Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: toblakai »

Gambit pisze: 10 maja 2019, 10:15
Lukashi pisze: 10 maja 2019, 09:54 Nic od Czachy, chociaż nie wiem co to ma do rzeczy.
Może i nic. Ale o ile pamiętam Łukasz zrobił to samo, jeśli chodzi o mailing promując Zagramw.to wśród użytkowników Wspieram.to. Wyczuwam zatem podwójne standardy :)
Technicznie to wyglądało inaczej. Wookie puścił aktualizacje w kampanii która była na wspieram.to i to poszło jako notyfikacja o kampanii na zagramw.to. Tak samo robiło kiedyś GFP i z tego względu ludzie narzekali na spam niezwiązany z kampaniami. Już nie pamiętam dokładnie, ale Wspieram.to chyba wprowadziło jakieś zmiany w regulaminie wtedy aby takie praktyki uciąć(?). Czacha natomiast pobrała adresy email przeznaczone do realizacji wysyłki i dodała to własnej bazy danych. Różnica jest znacząca.
Awatar użytkownika
Rashok
Posty: 86
Rejestracja: 12 lut 2019, 10:58
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Rashok »

SuCHaR pisze: 10 maja 2019, 10:19
Rashok pisze: 10 maja 2019, 10:06 (...)
Jeszcze małe info dla tych przyjemniaczków co życzą upadłości kolejnemu polskiemu wydawnictwu - może pomyślicie o ludziach w nim pracujących oraz osobach, które wsparły ich gry i zostaną na lodzie?
Jak ja wykonuje swoją pracę na o*****l to mój klient już do mnie nie wraca, i nie myśli o tym czy mam rodzine itp. Płaci i chce dostać produkt/usługę najwyższej klasy...
No to powiedz mi kto Ci każe wspierać Czachę? Jak będą dalej tak robić to w pewnym momencie zostaną z niczym - nie znaczy to, że kilku zadymiarzy musi co 5 min pisać, Czacha to, Czacha tamto. Można odnieść wrażenie, że niektórym to chyba sprawia przyjemność.
Ja kupowałem gry Czachy i ostatnio wsparłem Feudum (na tą chwilę nie mam zastrzeżeń do kampanii), co nie znaczy, że mam zamiar robić to dalej jak takie rzeczy będą miały miejsce. Po prostu już nie kupię i tyle... nie muszę o tym trąbić całemu światu. Co do maila, też go dostałem ale nie chcę się wypowiadać bo najnormalniej w świecie nie pamiętam czy wyrażałem zgodę czy nie. Nie zmienia to faktu, że strona zagramw.to jest potwornie uboga w zarządzanie własnymi danymi i można to poprawić.

Z tą najwyższą klasą to też piękne słowa - płacę za Dacie, ale chce w środku Audi - no bo przecież płacę to wymagam. Jakiej jakości są produkty Czachy każdy wie i albo jesteś gotów za to zapłacić albo uważasz, że to za drogo.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2019, 10:35 przez Rashok, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5214
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1794 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Gambit »

toblakai pisze: 10 maja 2019, 10:25
Gambit pisze: 10 maja 2019, 10:15
Lukashi pisze: 10 maja 2019, 09:54 Nic od Czachy, chociaż nie wiem co to ma do rzeczy.
Może i nic. Ale o ile pamiętam Łukasz zrobił to samo, jeśli chodzi o mailing promując Zagramw.to wśród użytkowników Wspieram.to. Wyczuwam zatem podwójne standardy :)
Technicznie to wyglądało inaczej. Wookie puścił aktualizacje w kampanii która była na wspieram.to i to poszło jako notyfikacja o kampanii na zagramw.to. Tak samo robiło kiedyś GFP i z tego względu ludzie narzekali na spam niezwiązany z kampaniami. Już nie pamiętam dokładnie, ale Wspieram.to chyba wprowadziło jakieś zmiany w regulaminie wtedy aby takie praktyki uciąć(?). Czacha natomiast pobrała adresy email przeznaczone do realizacji wysyłki i dodała to własnej bazy danych. Różnica jest znacząca.
W takim razie przepraszam.
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 80
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Lukashi »

Gambit pisze: 10 maja 2019, 10:15
Lukashi pisze: 10 maja 2019, 09:54 Nic od Czachy, chociaż nie wiem co to ma do rzeczy.
Może i nic. Ale o ile pamiętam Łukasz zrobił to samo, jeśli chodzi o mailing promując Zagramw.to wśród użytkowników Wspieram.to. Wyczuwam zatem podwójne standardy :)
Dobrze pamiętasz że zrobił, ale nie zrobił "tak samo". Jego też krytykowałem, ale nie miałem czego zgłaszać poza jednym spammailem, który zresztą łatwo byłoby wybronić jako potencjalnie mnie interesujący. W tym przypadku jest inaczej.
Przeprosiny przyjęte.


