Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Curiosity »

Jednak fałszywy alarm :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Curiosity »

Taka mała prośba/sugestia do administracji serwisu "wspieram.to".

Wsparłem kilka projektów za pośrednictwem Waszej platformy i mam pewną uwagę odnośnie wykorzystywania przez wydawców mojego adresu mailowego. Swój adres podałem jedynie na potrzeby kampanii i wolałbym, żeby wydawcy nie zaśmiecali mi skrzynki informacjami o tym, że startują z nową zbiórką, albo z pytaniem jak mi się podobała ich gra. Mi to osobiście przeszkadza. Może moglibyście porozmawiać z wydawcami, żeby zaprzestali takich praktyk?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: misioooo »

Curiosity pisze:Taka mała prośba/sugestia do administracji serwisu "wspieram.to".

Wsparłem kilka projektów za pośrednictwem Waszej platformy i mam pewną uwagę odnośnie wykorzystywania przez wydawców mojego adresu mailowego. Swój adres podałem jedynie na potrzeby kampanii i wolałbym, żeby wydawcy nie zaśmiecali mi skrzynki informacjami o tym, że startują z nową zbiórką, albo z pytaniem jak mi się podobała ich gra. Mi to osobiście przeszkadza. Może moglibyście porozmawiać z wydawcami, żeby zaprzestali takich praktyk?
Ja zwykle łdnie email wysyłam do takich firm z prośbą o przesłanie mi dokumentu, na podstawie którego dysponują w ten sposób moim prywatnym adresem email... Email leci też DW kancelarii... Najczęściej nikt nie odpisuje, ale i "spam" przestaje przychodzić. Jak na razie (od kilku ładnych lat) działa to świetnie - nawet SMSów z "konkursami" nie dostaję i żadnych "telemarketerowych" telefonów nie mam ;P Ustawa o ochronie danych w końcu jest, i jej łamanie jest (z tego co zasłyszałem) bardzo surowo karane i ścigane.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze:Jak na razie (od kilku ładnych lat) działa to świetnie - nawet SMSów z "konkursami" nie dostaję i żadnych "telemarketerowych" telefonów nie mam ;P Ustawa o ochronie danych w końcu jest, i jej łamanie jest (z tego co zasłyszałem) bardzo surowo karane i ścigane.
Pomysł dobry tylko tych konkursów już od kilku lat tak czy siak nie ma - przynajmniej ja nie dostaję. Aaa i do jakiej kancelarii to wysyłasz? I czy aby owa kancelaria nie wysyła maila do Ciebie i DW innej kancelarii o zaprzestanie spamu? :D
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Curiosity pisze:Taka mała prośba/sugestia do administracji serwisu "wspieram.to".

Wsparłem kilka projektów za pośrednictwem Waszej platformy i mam pewną uwagę odnośnie wykorzystywania przez wydawców mojego adresu mailowego. Swój adres podałem jedynie na potrzeby kampanii i wolałbym, żeby wydawcy nie zaśmiecali mi skrzynki informacjami o tym, że startują z nową zbiórką, albo z pytaniem jak mi się podobała ich gra. Mi to osobiście przeszkadza. Może moglibyście porozmawiać z wydawcami, żeby zaprzestali takich praktyk?
A jakie otrzymujesz maila? Z systemu wspieram.to np te z aktualizacji czy po prostu zwykły mail?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Curiosity »

Maile przychodzą z wspieram.to
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Curiosity pisze:Maile przychodzą z wspieram.to
No to są maile z aktualizacji. Fakt nie powinny autorzy używać ich do nachalnego promowania innych gier ale nie da się tego obejść inaczej niż kompletnie usunąć konto - wiesz czasem autor napisze coś ważnego o grze, którą wspierałeś, a czasem wyślę info, żebyś wspierał inną grę.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Curiosity »

Wspieram.to pisze:
Curiosity pisze:Maile przychodzą z wspieram.to
No to są maile z aktualizacji. Fakt nie powinny autorzy używać ich do nachalnego promowania innych gier ale nie da się tego obejść inaczej niż kompletnie usunąć konto - wiesz czasem autor napisze coś ważnego o grze, którą wspierałeś, a czasem wyślę info, żebyś wspierał inną grę.
Tak, dokładnie, to są maile "z aktualizacji". Ale te "aktualizacje" to nie są żadne aktualizacje do projektu, który wsparłem, tylko np. informacje o nowych kampaniach. Może można uczulić wydawców, żeby tego nie robili? Wiadomo, że konta na wspieram.to nie zamierzam usuwać :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Marx »

A czy rozwiązaniem nie mogłyby być opcje w newsletterze? Tak, aby posiadacz konta mógł - według własnego uznania - zaznaczyć opcję o informowaniu o aktualizacji kampanii, starcie nowych projektów itd.? Wiem, że to wiąże się ze zmianami na platformie, ale może jest to pomysł na dłuższą metę.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Marx pisze:A czy rozwiązaniem nie mogłyby być opcje w newsletterze? Tak, aby posiadacz konta mógł - według własnego uznania - zaznaczyć opcję o informowaniu o aktualizacji kampanii, starcie nowych projektów itd.? Wiem, że to wiąże się ze zmianami na platformie, ale może jest to pomysł na dłuższą metę.
Jest ale jaką mamy szansę powstrzymać autora, żeby w aktualizacji o grze nie wpisał informacji o nowej kampanii? Szanse są raczej małe - musimy uczulić autorów na to, że nie wszyscy lubią dostawać w aktualizacji o grze XXX informacji o nowej kampanii YYY
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: misioooo »

