Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kisiel365 »

rattkin pisze: 10 wrz 2019, 18:13 Być może z podobnych powodów co nie tak dawno Rahdo
tzn?
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: sngt »

kisiel365 pisze: 10 wrz 2019, 19:30
rattkin pisze: 10 wrz 2019, 18:13 Być może z podobnych powodów co nie tak dawno Rahdo
tzn?
Przeprowadzka z Malty do USA do chorej matki. „Recenzje” Rahdo na Malcie zawsze miały fajny klimat.

Nie wiedziałem, że Sam opuszcza DT. Cała trójka zawsze dobrze się uzupełniała... zmiany zmiany...
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gizmoo »

rattkin pisze: 10 wrz 2019, 18:13 Sam powiedział "I won't be returning". Tak kategoryczne stwierdzenie sugeruje raczej przeprowadzkę (z Homestead, gdzie, jak rozumiem, wszyscy trzej mieszkają) - być może z podobnych powodów co nie tak dawno Rahdo. To by wyjasniało też, dlaczego szuka nowej pracy.
Wielka szkoda. Osobiście uważam to za ogromną stratę. Sam Healey był jednym z filarów DT. Bez niego nie będzie już tego fajnego przekomarzania podczas różnego rodzaju topek i recenzji Miami Dice. Fajna chemia była pomiędzy chłopakami i świetnie się razem uzupełniali.

Cóż... Chyba skończyła się właśnie jakaś epoka. Sam wprawdzie zapowiedział, że pociągnie jeszcze swój udział do końca roku i przyjedzie z ekipą DT na Essen. To chyba będzie ostatnia okazja by zobaczyć chłopaków w komplecie. :cry:
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: elayeth »

Ja tam bardzo cenię recenzentów. Większość z nich robi to hobbystycznie i nie wierzę w wielką kasę... (poza wyjątkami). Z tego co obserwuję to bardzo duża część robi to po godzinach pracy. Zatem wolę widzieć ich zaangażowanie w rozwijanie hobby niż narzekać, że coś tam dostają i mogą nie być obiektywni itd...

Co do samej wartości ocen danego recenzenta. Moim zdaniem kluczem jest znajomość gustu recenzentów. Wspomniany wyżej Sam (szkoda, że odchodzi z DT) jest tak daleki od moich gustów, że może 10% gier, które zachwala w miarę mi się podoba. Za to Tom Vasel i jego zachwyty, po włączeniu mojego filtra, potrafią wypluć 50% gier, które wpadają na mój radar. Kilka razy się nadziałem i wiem jakich jego zachwytów nie słuchać. Inny delikwent - Rahdo... wszystkim się podnieca, a bezpośrednia krytyka jest dla niego zapewne tak trudna jak negatywna interakcja z żoną (w grach :wink: ). Co Rahdo lubi widać lepiej w jego ocenach na BGG. A co do oceny Gambita dot. Gloomhaven to się z nią nie zgadzam, ale uważam, że akurat wyszła mu na dobre... w kwestii popularności. :wink:

Nie ma takiego recenzenta, który ma gust 80%+ zbliżony do mojego. Stąd znajomość różnic jest kluczowa. Ja lubię jeszcze Granie w Chmurach, Regały Marcińskie, SU&SD... oraz On Table... choć w tym ostatnim wypadku za profesjonalizm i newsy...
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 477
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 390 times
Been thanked: 330 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: cactusse »

Heavy Cardboard - Kiedyś, zachęcony wywiadem HC z Ianem O'Toole postanowiłem obejrzeć coś więcej ichniejszej produkcji. Pierwszy z brzegu playthrough miał pięć godzin, poddałem się więc zanim wcisnąłem play ;-) .

Kilka dni temu przy okazji grzebania za jedną grą, trafiłem na znacznie krótszy filmik, spojrzałem przez ciekawość i whoa, to było naprawdę dobre. Naście podsumować później, muszę przyznać, że są doskonali - nie dość, że przywrócili mi wiarę w cięższe tytuły, to cieplej też spojrzałem na gry, do których byłem nastawiony dosyć sceptycznie (Mini Rails, Dilluvia Project, Carthago, Founders of Gloomhaven, Rome: City of Marble).

Technicznie HC są naprawdę kompetentni, filmy poindeksowane, przed playthrough mają zagraną partię lub dwie więc potknięć zwykle nie ma, uwagi w dyskusji są całkiem ciekawe (szczególnie, jak Cole Wehrle narzekał na swoją grę), sięgają po starsze tytuły, lubią Dokmusa, no cud, miód i orzeszki (jedyne co mnie martwi to zbieżność moich gustów z ichniejszymi, bo zawsze sądziłem, że jestem graczem od lekkich, przyjaznych i mało interaktywnych gier) ;-)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

sngt pisze: 10 wrz 2019, 19:35
kisiel365 pisze: 10 wrz 2019, 19:30
rattkin pisze: 10 wrz 2019, 18:13 Być może z podobnych powodów co nie tak dawno Rahdo
tzn?
Przeprowadzka z Malty do USA do chorej matki. „Recenzje” Rahdo na Malcie zawsze miały fajny klimat.

Nie wiedziałem, że Sam opuszcza DT. Cała trójka zawsze dobrze się uzupełniała... zmiany zmiany...