Swoją drogą czy w Czacha Games jest zatrudniony ktokolwiek poza Przemkiem?
Ostatnio zmieniony 22 gru 2020, 11:21 przez Lukashi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 395
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 50 times
Been thanked: 8 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: hrachubi »

Praktyką GF(P) było to, że w aktualizacjach swoich projektów pisali o tym, że odpalają nowe kampanie np. dodatków albo zupełnie nie związane z grą, np. ostatnia aktualizacja w Wiertła, Skały, Minerały mówi o tym że rusza Spartakus: Krew i Zdrada, przedostatnia w Dominion: 3 dodatki, mowi o kampani kolejnego dodatku do Dominiona ;) co nawet pasuje, ale nie dotyczy tego o czym była kampania.
Czy informowanie w taki sposób o nowych kampaniach, szczególnie jeśli to zupełnie inna gra, a nie dodatek, jest OK?
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: toblakai »

hrachubi pisze: 10 maja 2019, 10:43Czy informowanie w taki sposób o nowych kampaniach, szczególnie jeśli to zupełnie inna gra, a nie dodatek, jest OK?
Inny use case. Był na to ticket i wspieram.to to fixnęło. Pozdrowienia dla kumatych.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: detrytusek »

toblakai pisze: 10 maja 2019, 10:48
hrachubi pisze: 10 maja 2019, 10:43Czy informowanie w taki sposób o nowych kampaniach, szczególnie jeśli to zupełnie inna gra, a nie dodatek, jest OK?
Inny use case. Był na to ticket i wspieram.to to fixnęło. Pozdrowienia dla kumatych.
...Poszedłem po słownik...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5214
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1794 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Gambit »

hrachubi pisze: 10 maja 2019, 10:43 Praktyką GF(P) było to, że w aktualizacjach swoich projektów pisali o tym, że odpalają nowe kampanie np. dodatków albo zupełnie nie związane z grą, np. ostatnia aktualizacja w Wiertła, Skały, Minerały mówi o tym że rusza Spartakus: Krew i Zdrada, przedostatnia w Dominion: 3 dodatki, mowi o kampani kolejnego dodatku do Dominiona ;) co nawet pasuje, ale nie dotyczy tego o czym była kampania.
Czy informowanie w taki sposób o nowych kampaniach, szczególnie jeśli to zupełnie inna gra, a nie dodatek, jest OK?
Wiem, że na KS jest to dość częstą praktyką. Co prawda tam 99% to informacje o kampaniach, które nada są na KS, a nie poza nim, ale zdarzają się też aktualizacje z informacjami o kampaniach zaprzyjaźnionych wydawnictw.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: mecenas »

toblakai pisze: 10 maja 2019, 10:25
Technicznie to wyglądało inaczej. Wookie puścił aktualizacje w kampanii która była na wspieram.to i to poszło jako notyfikacja o kampanii na zagramw.to. Tak samo robiło kiedyś GFP i z tego względu ludzie narzekali na spam niezwiązany z kampaniami. Już nie pamiętam dokładnie, ale Wspieram.to chyba wprowadziło jakieś zmiany w regulaminie wtedy aby takie praktyki uciąć(?). Czacha natomiast pobrała adresy email przeznaczone do realizacji wysyłki i dodała to własnej bazy danych. Różnica jest znacząca.
Wydaje mi się, że nie masz racji. W życiu nic od Wookiego nie wsparłem, a wiadomość o zagramw.to dostałem. Wookie siedział i wysyłał wiadomości prywatne do wszystkich użytkowników wspieram.to.

Czyli użył całej platformy do celów markietingowych.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: konrad.rymczak »

mecenas pisze: 10 maja 2019, 11:13 Wydaje mi się, że nie masz racji. W życiu nic od Wookiego nie wsparłem, a wiadomość o zagramw.to dostałem. Wookie siedział i wysyłał wiadomości prywatne do wszystkich użytkowników wspieram.to.

