Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: medicus »

Wincenty Jan pisze: sympatyczna para leni z Melanżowni (w końcu coś nagrali... :D )
Umarłem ze śmiechu!
Ale fakt, leniuchy straszne. Za to jak ich się ogląda później!
Flusspiraten! reckę widziałem kilka razy. Tak sobie lubię czasem obejrzeć. I jeszcze raz
:lol:
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Tarkwiniusz
Posty: 196
Rejestracja: 05 mar 2016, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Tarkwiniusz »

A moje top 3 recenzentów :
Wookie - gry planszowe u Wookiego
Pietrucha - Granie w Chmurach
Piotr - Game Troll TV
Taki zestaw daje mi i konkret na temat gier i poprostu ciekawe oraz przyjemne rozmówki o planszówkach [emoji2]
Pozdrawiam wyżej wymienionych życząc siły i radości w dalszej aktywności planszówkowej [emoji41]

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: zioombel »

Tarkwiniusz pisze:A moje top 3 recenzentów :
Wookie - gry planszowe u Wookiego
Pietrucha - Granie w Chmurach
Piotr - Game Troll TV
Taki zestaw daje mi i konkret na temat gier i poprostu ciekawe oraz przyjemne rozmówki o planszówkach [emoji2]
Pozdrawiam wyżej wymienionych życząc siły i radości w dalszej aktywności planszówkowej [emoji41]

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Granie w Chmurach to nie Pietrucha ;-)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

Recenzje Piotrka to dla mnie materiał promocyjny o danej grze i to całkiem dobry ale z recenzja ma to niewiele wspólnego. Co innego recenzje Carlosa lub Marka. Cenie ich wypowiedzi. Co do Wookiego to przemilczę bo od dłuższego czasu jakoś trudno mi znaleźć pozytywy w jego recenzjach. Doceniam ile zrobił ale zdecydowanie wolałem "starego Wookiego" i jego roztrzepane recenzje.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: akahoshi »

Wincenty Jan pisze:Recenzje Piotrka to dla mnie materiał promocyjny o danej grze i to całkiem dobry ale z recenzja ma to niewiele wspólnego.
Jak GameTrolla lubię, tak niestety muszę się z Tobą zgodzić. Do aspektów technicznych praktycznie nie da się przyczepić (dźwięk, obraz, styl wypowiedzi itp.), to praktycznie każda recenzja Piotra jest hurraoptymistyczna. I rzeczywiście, recenzje Carlosa i Marka wypadają w tym względzie zdecydowanie bardziej obiektywnie.
Co do Wookiego to przemilczę bo od dłuższego czasu jakoś trudno mi znaleźć pozytywy w jego recenzjach. Doceniam ile zrobił ale zdecydowanie wolałem "starego Wookiego" i jego roztrzepane recenzje.
A ja zdecydowanie wolę "nowego" Łukasza. Jego recenzje obecnie maja więcej ładu i składu. Za to "roztrzepanego smaczku" filmom Wookiego nadają Ola i Przemek.

Kiedyś częściej oglądałem Gambita, ale ostatnio zaczęły mnie męczyć jego długie filmy.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1523
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 551 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ayaram »

Recenzje gametrolla akurat mają tyle sensu co czytanie opisu z tyłu gry. Jak w jakieś recenzji zaczął podsumowanie gry w 2giej minucie to aż wybuchłem śmiechem :wink:
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

Niestety muszę się z tym zgodzić! Wolę dłuższe recenzje niż, krótkie informacje o grze z mnie lub bardziej interesującym podsumowaniem. Chociaż Regały Marcińskie i recenzje w trzy minuty bardzo przypadły mi do gustu!
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Quetzalcoatl »

Dla mnie nr 1 jest zdecydowanie Gradanie. Rzeczowo podchodzą do tematu, widać, że omawiany tytuł mają porządnie ograny, a nie robią materiału po dwóch partiach. No i można usłyszeć dużo merytorycznej krytyki. A o to właśnie chodzi!

Na drugim miejscu stawiam Marasa z Planszolandii, fachowo i szczegółowo omawia, choć czasem troszkę przynudza.

Lubię też nawet Wookiego, za beztroskie podejście do tematu, wali prosto z mostu, co myśli. A jak się przyłoży i zrobi dłuższy materiał, to tylko palce lizać! ;)

Wyróżnię jeszcze Granie w Chmurach, ale zdecydowanie bardziej za przykładowe rozgrywki, niż te cześci podsumowująco - recenzenckie.

