Warte uwagi gry w portalach crowdfundingowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KubaP
Użytkownik wspierający
Has thanked: 9 times
Been thanked: 27 times

Warte uwagi gry w portalach crowdfundingowych

Post autor: KubaP » 16 gru 2012, 20:00

Hej, przyda się nam chyba oddzielny topic do podrzucania ciekawych tytułów wyniuchanych na kickstarterze, indiegogo etc.

Wrzucajmy proszę w formule

Nazwa
Link
Opis
(Jak ktoś będzie na tyle miły to minimalna cena zakupu pojedynczego egzemplarza)

Awatar użytkownika
Hiu
Użytkownik wspierający

Re: Warte uwagi gry w portalach crowdfundingowych

Post autor: Hiu » 17 gru 2012, 10:53

North82

http://www.indiegogo.com/north82

A co operative board game with elements of RPG. Played as one out of 4 spec ops characters who get into a fight with alien hordes, or you can fight with players as the evil Game Master!

Wyglada jak polaczenie Descenta z Sedicion Wars: Battle of alabaster - ktore ostatnio wyszlo via Kickstarter (o ktorym z reszta pisalem).

Prog wejscia to 55$ + 14$ koszty wysylki do Europy (o ile dobrze zrozumialem opis) + ewentualnie 20$ po przekroczeniu 40k $ plede zeby dostac plastikowe figurki.

LINK do obrazka z gameplay

Dreadnought
Użytkownik wspierający

Post autor: Dreadnought » 17 gru 2012, 18:04

A co się dzieje z kasą daną na takie projekty jeżeli się nie dobije do celu finansowego ?
Robią to tylko taniej czy oddają pieniądze każdemu z osobna czy co.

Awatar użytkownika
surmik
Użytkownik wspierający

Post autor: surmik » 17 gru 2012, 18:07

Na Kickstarterze ściągają Ci kasę z konta dopiero jak projekt zostanie ufundowany.

Awatar użytkownika
Pierzasty
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post autor: Pierzasty » 17 gru 2012, 18:19

Dreadnought pisze:A co się dzieje z kasą daną na takie projekty jeżeli się nie dobije do celu finansowego ?
Na Kickstarterze ściągają tylko jak osiągną cel, na Indiegogo często jest tzw. Flexible Funding, co tłumaczy się na "ssijcie, frajerzy" - czyli tracisz kasę niezależnie od tego czy osiągną cel i czy w ogóle zaczną cokolwiek robić. Z zasady projekty Flex Funding dla mnie nie istnieją. Za duże pole do nadużycia.

Awatar użytkownika
lacki2000
Użytkownik wspierający
Has thanked: 59 times
Been thanked: 12 times

Post autor: lacki2000 » 17 gru 2012, 18:34

A jak się to ma do rzeczywistego zrealizowania projektu? Bo przecież można sobie ustalić cel np $10 000 i jak się go osiągnie to wziąć kasę, napisać, że się projekt zrealizowało, że niby kasa poszła na testy, projekty, grafiki, promocje a teraz ewentualnie poszukamy jakiegoś wydawcy... (jak już piwo się skończy, wytrzeźwiejemy i panienki sobie pójdą)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::

Awatar użytkownika
pawel1454
Użytkownik wspierający

Post autor: pawel1454 » 17 gru 2012, 18:38

Skoro udało się wykoleić wątek już w trzecim poście, to ja też mam pytań garść.
Czy osoba zbierająca w ten sposób pieniądze nie podpada pod przepisy o zbiórce publicznej? Jak na to mogą zapatrywać się organy podatkowe?
I jeszcze przy okazji. Na popularnej stronie z recenzjami gier jest przycisk "Wesprzyj mnie przez Paypal". Ewentualnie można napisać maila do gospodarza strony, który w odpowiedzi poda numer konta. Czy takie wsparcie to darowizna? I co na to organy podatkowe?

A żeby było na temat:
Swojego czasu przyglądałem się greckiej grze Briefcase. Nie odważyłem się jednak na jej zakup. Podaję link do BGG, bo gra jest już wydana: http://boardgamegeek.com/boardgame/88016/briefcase

Awatar użytkownika
Pierzasty
Użytkownik wspierający

Post autor: Pierzasty » 17 gru 2012, 19:28

lacki2000 pisze:A jak się to ma do rzeczywistego zrealizowania projektu? Bo przecież można sobie ustalić cel np $10 000 i jak się go osiągnie to wziąć kasę, napisać, że się projekt zrealizowało, że niby kasa poszła na testy, projekty, grafiki, promocje a teraz ewentualnie poszukamy jakiegoś wydawcy... (jak już piwo się skończy, wytrzeźwiejemy i panienki sobie pójdą)
Nijak. Wierzysz na słowo. Dlatego dodatkowo trzeba mieć nosa do projektów :)

Awatar użytkownika
ozy
Użytkownik wspierający
Been thanked: 39 times

Post autor: ozy » 17 gru 2012, 19:53

Co Wy tacy sceptyczni? Dobre marki zbierają na projekty planszówkowe kwoty zbliżające się do 1 mln $
-> http://www.kickstarter.com/projects/coo ... e?ref=live
-> http://www.kickstarter.com/projects/coo ... -alabaster
Cool mini or not to marka doskonale znana w świecie gier figurkowych i takim ludziom można zaufać, Zombicide wszak wydali perfekcyjnie.