Czyli użył całej platformy do celów markietingowych.
Zgadza się - użył platformy niezgodnie z jej założeniem. Ale do danych dostępu nie miał - skorzystał z funkcji "wyślij wiadomość".
Wg mnie to inna sprawa jednak. Pewnie etycznie wątpliwa, ale zgodna (niezabroniona) z ówczesnym regulaminem.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: toblakai »

mecenas pisze: 10 maja 2019, 11:13
toblakai pisze: 10 maja 2019, 10:25
Technicznie to wyglądało inaczej. Wookie puścił aktualizacje w kampanii która była na wspieram.to i to poszło jako notyfikacja o kampanii na zagramw.to. Tak samo robiło kiedyś GFP i z tego względu ludzie narzekali na spam niezwiązany z kampaniami. Już nie pamiętam dokładnie, ale Wspieram.to chyba wprowadziło jakieś zmiany w regulaminie wtedy aby takie praktyki uciąć(?). Czacha natomiast pobrała adresy email przeznaczone do realizacji wysyłki i dodała to własnej bazy danych. Różnica jest znacząca.
Wydaje mi się, że nie masz racji. W życiu nic od Wookiego nie wsparłem, a wiadomość o zagramw.to dostałem. Wookie siedział i wysyłał wiadomości prywatne do wszystkich użytkowników wspieram.to.

Czyli użył całej platformy do celów markietingowych.
Masz rację, umknęły mi techniczne aspekty całego zajścia. Poniżej mail z wyjaśnieniami od Wspieram.to w tej sprawie:
Spoiler:
I choć Wookie użył danych ze wspieram to w sposób podobny to jednak nie mamy tutaj doczynienia z tym samym co zrobiła Czacha Games. On Masowo spamował wiadomościami prywatnymi używając platformy Wspieram.to. To tak jakby rozsyłać masowe PW na forum. Oczywiście, jest to równie uciążliwe, ale może mieć inne konotacje prawne - dlatego też w tamtym przypadku Wspieram.to nie informowało o możliwych konsekwencjach prawnych.

Ale fakt pozostaje faktem, Wookie dokonał pewnego nadużycia które jest prawie na tym samym poziomie co poczynania Czachy na - powiedzmy - płaszczyźnie etyki biznesowej ;)
Ostatnio zmieniony 10 maja 2019, 11:31 przez toblakai, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: japanczyk »

hrachubi pisze: 10 maja 2019, 10:43 Praktyką GF(P) było to, że w aktualizacjach swoich projektów pisali o tym, że odpalają nowe kampanie np. dodatków albo zupełnie nie związane z grą, np. ostatnia aktualizacja w Wiertła, Skały, Minerały mówi o tym że rusza Spartakus: Krew i Zdrada, przedostatnia w Dominion: 3 dodatki, mowi o kampani kolejnego dodatku do Dominiona ;) co nawet pasuje, ale nie dotyczy tego o czym była kampania.
Czy informowanie w taki sposób o nowych kampaniach, szczególnie jeśli to zupełnie inna gra, a nie dodatek, jest OK?
Ale to jest ogólna praktyka wydawnictw, że informuja o kolejnych swoich produktach w poprzednich kampaniach. Tak robią wszędzie na kickstarterze
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Geoburak »

Wniosek prosty.. tak jak czacha traktuje wspierających, tak wspierający traktują czachę. Wooki nic jeszcze nikomu nie zrobił, to i hejtu na niego nie widać.
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: toblakai »

Geoburak pisze: 10 maja 2019, 11:31 Wniosek prosty.. tak jak czacha traktuje wspierających, tak wspierający traktują czachę. Wooki nic jeszcze nikomu nie zrobił, to i hejtu na niego nie widać.
Nie chcę tutaj podawać fałszywych informacji, więc niech ktoś mnie sprostuje jeżeli posiada taką wiedzę, ale filmik z przeprosinami Wookiego za tamto nadużycie już jest niedostępny. Tylko nie pamiętam czy on był publikowany na kanale Wookiego czy nie - jeżeli tak, to Wookie perfekcyjnie korzysta z krótkiej pamięci klienów :) Temat przygasł to 'hyc!' filmik zdjęty :D
Awatar użytkownika
Buhuron
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2019, 22:18

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Buhuron »

