Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
janusznosacz
Posty: 40
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:56

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: janusznosacz »

Curiosity pisze: 25 sie 2018, 16:07
rastula pisze: 25 sie 2018, 14:33
janusznosacz pisze: 25 sie 2018, 14:17 Bravo, śmieszek @rastula dostał to na co zasłużył.
Szkoda, że tak łagodnie
Teraz to na pewno się nie podniosę :)...


Obrazek
O, masz swojego hejtera. Gratuluję :mrgreen:
Tak to kolejna powłoka,
Wszystko zapisane jest w stosie
janusznosacz
Posty: 40
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:56

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: janusznosacz »

Curiosity pisze: 25 sie 2018, 16:07
rastula pisze: 25 sie 2018, 14:33
janusznosacz pisze: 25 sie 2018, 14:17 Bravo, śmieszek @rastula dostał to na co zasłużył.
Szkoda, że tak łagodnie
Teraz to na pewno się nie podniosę :)...


Obrazek
O, masz swojego hejtera. Gratuluję :mrgreen:
Ciebie też hejtuje, możesz również czuć się wyróżniony
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

janusznosacz pisze:
Ciebie też hejtuje, możesz również czuć się wyróżniony
Nieprawda. W temacie o TWoM mnie poparłeś, co było bardzo niehejterskie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
janusznosacz
Posty: 40
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:56

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: janusznosacz »

Curiosity pisze: 25 sie 2018, 19:07
janusznosacz pisze:
Ciebie też hejtuje, możesz również czuć się wyróżniony
Nieprawda. W temacie o TWoM mnie poparłeś, co było bardzo niehejterskie.
To powyżej 1 i 2 to żart
Nikogo tu nie hejtuje
Doceniam wiedzę i zaangażowanie w hobby.
Tylko czasem smutno czytać jak ktoś z pozycji eksperta śmieszkuje z innych.
To jak śmianie się z Maćka z Klanu, aż przykro się robi
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mauserem »

mamy zwycięzcę w zamiataniu! :mrgreen:
janusznosacz pisze: 25 sie 2018, 19:59 ...To jak śmianie się z Maćka z Klanu, aż przykro się robi
No teraz to Asi dopiero będzie przykro... :D
Na prawdę tu na forum nie mamy nic przeciwko osobom niepełnosprawnym i takim co nie maja nic ciekawego do powiedzenia o grach :mrgreen:
media są pojemne i na pewno jest w nich sporo miejsca dla Asi i dla Maćka z Klanu
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Curiosity pisze: 23 sie 2018, 00:33 Ja muszę trochę zrewidować opinię o "On Table". Obejrzałem sobie jedną z recenzji, a mianowicie Xenoshyft: Oslaught. Szczerze? Z recenzji nie dowiedziałem się niczego na temat mechaniki czy rozgrywki. Samo bajdurzenie pt. "mroczna rozgrywka, zacięta bitwa, ciężkie klimaty". Ani słowa o tym jak w to grać!

Zatem:
- recenzje - omijać szerokim łukiem, bo szkoda na nie czasu.
- przykładowa rozgrywka i tłumaczenie zasad - dla mnie chyba wzorcowe.
Chciałem się odnieść do nas mężczyzn którzy zapomnieli o tym że "On Table" prowadzi KOBIETA. Rozumiecie?
"Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus".
"On Table" przedstawia świat planszowy z perspektywy kobiety i ja tak to oglądam i odbieram. I naprawdę nie mam potrzeby targania wszystkich skrzynek narzędziowych i rozkręcania wszystkiego na czynniki pierwsze i sprawdzania czy wszystko zostało skręcone PO MOJEMU.
A zatem trochę więcej dystansu, życzliwości i zrozumienia.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2045
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 336 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: walkingdead »

Dr. Nikczemniuk pisze: 26 sie 2018, 00:00
"On Table" przedstawia świat planszowy z perspektywy kobiety i ja tak to oglądam i odbieram. I naprawdę nie mam potrzeby targania wszystkich skrzynek narzędziowych i rozkręcania wszystkiego na czynniki pierwsze i sprawdzania czy wszystko zostało skręcone PO MOJEMU.
A zatem trochę więcej dystansu, życzliwości i zrozumienia.
Niestety, nie mogę się zgodzić z podziałem na damski/męski świat recenzowania.
Zgadzam się za to z wieloma słowami krytycznymi wobec Asia on Table, które pojawiły się na poprzedzających stronach.
I choć sama nie odnajduję się w formule kanału Asi i nie sięgam po jej recenzje to życzę jej powodzenia! Może dzięki temu, że więcej dziewczyn będzie pojawiać się w naszym hobby to unikniemy w przyszłości seksistowskich zachowań jak choćby w tym wątku.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Jeśli chodzi o recenzentów to zdecydowanie wolę mniej merytoryki a więcej kultury, niż więcej merytoryki a przy tym bluzgi.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
kenigis
Posty: 148
Rejestracja: 24 maja 2017, 07:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kenigis »

Dr. Nikczemniuk pisze: 26 sie 2018, 15:14 Jeśli chodzi o recenzentów to zdecydowanie wolę mniej merytoryki a więcej kultury, niż więcej merytoryki a przy tym bluzgi.
Czyżby GF? :D
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2813
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ink »

Chciałbym nieśmiało zauważyć, że GF jest w światku recenzenckim skrótem niejednoznacznym.

