Warte uwagi gry w portalach crowdfundingowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 124 times
Been thanked: 58 times

Re: Warte uwagi gry w portalach crowdfundingowych

Post autor: japanczyk » 06 mar 2019, 07:47

stalker7 pisze:
06 mar 2019, 07:00
https://www.kickstarter.com/projects/ho ... ref=7jsg08

tego nikt nie wyczaił? tematu nie ma na forum, przynajmniej nie znalazłem, i to już kampania na drugi print, wygląda ciekawie
Wyczaił, ale z tego co czytałem gra jest reklamowana jako 3v1, a tak naprawde to 1v1. W rozgrywce 3v1 jest spory downtime. To jest reprint wiec sporo opinii o pierwszej wersji.

Awatar użytkownika
Ardel12
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post autor: Ardel12 » 06 mar 2019, 08:58

japanczyk pisze:
06 mar 2019, 07:47
stalker7 pisze:
06 mar 2019, 07:00
https://www.kickstarter.com/projects/ho ... ref=7jsg08

tego nikt nie wyczaił? tematu nie ma na forum, przynajmniej nie znalazłem, i to już kampania na drugi print, wygląda ciekawie
Wyczaił, ale z tego co czytałem gra jest reklamowana jako 3v1, a tak naprawde to 1v1. W rozgrywce 3v1 jest spory downtime. To jest reprint wiec sporo opinii o pierwszej wersji.
Oglądałem parę recek i ogólnie bez szału. Koncept intrygujący, ale mechanika nie jest za ciekawa i gra jest strikte 1 vs 1.

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Has thanked: 29 times
Been thanked: 36 times

Post autor: ShapooBah » 06 mar 2019, 09:04

ShapooBah pisze:
18 lut 2019, 12:42
Alone 2nd Printing
Ameritrash z dużą dozą plastiku. Zainteresowanie już jest spore, bo i na naszym forum są wspierające grę. Jak ktoś boi się, że nadchodzące Nemesis mu nie wystarcza, to niech wspiera: Dungeon Crawler w klimatach spaceship troopers. tylko 100 Jurków plus dodatkowy drenaż portfela na dodatki, addony, figurki.
Ja wyczaiłem.

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający
Been thanked: 28 times

Post autor: AnimusAleonis » 06 mar 2019, 09:58

ShapooBah pisze:
05 mar 2019, 23:30
Thrive
A gdyby tak wymyślić szachy na nowo, tak, że to my sami decydujemy jak konkretne piony będą się poruszać?...
Wygląda jak Duke tylko że zamiast dobierania 'pionków' z worka to sami zmieniani jakie 'moce' ma pionek. Ciekawe, choć wydaje mi się bardzo 'chaotyczne', na zasadzie że trzeba będzie dużo pamiętać i obczajać podczas rozgrywki by śledzić jakie każdy z naszych i przeciwnika pionków teraz możliwości ruchu, by nie popełnić jakiejś gafy. Ciekawe, ale raczej nie dla mnie.
ShapooBah pisze:
Wizard Kittens
'You are Wizard, Harry!' Hagrid said.
'Meow?' answered this ball of fur.
Wcielamy się w kocich czarodziejów którzy muszą złamać potężne kocie klątwy, zanim zostaną przyłapani przez nauczyciela. Set Collection z twistem. Trochę przypomina eksplodujące kotki, a trochę wielką księgę szaleństwa - 25$ najniższy poziom wejście, 35$ daje, a jakże, kickstarterowy dodatek w postaci cerbera
Ten wstęp mnie rozbawił :lol:
A nawet ciekawie wygląda ten mechanizm, z alternatywnym końcem gry w postaci Profesora, i mix rywalizacji i co-op ciekawy, i ten Chaos Cat też ciekawy. Trochę mi grafika nie pasuje do tematyki, fajniej jakby to była grafika równie zakręcona jak tematyka, więc coś w stylu Exploding Kittens właśnie, ta wydaje mi się za bardzo 'realistyczna'. I niestety koszty dostawy zabijają dla mnie ten tytuł, do Polski $10-12, czyli z rozszerzeniem $45-$47: 200 pln za lekką karciankę to trochę dużo.
ShapooBah pisze:
Iwari
Gra przypomina swoim designem Ego bądź Karmakę. Aczolwiek wygląda na dość ciekawe area control. Stawiamy totemy, przejmujemy tereny i zwalczamy siły natury. Mówiłem już, że jestem zachwycony oprawą graficzną? 40 donaldowy poziom wejścia.
Piękna grafika, i jak wspomniał feniks_ciapek i japanczyk dla mnie też insta-buy bo lubiliśmy zawsze Han, a z tą oprawą graficzną to już w ogolę. Czy ktoś może wziął Early Bird w pierwsze 72H.. i może jeszcze kiedyś backował Spirits of the Forrest albo Tang Garden? :D I może pojawi się opcja grupowa bo miło by było trochę oszczędzić bo Deluxe z przesyłką to 72 Euro, bez dodatków...