Info jest takie, że Czacha ma wydać oficjalne oświadczenie w przyszłym tygodniu...aż się boję tego oświadczenia :) W końcu przeszłość różnych oświadczeń Czachy zobowiązuję do tego by było ono w pełni profesjonalne i uprzejme! ;)
Ostatnio zmieniony 10 maja 2019, 16:00 przez Buhuron, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

toblakai pisze: 10 maja 2019, 10:25
Gambit pisze: 10 maja 2019, 10:15
Lukashi pisze: 10 maja 2019, 09:54 Nic od Czachy, chociaż nie wiem co to ma do rzeczy.
Może i nic. Ale o ile pamiętam Łukasz zrobił to samo, jeśli chodzi o mailing promując Zagramw.to wśród użytkowników Wspieram.to. Wyczuwam zatem podwójne standardy :)
Technicznie to wyglądało inaczej. Wookie puścił aktualizacje w kampanii która była na wspieram.to i to poszło jako notyfikacja o kampanii na zagramw.to. Tak samo robiło kiedyś GFP i z tego względu ludzie narzekali na spam niezwiązany z kampaniami. Już nie pamiętam dokładnie, ale Wspieram.to chyba wprowadziło jakieś zmiany w regulaminie wtedy aby takie praktyki uciąć(?). Czacha natomiast pobrała adresy email przeznaczone do realizacji wysyłki i dodała to własnej bazy danych. Różnica jest znacząca.
Nie jest to prawdą. Lukasz Woźniak nigdy nie miał żadnej kampanii i niczego na wspieram.to nie wspierał. Założył pod swoim imieniem i nazwiskiem konto na wspieram.to z którego wysyłał za pomocą wewnętrznego czatu wiadomości o swojej kampanii i linkiem do zagramw.to do bardzo stargetowanej grupy odbiorców czyli tylko tych, którzy wspierali gry planszowe (ponad 7k). Czy było to złamanie regulaminu wspieram.to? Tak. Czy naruszało to polskie prawo? Tak. Czy było to etyczne z punktu widzenia biznesowego? Czy było to moralne z punktu widzenia środowiska w którym dana osoba dość znaczącym jest reprezentantem/twórcą? - niech każdy sobie sam odpowie. Dla wspieram.to ten temat jest zamknięty. Zaś sprawa z Czachą jest trochę inna, co opisałem w pierwszym poście w tej kwestii.
konrad.rymczak pisze: 10 maja 2019, 11:25
mecenas pisze: 10 maja 2019, 11:13 Wydaje mi się, że nie masz racji. W życiu nic od Wookiego nie wsparłem, a wiadomość o zagramw.to dostałem. Wookie siedział i wysyłał wiadomości prywatne do wszystkich użytkowników wspieram.to.

Czyli użył całej platformy do celów markietingowych.
Zgadza się - użył platformy niezgodnie z jej założeniem. Ale do danych dostępu nie miał - skorzystał z funkcji "wyślij wiadomość".
Wg mnie to inna sprawa jednak. Pewnie etycznie wątpliwa, ale zgodna (niezabroniona) z ówczesnym regulaminem.
Nie wiem skąd takie wnioski, że było to zgodne (niezabronione) z ówczesnym regulaminem? Regulamin zabraniał tego na 5 lat przed tą sytuacją
toblakai pisze: 10 maja 2019, 11:36
Geoburak pisze: 10 maja 2019, 11:31 Wniosek prosty.. tak jak czacha traktuje wspierających, tak wspierający traktują czachę. Wooki nic jeszcze nikomu nie zrobił, to i hejtu na niego nie widać.
Nie chcę tutaj podawać fałszywych informacji, więc niech ktoś mnie sprostuje jeżeli posiada taką wiedzę, ale filmik z przeprosinami Wookiego za tamto nadużycie już jest niedostępny. Tylko nie pamiętam czy on był publikowany na kanale Wookiego czy nie - jeżeli tak, to Wookie perfekcyjnie korzysta z krótkiej pamięci klienów :) Temat przygasł to 'hyc!' filmik zdjęty :D
Takie były ustalenia, że filmik dostępny będzie przez 7 dni.
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: toblakai »

Wspieram.to pisze: 10 maja 2019, 12:19 ...
Dzięki za sprostowanie. Niestety internet ma to do siebie, że informacja jest rozproszona i niektóre aspekty umykają.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: konrad.rymczak »

Wspieram.to pisze: 10 maja 2019, 12:19 Nie wiem skąd takie wnioski, że było to zgodne (niezabronione) z ówczesnym regulaminem? Regulamin zabraniał tego na 5 lat przed tą sytuacją
Musiałem źle zapamiętać - wydawało mi się, że regulamin był zmieniony po tym zdarzeniu.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 80
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Lukashi »

No dobra, w takim razie nie pozostaje nic innego, jak grzecznie poczekać na stanowisko Czachy ;)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5140
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 263 times
Been thanked: 859 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: raj »