EDIT: Ale idei indiegogo flexible funding kompletnie nie rozumiem i nigdy nie poparłbym takiej kampanii.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2012, 20:19 przez ozy, łącznie zmieniany 1 raz.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare

PHALANX

Awatar użytkownika
Pierzasty
Użytkownik wspierający

Post autor: Pierzasty » 17 gru 2012, 20:01

A czy te gry warto kupować w innym celu niż figurki czy sprzedanie na Ebayu, to inna bajka ;)

Jacek_PL
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Post autor: Jacek_PL » 17 gru 2012, 20:16

Widzę że temat się rozmył, a miały być tylko tytuły do wzięcia :) Ja zaproponuję inny tytuł od Cool Mini or Not, nie wiem czy warto, bo wygląda to od strony wykonania fantastycznie, ale nie jestem przekonany czy mechanika da radę. Zresztą oceńcie sami

Nazwa : Guilds of Cadwallon
Link : strona projektu
Opis : lekka gra worker placement dla 2-4 osób, gdzie obstawiamy swoimi agentami dzielnice miasta próbując przejąć kontrolę nad ... tu właściwie nie wiem co wpisać więc niech będzie "nad kafelkami". Na koniec gry liczy się wartość tych kafelków i to w sumie prawie wszystko. Może nie zupełnie wszystko bo kafelki czasami mają negatywną punktację, są też kafelki akcji które można wykorzystać po zebraniu, liczenie siły agentów też jest ciekawe ale generalnie gra wygląda bardzo prostacko i przez to bardzo waham się czy udzielić grze wsparcia, bo jedyne co mnie przekonuje to świat w którym umiejscowiona jest ta gra i trochę wykonanie.
Minimalna cena : 35$ (25$ gra plus 10$ przesyłka do Europy, co ciekawe gra dla europejskich odbiorców będzie wysyłana z UK)

Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Has thanked: 58 times
Been thanked: 74 times

Post autor: BartP » 17 gru 2012, 20:39

Ja na Kickstarterze obecnie nie widzę nic ciekawego - a swego czasu sporo rzeczy wsparłem - poza Thunder Alley (http://www.kickstarter.com/projects/252 ... ?ref=users). Ale nie zdecyduję się na to, bo za drogie :/.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2012, 12:00 przez BartP, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam Escape Plan (wersja KS), Dilluvia Project, Dokmus, Amun-Re: The Card Game, duck! duck! Go!
Kupię Lowlands, Verona Twist, Kerala i inne

Awatar użytkownika
Hiu
Użytkownik wspierający

Post autor: Hiu » 17 gru 2012, 22:13

Proponuje czytac zasady portali multi-mega-crawl-fundingowych ;) a obawy zostawic lokalnym organom scigania. Poki co nikt sie nie zawiodl - to lezy w interesie takiegoe kickstartera, zeby projekt, ktory zebral kase - byl odpalony, wydrukowany i wyslany...

Awatar użytkownika
Hiu
Użytkownik wspierający

Post autor: Hiu » 17 gru 2012, 23:13

Tutaj akurat jest problem z wydawca (o czym bylo w oddzielnylm watku o UPFRONT).... duzo szumu, sporo zamieszania, ale wychodzi na to, ze ten upfront bedzie ladnie wydany, kase zbieraja jak szaleni. Zdecydowana wiekszosc funduszy uzbierali w kilka dni po odpaleniu kampanii (a mowimy tu o ladnych parudziesieciu tysiacach... co normalnie zajmuje tydzien/dwa).... ja w kazdym razie sie waham (nie dlatego, ze zamieszanie, tylko jeszcze nie wiem czy to gra dla mnie) :)

Borek224
Użytkownik wspierający

Post autor: Borek224 » 17 gru 2012, 23:41

pawel1454 pisze: I jeszcze przy okazji. Na popularnej stronie z recenzjami gier jest przycisk "Wesprzyj mnie przez Paypal". Ewentualnie można napisać maila do gospodarza strony, który w odpowiedzi poda numer konta. Czy takie wsparcie to darowizna? I co na to organy podatkowe?
Tutaj jak zwykle w naszym kraju gdy (internet krzyżuje się z pieniędzmi) jest bałagan i sprawa jest śliska. ;) Była już taka sprawa (dokładny opis np. tutaj: http://prawo.vagla.pl/node/9704) a w skrócie. Ministerstwo uważa że jest to zbiórka publiczna (i podchodzi pod przepisy o takich zbiórkach) za to wyrok sądu rejonowego w Krakowie że nie jest.

