Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
M_T
Posty: 77
Rejestracja: 24 sie 2019, 21:35
Has thanked: 342 times
Been thanked: 20 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: M_T »

A czy widział ktoś do kupienia kosteczki K6, ale rozmiaru tak ok. 1/2 normalnej kostki? Kiedyś dawno temu widziałem playthrough, gdzie grający wykorzystywał właśnie takie mikro kosteczki jako liczniki... Wydaje się to być dobrym rozwiązaniem, zajmującym mało miejsca i umożliwiającym szybkie obliczanie ilości danej cechy.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: sliff »

M_T pisze: 14 lip 2021, 23:32 A czy widział ktoś do kupienia kosteczki K6, ale rozmiaru tak ok. 1/2 normalnej kostki? Kiedyś dawno temu widziałem playthrough, gdzie grający wykorzystywał właśnie takie mikro kosteczki jako liczniki... Wydaje się to być dobrym rozwiązaniem, zajmującym mało miejsca i umożliwiającym szybkie obliczanie ilości danej cechy.
https://www.battle-models.com/KOSCI-DO- ... PKAMI-c435

do wyboru do koloru.

ale mniejsza niż bitewniakowe 12mm to już może być mało wygodnie przekładać. Sam w aeons end zazwyczaj używam 14mm - https://www.rebel.pl/akcesoria/kosc-mat ... 01449.html
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: tomwro »

citmod pisze: 14 lip 2021, 23:19 Zastanawiam się nad tackami z playmaty.pl, ponieważ chciałbym właśnie takie składane, żeby można było na płasko przechowywać, ale one po złożeniu mają 14x14cm, co wydaje się trochę małe. Szkoda PanFantomas że na filmiku nie rzuciłeś paroma kostkami, dało by to trochę pogląd na rozmiar i dźwięk przy rzucaniu.
Jaki jest według was dobry rozmiar takiego "gadżetu"? Polecacie jakieś konkretne tacki na kości?
Mam taką składana tacke na kości. Kupiłem na allegro za 40zl ze smartem. W sumie jest całkiem spoko. Czasami przy większym rozmachu wyleci jakaś pojedyncza kostka, ale rzadko. No i polecam do tego jeszcze najlepiej jakiś kubeczek do kości - lepiej potrząsać kostkami.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: sliff »

Apropo tacek na kości, ktoś napotkał może takie wersje składane ale ze sztywnym dnem i bokami, tak jak w chai for 2 ?
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Relo »

sliff pisze: 15 lip 2021, 19:37 Apropo tacek na kości, ktoś napotkał może takie wersje składane ale ze sztywnym dnem i bokami, tak jak w chai for 2 ?
Mam taką jak w tej ofercie:
https://allegro.pl/oferta/tacka-na-kosc ... 93219122
Sprawdza się podczas gry
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: hipcio_stg »

citmod pisze: 14 lip 2021, 23:19 Zastanawiam się nad tackami z playmaty.pl, ponieważ chciałbym właśnie takie składane, żeby można było na płasko przechowywać, ale one po złożeniu mają 14x14cm, co wydaje się trochę małe. Szkoda PanFantomas że na filmiku nie rzuciłeś paroma kostkami, dało by to trochę pogląd na rozmiar i dźwięk przy rzucaniu.
Jaki jest według was dobry rozmiar takiego "gadżetu"? Polecacie jakieś konkretne tacki na kości?
Bardzo dobre tacki. Szczególnie dla osób lubiących "pierdylnąć" kubkiem o 2 w nocy ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: BOLLO »

citmod pisze: 14 lip 2021, 23:19 Zastanawiam się nad tackami z playmaty.pl, ponieważ chciałbym właśnie takie składane, żeby można było na płasko przechowywać, ale one po złożeniu mają 14x14cm, co wydaje się trochę małe. Szkoda PanFantomas że na filmiku nie rzuciłeś paroma kostkami, dało by to trochę pogląd na rozmiar i dźwięk przy rzucaniu.
Jaki jest według was dobry rozmiar takiego "gadżetu"? Polecacie jakieś konkretne tacki na kości?
Mam i polecam bardzo. Używam do np X-winga gdzie czasem się rzuca 7 kośćmi i jest gitara. Ale kupowałem w promocji ja były po jakoś 25pln.
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: mementomoris »

sliff pisze: 15 lip 2021, 19:37 Apropo tacek na kości, ktoś napotkał może takie wersje składane ale ze sztywnym dnem i bokami, tak jak w chai for 2 ?
Są do dostania na aliexpress za grosze.
https://pl.aliexpress.com/wholesale?cat ... ko%C5%9Bci
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: nakago »

jest jakiś podajnik na karty do dużych kart z Nemesisa w koszulkach?
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Argue »