Sam mówi "I don't know where I'm going" - więc sprawa jest pewnie jeszcze bardziej "tajemnicza" ;)
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ShapooBah »

Przeraża mnie fakt, że ktoś interesuje się życiem prywatnym internetowego twórcy.
Powiedział, że odchodzi to cóż, jego decyzja. Po co drążyć temat? 🤔
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

ShapooBah pisze: 13 wrz 2019, 19:44 Przeraża mnie fakt, że ktoś interesuje się życiem prywatnym internetowego twórcy.
Powiedział, że odchodzi to cóż, jego decyzja. Po co drążyć temat? 🤔

bo jest osobą publiczną i ludzie są ciekawi czy będzie dalej robił i w jakiej formie to za co go lubią? przesada w każdą stronę jest niezdrowa, również w przerażaniu się, że osoby medialne "sprzedają" część swojej prywatności.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ShapooBah »

rastula pisze: 13 wrz 2019, 21:04 bo jest osobą publiczną i ludzie są ciekawi czy będzie dalej robił i w jakiej formie to za co go lubią? przesada w każdą stronę jest niezdrowa, również w przerażaniu się, że osoby medialne "sprzedają" część swojej prywatności.
Medialny jest on, czy postać którą kreuje na potrzeby programu internetowego? Trzeba też rozróżnić oba byty o dać twórcom ich strefę komfortu.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

nie jest aktorem, wiec jego kreacja ma wiele wspólnego z prawdziwą osobą. po prostu chyba w tym przypadku jest normalne, że milosnicy Sama są ciekawi co u niego, nie przesadzajmy w żadną, ze stron
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

Jest różnica między byciem ciekawym i „ogólnym życzeniem dobrze”, a truciem dupy tej osobie i wchodzenie z butami w jej życie osobiste. Tom prosił by Sama nie zasypywać pytaniami - jak będzie chciał/mógł to sam powie. No to powie, poczekamy. A na razie ot takie kilka głośnych dywagacji.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2019, 00:23 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

ale do jakiego "trucia dupy" się odnosisz, bo ja takiego nie zauważyłem?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

Tutaj nie. Tak, ogólnie mi się pomyślało - apropos oburzenia kolegi wyżej.
Super
Posty: 397
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 215 times
Been thanked: 120 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Super »

cactusse pisze: 13 wrz 2019, 16:13 Heavy Cardboard (...)
Warto dodać, że HC ma rewelacyjny podcast - jeśli ktoś lubi tę formę. Merytorycznie, technicznie i pod kątem takiego "flow" jest bardzo dobrze. Fajnie posłuchać co tam u Edwarda, a z podcastowych recenzji można się dowiedzieć nieraz więcej niż z większość tych filmowych :wink:
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Rigidigi »

A tymczasem w internecie pojawił się niejaki "Kasper"
Spoiler:
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: stary gracz »

"Jego twarz brzmi znajomo".
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Rigidigi »

Magot z GeekFactor ogłosił, że odchodzi z kanału..
Może nie chce współpracować z tym nowym "Kasperem".. :mrgreen:
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4624
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1932 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: warlock »

Z podcastów regularnie słucham:

Heavy Cardboard
Ludology
So Very Wrong About Games
The Long View

Jest wnikliwie, merytoryczne - uwielbiam te rozmowy. Bardzo lubię też Drive Thru Review, Joel robi super robotę ;).

Swego czasu uwielbiałem słuchać też The Grey Company Podcast, ale tutaj chłopaki mówili wyłącznie o Władcy Pierścieni LCG ;). Dla fanów ten podcast to kopalnia wiedzy o grze ;).
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mecenas »

Recenzenci:
JonGetGames
Slickerdrips
One Stop co-op shop
Heavy Cardboard

Ogolnie nie oglądam recenzji (mają IMO małą wartość dodaną), tylko skupiam się na tych recenzentach którzy robią całe rozgrywki, zwłaszcza bez zbyt dużej ilości komentarzy (temu Radho odpada).

Jeżeli chodzi o recenzje to już wolę podcasty. Zwlaszcza:
The Secret Cabal gaming podcast
Blue peg, pink peg
Oba są świetne głównie ze względu na moc między prowadzącymi i moc śmiechu które te podcast dają.
Oprócz tego:
So very wrong about games
solosaurus

Oba sa bardzo fajne i dają tez dobra frajdęchoć juz się bardziej skupiają na recenzjach ale są rzeczowe i w miarę nie za długie
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Munchhausen »

Ciekawostka: twórcy South Parku oglądają Dice Tower, bo ich Board Game Breakfast doczekał się sparodiowania w najnowszym odcinku: Tegridy Breakfast. Ciekawe, czy Tom wspomni o tym na swoim kanale w sekcji poświęconej ciekawym rzeczom znalezionym w Internecie, bo może być średnio zadowolony z narkotykowej przeróbki :)

EDIT: Dobra, Tom widział, bo na początku dzisiejszego śniadania zarzucił ręcznik na Zee, a Sam w tym czasie wyrzuciła podejrzanego papierosa :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 2331 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

Obrazek

Polecam ten sposób oglądania Gambita ;-)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

"ZERO gier na które czekam w 2020 ..."


zupełnie jak ja :D


ja już 80 % na YT oglądam na 1,5 :D - takie czasy
probbi
Posty: 949
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: probbi »

jak spowolnisz recenzenta, to wychodzi, że są pijani :)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: polwac »

Ja Tomka oglądam min. 1.75x

Standard youtubowy mam 1.5x

Jedynie czasem jak mi się zdarzy Trzewiczka oglądać to muszę zmniejszyć do normalnej prędkości, bo inaczej się go nie da zrozumieć.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: jax »

Curiosity pisze: 29 sty 2020, 12:04 Polecam ten sposób oglądania Gambita ;-)
Wow. To działa!
Teraz w końcu jest normalne, naturalne tempo :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