Warte uwagi gry w portalach crowdfundingowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
DarkSide
Użytkownik wspierający
Has thanked: 19 times
Been thanked: 7 times

Re: Warte uwagi gry w portalach crowdfundingowych

Post autor: DarkSide » 13 cze 2019, 08:16

Dla fanów Dungeon Crawlerów, RPG, figurek, elementów 3D i tych co mają za dużo pieniędzy: Dwarf Mine Quest RPG Dungeon Tiles :mrgreen:
Moje gry || Sprzedam

Planszostrefa -10%
-------------------------------------

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający
Has thanked: 47 times
Been thanked: 33 times

Post autor: playerator » 13 cze 2019, 18:57

DarkSide pisze:
13 cze 2019, 08:16
Dla fanów Dungeon Crawlerów, RPG, figurek, elementów 3D i tych co mają za dużo pieniędzy (...)
Wygląda to wszystko na dopracowane w najmniejszym szczególe. Ale... spójrzcie na zakręty torów.

Awatar użytkownika
mmag
Użytkownik wspierający
Has thanked: 49 times
Been thanked: 31 times

Post autor: mmag » 13 cze 2019, 21:23

Ale... spójrzcie na zakręty torów.
No tak, faktycznie zapomnieli o przechyłce na łuku :lol:

Awatar użytkownika
Wallenstein
Użytkownik wspierający

Post autor: Wallenstein » 15 cze 2019, 12:35

Są chętni na ALTAR QUEST?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.

elpormyko
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Post autor: elpormyko » 16 cze 2019, 21:11

Wallenstein pisze:
15 cze 2019, 12:35
Ja się zastanawiałem...ale z tego co widziałem 3Trolle.pl będą wspierać więc chyba póki co się wstrzymam i ewentualnie wezmę u nich 8)

triger986

Post autor: triger986 » 16 cze 2019, 23:43

ShapooBah pisze:
12 cze 2019, 15:02
japanczyk pisze:
12 cze 2019, 15:01
ShapooBah pisze:
12 cze 2019, 14:23

Przy zamówieniu grupowym na 4 opakowania wyjdzie mniej niż 20€ na głowę.
Chyba jeszcze na tym dual packu można oszczędzić - wtedy za 4 wyjdzie 77 eur, co daje 19,25 :-P
o tym właśnie pisałem :P
To to jest w sumie chętny na tą grę ? Na FB widziałem, że jest trochę zainteresowanych jej kupnem, ale przydałoby się nieco zbić koszt przesyłki. Macie ewentualnie pomysły jaki sklep mógłby w to zainwestować by sprowadzić retail pack lub kilka? Pisałem do Mepel, aleplanszówki i jeszcze dóch innych ale powiedzieli że nie bęą w to inwestować...

Awatar użytkownika
Bart Henry
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time

Post autor: Bart Henry » 17 cze 2019, 00:00

Gambit pisze:
12 cze 2019, 16:48
Ktoś jakieś zbiorowe na drugi dodatek do Stockpile?
https://www.kickstarter.com/projects/na ... ic-edition
Podbijam. Jestem zainteresowany, ale sam mogę nie dać rady zorganizować tego w najbliższym czasie. Jakbyś miał info o jakiejś zbiorówce, to daj znać proszę.

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Has thanked: 29 times
Been thanked: 36 times

Post autor: ShapooBah » 18 cze 2019, 09:26

Tattoo Brawl
I kolejna prosta karcianka: Wcielamy się we właściciela studia tatuażu, przyjmujemy klientów, poszerzamy portfolio naszych tatuaży, mieszamy tusze, a na koniec tracimy czas, a zyskujemy pieniążki... Zapowiada się ciekawe Euro, w którym każdy sobie! I niestety nikt tego nie kupi, bo przesyłka do Polski kosztuje tyle samo co sama gra... Chyba że w wersji Print to Play!

Eternal Adversary
Tutaj zaś gra którą odradzam szerokim łukiem. Nie zrozumcie mnie źle. Gra zapowiada się świetnie, coś w stylu The Others, ale nikt nie powiedział, że tymi złymi może grac tylko jedna osoba, w ciekawym świecie posturban apofantasy gdzie demony przedarły się do naszego świata, a my jako ruch oporu chcemy je wytępić lub też chcemy stłamsić wszelką ludzkość i doprowadzić do wytarcia tej rasy z historii świata? Hellboy, Nail Gaiman, Constantine, kto nie lubi pulpowych komiksów o urbanizacji fantastyki!?
Poza tym to chyba jedyna gra, w której można grać Husarzem z przyszłości :mrgreen:
Wracając jednak do pierwszego zdania: Odradzam tę grę, ponieważ jej koszt w wersji podstawowej (80$) jest stanowczo za niski jak na to co oferuje. Już nawet wydrylowany do granic możliwości CMON podnosi swoje stawki, wątpię, żeby studio, które wydało Cthulhu Wars udźwignęło odpowiednią cenę do jakości. Poza tym ukryte koszty w dostawie do Polski, które wynoszą 30$!
Natomiast jeżeli będzie dostępna w retailu to prawdopodobnie ją sobie kupię!