Raczej na to, czy prawnik w.to dojdzie do wniosku, że jednak trzeba to zgłosić. Wtedy co by czacha nie zrobiła, w.to będzie miało taki obowiązek i tyle. Na ile się orientuję w kwestiach RODO, to tak właśnie będzie.
Co będzie dalej zależy od urzędu. Nie oznacza to automatycznej gigakary ale na pewno czacha zapamięta sobie, że tak nie należy robić.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 80
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Lukashi »

raj pisze: 10 maja 2019, 13:48 ...na pewno czacha zapamięta sobie, że tak nie należy robić.
I na to chyba wszyscy liczymy
pszem
Posty: 51
Rejestracja: 09 lis 2018, 13:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: pszem »

Wspieram.to pisze: 10 maja 2019, 12:19 Nie jest to prawdą. Lukasz Woźniak nigdy nie miał żadnej kampanii i niczego na wspieram.to nie wspierał. Założył pod swoim imieniem i nazwiskiem konto na wspieram.to z którego wysyłał za pomocą wewnętrznego czatu wiadomości o swojej kampanii i linkiem do zagramw.to do bardzo stargetowanej grupy odbiorców czyli tylko tych, którzy wspierali gry planszowe (ponad 7k). Czy było to złamanie regulaminu wspieram.to? Tak. Czy naruszało to polskie prawo? Tak. Czy było to etyczne z punktu widzenia biznesowego? Czy było to moralne z punktu widzenia środowiska w którym dana osoba dość znaczącym jest reprezentantem/twórcą? - niech każdy sobie sam odpowie. Dla wspieram.to ten temat jest zamknięty. Zaś sprawa z Czachą jest trochę inna, co opisałem w pierwszym poście w tej kwestii.
Gdybym o tym wiedział, to nigdy bym u niego nic nie wsparł. I tak są to albo rozczarowania (Valhalla), albo można było po kampanii kupić taniej (Klany).
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: KrzysiekL »

Wspieram.to pisze: 09 maja 2019, 15:06
opulentus pisze: 09 maja 2019, 14:48 Wspieram.to --> zgłosiliście nieautoryzowane pobranie danych do GIODO?
Obecnie sytuację analizuje prawnik jeżeli będziemy mieli ustawowy obowiązek zgłoszenia tego to zrobimy to bezzwłocznie.
Czyli jeżeli nie musicie, to nie zgłosicie? To ładne mi dbanie o interes użytkowników.
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: gogovsky »

Spoiler:
Wstrzymaj lejce człowieku, z tym sformułowaniami. Zacznę od tego, że to był żart(nawet buźkę dałem, co Ci mam kappę wstawić, żebyś zauważył?) Zawistny? Czego ja mogę zazdrościć tym partaczom?:D. Źle życzę innym? Po 1 nie życzę nikomu i nigdy, żeby stracił pieniądze nie ze swojej winy, czy to oszustwo czy co innego. po 2 życzę Tobie i sobie, żeby gry wydawały wydawnictwa, które się na tym znają. po 3 przez takich "geniuszy" jak Wy, np. GFP zamiast 1 gry zostali ludzie z kilku projektów bez gry, bez pieniędzy(super się cieszę, że Solar City zostanie wydane i ludzie dostane grę). Gratulacje, to ludzie Twojego pokroju sprawili, ze takie abominacje jak GFP, oszukały kilka razy więcej osób, róbcie tak dalej. Nie wiem jak się sprawa zakończy, ale co innego nie dosłanie paru kart/figurek/naklejek/worków itd., a co innego złamania prawa(ewentualne, nie przesądzam o winie, od tego są inne instytucje). A czy Czacha upadnie czy nie zwisa mi szczerze mówiąc, nigdy nie kupiłem nic od nich, bo ani w 1% żadna ich wydana gra nie wydała mi się ciekawa. Pozdrawiam.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

KrzysiekL pisze: 10 maja 2019, 14:16
Wspieram.to pisze: 09 maja 2019, 15:06
opulentus pisze: 09 maja 2019, 14:48 Wspieram.to --> zgłosiliście nieautoryzowane pobranie danych do GIODO?
Obecnie sytuację analizuje prawnik jeżeli będziemy mieli ustawowy obowiązek zgłoszenia tego to zrobimy to bezzwłocznie.
Czyli jeżeli nie musicie, to nie zgłosicie? To ładne mi dbanie o interes użytkowników.
Zawsze bierzemy pod uwagę możliwość porozumienia się i odpowiedniego zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanych tj użytkowników. Jeżeli będzie taka możliwość i chęć wszystkich stron to z tej opcji skorzystamy. Jeżeli będziemy mieli obowiązek zgłoszenia to zrobimy to bezzwłocznie, a ewentualne zadość uczynienie będzie juz jedynie dobra wolą strony, która złamała prawo.
ODPOWIEDZ