Muzyka w grach

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Muzyka w grach

Post autor: blazej »

Macie jakieś kawałki, które puszczacie podczas gry? (związane z tematem najlepiej) Ja ostatnio podczas grania w LOTR Konfrontacja zapodałem Soundtrack z filmu LOTR :D Myślę, że ma to jakiś wpływ na przyjemność z gry, a na pewno buduje klimacik. Muszę pomyśleć co by się nadawało do WK..., świetna muzyczka jest w nowym Medieval 2 Total War, ewentualnie do Railroad Tycoon wyciągnąć coś z A-train czy Transport Tycoon :D
Stormbringer
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2006, 12:27

Post autor: Stormbringer »

Ostatnio zastanawiałem się nad odpaleniem Running Wild do partyjki "Pirate's Cove". ;)
Awatar użytkownika
meham
Posty: 149
Rejestracja: 26 lis 2006, 15:06
Lokalizacja: Sanok

Post autor: meham »

Hej!

Running Wild....dizouzary metalu, zaje....te brzmienie, Under Jolly Roger to przecież klasyk pirackiego, acz prostego riffu. Ech...czas odgrzebać stare płyty i kasety!!. A Swoją drogą...muzyka podczas gry...kiedyś puściliśmy Łydkę Grubasa do Wiochmena...po 2 razach można mieć dosyć :D

Pozdro

Meham
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Pod konfrontację muzyka z filmu całkiem ładnie podchodzi, ale przy tej grze wolę mieć ciszę sprzyjającą skupieniu:)
Natomiast ostatnio do mafijnego Blood Feud in NY odpaliliśmy Franka Sinatrę i ost z Blues Brothers i cóż - takie połączenie rządzi:)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Re: Muzyka w grach

Post autor: hobb3 »

Do WK lub Shadows over Camelot proponuję:

Trevor Jones - Excalibur
The First Knight - OST
The Perfume - OST
i stare Clannad z filmu Robin Hood
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

meham pisze:Hej!kiedyś puściliśmy Łydkę Grubasa do Wiochmena...po 2 razach można mieć dosyć :D
Zgadzam sie :lol: Może trzeba by spróbować przy wiochmenie puścić Mandaryne :lol: :lol:

Co do muzyki, polecam do Memoir'44 muzyke z Kompanii Braci .. Wtedy naprawde czuje się klimat .. :twisted: Przy innych grach, raczej nie skupiam się na muzyce, co leci to leci. Moze przy Jungle Speed'zie można by puścić coś szybkiego - podnosi adrenalinke minimalnie, ale zawsze to coś 8) :wink:

Pozdrawiam
dies
Posty: 25
Rejestracja: 28 sie 2006, 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dies »

Podczas gry w bang! najchetniej slucham Ennio Morricone ;) temat finalowy z filmu "dobry zly i brzydki" potrafi niezle nakrecic atmosfere. Ale ogolnie polecam cała jego dyskografie, ze spaghetti westernow, do tej karcianki. ;)
An effective way to deal with predators is to taste terrible.
Awatar użytkownika
ripsento
Posty: 115
Rejestracja: 03 sty 2007, 21:53
Lokalizacja: Rybnik okolice

Post autor: ripsento »

Ja przy graniu w GOT puściłem ścieżkę dźwiękową z Gladiatora, i klimacik był przedni. Kolega najbliżej wieży ustawiał odpowiednie kawałki i w danych etapach gry leciała odpowiednia muzyczka.
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