:)
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
kenigis
Posty: 148
Rejestracja: 24 maja 2017, 07:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kenigis »

Ink pisze: 26 sie 2018, 17:58 Chciałbym nieśmiało zauważyć, że GF jest w światku recenzenckim skrótem niejednoznacznym.

:)
Czytane GF chyba nie używa bluzgów w tekstach, tak wynika z mojego doświadczenia, wydawane też nie.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

Strasznie mnie irytuje jedna rzecz u recenzentów. Chodzi mianowicie o tłumaczenie zasad.
Ostatnio coraz częściej się zdarza, że recenzent źle wyjaśni zasady (i źle gra na filmiku), ale zamiast nagrać ten fragment od nowa, to po prostu dodaje napisy jako sprostowanie. Co mi z tego, że na ekranie wyświetla się errata, jak rozgrywka idzie dalej w złym kierunku? Dla mnie jedynym rozwiązaniem jest nagranie tego od nowa.

Bywa i tak, że autor dowie się o błędzie dopiero po publikacji nagrania i wtedy jest jeszcze gorzej, bo "errata" jest często dodawana jako jutubowa "adnotacja", a to jedna z pierwszych rzeczy, które wyłączam jak puszczam nagranie.

Dla mnie to jest partactwo i olewactwo. Naganne zwłaszcza, kiedy dane nagranie jest zamieszczane na stronie kickstartera, jako "oficjalne" czy po prostu opłacone przez wydawcę. Panie i Panowie recenzenci, nie róbcie tak, proszę. Nagrajcie dany fragment jeszcze raz, nawet, jeśli w pewnym momencie filmik się nienaturalnie przerwie. To o niebo lepsze niż napisy.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregoff »

Z tego co zauważyłem to erraty znajdują się również w kanałach anglojęzycznych. Więc nie jest to tylko nasza lokalna przypadłość. Nie powinna się zdarzyć, jednak nie jest to chyba nagminne a dodatkowo sami mamy instrukcje aby z jej pomocą zrozumieć zasady lub czasem też FAQ, ewentualnie forum.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

gregoff pisze: 09 lis 2018, 15:47 Z tego co zauważyłem to erraty znajdują się również w kanałach anglojęzycznych. Więc nie jest to tylko nasza lokalna przypadłość. Nie powinna się zdarzyć, jednak nie jest to chyba nagminne a dodatkowo sami mamy instrukcje aby z jej pomocą zrozumieć zasady lub czasem też FAQ, ewentualnie forum.
Tylko ja piszę właśnie o kanałach anglojęzycznych. Tych z kampanii kickstarterowych. Skąd pomysł, że piszę o naszym podwórku?

Akurat w kampaniach, jakimi ostatnio się interesowałem, było to częste. Argument o instrukcji to... żaden argument. Po pierwsze, instrukcji często jeszcze nie ma. Po drugie, żebym przeczytał kilkustronnicową instrukcję, to gra musi mnie najpierw zaciekawić. Żeby to stwierdzić, oglądam filmiki.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

Curiosity pisze: 09 lis 2018, 15:58
Tylko ja piszę właśnie o kanałach anglojęzycznych. Tych z kampanii kickstarterowych. Skąd pomysł, że piszę o naszym podwórku?
Bo napisałeś po polsku na polskim forum
Curiosity pisze: 09 lis 2018, 15:58 Panie i Panowie recenzenci, nie róbcie tak, proszę. Nagrajcie dany fragment jeszcze raz, nawet, jeśli w pewnym momencie filmik się nienaturalnie przerwie. To o niebo lepsze niż napisy.
Też to zrozumiałem jak gregoff bo jak można inaczej?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: woytas »

Curiosity pisze: 09 lis 2018, 14:34 Strasznie mnie irytuje jedna rzecz u recenzentów. Chodzi mianowicie o tłumaczenie zasad.
Ostatnio coraz częściej się zdarza, że recenzent źle wyjaśni zasady (i źle gra na filmiku), ale zamiast nagrać ten fragment od nowa, to po prostu dodaje napisy jako sprostowanie. Co mi z tego, że na ekranie wyświetla się errata, jak rozgrywka idzie dalej w złym kierunku? Dla mnie jedynym rozwiązaniem jest nagranie tego od nowa.

