W co graliscie w te swieta?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

W co graliscie w te swieta?

Post autor: Lothar »

Jestem ciekaw w co graliscie w te swieta : D
u mnie w wigilie gralismy:

-Kubana (Connect 4 w trzech wymiarach)
-Pylos
-Scrabble
-E&T (niestety nie dokonczony, mam nadzieje dzisiaj zagrac do konca)
-WoW TCG (kilkanascie partii :)

w rezerwie sa jeszcze Osadnicy , T2R:jurop, cytadela, Uno (!), i kilka jeszcze innych tytulow : D a pozatym cala rodzinka (16 osob) bawi sie przy zagadkach z casta i eureki ;]
misiek
Posty: 44
Rejestracja: 17 maja 2005, 14:26

Post autor: misiek »

narazie tylko i wylacznie call of cthulhu ccg (dobra chwila na testowanie nowych pomyslow talii) - wczoraj poszlo kilkanascie rozgrywek i anachronism (ktorego zakupu dokonalem w piatek) - podobnie jak ktulu - testowanie deckow, chociaz musze przyznac, ze o ile gra jest mega miodna (i przepieknie wydana i zilustrowana) to zauwazalny problem satanowi jednak sama konstrukcja decku. jesli ktos bedzie wam mowil, ze anachronism to taka karcianka niby kolekcjonerska i w zasadzie po zakupieniu mozna grac gotowym deckiem, to oczywiscie bedzie mowil prawde...tylko nie do konca. 4 karty nie daja zbyt duzego wyboru taktyk (pomimo losowosci, badz co badz duzej - rzuty 2k6) i anachronism bedzie potrzebowal natychmiastowego zakupu kolejnych, tym bardziej jesli planuje sie granie w turniejach (lub wiekszym gronie na zasadzie turniejowej) - powiem prawde, ze innego sensu nie widze odkad gra polega na z gory ustawionym 4 kartowym kombosie. a dzisiaj mam zamiar pomeczyc battlelore.
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

tak myslalem ze z tym anachronismem tak bedzie. daj znac jak Ci sie battlelore podoba (i napisz czy grales wczesniej w m44 : D)
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Post autor: Ezechiel »

W same Śwoęta nic, rodzina jest planszowonegatywna. Jutro wyjeżdżam do Lubej i do Sylwestra planujemy:
-Wysokie Napięcie
-Ys
-Twilight Struggle
-Elasund
-Catan Card Gane
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Post autor: grucha »

U mnie dzis bylo rozgrywanych sporo partii w Osadnikow. A teraz powoli rozkladam WoTR. :D
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Hehe mialem sam zalozyc taki temat :)

Ja w zasadzie przez swieta wiele nie gram, ale rodzice lubia czasem w cos zagrac takze jednak cos sie udalo. Jak na razie niewiele - 2 "rozdania" Jengi i partyjka Fasolek. Ale i tak sie ciesze, teraz moge juz grac w rodzicami w Jenge, Carcassonne i Bohnanze - mysle, ze nastepnym dobrym tytulem beda Osadnicy i Jungle Speed (chociaz nie wiem czy to im podejdzie). O ile moj tata lapie wszystko w lot, a tyle mamie jest ciezko pewne rzeczy wytlumaczyc - z reguly jednak po pewnym czasie powoli chwyta o co biega i jest naprawde fajnie.

Ja "wieksze" granie planuje na okres okolosylwestrowy, gdyz wyjezdzam z moja luba i jeszcze jedna para w gory na kilka dni. Oczywiscie w gre wchodza glownie lzejsze tytuly. Takze na razie mam w planach wziac Osadnikow, Bohnanze, Carcassonne, Jungle'a, Jenge, Neuroshime HEX (biore w sumie glownie z mysla o mnie i o Izie - nie wiem czy podejdzie znajomym), Jaskinie Trolla i Catan Card Game (takze z mysla o mnie i Izie). Chcialbym bardzo wziac jeszcze T2R, ale nie wiem czy uda mi sie od kogos wyzebrac, gdyz sam nie posiadam :<

