Najbrzydsze okładki gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: bart8111 »

tajemniczy_padalec pisze:Wracając do wybryków współczesnych - zdecydowanie najbrzydszą okładką gry z mojej kolekcji jest ta:

Kafar z piekła rodem wywołuje mój niepokój. I nie wiem nawet, czy bardziej niepokoi mnie jego zakazana gęba, czy dyskusyjna anatomia...
Bardziej dyskusyjna niż ta?

;)
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: tajemniczy_padalec »

bart8111 pisze:
Bardziej dyskusyjna niż ta?

;)
Nie. Nie. Nieeeeeee :cry:

Serio - okładkę Areny Albionu po prostu wyparłem. No, a poza tym - nie mam tej gry w swojej kolekcji...
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 298 times

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: kdsz »

ozzman1

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: ozzman1 »

Jak dla mnie to nie jest tak źle. Felinia IMHO nie jest brzydka tylko dziwna (nie znoszę sierściuchów). Barbarossa trzyma klimat plakatów filmowych okresu wojennego i to moim zdaniem bardzo pozytywnie. Ten bizon nagrody może by nie dostał, ale jakiś brzydki to też nie jest.
kriszna
Posty: 121
Rejestracja: 19 lut 2011, 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: kriszna »

Jak dla mnie wśród zeszłorocznych okładek wygrywa Walnut Grove. Odechciewa mi się grać, jak na nią patrzę. Zresztą wiele gier tego wydawnictwa z ludźmi na okładce mnie raczej odstrasza (prócz Le Havre). Nie znoszę tej kreski.

Ale zgodzę się, że poza wszelką skalą jest Arena Albionu. To już chyba nie jest rzecz gustu, tylko przyzwoitości.
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: tajemniczy_padalec »

kriszna pisze:To już chyba nie jest rzecz gustu, tylko przyzwoitości.
+1
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: Gabriel »

tajemniczy_padalec pisze:
bart8111 pisze:
Bardziej dyskusyjna niż ta?

;)
Nie. Nie. Nieeeeeee :cry:

Serio - okładkę Areny Albionu po prostu wyparłem. No, a poza tym - nie mam tej gry w swojej kolekcji...
Oj tam oj tam. Nie ma op*********a sze, Rakiet Fjułel, solarium i jedziem!
W grze saszetka gratis.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 200 times

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: Furan »

bart8111 pisze: Bardziej dyskusyjna niż ta?
;)
Ja bym zakwestionował umiejętności grafika (patrz u bez porządnego obramowania).

Mnie Z-Man zabił [ur=http://boardgamegeek.com/image/1215951/ ... =originall]tym[/url].
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Ashramus
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2012, 17:00

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: Ashramus »

dzieki za ta okladke z psami i jeszcze link do bgg opisu.. moze jestem przemeczony, ale dawno nie mialem tak spontanicznego napadu parskania zduszonym smiechem:))
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 298 times

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: kdsz »

Przypadkowo natknąłem się na coś takiego, dlatego postanowiłem odświeżyć wątek. Cios pięścią w bazookę po prostu mnie zauroczył
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 382 times
Been thanked: 884 times

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: BartP »

To co powiecie na Inhabit the Earth Richarda Breese'a? Jego nowa gra na tegoroczne Spiel.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 298 times

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: kdsz »

BartP pisze:To co powiecie na Inhabit the Earth Richarda Breese'a? Jego nowa gra na tegoroczne Spiel.
Spora ufność w oczach tych zwierzaków. Szczególnie jak na grę od 14 roku życia
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4046
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 267 times
Been thanked: 147 times

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: lacki2000 »

BartP pisze:To co powiecie na Inhabit the Earth Richarda Breese'a? Jego nowa gra na tegoroczne Spiel.
hyhy, oczy zwierząt wyraźnie ukazują, że problem dopalaczy jest wciąż poważny... Straszna okładka. Jak niskobudżetowa gra dla dzieci - a patrzę, że wiek sugerowany to 14+
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: asiok »

BartP pisze:To co powiecie na Inhabit the Earth Richarda Breese'a? Jego nowa gra na tegoroczne Spiel.

Gra o pladze zatwardzenia, która ogarnęła świat zwierząt!
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: Blacksad »

lacki2000 pisze:
BartP pisze:To co powiecie na Inhabit the Earth Richarda Breese'a? Jego nowa gra na tegoroczne Spiel.
hyhy, oczy zwierząt wyraźnie ukazują, że problem dopalaczy jest wciąż poważny... Straszna okładka. Jak niskobudżetowa gra dla dzieci - a patrzę, że wiek sugerowany to 14+
Tutaj kolejna okładka autorstwa Juliet Breese https://boardgamegeek.com/image/532916/aladdins-dragons

O tyle to dziwne, że współtworzyła przyjemny dla oka Keyflower...
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: gafik »

Niesamowite! :shock: :lol:
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: mauserem »