Jak się nazywa to coś, co trzyma literki w scrabble'u? potrzebuję czegoś takiego na karty, widziałem gdzieś, kiedyś na jakimś zdjęciu.
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Erni »

Argue, szukaj: "stojak na karty do gry".
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: BOLLO »

Argue pisze: 19 wrz 2021, 19:48 Jak się nazywa to coś, co trzyma literki w scrabble'u? potrzebuję czegoś takiego na karty, widziałem gdzieś, kiedyś na jakimś zdjęciu.
Jak tylko na karty to może coś takiego?
https://www.tercio.pl/stojak-na-karty-d ... 166-4.html
https://allegro.pl/oferta/katowe-stojak ... 9cQAvD_BwE
https://allegro.pl/oferta/poczworny-sto ... wgQAvD_BwE
https://www.tercio.pl/index.php?cnt=pro ... L0QAvD_BwE
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: farmer »

Podpowiecie mi jakiś stojak/organizer na karty, ułatwiający przechowywanie kilku talii kart podczas rozgrywki w taki sposób, by jednocześnie uniknąć bałaganu oraz ograniczyć miejsce zajmowane przez te talie?
Wydaje mi się, że najwygodniejszy byłby stojak trzymający karty na ukos, dzięki czemu jednocześnie są one widoczne, łatwo dostępne i nie zajmują tyle miejsca jak w przypadku leżenia "na płask".

Marzy mi się coś takiego lub podobnego, mogącego pełnić taką funkcję.
Spoiler:
Czy wiadomo Wam o miejscach, w których takie tiko występuje?
A może macie własne patenty na organizację licznych talii kart?

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 991 times
Been thanked: 433 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: KurikDeVolay »

Polecam zestaw od e-raptora. Posiadam, spisuje się jak złoto.
Spoiler:
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4469
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1100 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: garg »

Ja podczas gry w Massive Darkness - tam jest jakiś pierdyliard talii różnych rozmiarów - używałem do tych mniejszych kart elementu z drewnianego insertu do Lorenzo Il Magnifico. Wygląda podobnie do tego na zdjęciu powyżej (to był insert kupowany w tym sklepie na Ukrainie). A duże talie dobrze leżą w zwykłych pojemnikach.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: poooq »

Po co piać, gdy można grać?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Fenrisek83 »

nakago pisze: 19 wrz 2021, 19:26 jest jakiś podajnik na karty do dużych kart z Nemesisa w koszulkach?
https://www.jansen-display.pl/stojak-na ... 9Yd7tvHA-g
Ja używam takich dwóch. Duże karty wkladam bokiem.
Tutaj używam podczas gry w tainted grail ale tam wymiary kart są identyczne https://zapodaj.net/be192458598d2.jpg.html.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: seki »

Oprócz małych mat dedykowanych grom nigdy nie miałem dużej uniwersalnej maty na stół a taka duża by mi się przydała. Zastanawiam się nad tą promocją Portalu https://sklep.portalgames.pl/mata-do-gier-kosmos
Czy mata neoprenowa to ten sam materiał, który na playmaty.pl jest najlepsza i najdroższa? Pamiętam że ktoś kiedyś pisał, że jeśli mata to tylko gumowa a ta z portalu to chyba właśnie jest guma, prawda? Wymiar dla mnie idealny a cena 100 zł za 120x80 cm wydaje się znacznie lepsza niż nowa z wiadomego sklepu z matami. Fakt, że wzory dość słabe w sklepie Portalu ale bardziej chodzi mi o jakość, czy to będzie to samo co kupił bym w sklepie playmaty?
mzdxtvtpxodyezkhfe
Posty: 28
Rejestracja: 21 paź 2021, 09:14
Has thanked: 33 times
Been thanked: 10 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: mzdxtvtpxodyezkhfe »