Jak dla mnie jeśli to jest aktualizacja rzeczywiście i jest w niej jakieś info o wspieranej grze plus dodatkowo informacja (krótka) o jakimś innym projekcie to ok... Ale jak tylko informacja o innym projekcie - powinniście to tępić jak karaluchy, bo to spamem zalatuje i wykorzystywaniem Waszej platformy niezgodnie z przeznaczeniem... Tak ja uważam, skromny miś.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

misioooo pisze:Jak dla mnie jeśli to jest aktualizacja rzeczywiście i jest w niej jakieś info o wspieranej grze plus dodatkowo informacja (krótka) o jakimś innym projekcie to ok... Ale jak tylko informacja o innym projekcie - powinniście to tępić jak karaluchy, bo to spamem zalatuje i wykorzystywaniem Waszej platformy niezgodnie z przeznaczeniem... Tak ja uważam, skromny miś.
Coś w tym jest, ale uwierz mi nie jesteśmy w stanie sprawdzić każdej aktualizacji z każdego projektu. Jedynie co możemy robić to edukować, aby takich sytuacji było jak najmniej.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: misioooo »

Nie możecie jasno w TOS napisać, że email z danej akcji służy tylko i wyłącznie do wysyłania uaktualnień bezpośrednio związanych z tą akcją i zabrania się używania mailingu danej akcji w innych celach (w szczególności informowania o innych kampaniach i informowania o czymkolwiek co nie dotyczy wspieram. to, w szczególności danego projektu)?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: BartP »

Ja z kolei lubię być informowany o kolejnych akcjach tej samej firmy. Przecież nie ma ich w końcu tak dużo co chwilę.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: misioooo »

BartP rozumiem, ale takie rzeczy zwykle załątwia jakiś newsletter, do którego się zapisujesz - czy to "ptaszkując" go przy okazji innej czy też specyficznie się wpisując na listę mailingową. Sam do kilku się wpisałem ;P Całe szczęście wydawcy gier, które chapnąłem na wspieram.to nie spamują mnie żadnymi wiadomościami (poza rzeczywistymi uaktualnieniami dotyczącymi kampanii).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Marx »

Osobiście nie doświadczyłem nadmiaru update'ów w przypadku tych wydawców planszówek, których wsparłem. Pytanie za sto punktów jednak - jak wygląda to w przypadku innych dziedzin na platformie wspieram.to. Złe zwyczaje mogą przejawiać się w projektach z innych kategorii i rozwiązania "systemowe" i tak są wskazane, co tylko bedzie służyc całej platformie.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Hej - dwie informacje

Pierwsza: rozpoczęliśmy współpracę z BLIKiem (system płatności moblinych), dzięki któremu za każde Wasze wsparcie za kwotą min 10 zł BLIK od siebie dołozy kolejne 10 zł bezpośrednio na projekt np wpłacacie 10 zł to BLIK dodaje 10 zł i na projekt trafia 20zł lub wpłacacie 139 zł to BLIK dodaje 10 zł i na projekt trafia 149 zł. Dzięki skorzystaniu z tej płatności możecie w łatwy sposób podbić kwotę zbieraną, a tym samym szybciej projekt osiągnie 100% lub cel dodatkowy. Akcja trwa do wyczerpania "zapasów". Więcej jak działa BLIK na oficjalnej stronie

Druga: wprowadzaliśmy do nagród możliwość zaznaczenie przez autora projektu obowiązku wypełnienia danych adresowych. Jest ona dla Was od strony wspierającego niewidoczna, ale jak przy logowaniu do serwisu lub przeglądaniu projektów dostaniecie komunikat z prośbą o uzupełnieniu danych to znaczy, że autor zaznaczył tą opcję :).

Gdybyście mieli jakieś pytanie czy problemy podczas użytkowania wspieram.to to piszcie śmiało.
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: TTR_1983 »

Obie rzeczy bardzo fajne! Tak trzymać!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Pan_K »

Czy to nie będzie sposób na oszczędzanie dla wspierających? Np. chcę wesprzeć za 129,99, wspieram za 119,99, a Blick dodaje brakującą dychę...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: GFP »

Pan_K pisze:Czy to nie będzie sposób na oszczędzanie dla wspierających? Np. chcę wesprzeć za 129,99, wspieram za 119,99, a Blick dodaje brakującą dychę...

Nie. To działą w drugą stronę. Wspierasz za 120, a do kampanii "wpada" Twoje 120 i dodatkowa dyszka od BLIK.

Mała reklama- my już pracujemy nad czymś ciekawszym niż zwykłe "dodaj dyszkę". ;)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Dokładnie jak pisze Pietrucha. BTW - jakbyście mieli pomysły co można zrobić lepiej inaczej na wspieram.to to również piszcie :).
PS. Tak wiem o paczkomatach, nie musisz Piotr przypominać :)
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Wprowadziliśmy paczkomaty. Od teraz każdy wspierający w zakładce "Mój profil" pod danymi korespondencyjnymi ma opcje wybrania swojego paczkomatu. Zachęcamy do uzupełnienie danych o paczkomaty - znacznie to ułatwi pracę autorom projektów i przyspieszy wysyłkę. Jak ktoś nie chce/nie ma paczkomatu daje brak :)

Obrazek
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: misioooo »

A kiedy ukryjecie dane wspierających? Jak wspieram coś to niekoniecznie chcę, aby inni widzieli moje imię i nazwisko...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Muad'Dib »

misioooo pisze:A kiedy ukryjecie dane wspierających? Jak wspieram coś to niekoniecznie chcę, aby inni widzieli moje imię i nazwisko...
Przecież przy wspieraniu masz opcję czy robisz to anonimowo czy nie ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: misioooo »

A ja gupi i ślepy nie wiedziałem... Wybacz wspieram.to
Mój błąd..
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