No, wreszcie jakiś rozsądny temat na tym forum. :twisted: Ogólnie zawsze staram się puścić do grania coś co pasowało by do klimatu gry. Do Power Grid zawsze leci Jean Michel Jarre, a konkretnie dwie ostatnie płyty (Session 2002 i Geometry Of Love) bo najbardziej oddają klimat. Do Risk 2210 leci muzyka z Command & Conquer: Tiberian Dawn i Tiberian Sun. A do War Of The Ring zawsze z głośników płynie Summoning, bo to najlepsza muzyka oddająca klimat Dzieła Tolkiena, jaka kiedykolwiek powstała.
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Summoning? Respect! Do tej pory myslalem ze jestem jedynym czlowiekiem w tym kraju, ktory chocby trawi Summoning :D
Ktory kawalek najbardziej lubisz? Jak dla mnie Dagor Bragollath to najlpszy kawalek jaki slyszalem, ktory oddaje klimat bitwy.
Kiedys z kumplami bawilismy sie w odczytywaniu tekstu ze sluchu. Najbliszym trafieniem byl "ring of fire" (wlasnie Dagor Bragollath), ktory jednak okazal sie byc "streams of fire" :lol:
Polecam Blind Guardian, szczegolnie Somewhere Far Beyond i Forgotten Tales.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Ja niestety muzyki w grach unikam jak ognia. Zawsze jest tak, ze to ja tlumacze zasady, cos tam wyjasniam, pilnuje przebiegu gry - muzyka w takich sytuacjach powaznie utrudnia skupienie sie i komunikacje.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 55 times

Post autor: Morgon »

Ja też wolę grać w ciszy, lepsze skupienie, ewentualnie muzyka może lecieć bardzo cicho w tle.
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Post autor: wolfe »

hamanu pisze:Summoning? Respect! Do tej pory myslalem ze jestem jedynym czlowiekiem w tym kraju, ktory chocby trawi Summoning
No nie przesadzaj, dużo ludzi lubi Summoning, tym bardziej, że ich ostatnia płyta Oath Bound to jedna z lepszych płyt 2006. :)
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

hamanu pisze:Summoning? Respect! Do tej pory myslalem ze jestem jedynym czlowiekiem w tym kraju, ktory chocby trawi Summoning :D
Osobiście znam jeszcze dwie, które bardzo sobie cenią ten zespół/projekt. :)
wolfe pisze:tym bardziej, że ich ostatnia płyta Oath Bound to jedna z lepszych płyt 2006. :)
Popieram w całej rozciągłości. Pewnie byłaby w ogóle najlepszą płytą, gdyby nie arcydzieło Lisy Gerrard.
hamanu pisze:Ktory kawalek najbardziej lubisz?
Wiesz, trudno jednoznacznie wybrać jeden najlepszy kawałek w całym ich dorobku (pomijając pierwszą płytę i dema, bo tego się za bardzo nie da słuchać). ALe jakbym już miał wybierać to byłby to Land Of The Dead.
hamanu pisze:Polecam Blind Guardian, szczegolnie Somewhere Far Beyond i Forgotten Tales.
Lepiej Nightfall In Middle-Earth, który cały opowiada o Silmarillion'ie.
Morgon pisze:Ja też wolę grać w ciszy, lepsze skupienie, ewentualnie muzyka może lecieć bardzo cicho w tle.
Wiesz, u mnie muzyka leci non-stop. Czy gram, czytam, jem, piszę, odpoczywam czy śpię itd. A odpowiednia muzyka przy grze nadaje jej jeszcze lepszego klimatu.
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hobb3 »

Zgadzam się z opinią, że muzyka wcale nie przeszkadza.
Trzeba jedynie umieć wybrać odpowiednią muzykę, no i oczywiście ustawić odpowiednią głośność.

Fajne klimaty tolkienowskie można znaleźć w muzyce zespołu
MIDNIGHT SYNDICATE
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

hobb3 pisze:Zgadzam się z opinią, że muzyka wcale nie przeszkadza.
Trzeba jedynie umieć wybrać odpowiednią muzykę, no i oczywiście ustawić odpowiednią głośność.
A ja mysle, ze kazdy jest inny - jednym przeszkadza, drugim nie :) W RPG wogole mi nie przeszkadza, w planszowkach nie toleruje :)