seki pisze: 20 lis 2021, 11:22 Oprócz małych mat dedykowanych grom nigdy nie miałem dużej uniwersalnej maty na stół a taka duża by mi się przydała. Zastanawiam się nad tą promocją Portalu https://sklep.portalgames.pl/mata-do-gier-kosmos
Czy mata neoprenowa to ten sam materiał, który na playmaty.pl jest najlepsza i najdroższa? Pamiętam że ktoś kiedyś pisał, że jeśli mata to tylko gumowa a ta z portalu to chyba właśnie jest guma, prawda? Wymiar dla mnie idealny a cena 100 zł za 120x80 cm wydaje się znacznie lepsza niż nowa z wiadomego sklepu z matami. Fakt, że wzory dość słabe w sklepie Portalu ale bardziej chodzi mi o jakość, czy to będzie to samo co kupił bym w sklepie playmaty?
Zastanawiałem się czy nie kupić tej maty, ale post na Facebooku pokazujący jak Portal wysyła tą matę skutecznie mnie zniechęciły
Spoiler:
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: seki »

mzdxtvtpxodyezkhfe pisze: 26 lis 2021, 15:34
seki pisze: 20 lis 2021, 11:22 Oprócz małych mat dedykowanych grom nigdy nie miałem dużej uniwersalnej maty na stół a taka duża by mi się przydała. Zastanawiam się nad tą promocją Portalu https://sklep.portalgames.pl/mata-do-gier-kosmos
Czy mata neoprenowa to ten sam materiał, który na playmaty.pl jest najlepsza i najdroższa? Pamiętam że ktoś kiedyś pisał, że jeśli mata to tylko gumowa a ta z portalu to chyba właśnie jest guma, prawda? Wymiar dla mnie idealny a cena 100 zł za 120x80 cm wydaje się znacznie lepsza niż nowa z wiadomego sklepu z matami. Fakt, że wzory dość słabe w sklepie Portalu ale bardziej chodzi mi o jakość, czy to będzie to samo co kupił bym w sklepie playmaty?
Zastanawiałem się czy nie kupić tej maty, ale post na Facebooku pokazujący jak Portal wysyła tą matę skutecznie mnie zniechęciły
Spoiler:
Playmaty maty neoprenowe chyba też tak wysyła. Nic nie powinno się stać bo neopren się naprostuje nawet jeśli będzie zagięty.

Edit. Właśnie rozpakowałem swoją matę z Portalu i była identycznie zapakowana w kostkę. Po rozpakowaniu stan idealny, bez zagniotek także śmiało możesz kupować jeśli chcesz.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: BOLLO »

Potwierdzam moja mata z neoprenu tez sie po 2-3dniach naprostowala.
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Beo »

Ma ktoś jeszcze te czarną matę ze sklepu Portalu i poleca?
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: AntBehindLeaf »

Beo pisze: 07 gru 2021, 17:53 Ma ktoś jeszcze te czarną matę ze sklepu Portalu i poleca?
Tak, jest spoko. Gra na niej staje się bardziej przejrzysta, wszystko łatwiej się podnosi, jest uporządkowane
Nie jest gruba, dobrze się zwija i dobrze leży. Polecam dokupić tubę kreślarską 8,5 cm grubości do niej w celu przechowywania. Dostępna na alledrogo za 25-30 pln.
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: Majzownik »

Ja jakieś dwa lata temu nabyłem 2mb neoprenu dwustronnie pokrytego czarną tkaniną. "Szmata do gier" (jak pieszczotliwie nazywa ją moja żona) ma szerokość 135 cm i kosztowała mnie jakieś 40 zł - od tych dedykowanych do planszówek różni się brakiem nadruku i obszyć - cały czas nie mogę zdecydować się na jaki wymiar chciałbym ją dociąć zanim oddam do obszycia do zaprzyjaźnionej krawcowej.

Komfort gry na macie jest nieporównywalnie wyższy od gołego blatu - podnoszenie elementów ze stołu, zwłaszcza kart, jest przyjemne i bezproblemowe, kości mniej hałasują i ładniej się turlają, a dodatkowo wzrasta stopień ochrony plansz i samego blatu. Maty neoprenowe mają też tę przewagę nad zwykłym kocem czy obrusem, że są dość śliskie (przesuwane elementy nie zahaczają o fakturę materiału) i się nie kłaczą. Polecam taki produkt (niezależnie od producenta - poszczególne maty różnią się wzorem nadruku i obecnością/jakością obszycia) każdemu graczowi, z którym mam kontakt przy stole. Wam również.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Post autor: BOLLO »

Beo pisze: 07 gru 2021, 17:53 Ma ktoś jeszcze te czarną matę ze sklepu Portalu i poleca?
Nie mam portalowskiej ale mam tę o której pisze Majzownik i sprawuję się rewelacyjnie:
Spoiler:
ODPOWIEDZ