Awatar użytkownika
lotheg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Post autor: lotheg » 18 cze 2019, 10:20

ShapooBah pisze:
18 cze 2019, 09:26
Tattoo Brawl
I kolejna prosta karcianka: Wcielamy się we właściciela studia tatuażu, przyjmujemy klientów, poszerzamy portfolio naszych tatuaży, mieszamy tusze, a na koniec tracimy czas, a zyskujemy pieniążki... Zapowiada się ciekawe Euro, w którym każdy sobie! I niestety nikt tego nie kupi, bo przesyłka do Polski kosztuje tyle samo co sama gra... Chyba że w wersji Print to Play!
Dzięki za cynk :) Mam w rodzinie tatuażystów to może akurat prezent na święta będzie - jak się wyrobią do grudnia ;) Oczywiście w wersji pnp, bo 24 usd za grę i 18 usd za przesyłkę to przesada, tak jak napisałeś.

Awatar użytkownika
Wallenstein
Użytkownik wspierający

Post autor: Wallenstein » 18 cze 2019, 17:06

elpormyko pisze:
16 cze 2019, 21:11
Wallenstein pisze:
15 cze 2019, 12:35
Ja się zastanawiałem...ale z tego co widziałem 3Trolle.pl będą wspierać więc chyba póki co się wstrzymam i ewentualnie wezmę u nich 8)
Dzięki za info.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Has thanked: 29 times
Been thanked: 36 times

Post autor: ShapooBah » 09 lip 2019, 11:49

https://www.kickstarter.com/projects/cy ... y_category

Zostawię to tutaj bez komentarza, niech każdy sam poczuje, czy to gra warta wsparcia.

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający
Been thanked: 28 times

Post autor: AnimusAleonis » 09 lip 2019, 12:07

ShapooBah pisze:
09 lip 2019, 11:49

Zostawię to tutaj bez komentarza, niech każdy sam poczuje, czy to gra warta wsparcia.
Ponad pół miliona baksów w pierwszych 18 godzinach..... głos ludu jednoznaczny :P

Dla mnie to trochę jak fenomen Cards Against Humanity... ja osobiście nie rozumiem uroku no ale ewidentnie ma to swoją widownię. I tez wyjątkowo nie lubię tego typu grafiki, jest już tak nadużywana, by nie powiedzieć zużyta, że aż ociera się to o lenistwo.

I cokolwiek by to samej grze nie myśleć $55/$65 plus dostawa za karciankę z małym plastikowym wózkiem (kompletnie zbędnym do rozgrywki :D) to KS par excellence :lol:

Trochę z innej beczki, i nie gra, ale jeśli ktoś potrzebuje/poszukuje to te koszulki wydają się ponad przeciętną relacją ceny do jakości (czy może grubości raczej): https://www.kickstarter.com/projects/36 ... ory_newest

I też nie gra, ale chyba pierwsze dice tower które mi się podobają: https://www.kickstarter.com/projects/14 ... ory_newest
Jak już miałbym mieć w domu jedną to bym właśnie chciał taką wyjechanie wysoką :D
Tylko kurcze drogie, $50 za same pliki do 5 wież... :? może na jedną bym się nawet skusił za te $15, w ramach wsparcia samego artysty, ale nie wygląda by dobili to celu, trochę szkoda.

A z gier ta mieszanka zręcznościowej z set collection wygląda fajnie: Squirrelin' Around
Obrazek
Każdy z graczy fizycznie buduje drzewo wraz z jego gałęziami (karty) na których znajdują się orzechy lub owoce które wiewiórki (gracze) zbierają aby wygrać.
Tylko znowu cena :?