Kumpel sie uparl, zeby przy Warrior Knights cos puszczac (klimatyczne, nie powiem) - myslalem, ze po 2h szlag mnie trafi.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Dani napisał:
Do Power Grid zawsze leci Jean Michel Jarre
Wedle nazwy, do Power Grida najlepiej pasowałby Kraftwerk
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

Jak dla mnie muzyka w cale nie musi pasować klimatem do gry, wręcz przeciwnie, często to utrudnia i przeszkadza (zwłaszcza że muza filmowa po paru godzinach doprowadza do szału). U nas niekwestionowanym królem jest ost z Blues Brothers (kwiatosz juz go wymienił). Próbowaliśmy z ostem z Piratów z Karaibów (do Pirate's Cove) ale strasznie nuży po jakimś czasie, i czasami jest smętna. Za to w ostcie z LOTRa jest za dużo ponurych kawałków imo :) . Ogólnie to my podchodzimy do gier na lajcie, z piwkami etc. ;) . Dlatego nawet w GoTcie w finałowych momentach jest dużo śmiechu i tekstów w stylu "orszak stukonny" (zaraz potem wszyscy śpiewają rollin rollin rollin :D )

btw osobiście podczas tłumaczenia zasad innym graczom muzykę wyłączam całkowicie i dopiero potem ustawiam odpowiednią głośność, pamiętając żę ma być tylko tłem
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 281
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 299 times
Been thanked: 73 times

Post autor: psborsuk »

dewodaa pisze:Za to w ostcie z LOTRa jest za dużo ponurych kawałków imo
Święte słowa, ale i tak uważam go za jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) OST jaki słyszałem.
dewodaa pisze:podczas tłumaczenia zasad innym graczom muzykę wyłączam całkowicie i dopiero potem ustawiam odpowiednią głośność, pamiętając żę ma być tylko tłem
Tu też zgadzam się całkowicie, muzyka ma być tłem, niejako dopełnieniem rytuału planszówkowego :wink: . W żadnym wypadku nie powinna (według mnie oczywiście) przebijać się na pierwszy plan.
Do gier kosmicznych niezłym dodatkiem jest OST z Battlestar Galactica (wielbiciele serialu wiedzą dlaczego :D ).
Świt Rebelii... ]:->
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Na Smolnej nie ma muzyki :-(. A jak gramy u kolegi to słuchamy... MTVBase albo co tam akurat w TV będzie :-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

Kurde ten Running Wild jest świetny. Macie jakieś inne podobne pomysły na muzykę (zawsze warto czegoś nowego spróbować)?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Do Hellgame polecam Mesjasza Haendla - wtedy czuć tę grozę :lol: A pod Fury of Dracula oczywiście obowiązkowo Bach.
Do Dooma podejrzewam, że całkiem ładnie mogłaby się wpasować ścieżka z Quake'a, ale dopiero na to wpadłem, więc nie testowane. A do Mall of Horror na czas głosowania motyw z Psychozy :)

A najlepsza i tak jest cisza, bo wtedy można pomyśleć:)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Don Simon pisze:Na Smolnej nie ma muzyki :-(.
Ale bywa mundial w TV - i granie szlag trafia. :?
Stormbringer
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2006, 12:27

Post autor: Stormbringer »

dewodaa pisze:Kurde ten Running Wild jest świetny. Macie jakieś inne podobne pomysły na muzykę (zawsze warto czegoś nowego spróbować)?
"Problem" z Running Wild jest taki, że to dość hmm... niepowtarzalny zespół. :) Najważniejszy, jeśli nie jedyny, przedstawiciel pirackiego metalu - do puszczania przy "Pirate's Cove" bardziej nadają się już chyba tylko szanty i co radośniejsze soundtracki z filmów przygodowych. ;)
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

o tak szanty ftw! ;) tylko trudno to dostać w torencie. Tak samo wspomniany wcześniej Summoning; nie potrafię znaleźć aktywnego torrenta albumu Dol Guldur :(
sorry za lekki OT
ODPOWIEDZ