghold - kupiłam facetowi na Boże Narodzenie 2009 i zagrał na razie jedną partię ze swoim bratem, a ja nie mogę przebrnąć przez instrukcję... :oops:

Dchunke (Schacht) - jakoś od zeszłych wakacji leży i czeka na swoją chwilę. Nawet mieliśmy takie momenty, że chcieliśmy zagrać, ale zawsze brakowało tej trzeciej osoby, a jeśli jest więcej osób, to jest naprawdę więcej (6-7) i wtedy wyciągamy już coś bardziej imprezowego : )

Poza tym mam nieśmiertelną Magię i Miecz, która leży nieruszana od... 12 lat? Okres fascynacji tą grą miałam w pierwszej połowie podstawówki w każdym razie, teraz poczeka jeszcze ze 4-5 lat na dzieci mojego rodzeństwa : )
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: Veridiana »

Wrześniowe nabytki:
Perykles (z braku czasu pół partii, więc jakoby jej nie było...)
Aleksander Wielki (sweg czasu moje marzenie - ta mapa! - a tu ciągle chce mi się grać w coś co znam).
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: nikozja_dg »

od kwietnia 2010 r. czekają na mnie Metropolys i Flying Carpet
od lipca 2010 r. wikingowie (ostatnio już nawet odpakowałam grę :D)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: poooq »

Dungeoneer. Zagrany trzy razy.
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: Don Simon »

Bootleggers - od grudnia 2008. Ale moze wreszcie zagram - juz nawet folie zdjalem 8).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
staszek
Posty: 3541
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: staszek »

Grałem dwa razy w God Playground,później kupiłem Boże Igrzysko(rok temu) i jeszcze nie zagrałem.
Strugle of Empires i Twilight Strugle po pół partii więc też się nie liczy.Minęło odpowiednio 1,5 i 0,5 roku
Szkoda bo to wszystko bardzo dobre gry.
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: surmik »

Lost Patrol - dwuosobówka od Games Workshop, wygrana na loterii na konwencie Teleport w 2002 bądź 2003 roku :) Nigdy nie grałem, dwa razy rozłożyłem :D
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: medicus »

Small World - bo pierwszej rozgrywce mega odrzut. TO w moim rankingu pięknie wydany rzyg

Race for the galaxy - czytałem instrukcję i czytałem, patrzyłem na karty i w końcu nie zagrałem. Mówię to ja, mega fan Puerto Rico.

* dobrze, że jest tu dział z handlowaniem, można się łatwo czegoś pozbyć (choć przyznam, że jak wydałem Small World żal mi było nabywcy, ale jak za kasę nabyłem Wysokie napięcie to mi jakoś przeszło :) )
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: mig »

Cała seria gier TiS (brak chętnych)
Od blisko roku leżą też - tylko rozpakowane - Hannibal: Rome vs Cartaghe, Race for the Galaxy i Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego...:(
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 18 times
Been thanked: 24 times

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: piechotak »

Tichu - kupione w 2008, do tej pory rozegrana jedna niedokończone partia.
Filary Ziemi z dodatkiem - o ile w podstawkę zagrałem kilkanaście razy, to z dodatkiem były tylko 3 partyjki w składach 2, 4 i 5 osób.
Wysokie Napięcie: Europa Centralna/Beneluks - jedna gra na planszy Beneluksu.
Eufrat i Tygrys - kupiona rok temu, jak na razie jedna rozgrywka na koncie.

Zauważyłem też, że w dodatki gram zazwyczaj kilka razy i lądują one na półce. Dlatego od jakiegoś czasu nie kupuje żadnych dodatków, rozszerzeń itp., bo to niestety kasa wyrzucona w błoto (wyjątkiem było rozszerzenie do Fasolek, ale to akurat absolutne must have :mrgreen: )
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: herman »

U mnie zdecydowany prym wiedzie Caylus - kupiony blisko rok temu wciąż nie doczekał się premierowej rozgrywki.