Jak zawsze super lista, wielkie dzięki ShapooBah :D

Od siebie dodam:

Dla miłośników roll-n-write
Roland Wright
Ciekawa mechanika z dodatkiem draftingu, zmiennych celów, ukrytych celów itd, i podoba mi się produkcja, bo w roll-n-write zawsze irytowało mnie bazgranie ołówkiem na karteczkach które potem się wyrzucało. $34 za Deluxe z dostawą do Polski... sporo i nie sporo... ale może jakiś sklep to podchwyci bo wygląda jak fajny filler.

Summit
Kampania jest dla nowych rozszerzeń już istniejącej gry, tutaj link BGG, gdzie budujemy trasy a potem zarządzamy swoim ekwipunkiem i alpinistą aby wspiąć się na szczyt (jako pierwsi w wariancie konkurencyjnym). Gra ma dość dobre recenzje, pierwotna kampania zebrała około 60K, ciekawa mechanika, nowe rozszerzenia interesujące, dobrze zintegrowana tematyka, no i bardzo ładnie wydane... cena też nie mała bo $118 CAD (około $78) za podstawkę z rozszerzeniami i dostawą. Może pokażą się grupowe pledge albo jakiś sklep podchwyci, bo chętnie bym grę wypróbował ale nie za tą cenę.

Tak na marginesie, jeśli chodzi o stretch gole, czy nie irytują was niektóre? Mnie na przykład denerwuje the UV pudełek, bo znacznie wolałbym coś co dodaje do gry a nie pudełko które świeci się w niektórych miejscach. Też w Iwari znacznie bardziej wolałbym nowy komponent The Honor niż soundtrack do gry na spotify. Akurat w Iwari to nie jakiś problem bo już teraz są na 200K, a jeszcze 15 dni, ale niektóre kampanie wszystkiego nie odblokowują.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 06 mar 2019, 10:19

AnimusAleonis pisze:
06 mar 2019, 09:58
A nawet ciekawie wygląda ten mechanizm, z alternatywnym końcem gry w postaci Profesora, i mix rywalizacji i co-op ciekawy, i ten Chaos Cat też ciekawy. Trochę mi grafika nie pasuje do tematyki, fajniej jakby to była grafika równie zakręcona jak tematyka, więc coś w stylu Exploding Kittens właśnie, ta wydaje mi się za bardzo 'realistyczna'. I niestety koszty dostawy zabijają dla mnie ten tytuł, do Polski $10-12, czyli z rozszerzeniem $45-$47: 200 pln za lekką karciankę to trochę dużo.
Kupiłbym, bo kotki, ale rzeczywiscie wychodzi troche drogo
AnimusAleonis pisze:
Piękna grafika, i jak wspomniał feniks_ciapek i japanczyk dla mnie też insta-buy bo lubiliśmy zawsze Han, a z tą oprawą graficzną to już w ogolę. Czy ktoś może wziął Early Bird w pierwsze 72H.. i może jeszcze kiedyś backował Spirits of the Forrest albo Tang Garden? :D I może pojawi się opcja grupowa bo miło by było trochę oszczędzić bo Deluxe z przesyłką to 72 Euro, bez dodatków...
Juz wyslalem zapytanie o grupówke, pierwsze 72h wciaz trwa ;D A dlaczego pytanie o backera z SotF albo TG?
AnimusAleonis pisze:
Tak na marginesie, jeśli chodzi o stretch gole, czy nie irytują was niektóre? Mnie na przykład denerwuje the UV pudełek, bo znacznie wolałbym coś co dodaje do gry a nie pudełko które świeci się w niektórych miejscach. Też w Iwari znacznie bardziej wolałbym nowy komponent The Honor niż soundtrack do gry na spotify. Akurat w Iwari to nie jakiś problem bo już teraz są na 200K, a jeszcze 15 dni, ale niektóre kampanie wszystkiego nie odblokowują.
Niektóre SG to jakas totalna bzdura, albo rzeczy wyjete wprost z pudełka. Ten upgrade boxów w ogole jest IMHO bezuzyteczny, no ale co kto lubi... Soundtracki, które kosztuja jakis majątek w SG to tez zbytek, bo ile osob bedzie grało specjalnie do tej muzyki? moze 5% maks

Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Has thanked: 26 times
Been thanked: 39 times

Post autor: BartP » 06 mar 2019, 10:44

A jest gdzieś może jakieś podsumowanko, czym się Iwari różni od China albo Han? Poza kwestiami estetycznymi?
Sprzedam Exit x2: The Mysterious Musem i The Sinister Mansion, Escape Room in a Box: The Werewolf Experiment, duck! duck! Go!
Kupię Riverboat, Lowlands, Verona Twist, Saint Petersburg 2. edycja, Kerala i inne

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający

Post autor: AnimusAleonis » 06 mar 2019, 10:45

japanczyk pisze:
06 mar 2019, 10:19
...
Juz wyslalem zapytanie o grupówke, pierwsze 72h wciaz trwa ;D A dlaczego pytanie o backera z SotF albo TG?
Dla wspierających SotF lub TG add-on metalowych monet Iwari: The Storm jest darmowy :P
Daj znać proszę jeśli otrzymasz odpowiedź odnośnie grupowego zamówienia.
japanczyk pisze:
06 mar 2019, 10:19
Niektóre SG to jakas totalna bzdura, albo rzeczy wyjete wprost z pudełka. Ten upgrade boxów w ogole jest IMHO bezuzyteczny, no ale co kto lubi... Soundtracki, które kosztuja jakis majątek w SG to tez zbytek, bo ile osob bedzie grało specjalnie do tej muzyki? moze 5% maks
Tak jak mówisz kto co lubi, mnie irytuje gdy te bez sensowne SG 'zabierają' miejsce, i tym też potencjalnie realizacje, SG które faktycznie dodają do gry.

Aha i natknąłem się na jeszcze coś takiego:

The Sound of Sirens
Ciekawa mieszanina karcianki z wyścigiem z elementami 'take that', w której statki ścigają się do mety ciągnięte do przodu przez urokliwy śpiew syren, a po drodze walczą z potworami z głębin, i kto pierwszy ten lepszy. Ładna oprawa, ciekawa mechanika i wygląd.... tylko cena stroma bo 29 Euro plus 18 Euro ( :shock: ) za przesyłkę do Polski (...z Belgii!), grupowo wygląda trochę lepiej bo 149 euro za 5 kopii, no ale nadal drogo moim zdaniem. Ale jest print-and-play więc można co najmniej spróbować :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Has thanked: 29 times
Been thanked: 36 times

Post autor: ShapooBah » 06 mar 2019, 11:03

AnimusAleonis pisze:
06 mar 2019, 10:45
The Sound of Sirens
Ciekawa mieszanina karcianki z wyścigiem z elementami 'take that', w której statki ścigają się do mety ciągnięte do przodu przez urokliwy śpiew syren, a po drodze walczą z potworami z głębin, i kto pierwszy ten lepszy. Ładna oprawa, ciekawa mechanika i wygląd.... tylko cena stroma bo 29 Euro plus 18 Euro ( :shock: ) za przesyłkę do Polski (...z Belgii!), grupowo wygląda trochę lepiej bo 149 euro za 5 kopii, no ale nadal drogo moim zdaniem. Ale jest print-and-play więc można co najmniej spróbować :D
Miałem to wrzucić wczoraj, ale chyba przez przypadek po prostu zamknąłem kartę.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 06 mar 2019, 11:19

Paladins of the West Kingdom
Kolejna ciekawa gra od Shem'a. Po zagraniu w architektów dla mnie bardzo ciekawa propozycja. Worker placement z interesujacymi mechanikami, ale musze sie jeszcze przyjrzec :)

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 06 mar 2019, 11:25

AnimusAleonis pisze:
06 mar 2019, 10:45
Dla wspierających SotF lub TG add-on metalowych monet Iwari: The Storm jest darmowy :P
Daj znać proszę jeśli otrzymasz odpowiedź odnośnie grupowego zamówienia.
No i hyc:
Thanks for asking. You can add multiple deluxe copies for 63€ and retail for 43€ and that will include the extra shipping per copy.

Jeśli nikt nie wystartuje to ja sie podejme chyba grupóweczki :)

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający

Post autor: AnimusAleonis » 06 mar 2019, 19:55

japanczyk pisze:
06 mar 2019, 11:25
No i hyc:
Thanks for asking. You can add multiple deluxe copies for 63€ and retail for 43€ and that will include the extra shipping per copy.