Awatar użytkownika
Christoforos
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Christoforos » 18 gru 2012, 08:17

Hiu pisze:North82

http://www.indiegogo.com/north82

A co operative board game with elements of RPG. Played as one out of 4 spec ops characters who get into a fight with alien hordes, or you can fight with players as the evil Game Master!

Wyglada jak polaczenie Descenta z Sedicion Wars: Battle of alabaster - ktore ostatnio wyszlo via Kickstarter (o ktorym z reszta pisalem).

Prog wejscia to 55$ + 14$ koszty wysylki do Europy (o ile dobrze zrozumialem opis) + ewentualnie 20$ po przekroczeniu 40k $ plede zeby dostac plastikowe figurki.

LINK do obrazka z gameplay
To akurat polski projekt, więc z tymi kosztami wysyłki do Europy nie powinno być tak źle :)
http://www.boardtime.pl/2012/12/wspiera ... th-82.html

Awatar użytkownika
clown
Użytkownik wspierający

Post autor: clown » 18 gru 2012, 08:19

Guns of Gettysburg:
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... gettysburg
Kolejny "masterpiece" Bowena Simmonsa.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

Awatar użytkownika
kisio
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: kisio » 18 gru 2012, 09:23

pawel1454 pisze:Skoro udało się wykoleić wątek już w trzecim poście, to ja też mam pytań garść.
Czy osoba zbierająca w ten sposób pieniądze nie podpada pod przepisy o zbiórce publicznej? Jak na to mogą zapatrywać się organy podatkowe?
I jeszcze przy okazji. Na popularnej stronie z recenzjami gier jest przycisk "Wesprzyj mnie przez Paypal". Ewentualnie można napisać maila do gospodarza strony, który w odpowiedzi poda numer konta. Czy takie wsparcie to darowizna? I co na to organy podatkowe?
http://boardgamegeek.com/boardgame/88016/briefcase
Pociągnę temat zbiórek publicznych.
Już Boni pracuje nad tym, aby zliberalizować/zaostrzyć przepisy dotyczące zbiórek publicznych. W zależności od tego, w którą stronę pójdą prace będziemy mieli albo liberalizację, albo zaostrzenie (sic!). Wg ministerstwa już w marcu powinniśmy mieć nowe przepisy, które będą również zahaczały o crowdfunding, gdyż w tej chwili obowiązuje nas ustawa z 1933 8)

Awatar użytkownika
lastrega

Post autor: lastrega » 18 gru 2012, 22:35

Temat nie dla mnie ale tłum chętnych:
Kingdom Death: Monster
http://www.kickstarter.com/projects/poo ... th-monster
i w sumie nie wiem o co chodzi , ktoś kojarzy autora gry ?

Awatar użytkownika
Pierzasty
Użytkownik wspierający

Post autor: Pierzasty » 18 gru 2012, 22:39

lastrega pisze:Temat nie dla mnie ale tłum chętnych:
Tak. Kingdom Death jest znane głównie ze swoich figurek, robią w małych ilościach, doskonałej jakości i bardzo kontrowersyjnym temacie (patrz Wet Nurse, google na własne ryzyko). Sporo malarzy zachwyca się ich wyrobami.

Kolejarz
Użytkownik wspierający

Post autor: Kolejarz » 19 gru 2012, 11:41

Pierwsze miejsce Hotness na BGG:

Tommorow
http://www.kickstarter.com/projects/189 ... -nightmare

Wygląda interesująco, niedaleka przyszłość, sześć zróżnicowanych mocarstw, mechanika na kartach. Świetne grafiki, ale na pewno nie do wszystkich przemówią. Co prawda oferta w zasadzie tylko dla USA, bo przesyłka do Polski w cenie drugiej gry. Małe szanse jednak, żeby potem była łatwo dostępna chociażby w Europie. Instrukcja jest już dostępna, za co duży plus. Opinie różne, brak większych recenzji, ale gra jest przedstawiana na konwentach w USA.

Raczej takie branie w ciemno mi się nie widzi, tu działa efekt nowości, coś ładnie wygląda albo ma interesujący temat. Jakoś nie widać wysypu ciekawych mechanicznie gier, chociaż oczywiście takie też się znajdą. Najgłośniejsze jednak są te, których siła leży w oprawie.

Awatar użytkownika
Gabriel
Użytkownik wspierający

Post autor: Gabriel » 19 gru 2012, 12:14

Gra o cyckach i biodrach ewidentnie.
Kupię:Clans (Leo Colovini)

Cristof
Użytkownik wspierający

Post autor: Cristof » 20 gru 2012, 07:38

Gabriel pisze:
Gra o cyckach i biodrach ewidentnie.
Czyli, że dobra :D :D :D

Awatar użytkownika
Gabriel
Użytkownik wspierający

Post autor: Gabriel » 20 gru 2012, 12:19

Dokładnie. Tego bardzo mi brakowało w grach Witchcraft i Drako. Gdyby tam były te dwa elementy brałbym już dawno w ciemno (to było na 100% poważnie).
Kupię:Clans (Leo Colovini)

ODPOWIEDZ