Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: conus »

Wielkim Fanem to ja też jestem a może byłem kiedyś tylko Universum a nie tej konkretnej gry.
Idąc tym tropem jaką wartość ma wpis na forum " mam gdzieś zasady i czy to dobra gra podobają mi się modele okrętów i na 100% kupię" przecież to forum o grach a nie o modelarstwie filmowym ;).
Ale dla Ciebie sewhoe ten post jest ok? - proszę ogarnij się...
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Rocy7 »

conus pisze: " mam gdzieś zasady i czy to dobra gra podobają mi się modele okrętów i na 100% kupię" przecież to forum o grach
Ej no czasem kupuje sie gre dla modeli;) Choc fakt jak zasady sa skopane to na dluzsza mete jest to srednie rozwiazanie - chyba ze ktos maluje ;)
karawanken pisze:Fakt, system jest dość drogi. Ale jak widzę ile niektórzy wydają na x-winga to zastanawiam się czy cena naprawdę jest problemem :D .
I tu jest troche problem Ci to wydaja juz na X-Wing czesto nie chca "przejsc" na Armade. Niestety X-Wing w pewnym stopniu odbiera potencjalnych chetnych do Armady, mimo ze moim zdaniem Armada jest bardziej taktyczna i lepsza pod pewnymi wzgledami.
Awatar użytkownika
Bogus_law
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2005, 15:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Bogus_law »

Rocy7 pisze: Widzisz jest gorzej ja jestem fanem, ktory sie zawiodl, ale fakt byc moze nie powinnienem pisac niesprawdzonych informacji.
Choc z drugiej strony lepiej, by osoby zastanawiajace sie nad tym systemem wiedzialy, ze roznie moze byc w kwestii dodatkow PL.
IMHO takie plotki szkodzą wydawcy, sieją zamęt wśród potencjalnych kupujących. Wiadomo że Armada nie będzie miała u nas łatwo, cena i pewne nasycenie rynku zrobią swoje.
Pooglądałem na YT trochę recenzji, sporo bitew i dla mnie gra jest OK, innym może się nie podobać, prawo każdego. Ale plotki to może już nie, tym bardziej że jak pisałem, 'znawcy' wieścili już wycofanie się Galakty przed wydaniem podstawki.
1. Mathematics is the language of nature.
2. Everything around us can be represented and understood through numbers.
3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: karawanken »

Zgodzę się z powyższym, że rozsiewanie takich niesprawdzonych plotek szkodzi grze. Oczywiście trzeba mówić jeśli gra nam się nie podoba i koniecznie pisać co takiego nam się nie podoba aby inni szukający informacji mieli pełen obraz. Tak więc krytyka jak najbardziej ale rozpowiadanie plotek nawet z "dobrego" źródła według mnie nie jest w dobrym guście.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: aryss »

Plotka o niewydawaniu dodatkow wziela sie z posta na grupie FB ktora ktos zamiescil po otrzymaniu informacji od "swojego zaufanego" sklepu. Nastepnego dnia jednak sie zreflektowal i przedzwonil do galakty i dostal sprostowanie ( https://www.facebook.com/groups/9277049 ... 857033282/ ). Jak widac zaczelo to zyc swoim zyciem.
To po 1

Po drugie kwestia klimatu i misji, co jak co ale tu zapewne wysypywac sie beda ( albo juz sie wysypuja) customowe misje ( zapewne tez FFG wypusci jakies wspomagajace tworzenie narzedzie) jak przy X-Wingu ale wpierw poczekac bedzie trzeba na wieksza ilosc statkow.