Jednak największym bólem jest Hannibal RvC. Zakupiony ponad pół roku temu również czeka na swoje 5 minut.
Awatar użytkownika
wuszu
Posty: 122
Rejestracja: 20 gru 2008, 01:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: wuszu »

U mnie od 2 lat leży Dyplomacja - jakoś nie mogłem się przekonać + brak chętnych.
Na drugim miejscu (od roku na półce) Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego, wydanie polskie wołające o pomstę do nieba + instrukcja na której lekturę nie mam ochoty.
No i nie gram w 1960 Making of the President (moja pierwsza planszówka!) ale to dlatego, że mam ponad 200 partii na koncie przez net... (genialana!)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: farmer »

mig pisze:Od blisko roku leżą też -[...] Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego...:(
wuszu pisze: ... (od roku na półce) Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego, wydanie polskie wołające o pomstę do nieba + instrukcja na której lekturę nie mam ochoty.
U mnie podobnie. Jakiś rok temu sprzedałem Successors III ed, zatęskniłem za nimi od razu to sobie kupiłem chociaż polską wersję.
No i ta leży, biedna, niegrana...
Trochę dlatego, że jest taka masa innych, dobrych gier,
trochę dlatego, że się nie za dobrze skaluje (najlepiej 4ech),
trochę dlatego, że to dość długi wojenniak (brak chętnych i czasu),
a trochę dlatego, że po III ed wygląda dość biednie :P

Mniej niż bym chciał gram też w Descenta - ogrom pracy włożony w tłumaczenie trzech dodatków nie został jeszcze spłacony odpowiednim czasem gry :(

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: oopsiak »

przejrzałam jeszcze raz moją kolekcję pod odpowiednim kątem. nie wygląda to dobrze : P

(na swoje usprawiedliwienie mam tyle, że niektóre gry miałyby więcej rozegranych partii, gdybym wcześniej zaczęła zaznaczać (zaczęłam 01.01.2010))
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: asiok »

Chciałem powiedzieć że to BAAAAAARDZO niemiły temat jest.... Obróciłem się od monitora, popatrzyłem na szafy i... zapłakałem gorzko........ Tak ze 20 co najmniej pudełek leży i patrzy na mnie z wyrzutem (a nawet z pewnym niesmakiem)....


Poprawić humor może mi chyba tylko Mst i jego lista - pewnie nigdy nie będę miał tyle gier w posiadaniu niż on posiadanych a niezagranych - a pewnie w 90% swoich grał ;)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: maciejo »

oopsiak pisze:przejrzałam jeszcze raz moją kolekcję pod odpowiednim kątem. nie wygląda to dobrze : P

(na swoje usprawiedliwienie mam tyle, że niektóre gry miałyby więcej rozegranych partii, gdybym wcześniej zaczęła zaznaczać (zaczęłam 01.01.2010))

przyznam ,że kolekcja przednia :D i miło mi,że mój wątek się na coś przydał.
ja właśnie dziś odkopałem jedną z miniatur Sfery i nawet powycinałem żetony :lol: ale nie wiem co dalej :roll:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: zath »

U mnie to Twilight Struggle. Ostatni raz grałem ze znajomym na Ecchiconie (konwent anime), od tamtej pory leży i czeka... Ale nie sprzedam za żadne skarby, to jest jedna z tych gier, które chce się mieć mimo 1-2 partii w ciągu roku :) Najdłużej gram w Magię i Miecz, była co prawda duża przerwa, ale dzięki odpowiedniemu towarzystwu wróciła niedawno ochota na ten tytuł.
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: WRS »