Pozdrawiam i zycze aby przynajmniej czesc czasu swiatecznego spedziliscie z rodzina nad plansza :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Ja siostrom kupilem Wilki i owce i Bohnanze, takze te 2 tytuly poszly kilka razy, przed sylwestrem planuje do wawy skoczyc do znajomych i nadrobic granie w ostatnie zakupy, wczesniej nie bylo czasu:)
Wiec byly
-WiO
-Bohnanza
Beda:
-Mall of horror (yes!:)
-meuterer
-Evo
-Saboteur
-blood feud (ostatnio to uwielbiam - jednakowe zasady dla wszystkich, agresywna walka, mozna sie wozic motorowkami, limuzynami i helikopterkami, no piekne:)
i pewnie jakies starsze tez, ale sie okaze jak z czasem:) Britannie tez bym chetnie znow pomeczyl, ale 5h ciezko wygospodarowac jak czeka tyle tytulow :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Post autor: Van »

A mi się dzisiaj udało zagrać w:
-Osadników z Catanu+rybacy
-Jengę Xtreme
-Jungle speeda
-Bohnanzę
i heh wszystko dzisiaj wygrałem :D
Van_Hoover
#Lista gier
Gobla
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2006, 11:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gobla »

Narazie Neuroshima hex jest w obiegu :), bo wiekszosc gier pojechala ze znajomymi na mazury (tam spedzamy sylwestra), ale od czwartku bedziemy sie zagrywac w:
-Battle Lore'a
-Dungeoneer'a
-Arkham Horror
-Cytdaele
-Marvel Heros
Nie koniecznie w takiej kolejnosci :)
JaRaS
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2006, 15:17

Post autor: JaRaS »

Ja prubowalem grac w Dungeoneera ale mi cos nie wyszlo (nieumiem jeszcze w to grac). Podpowie mi ktos jak grac w moim temacie.
Pomorzcie mi.
Jak sie gra w Dungeoneer'a.
kosa
Posty: 39
Rejestracja: 21 gru 2006, 17:05
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: kosa »

Bohnanza z siostrą i kuzynem. W 7 osobowym gronem Monopoly ( fajnie czasem zagrać w coś tak głupiego i prostego). Spadamy 3 partie, raczej nie było miejsca i czasu tłumaczyć zasady.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Hmm ja w sumie tak:
1. 6 Nimmt[z kuzynka i kuzynem]
2. Troja [z kuzynem,potem z dziewczyną]
3. Conquest of the Empire classic[pierwsza partia wogole]

Ogolnie jak zwykle w nimmt bardzo pozytywne wrazenia, troja mi tak srednio podchodzi, bo raz ze kuzyn widac wogole nie obyty w zadnych klimatach RPG- ciezko mu bylo stosowac karty z modyfikatorami cech... wiec ta partia praktycznie nie udana. No i razi mnie straszna losowosc, gdyby chociaz sie wybieralo swojego decka czy cos, no ale coz :). W CoE gralem dzisiaj wieczorem z moją dziewczyną i jej siostrą, na poczatku dominowalem, potem nie potrzebnie przeszedlem na drugi stopień tax-a, i przy okazji zamiast od razu brnąć do przodu, dalem chwile czasu dziewczynom. One to wykorzystały i w sumie praktycznie jako pierwszy zostalem wyeliminowany z głownej rozgrywki. Ale ogolnie gra fajna, niestety strasznie czasochłonna - 4 godziny nam zajela partia[z czytaniem instrukcji i dociekaniem kilka razy jak to ma byc itp.].
misiek
Posty: 44
Rejestracja: 17 maja 2005, 14:26

Post autor: misiek »

daj znac jak Ci sie battlelore podoba (i napisz czy grales wczesniej w m44 : D)
o ja juz o battlelore pisalem w dotyczacym go watku, chociaz faktycznie nie od strony samej rozgrywki. m44 mam, grywam i lubie. battlelore lubie jeszcze bardziej, bo uwzgledniono tu te elementy mechaniki, ktore dow przegapil wydajac m44. po za tym sam system c&c jednak lepiej odzwierciedla klasyczne bitwy niz caly ten tzw modern warfare.
tak myslalem ze z tym anachronismem tak bedzie
no niestety to typowa karcianka kolekcjonerska. ba w deckach wystepuja karty, ktorych uzycie ma sens tylko w wypadku gry warriorami o pomieszanych kartach kultury - co jest jednoznaczne z zacheta do kupowania, mieszania i szukania coraz bardziej powernych combosow. ale sama gra jest bardzo przyjemna i trwa 5-10 minut :D z drugiej strony kupilem cos ok 4 czy 5 deckow do irlandczykow i conajmniej 3 do japonczykow i musze powiedziec, ze mieszjac karty tylko z danej kultury srednio narazie powalczylem :/ oczywiscie mozna umowic sie ze znajomymi na gre, w ktorej uzywamy do swoich fighterow tylko ich kart kulturowych, ale jak na moj gust, nie ma sie co oszukiwac - gra ewidentnie rozwija skrzydla dopiero przy kupieniu duzej ilosci kart i ciaglego kombinowania.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Post autor: cezner »