Bywa i tak, że autor dowie się o błędzie dopiero po publikacji nagrania i wtedy jest jeszcze gorzej, bo "errata" jest często dodawana jako jutubowa "adnotacja", a to jedna z pierwszych rzeczy, które wyłączam jak puszczam nagranie.

Dla mnie to jest partactwo i olewactwo. Naganne zwłaszcza, kiedy dane nagranie jest zamieszczane na stronie kickstartera, jako "oficjalne" czy po prostu opłacone przez wydawcę. Panie i Panowie recenzenci, nie róbcie tak, proszę. Nagrajcie dany fragment jeszcze raz, nawet, jeśli w pewnym momencie filmik się nienaturalnie przerwie. To o niebo lepsze niż napisy.
Też mnie to strasznie irytuje, zwłaszcza jak znam zasady i słyszę, że omawiający źle je przedstawia. Dlatego przestałem oglądać kanał jednego z polskich recenzentów.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BartP »

A ja z kolei nie lubię krygowania się. Jakiego recenzenta? W jakiej grze źle zasady przedstawił?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6451
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 583 times
Been thanked: 936 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Odi »

Bardzo proszę o niecytowanie pełnej wypowiedzi. Utrudnia to przeglądanie forum i nie ma uzasadnienia merytorycznego.

Pamiętajcie o funkcji znaku nick->
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

BartP pisze: 09 lis 2018, 17:06 A ja z kolei nie lubię krygowania się. Jakiego recenzenta? W jakiej grze źle zasady przedstawił?
Ojej, tego jest pełno. Z ostatnich kampanii na KS, to filmik do Wild Assent i do Tidal Blade, dziś widziałem taki sam kwiatek w kampanii do Awkward Guests. Z polskich to do głowy przychodzi mi jedynie filmik Piehaa (Adrenaline), ale nie chcę , żeby Piehoo robił za kozła ofiarnego. Poza tym nie oglądam zbyt wielu polskich recenzji więc pewnie kilka kwiatków mi umyka. To, co napisałem, to był żal do tego, że takie rzeczy się zdarzają, a ZWŁASZCZA w filmikach, mających promować kampanię na KS.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: bigbluedragon »

Też się z tym spotkałem na KSie, zadziwia mnie zawsze to, że ktoś z firmy która zrobiła tą grę zarządza tą kampanii. Naprawdę nie mogą obejrzeć filmików, które dorzucają do strony kampanii i powiedzieć hej źle zagraliście możecie zrobić to jeszcze raz, bo nie chcemy mylnego filmiku wrzucać? Domyślam się, że pewnie w czasie kampanii ciężko zrobić na szybko recenzje jeszcze raz + nie każdy recenzent by pewnie chciał robić filmik odzera/ poprawki niż właśnie wrzucić jakąś erratę ale wrzucanie filmiku, który przedstawia błędny gameplay to trochę dla mnie jak oszukiwanie co do tego czym jest ta gra, a na KSie kupujemy to co nam przedstawią, bo nie możemy nigdzie wypróbować...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

Nikt im nie płaci, to co się mają starać... :)

<rzuca pochodnię i ucieka>
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

rattkin pisze: 09 lis 2018, 19:20 Nikt im nie płaci, to co się mają starać... :)
No właśnie... niektóre z nich są oznaczone jako płatne!
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Xfenix »

Curiosity pisze: 09 lis 2018, 19:37
No właśnie... niektóre z nich są oznaczone jako płatne!
Nie podają w jakiej walucie płatne więc może płacą im ryżem :lol: .
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregoff »

Lub co gorsza słabymi grami;)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kelvar »

...co do błędów w recenzjach - niedzielni gracze mnie rozbroili jak szukałem recenzji EH. Nie dość, że babol w zasadach (pobieznie opisywanych, acz to nie minus - bo czytać zasady w recenzji "pisanej" byłoby gorsze chyba niż czytanie tylko ich zarysu:) to jak zajrzy się do komantarzy jako reakcje na wskazanie babolu mamy: za zasady odpowiedzialny był znajomy, który zjadł zęby na grze... Z nim się musisz kłucić :P (o poprawce, sięgnięciu do instrukcji itp. recenzent nawet nie pomyśli, a babol pewnie wynika tylko z błędu w recenzji (innego wyjaśnienia nie mam... ).

Ale cóż... "Ja recenzent wiem lepiej"..

Więc "errata" w filmikach YT przynaniej jest robiona przez niektórych :-)
Pomijam fakt wstawiania filmu z zasadami w chwili kiedy wiemy, że jest błąd (wtedy faktycznie wypadaloby go poprawić i nagrać od nowa).
ODPOWIEDZ