Game Trolla już od dłuższego czasu nie oglądam, gdyż jak to trafnie opisali koledzy przede mną:
Ayaram pisze:Recenzje gametrolla akurat mają tyle sensu co czytanie opisu z tyłu gry.:
Wincenty Jan pisze:Recenzje Piotrka to dla mnie materiał promocyjny o danej grze (...)
Nie do końca rozumiem popularność Jego kanału.

Świetne było Games Factory, zwłaszcza z Jackiem. Wielce żałuję, że się skończyło.

Melanżownia całkiem ciekawe materiały robi, ale repertuar gier zupełnie nie z mojej bajki.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1523
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 551 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ayaram »

Quetzalcoatl pisze:Wyróżnię jeszcze Granie w Chmurach, ale zdecydowanie bardziej za przykładowe rozgrywki, niż te cześci podsumowująco - recenzenckie.
Tak apropo. Sam w GwCh subskrybuje i lubię przykładowe rozgrywki, ale podsumowania omijam szerokim łukiem. Zawsze mi bardziej one przypominały szukania na siłę pozytywów w każdym tytule, niż rzeczową recenzję. Tak z ciekawości - zdarzyło mu się w ogóle zjechać jakąś grę?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: warlock »

Ayaram pisze:
Quetzalcoatl pisze:Wyróżnię jeszcze Granie w Chmurach, ale zdecydowanie bardziej za przykładowe rozgrywki, niż te cześci podsumowująco - recenzenckie.
Tak apropo. Sam w GwCh subskrybuje i lubię przykładowe rozgrywki, ale podsumowania omijam szerokim łukiem. Zawsze mi bardziej one przypominały szukania na siłę pozytywów w każdym tytule, niż rzeczową recenzję. Tak z ciekawości - zdarzyło mu się w ogóle zjechać jakąś grę?
Fury of Dracula :mrgreen:
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

Bardzo lubię jeszcze pomysł Piotrka z Grą Miesiąca!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

akahoshi pisze:Kiedyś częściej oglądałem Gambita, ale ostatnio zaczęły mnie męczyć jego długie filmy.
Przecież ja zawsze miałem długie filmy :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2330 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

Gambit pisze:
akahoshi pisze:Kiedyś częściej oglądałem Gambita, ale ostatnio zaczęły mnie męczyć jego długie filmy.
Przecież ja zawsze miałem długie filmy :)
...ale dopiero teraz zaczęły go męczyć. Efekt "kuli śnieżnej" ;)
Szczerze mówiąc, to ja ostatnio też pożądam nagrań krótkich, nawet kosztem bogatego opisu. Czasu, panie, brak na to wszystko :(
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kastration »

Jest w sumie kilku godnych, głównych recenzentów i każdy coś tam wnosi, ale subiektywnie dla mnie najlepszą robotę robi Gambit.tv, niby długo, ale krytycznie, bardzo ciekawy dobór tytułów, szczerze i z różnych punktów widzenia budowana ocena. Polecam.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Curiosity pisze:
Gambit pisze:
akahoshi pisze:Kiedyś częściej oglądałem Gambita, ale ostatnio zaczęły mnie męczyć jego długie filmy.
Przecież ja zawsze miałem długie filmy :)
...ale dopiero teraz zaczęły go męczyć. Efekt "kuli śnieżnej" ;)
Szczerze mówiąc, to ja ostatnio też pożądam nagrań krótkich, nawet kosztem bogatego opisu. Czasu, panie, brak na to wszystko :(
Jakiś czas temu się zastanawiałem nad próbą skrócenia swoich materiałów. Ale jednak tego zaniechałem. Jest już Wookie i GameTroll w polskim Internecie planszówkowym. Po co trzeci identyczny koleś tylko z 1/10 subów? Uznałem, że długie i nudne materiały to będzie mój znak rozpoznawczy. Kto będzie chciał, będzie mnie oglądał :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2540 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gizmoo »

Mój nowy ranking - od ostatniego czasu nastąpiły pewne przetasowania.

Zagraniczni:

1. Vasel i spółka. Jestem wręcz uzależniony od filmików z Dice Tower. Najlepiej w konfiguracji Tom + Zee + Sam. Jason + Tom też mają czasami niezłe filmiki. Nie dla konfiguracji Tom + Melody, bo nie potrafię przeskoczyć jej wady wymowy. Sorry Tom, ale pomoc logopedy jest w tym przypadku niezbędna. ;)

2. No pun Included. Efka robi ostatnio świetną robotę! Jego recenzje są coraz lepsze, coraz bardziej zabawne, celne i rozrywkowe. W duecie idzie im zdecydowanie lepiej. Świetny kanał!