Jeśli nikt nie wystartuje to ja sie podejme chyba grupóweczki :)
Super! :D
€63 z dostawą to już bardziej znośne.

Awatar użytkownika
cactusse
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Post autor: cactusse » 06 mar 2019, 20:37

BartP pisze:
06 mar 2019, 10:44
A jest gdzieś może jakieś podsumowanko, czym się Iwari różni od China albo Han? Poza kwestiami estetycznymi?
Patrząc po instrukcji, główne różnice to...

Względem Han/China :
- Zapchanych regionów nie punktuje się natychmiast, natomiast punktuje się je dwukrotnie, po pierwszym wyczerpaniu talii i na końcu gry (w Han/China punktuje się regiony tylko raz, natychmiast po zapchaniu lub na końcu gry jeżeli nie zapchane)
- Zamiast mapy dostosowanej do ilości graczy, część granic między regionami losowo eliminuje się z końcowej punktacji
- Gra kończy się również gdy komuś zabraknie namiotów (w Han/China alternatywne zakończenie to brak możliwości dostawienia czegokolwiek)
- Jeden mniej emisariusz/totem (w Iwari 8, w Han/China 9)

Względem Han :
- Nie ma portów
- Nie ma dwukolorowych pól na granicach

Możliwe, że SG dodadzą mapy z tymi opcjami.

Awatar użytkownika
Wallenstein
Użytkownik wspierający

Post autor: Wallenstein » 09 mar 2019, 00:10

Xawras pisze:
03 mar 2019, 07:01
Cześć,

Kilka dni temu ruszyła nowa kampania na KS od Latających Żab - Shadows of Brimstone Adventures:
https://www.kickstarter.com/projects/10 ... escription

Mają zebrane niecałe 900 tyś, sporo dodatkowych celów już odblokowanych. Nowe core sety są trochę mniejsze od odecnych (jedna mniej grupa potworów, trochę mniej kart).

Pozdrawiam
Hej,
Znajdzie się ktoś chętny do wspólnego wsparcia i podziału łupów z WARLORD PLEDGE (290$)?
Ja jestem chętny na Konkwistadorów. Kto chce wikingów?

viewtopic.php?f=55&t=60249#p1126386
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.

stalker7
Użytkownik wspierający

Post autor: stalker7 » 10 mar 2019, 09:15

Awatar użytkownika
hrachubi
Użytkownik wspierający
Been thanked: 2 times

Post autor: hrachubi » 10 mar 2019, 15:02

W poniedziałek 11 marca, na wspieram.to rusza kampania autorskiej gry "Straszydła": https://wspieram.to/Straszydla

Krótki filmik przedstawiający grę: https://www.youtube.com/watch?v=tnUlChX-k94
Wywiad z twórcami, plus opis gry na kanale On Table: https://youtu.be/9UiU4m3UlEs
FB : https://www.facebook.com/grastraszydla/

Ceny: EB przez 24h - 135zl, potem 149zl

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 20 mar 2019, 08:52

Tsukuyumi Full Moon Down
Gra wysoko oceniana na BGG z ciekawą rozgrywka i asymetrycznymi frakcjami na 3-5 graczy.
Dodatkowo dociaganie kart akcji i frakcja NPC na środku mapy.

Cena 99/149$ z dodatkiem

Awatar użytkownika
Curiosity
Moderator
Has thanked: 130 times
Been thanked: 161 times

Post autor: Curiosity » 24 mar 2019, 21:45

Posty o Tsukuyumi zostały przeniesione do osobnego tematu.
viewtopic.php?f=55&t=60467&p=1131957
Miałem za dużo gier, regał trzeszczał w szwach. Dokupiłem drugi regał i teraz wieje pustkami :( trzeci by się przydał.
Hejtowałem Zombicide i Awaken Realms zanim to było modne.

mczlonka
Użytkownik wspierający

Post autor: mczlonka » 27 mar 2019, 15:03

Czy ktoś może pochwalić się swoją opinią na temat gry Fuji Koro?
https://www.kickstarter.com/projects/ga ... y_category

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 27 mar 2019, 15:13

mczlonka pisze:
27 mar 2019, 15:03
Wyglada super, gamplay tez interesujacy - mozliwosc co-opa, ryzwalizacji, fajnie, ale cholernie drogo.