I też wygląda bardzo ciekawie Crypt X
Obrazek
Bawimy się w archeologów/łowców skarbów w egipskich ruinach, rozwiązując zagadki aby odnaleźć skarb. 3 poziomy zagadek (9 na pierwszym najłatwiejszym, 5 na drugim, i 1 meta-zagadka na trzecim) plus połączenie z aplikacją w której sprawdzamy odpowiedzi i dostajemy podopowiedzi. Tematyka wygląda na dopieczoną, a grafika i wykonanie na wysokim poziomie.
Wygląda na to co czym Dziennik 29 chciał być.
Szkoda że nie ma jakiejś grupowej opcji. Aha, i na stronie KS jest link to próbnej wersji gry/aplikacji.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D

Awatar użytkownika
Galatolol
Użytkownik wspierający
Has thanked: 27 times
Been thanked: 12 times

Post autor: Galatolol » 09 lip 2019, 13:05

Grafika gier o wagonikach rzeczywiście okropna, ale może być to niezła imprezówka. Choć zapewne tylko na 1-2 partie, trudno mi sobie wyobrazić by ciekawych układów starczyło na więcej (nie mylić z teoretyczną liczbą kombinacji).

sasquach
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times

Post autor: sasquach » 09 lip 2019, 14:20

AnimusAleonis pisze:
09 lip 2019, 12:07
Dla mnie to trochę jak fenomen Cards Against Humanity... ja osobiście nie rozumiem uroku no ale ewidentnie ma to swoją widownię. I tez wyjątkowo nie lubię tego typu grafiki, jest już tak nadużywana, by nie powiedzieć zużyta, że aż ociera się to o lenistwo.
Jeśli porównywać to do Exploding Kittens - obie bazują na internetowych komiksach.
A co do stylu to taki jest w tych komiksach od samego początku i ciężko, żeby zmieniali go dla planszówki ;)

Awatar użytkownika
Curiosity
Moderator
Has thanked: 130 times
Been thanked: 161 times

Post autor: Curiosity » 09 lip 2019, 14:26

ShapooBah pisze:

Nie lubię gier, w których zwycięstwo zależy od arbitralnej decyzji któregoś gracza. O ile jeszcze mogę pograć w "Tak Mroczny Władco", o tyle tego typu gra, w której się wysilasz, a potem przegrywasz przez czyjeś "widzimisię", jest ewidentnie nie dla mnie.
Miałem za dużo gier, regał trzeszczał w szwach. Dokupiłem drugi regał i teraz wieje pustkami :( trzeci by się przydał.
Hejtowałem Zombicide i Awaken Realms zanim to było modne.

Awatar użytkownika
mauserem
Użytkownik wspierający
Has thanked: 77 times
Been thanked: 37 times

Post autor: mauserem » 09 lip 2019, 14:31

AnimusAleonis pisze:
ShapooBah pisze:

Ponad pół miliona baksów w pierwszych 18 godzinach..... głos ludu jednoznaczny :P
to klasyczna franczyza - znany ilustrator Mathew Inman (The Oatmeal) "monetyzuje" swoją popularność - to przemyślana stylistyka i strategia marketingowa.

miliony much nie mogą się mylić - ta kupa musi być smaczna
Spoiler:

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 8 times
Been thanked: 20 times

Post autor: Nidhogg » 09 lip 2019, 14:47

AnimusAleonis pisze:
Tylko kurcze drogie, $50 za same pliki do 5 wież... :? może na jedną bym się nawet skusił za te $15, w ramach wsparcia samego artysty, ale nie wygląda by dobili to celu, trochę szkoda.
Mówisz i masz :) autor dodał poziom wsparcia 15$ za jedną wierze.
7% rabatu - 3Trolle

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający
Been thanked: 28 times

Post autor: AnimusAleonis » 09 lip 2019, 16:44

mauserem pisze:
09 lip 2019, 14:31
to klasyczna franczyza - znany ilustrator Mathew Inman (The Oatmeal) "monetyzuje" swoją popularność - to przemyślana stylistyka i strategia marketingowa.
Przyznam że choć chyba natknąłem się na, a nawet pośmiałem z jednego czy dwóch komiksów tego autora (bo to są takie krótkie 'stirps' chyba, nie?) to nie miałem pojęcia że to jeden autor, byłem przekonany że to powstaje jak memy z jakiegoś otwartego katalogu tych rysunków. Live and learn :D
Ale to chyba dobrze tłumaczy ilość wspierających.