Wątek przedni! wsiąknąłem w BGG na długo grzebiąc w nim wg klucza wydawnictw, autorów, artystów...
Jak w każdej innej branży kreatywnej, gdzie finalny produkt wymaga oprawy - w grach, chyba nawet intensywniej niż gdzie indziej, wychodzą mielizny powiedzmy - estetyczne.
Mankamenty z szerokiego wachlarza elementów: grafika ilustracyjna, identyfikacja wizualna (systemy ikon) bardzo mocno powiązana z użytecznością, aspekty edytorskie i redakcyjne gier (instrukcje), czy też technologie wykonania komponentów - wszędzie tu można "dać ciała" i oczywiście, co pokazują liczne przykłady, nawet uznanym wydawnictwom się to udaje.

Myślę jednak że prawa rynku, będą działały na naszą, konsumentów korzyść - będzie coraz lepiej, bo wszystkie te wymienione powyżej elementy, ich jakość - są czynnikami decydującymi o komercyjnym sukcesie.
Przykładem jest Kickstarter - gdzie po początkowych wpadkach, nikomu już nie przychodzi do głowy "przyoszczędzić", Wiedzą tp już nawet najbardziej niezależni twórcy, stawiający często na unikalność w ekskluzywnym podejściu do wykonania. Teraz problemem jest już tylko brak czasu - bo pośpiech jest poważnym wrogiem jakości, odkąd cena przestała być kluczowa - co potwierdzają kolejne sukcesy gier z obszaru $100+ za pledge.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: karawanken »

kdsz pisze:Przypadkowo natknąłem się na coś takiego, dlatego postanowiłem odświeżyć wątek. Cios pięścią w bazookę po prostu mnie zauroczył
Wypaliło mi oczy. Co się zobaczy już się nie odzobaczy.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 200 times

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: Furan »

A ja bardzo dziękuję, bo jakoś przegapiłem info i nowej grze autora Reef Encountera (Keyflower przy RE to ciamciaramcia :P)!
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Bombloslav
Posty: 57
Rejestracja: 11 cze 2013, 11:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: Bombloslav »

BartP pisze:To co powiecie na Inhabit the Earth Richarda Breese'a? Jego nowa gra na tegoroczne Spiel.
Co te zwierzaki takie zdziwione? Nie wspominając już o tym, że sporo zielska musiały spalić przed pozowaniem.
Dopiero teraz zobaczyłem ten temat. Matko z córką... Oprawa graficzna "Cannes" sprawiła, że popadłem w kilkuminutowy rechot połączony z obsmarkaniem. Ma-sa-kra!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Najbrzydsze okładki gier

Post autor: schizofretka »

BartP pisze:To co powiecie na Inhabit the Earth Richarda Breese'a? Jego nowa gra na tegoroczne Spiel.
O kurczę, przypomina mi ilustrowane książeczki Kornela Makuszyńskiego z dzieciństwa! Toczka w toczkę ten styl!

Imo na żadną grową malinę nie zasługuje. Być może styl prymitywistyczny nie zyska jej zwolenników, ale nie jest tak oczywistą fuszerką jak ta z op.

Albo ta (i w zasadzie prawie dowolna Elklunda): http://www.planszostrefa.pl/pl/p/Neanderthal/5091

Zagrałbym kiedyś w jakąś jego grę ale autemtycznie się boję. To chyba jakieś credo wspólne ze splotterem - nasze gry są tak dobre, że bronią się z najgorszą grafiką. Jeśli lubisz kolorowe, przyjazne euro lub widowiskowe ilustracje AT/LCG szukaj dalej, to nic dla ciebie. To jest gra dla Graczy.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: WRS »

Dziś dostałem po oczach tym:
Obrazek
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: Bea »

Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: bubu »

Z naszego podwórka- okładka pierwszej edycji Zombiaków też była trochę ohydna..
https://cf.geekdo-images.com/images/pic89847.jpg
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Najbrzydsze okładki gier

Post autor: Pan_K »

schizofretka pisze: Albo ta (i w zasadzie prawie dowolna Elklunda): http://www.planszostrefa.pl/pl/p/Neanderthal/5091

Zagrałbym kiedyś w jakąś jego grę ale autemtycznie się boję. To chyba jakieś credo wspólne ze splotterem - nasze gry są tak dobre, że bronią się z najgorszą grafiką. Jeśli lubisz kolorowe, przyjazne euro lub widowiskowe ilustracje AT/LCG szukaj dalej, to nic dla ciebie. To jest gra dla Graczy.
O, tak! Wcześniej było Greenland. Równie koszmarne.

Dla mnie, poza tym, wszystkie grafiki z zombie są obrzydliwe. Jakoś wybitnie w pamięć mi zapadła (ku mojej rozpaczy) okładka Assault on Doomrock https://boardgamegeek.com/boardgame/149 ... t-doomrock
Ale to tylko kropla w morzu obrzydliwości.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
ODPOWIEDZ