Awatar użytkownika
E2MD
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times

Post autor: E2MD » 27 mar 2019, 15:42

japanczyk pisze:
27 mar 2019, 15:13
mczlonka pisze:
Wyglada super, gamplay tez interesujacy - mozliwosc co-opa, ryzwalizacji, fajnie, ale cholernie drogo.
Rzeczywiście wygląda dobrze. Cena może i wysoka ale to będzie 7kg (wiem że trochę to głupie przeliczać na kg ale ta wartość robi wrażenie)
Jak się odblokują cele to będzie naprawdę deluxe.

Ciekawe jest to, że jest już przewidziane kilkanaście i instrukcji - w tym po czesku a po polsku już niestety nie. Dodatkowy smaczek jest taki że wysyłka do Polski kosztuje 14E a do wspomnianych Czech 22E.
Zwykły Gracz

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 27 mar 2019, 15:53

E2MD pisze:
27 mar 2019, 15:42
japanczyk pisze:
27 mar 2019, 15:13
mczlonka pisze:
Rzeczywiście wygląda dobrze. Cena może i wysoka ale to będzie 7kg (wiem że trochę to głupie przeliczać na kg ale ta wartość robi wrażenie)
Jak się odblokują cele to będzie naprawdę deluxe.

Ciekawe jest to, że jest już przewidziane kilkanaście i instrukcji - w tym po czesku a po polsku już niestety nie. Dodatkowy smaczek jest taki że wysyłka do Polski kosztuje 14E a do wspomnianych Czech 22E.
Przy grupówce by się bardziej opłacało, ale to wciąz 432-482 zł.

Obstawiam, że do 300k gra gdzieś dobije

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający

Post autor: AnimusAleonis » 27 mar 2019, 20:04

mczlonka pisze:
Jak koledzy powyżej ale może bardziej sceptycznie:

Gra bez dwóch zdań bardzo ładna i dobrze wykonana. Mechanika ciekawa, takie połączenia lekkiego 'dudes on a map' z lekkim euro (?).... ALE mnie by interesowała rozgrywka, bo na razie to mam rażenie że gro ceny to plastik i farba drukarska... zbieranie zasobów i potem układanie z kostek zasobów wzorków aby stworzyć 'ekwipunek', interesujące, ale może to być i super i też średnie podczas samej rozgrywki.

Osobiście 500 na to nie przeznaczę w 'ciemno' bo kolorowe i się świeci.

mecenas
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Post autor: mecenas » 27 mar 2019, 20:50

AnimusAleonis pisze:
27 mar 2019, 20:04
mczlonka pisze:
Jak koledzy powyżej ale może bardziej sceptycznie:

Gra bez dwóch zdań bardzo ładna i dobrze wykonana. Mechanika ciekawa, takie połączenia lekkiego 'dudes on a map' z lekkim euro (?).... ALE mnie by interesowała rozgrywka, bo na razie to mam rażenie że gro ceny to plastik i farba drukarska... zbieranie zasobów i potem układanie z kostek zasobów wzorków aby stworzyć 'ekwipunek', interesujące, ale może to być i super i też średnie podczas samej rozgrywki.

Osobiście 500 na to nie przeznaczę w 'ciemno' bo kolorowe i się świeci.
JonGetGames wrzucił pełny gameplay.
Gra po obejrzeniu wygląda na niesamowicie losowa

Awatar użytkownika
siepu
Użytkownik wspierający

Post autor: siepu » 27 mar 2019, 21:23

Patrząc nawet na samą stronę - idę, biorę kostki, za kostki biorę coś innego, idę dalej, losowo może coś zabiję. Takich gier są miliardy na rynku we wszystkich możliwych kombinacjach cenowo-komponentowych. Okej, może być bezbolesnym szybkim gatewayem no i wygląda ładnie, ale nie jest to typ gry za który bym zapłacił nawet 100 złotych (no i w tym gatunku potężne pudło którego nie da się zabrać do znajomych jest dużą wadą). To wszystko wprost krzyczy 'wydmuszka', zalecam ostrożność.

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający

Post autor: AnimusAleonis » 27 mar 2019, 21:58

mecenas pisze:
27 mar 2019, 20:50
JonGetGames wrzucił pełny gameplay.
Gra po obejrzeniu wygląda na niesamowicie losowa
Dzięki za to, właśnie obejrzałem.
Masz rację, strasznie losowa, i... wydaję się o wiele płytsza niż cała otoczka by sugerowała (tz. wielką przygodę, odkrywanie, napięte walki).
Jeśli byłoby to wydane przez np. Kosmos parę lat temu z drewnianymi meeplami i kostkami podejrzewam że z 50pln by teraz kosztowała... ale to tylko takie osobiste odczucie.

Jakby nie było, nie jest to gra dla mnie.

ODPOWIEDZ