No i dochodze do trzeciej kwestii czyli balansu i rozpisek, obecnie przy 300ptk i 1 fali ( przyjmujac graczy angielskiej wersji ) tak naprawde ciezko o jakies wieksze zroznicowanie ( nie liczac eskadr ). Wyraznie widac ze gra potrzebuje kopa w postaci Imperiali, Mon Calamari itd. Sam lokalnie odczuwam ten ból bo znajomi maja podstawki po PL i nie chca mieszac z eng dodatkami ( mi to nie przeszkadza wiec angielskie mam imperialne ) i troche problem z ogarnieciem jakis wiekszych gier. Mimo wsystko jestem wielkim optymista bo przy zalozeniu premiery 2 fali w wakacje ( nawet mowiac o angielskich ) spokojnie do konca roku ( i premiery filmow ) sceny powinny sie porozkrecac. I jeszcze przywolujac x-winga i jego poczatki mam wrazenie ze i tutaj bedzie tak naprawde rozwoj ogromny sceny od 3 fali i pozniejszych.

A by nie bylo slodzenia to główne wady patrzac z uplywu czasu armady :
- idiotyczny sposob oznaczanie shieldow na statkach oraz hp eskadr. Mimo wszystko mozna byloby to rozwiazac w inny sposob bo teraz jak gramy to zawsze cos sie omsknie i przestawi i schodzi wiecej niz powinno
- cena, nie ma co ukrywac gra potrzebuje na wejscie pare dobrych stowek
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Rocy7 »

Spartan w końcu opublikował pierwsze szczegóły w kwestii Halo Fleet Battles
premiera 20 lipca 2015 r.
cena 67 funtów za 49 figurek


Zapowiedź http://www.spartangames.co.uk/from-console-to-tabletop

Obrazek

Cieszy mnie podejście do scenariuszy i współpraca z twórcami uniwersum Halo w tej kwestii.
With the help and encouragement of 343 Industries, Spartan developed a Campaign Guide for the starter that offers a slew of introductory scenarios designed to walk players through the mechanics of the game.

Scenarios give diehard Halo players a story to follow that they’re familiar with and a story structure similar to the console games. For example, a scenario may require the UNSC side to take down a Covenant ships’ shields, board the craft, capture the Prophet on board, and escape with the target. Or the player may run a scenario built for them to lose, but they must complete several side missions to meet their actual win condition before being destroyed by the Covenant. “There are times when it is about how well the UNSC lose. How bravely they lose,” remarks Neil.

However, scenario play isn’t required. Traditional tabletop gamers can play their way by bringing forces to the table to demonstrate their prowess without needing a story reason. But it’s Spartan’s hope that these scenarios will bring even those not interested in the story a little closer to the universe of Halo. And don’t worry, Reach is just the beginning. More scenarios and campaigns are set for release in the future.


zwłaszcza, że jako osoba ograniczająca się do PC nie znam historii bitwy o Reach fajnie będzie jednak próbować ją odtworzyć ;)

Zawartość startera robi wrażenie (zwłaszcza za 67 funtów), choć pewnie okręty będą na 100% mniejsze niż w Firestormie.
Jednak najbardziej podoba mi się

Obrazek niestety raczej nie będzie on częścią starter seta.
A full colour 100+ page rulebook packed full of images and examples
Fall of Reach campaign guide
49 highly-detailed plastic ship models
25 custom Halo Dice
Fleet Commander Data Sheets
Flight Stands and Overlay Cards
Punch-out Scenery and Token sheets
Quick Guide reference sheets
Ostatnio zmieniony 16 cze 2015, 23:49 przez Rocy7, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: karawanken »

aryss pisze:Plotka o niewydawaniu dodatkow wziela sie z posta na grupie FB ktora ktos zamiescil po otrzymaniu informacji od "swojego zaufanego" sklepu. Nastepnego dnia jednak sie zreflektowal i przedzwonil do galakty i dostal sprostowanie ( https://www.facebook.com/groups/9277049 ... 857033282/ ). Jak widac zaczelo to zyc swoim zyciem.
Tak nie ma to jak wrzucać linki do zamkniętej grupy na fb aby nikt nie mógł zobaczyć tego sprostowania.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: aryss »

karawanken pisze:Tak nie ma to jak wrzucać linki do zamkniętej grupy na fb aby nikt nie mógł zobaczyć tego sprostowania.
Zapraszamy do niej[nawet na fejk koncie] ( niesety chyba sie nie da zrobic tak by byla calkowicie publiczna )

W kazdym razie post:
"Dziś rozmawiałem z zaprzyjaźnioną właścicielką sklepu z zabawkami co mi miała ściągąć Armadę gdy już się ukaże i mówiła, że Galakta twierdzi,że wstrzyma wydawanie Armady ze względu na za niskie zainteresowanie.
Mam nadzieję, ze to nie okaże się prawdą."