Friedrich dziś wieczorem w trzy osoby. 4 godzinki. Rosja zwyciężyła
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1097
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Post autor: Harun »

- Zaginione Miasta
- Alhambra
Awatar użytkownika
Herr JoJoss
Posty: 181
Rejestracja: 03 mar 2005, 15:30
Lokalizacja: Manchester, Warszawa

Post autor: Herr JoJoss »

power grid (jakoś nie podchodzi mi polska nazwa)
mapa Europa Centralna
oczywiście moje zwycięstwo, ale było cięzko
"Miecz jest duszą samuraja;
Jeżeli ktoś o nim zapomni lub go utraci
nie będzie mu to odpuszczone"
- fragment testamentu szoguna Ieyasu Tokugawa
Awatar użytkownika
woody
Posty: 14
Rejestracja: 08 wrz 2004, 22:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: woody »

A u mnie przez stół przetoczyły się Grody i Transformech. Doszlifowaliśmy jeszcze zasady, stworzyliśmy nowe warianty, żeby rozgrywka była bardziej dynamiczna. A dziś wieczorem na tapetę idzie Srebrna Flota. Jeszcze nigdy w to nie grałem, mam nadzieję, że jest ciekawe, bo lubię tematykę marynistyczną.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Ściągnąłem z szafy Przekleństwo Mumii, wytarłem grubą warstwę kurzu, i z wielką radochą rozegraliśmy dwie rodzinne partyjki! :)
I jeszcze sobie popykałem w pojedynkę w Target Arnhem, żeby wyczuć tę prościutką gierkę. Bardzo zmyślna!
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

W swoje urodziny (20.12, lecz impreza była z 22.12 na 23.12) grałem ze znajomymi w:

Die Macher
Coloretto
6 Nimmt!
Blue Moon City
Wiochmen Rejser
Saloon
Through the Desert
Thurn und Taxis

W Święta nie grałem/nie gram, bo mam lepsze rzeczy do roboty, ale wczoraj skusiłem się na dwie partyjki w Lost Cities z ojcem i zagrałem jeszcze w Coloretto (to bardzo dobra gra - polecam).
Ściągnąłem z szafy Przekleństwo Mumii, wytarłem grubą warstwę kurzu, i z wielką radochą rozegraliśmy dwie rodzinne partyjki!
Cholercia - też kiedyś miałem tę grę. Nie wiem gdzie się podziała... To ta z taką wielopoziomową planszą, tak?
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

przedwczoraj (6 osób):
3x carcassonne + karczmy i katedry + hrabia

wczoraj (4 osoby):
2x cytadela
3x wilki i owce

dzisiaj też jest granie w planach... pewnie w coś z powyższych (do puli dopisuję Drakonę i CotE classic)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Lim-Dul pisze:Cholercia - też kiedyś miałem tę grę. Nie wiem gdzie się podziała... To ta z taką wielopoziomową planszą, tak?
No jasne! :D

Obrazek
misiek
Posty: 44
Rejestracja: 17 maja 2005, 14:26

Post autor: misiek »

agot, t&e i battlelore. i po swietach.
Awatar użytkownika
Necho
Posty: 22
Rejestracja: 07 gru 2006, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Necho »

Na pierwszy ogień poszło Twilight Struggle, a potem Battlelore. W międzyczasie zdarzyła się partyjka Carcassonne. Miał być jeszcze Caylus, al już sił zabrakło.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

He, he - Caylusa to lepiej nie zostawiać na koniec. =) Chyba że wcześniej zagra się w jakieś lekkie rzeczy...
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Necho
Posty: 22
Rejestracja: 07 gru 2006, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Necho »

To fakt. Następne święta zaczniemy od Caylus'a... :)
ODPOWIEDZ