3. Ex equo Rahdo i Inside the Box. Ja rozumiem, że niektórych może razić mało wyszukany, klozetowy wręcz humor ITB, ale spłakałem się ze śmiechu przy recenzji Viticulture. Rahdo oglądam dla jego entuzjazmu i lubię jego podsumowania, choć często się z nimi nie zgadzam (jęczenie Richarda na negatywną interakcję z Jen :lol: ).

Godny wspomnienia - TheGameBoyGeek. Głównie za świetną, zwięzłą prezentację zasad.

Rodzimi:

1. Piehoo z Grania w Chmurach. Absolutnie the best. Zwięźle i z kulturą. Dobra i sprawna prezentacja mechaniki i coraz lepsza jakość.

2. Gambit - jak zwykle na propsie, chociaż ostatnio przewijam prezentację zasad i idę od razu do podsumowania. Za długie te filmiki ostatnio, a ja bardzo lubię zwięzłość.

I... Tu w zasadzie koniec. Na trzecim miejscu powinien być GameTrollTV, bo czasem na niego zaglądam, do reszty jakoś nie mogę się przekonać. Doceniam postęp niektórych - np. przez ostatnie pół roku mocno z jakością podskoczyła MelanżowniaTV, ale z całego grona tylko Bartka da się słuchać z przyjemnością. Jest energia, zwięzłość, entuzjazm. Reszta ekipy niestety mocno odstaje i mam wrażenie (wybaczcie chłopaki) lekko ciągnie cały kanał w dół. :|
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mikeyoski »

Ja Wookiego wywaliłem z subskrypcji. Za bardzo jego gust zaczyna różnić się od mojego. Poza tym niektóre recki były zwyczajnie nieprzygotowane. Ola nie bardzo wiedziała o jakiej grze mówi, a Wooki to chyba przeczytał jedynie instrukcję. Z polskich recenzentów zdecydowanie wygrywa Gradanie. Może to i długie, ale poznajemy grę z 2 czy 3 punktów widzenia.

Tapnięte z mojego T800
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pattom »

Ja bardzo lubię Granie w Chmurach, dobrze się ogląda, prowadzący wie o czym mówi. Cenię jego opinie.
Gambita czasami zobaczę ale jest za długi dla mnie.
Gradanie fajne, przyjemne. Lubię:-) Dobrze tłumaczy zasady.

Wookie, to jest jakieś nieporozumienie, może gdyby recenzował Pokemony to by jakieś 13-14 latki go polubiły. Wolę jak recenzent nie robi z siebie pajaca. Nie polecam.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

Mnie się zestaw Jason + Tom nie podoba. Jason się nie nadaje po prostu do takiej formuły. Przynudza, za mocno wchodzi w detale, swoich obserwacji nie umie wyrazić precyzyjnie/zwięźle. Tom tylko szuka momentu, gdzie mógłby sie wciąć i skrócić te jego tyrady, bo ziomek juz w głowie gra trzecią turę.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2540 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gizmoo »

rattkin pisze:Tom tylko szuka momentu, gdzie mógłby sie wciąć i skrócić te jego tyrady, bo ziomek juz w głowie gra trzecią turę.
No właśnie mnie to strasznie bawi. Tom zawsze chce uciąć, przerwać, zgasić, a mimo tego Jason nadal brnie z tym samym, niewzruszonym entuzjazmem. Co oczywiście nie zmienia faktu, że Jason jest najsłabiej merytorycznie przygotowany, bo entuzjazm przesłania mu zwykle sens wypowiedzi. :wink:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Gizmoo pisze:
rattkin pisze:Tom tylko szuka momentu, gdzie mógłby sie wciąć i skrócić te jego tyrady, bo ziomek juz w głowie gra trzecią turę.
No właśnie mnie to strasznie bawi. Tom zawsze chce uciąć, przerwać, zgasić, a mimo tego Jason nadal brnie z tym samym, niewzruszonym entuzjazmem. Co oczywiście nie zmienia faktu, że Jason jest najsłabiej merytorycznie przygotowany, bo entuzjazm przesłania mu zwykle sens wypowiedzi. :wink:
Ja oglądając ich wspólne materiały mam wrażenie, że to nadal jest recenzja Toma, a Jason jest tam tylko po to, aby można było z tego zrobić osobną serię.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 453
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 84 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Zaan84 »