Potem dlugi dlugi spam pelen dram i naglych zwrotow akcji i autor wpisu zakonczyl:
"ok jako że nie lubie plotek zadzwoniłem osobiście do Galakty (tu proszę o brawa Emotikon grin ) u uzyskałem informację że mają wydać 1 fale na przełomie Czerwca/lipca ale jeszcze cen nie znają ani czy ten termin jest pewny."
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: karawanken »

aryss pisze: Zapraszamy do niej[nawet na fejk koncie] ( niesety chyba sie nie da zrobic tak by byla calkowicie publiczna )
."
Dzieki jak się pozbędę awersji do twarzoksiazki to się zapiszę :D
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: aryss »

No z Poznania duza ekipa jest graczy X-winga i chyba ktos tam z nich ma Armade, to i bys kompanow do gry trafil ;P
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Rocy7 »

Wie ktoś, czy Hawk Games upublicznia instrukcje swoich gier? Jestem bardzo zainteresowany Droopfleetem, ale z tego co widzę to Dropzone nie ma zasad w necie, więc pewnie i tutaj nie dadzą takiej opcji ;(
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: karawanken »

A wiadomo kiedy ten Droopfleet wychodzi? Będzie na KS?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Rocy7 »

karawanken pisze:A wiadomo kiedy ten Droopfleet wychodzi? Będzie na KS?
Z tego co wiem zima 2015 / wiosna 2016. Hawk raczej wyda gre wlasnym kosztem z pominieciem KS.
We still have a lot of work to do on fleet balancing and sculpting before release although the core ruleset itself is 90% complete. At this point we anticipate a release date around the end of this year/early next year as none of us want to rush this exciting and ground-breaking project! Stay tuned for more information and previews throughout this year.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Rocy7 »

Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Rocy7 »

Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: walkingdead »

Rocy7 pisze:Halo unboxing startera

https://meeples.wordpress.com/2015/07/2 ... -examples/

Obrazek
Dzięki za grę!
Mechanicznie ta gra jest mocno inspirująca, podejrzewam również że kolejne rozgrywki będą bardziej dynamiczne. Plusem może być krótki czas gry i proste zasady. Teoretycznie dużo tłumaczenia, ale w praktyce okazuje się to bardzo przyjazne w stosowaniu.
Dawno nie wiedziałam tak dobrze wydanej gry, wszystko maksymalnie dopracowane w szczegółach, fantastyczne grafiki, świetne modele. Nawet instrukcja wygląda jak album o kosmosie.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: karawanken »

http://m.youtube.com/watch?v=HpaD5gKK_GA

Film ukazujący Dropfleet na GenConie. Start KS zapowiedziano na koniec października.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Rocy7 »

Pewnie nie zostanie ufundowane, więc bardziej ciekawostka

DARK SKIES 1942 a 15 mm aerial wargame
https://www.kickstarter.com/projects/17 ... nav_search
Różne wysokości na jednym pegu, proste a interesujące
Obrazek
The miniature’s stand allow the miniatures go up and down representing 4 altitude levels, each level have its advantages and disadvantages.

Obrazek
The base of each model determines the viewing angles and attack. It also determines the area where they can be declared persecutions between dogfighters.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: karawanken »

Modele przypominają troche desing z gry Crimson Sky.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Rocy7 »

Zachecony http://fireant-painting.blogspot.com/20 ... ander.html skusiłem sie na Dropfleeta, jak ogarne modele dam znac jak sie gra.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Rocy7 »

Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitwy kosmiczne bitewniaki opinie wrazenia

Post autor: Rocy7 »

Trochę więcej o Dropfleet Commander http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=53144
ODPOWIEDZ