asiok pisze:Chciałem powiedzieć że to BAAAAAARDZO niemiły temat jest.... Obróciłem się od monitora, popatrzyłem na szafy i... zapłakałem gorzko........ Tak ze 20 co najmniej pudełek leży i patrzy na mnie z wyrzutem (a nawet z pewnym niesmakiem)....
Cóż, ja mam na to pewien patent.
Dzięki Żonie! :D
Otóż nigdy-przenigdy nie wyciągam z szafy więcej niż jedną nową grę na miesiąc.
Tak, leży w szafie spory zapas gier. Ale za to te premiery mają swój miodowy miesiąc, kiedy je poznajemy ze Skarbami, gramy i cieszą nas niezmiernie.
Później bywa normalnie.
Jedne są darzone wierną miłością - gramy w nie regularnie.
Inne są sezonowe - trafi się ich czas i znów rządzą na stole.
A kilka jakoś nie zbyt wpadło w oko i leżą więcej niż są grane.
Te, które nie przypadły poszły do innych - czemu nie mają kogoś cieszyć?

Ale generalnie w czasie - początkowego budowania kolekcji - gdy wyciągałem z szafy (paczki wręcz!) kilka gier, to sprawa była jasna - jeden hit, reszta się kurzy. Takie są - wg mnie - możliwości percepcji gier w domowym zaciszu. Bo na pionkach oczywiście mogę przyjąć na klatę i 10 różnych gier...

Aha..., bo ktoś może przejrzeć moją listę gier i zauważyć, że ilość rozgrywek to zasadniczo zero.
(ktoś to pisał na forum) nigdy, przenigdy nie dam się wciągnąć w notowanie rozgrywek na BGG. Gram dla swojej (i współgraczy) przyjemności.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
FaLqUa
Posty: 87
Rejestracja: 04 sie 2005, 11:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: FaLqUa »

War of the Ring - zakupiona 2,5 roku temu. Dwa razy rozłożona i po próbie zapoznania się z zasadami ponownie złożona :P. Niestety chcąc pograc w tę grę w pierwszej kolejności trzeba pomalować podstawki figurek. W drugiej kolejności trzeba przeczytać instrukcję i zrobić swoją wersję. Instrukcja jest, według mnie, napisana chaotycznie i zbyt często w różnych miejscach są powtarzane te same reguły, przez co wszystko się miesza i trudno się po niej poruszać. Mimo to wierzę, że w końcu w nią zagram.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: costi »

U mnie to Orzel i Gwiazda - wygralem na Gratislavii bodajze w 2009 (nie pamietam ktorej dokladnie) i nawet bloczkow dotad nie okleilem :lol:
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: Banan2 »

Czerwony Listopad - dwa razy podchodziłem do instrukcji i dwa razy spasowałem ....
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: kisio »

Nie mam takich, gdyż wszystkie "półkowniki" lądują do działu Handel 8)
SolusLupus
Posty: 122
Rejestracja: 02 lut 2010, 17:49
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: SolusLupus »

U mnie leżakują dwie gry:
Shadow over Camelot z dodatkiem - grany, a jakże, ale znajomym, z którymi spotykamy się na grach nie pasuje, a na dwie osoby niezbyt działa
Mistery of the abbey - też od 3 osób i jakoś nie ma chętnych
Ale nie pozbywam się, bo nam (mnie i zonie) się podobają i mamy nadzieję, ze jeszcze znajdziemy chętnych ;)
Awatar użytkownika
Mucha
Posty: 141
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Okolice Kołobrzegu

Re: Gry w które nie gramy

Post autor: Mucha »

Monopoly świat :D Swego czasu miała wzięcie (może z rok temu) ale powoli była wypierana przez osadników i TMiMa. No i właśnie najczęściej gram właśnie w Osadników (raz na 1-2 tygodnie) i w TMiMa (raz na 2-3 tygodnie)
Jestem nowy w świecie planszówkowym.
Moja przygoda zaczęła się od TMiMa a teraz mam:
-Osadnicy z Catanu
-Monopoly Świat
-Talisman Magia i Miecz
-Talisman Magia i Miecz Podziemia
ODPOWIEDZ