Jason jest bardzo specyficzny on w ogóle nie powinien recenzować. Z zagranicznych ogladam The Die Tower, bardzo lubię ich Topy. Fajne jest to że główna trójka ma odmienne gusta i pokazują trzy stroy danego tematu.
Poza nimi uwielbiam wręcz Shut Up and Sit Down. Ich recenzje są ciekawe, kolorowe wręcz. Podchodzą do gier jako zrodla dotej zabawy i gry, które rekomendują są bardzo ciekawe.
Lubię też recenzje SUSD dlatego że nie ma w nich tego co mnie najbardziej drażni w polskich wideorecenzjach czyli do bólu wręcz wyeksploatowanego schematu: wstep z gadającą głową recenzenta, prezentacja zasad gry, i znowu gadajaca glowa wygłaszająca opinie. Najczesciej wstep pomijam szybko skanuję prezentację i szukam w drugim gadaniu opinii. Typową polską 20-30 minutową recenzję ogladam w 5 minut.
Ortoda
Posty: 12
Rejestracja: 19 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: UK
Has thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ortoda »

U mnie wyglada to tak:

Zagramaniczni'
1. Rahdo - nie przepadam za ogólnie przyjęta prezentacja gry i komponentów, za to chętnie obejrzę przykładowa rozgrywkę; to odrazu pozwola zorientować sie czy gra przypadńie mi do gustu czy - nie dziękuje. "Final thoughts" nie zawsze ale dość często ciekawe, zwraca uwage na rożne aspekty gry, ale już ogólna opinia to co innego - lubię gry z negatywna interakcja, wiec co dla Rahdo jest "be" to dla mnie na plus.
2. Ant Lab Games - dla przykładowych rozgrywek, miła para i coraz lepiej sie ich ogłada, podsumowanie w końcówce tez ciekawe - coś co nasi rodzimi recenzenci mogliby "zgapić "
3.marcowargamer - recenzje gier nietypowych, wojennych, ogólnie fajny gościu

Rodem z PL
1. Granie w Chmurach - Piotrek sie rozwija, coraz więcej inicjatywy jak np. Gra miesiąca, podsumowania czy ostatnio podcast - fajnie jak można posłuchać kilku recenzentów
2. Regaly Marcińskie - lubię serie -nauczę was grać w... , które kontrastują w "gry w 3 minuty".
Rozmowy Znadplanszy - ciekawy pomysł, ale lepiej to nagrać w rodzaju podcastu niż video, ponad 2 godziny to ja mogę tylko posłuchać jak np. gotuje albo prasuje inaczej sie nie da.
3. Gambita bardzo lubię - ten sam rocznik;) może zamiast prezentacji gry byłaby krótka rozgrywka (co czasem mu sie zdarza) byłoby jeszcze ciekawiej, zdarza mu sie prezentować gry niszowe a nie tylko te ze wspieraczki, oby więcej takich.
4. Gradanie- lubię przede wszystkim za recenzje w większym gronie, lubię te kontrowersyjne kiedy jednemu sie podoba a drugiemu nie, wtedy najwiecej konkretów -wad i zalet można usłyszeć

No to na tyle .... dziękuje
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: omam »

mała aktualizacja:
polscy:
- podobnie jak wcześniejszy wpis - kiedyś częściej oglądałem Gambita, ale ostatnio zaczęły mnie męczyć jego długie filmy,
- chłopaki z Melanżownia TV zdecydowanie na plus (mimo, że ich recenzje to nie do końca mój typ gier), szkoda, że trochę zwolnili tempa, trzymam kciuki za ich pomysły i motywację do dalszego działania

zagraniczni
- w dalszym ciągu ekipa z Dice Tower (w szczególności w składzie Tom, Zee, Sam)
- Shut Up&Sit down za ich pomysłowość, zróżnicowany dobór gier oraz dystans do siebie i otoczenia
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1995 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

Ja muszę także swoją listę zaktualizować.

Z polskich:
- Gambit - ostatnio bardzo często zdarza mu się recenzować gry ze wspieram.to a na nie najczęściej poluję. W recenzjach jest bardzo konkretny, potrafi opisać równieć mechanikę a jego podsumowania dają ogólny pogląd na grę.

- Wookie -swego czasu bardzo często go oglądałem, bardzo fajne występy z Olą lub Przemem. Niestety od paru tygodni forma w moim odczuciu siadła. Recenzje dużych tytułów przeważnie są bardzo lakoniczne i nie wystarczające jeśli chodzi o reguły. W dodatku występujący sam Wookie jest po prostu nudny.

Z zagranicznych:
- Rahdo - za wyczerpujący pokaz rozgrywki z ogromną ilością możliwości i taktyk
- Dice Tower - za krótkie i konkretne recenzje
- Man vs Meeple - świetne tłumaczenie mechaniki
ODPOWIEDZ