Chyba trzeba mieć specyficzną grupę i poczucie humoru by w tą grę z jakimkolwiek sukcesem grać. Nawet nie wiem czy to bym nazwał to grą, tak jak Cards Against Humanity, bo z tego co widzę cała gra polega na tym że układamy na naszych torach 'osoby', jak najwięcej dobrych na swoim (kotki, dzieci, człowieka który niesie Woje zaproszenia do Hoggwartu itp) a na przeciwnika złoczyńców (pedofilów na przykład jak w pokazowym filmiku), i potem 'konduktor' mówi 'ok rozjeżdżam tych bo to ogólnie lepiej będzie', koniec rozgrywki i wszyscy się śmiejemy jak to rozjechaliśmy dzieci w baseniku a nie kotki :?: :?: :?: :lol: kompletnie nie jestem targetem :P
Nidhogg pisze:
09 lip 2019, 14:47
AnimusAleonis pisze:
Mówisz i masz :) autor dodał poziom wsparcia 15$ za jedną wierze.
Tak tak, widziałem, tylko chyba niestety wątpię by osiągną minimum. Ale może puszcze mu maila po kampanii :D
mauserem pisze:
09 lip 2019, 14:31
miliony much nie mogą się mylić - ta kupa musi być smaczna
Spoiler:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Rozłożyłeś mnie tym :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 124 times
Been thanked: 58 times

Post autor: japanczyk » 11 lip 2019, 13:52

Ponieważ nie chce mi się dzisiaj bardzo to przeglądam sobie KSy i rzucam tutaj wszystkie ciekawe kampanie, które aktualnie są prowadzone:
KOŃCZĄ się w ciągu 7 DNI
Pangea BGG 55$, Deluxe 105$
Nasza rodzima Pangea, radzi sobie calkiem nieźle na KSie. Gry nie trzeba przedstawiać, niestety polska wersja nie jest dostępna na kampani KS, co budzi moje zdziwienie.

Die Macher: Limited Edition
BGG 69$
Klasyczna eurogra o wyborach w Niemczech, jakaś rewizja zasad w nowej edycji.

On the Underground: London/Berlin BGG 39$, Deluxe 49$
Budujemy linie metra w Londynie/Berlinie. Wygląda na nt. TTR z twistem. Reimplementacja zasad gry z 2006

Roll Player Freinds & Familiars BGG 44$, wersja Big Box 59$, Core+dodatek 115$
Dodatek do popularnej (?) gry kościanej, what's more to say ¯\_(ツ)_/¯

KOŃCZĄ się w ciągu 2 TYGODNI
Pret-a-Porter BGG 60$
Kolejna polska gra, tym razem od Portalu i Trzewiczka, reedycja euraska sprzed lat o prowadzeniu biznesu modowego

Middara BGG 115$ za Act I, 275$ za Act I-III, prawie All-in 500$
Interesujący Dungeon Crawler podszyty toną historii z ciekawym systemem rozwoju i budowy postaci.

Tasty Humans BGG 25$
Gra o zjadaniu nieszczęsnych poszukiwaczy przygód, mała i śmieszna

CryptX BGG 21$
Pozwolę sobie zacytować Animusa: "Bawimy się w archeologów/łowców skarbów w egipskich ruinach, rozwiązując zagadki aby odnaleźć skarb. 3 poziomy zagadek (9 na pierwszym najłatwiejszym, 5 na drugim, i 1 meta-zagadka na trzecim) plus połączenie z aplikacją w której sprawdzamy odpowiedzi i dostajemy podopowiedzi. Tematyka wygląda na dopieczoną, a grafika i wykonanie na wysokim poziomie. Wygląda na to co czym Dziennik 29 chciał być."

Kodama 3D BGG 24$
Budujemy swoje drzewo. Wygląda na miła i przejmną grę rodzinna rozwijającą linie Kodama

Okko Chronicles - Beyond the Gates of the Jigoku
BGG 45 EUR
Gra bazuje na komiksach o OKKO, gra przygodowa z modułową plansza i miniaturkami. Podstawka jest oceniana bardzo pozytywnie

Seasons of Rice 10$
Sympatyczna i prosta gra o sadzeniu ryżu ;-) 3$ za PnP, 10$ za wersję drukowaną

>2 TYGODNI
Dwellings of Eldervale BGG 69$, Deluxe 99$
Epicki worker placement! Gra wygląda bardzo interesująco, ale jest przy tym droga z GameTrayzami w podstawowej wersji za 70$

Isle of Cats BGG 50 GBP
Gra Polyomino w klimacie patchworka/parku niedźwiedzi dodatkowo dorzucająca mechaniki karciane, gdzie każdy ma ukryty cel za który dostaje dodatkowe punkty od twórcy The City of Kings

Ufff... to by było na tyle chyba, pewnie coś ciekawego jeszcze pominąłem.

ODPOWIEDZ