Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: KubaP »

Ja z kolei chciałbym mieć jakiś jednoklikowy dostęp do wspieranych projektów. Teraz muszę kliknąć w mój profil, potem w projekty, potem we wspierane.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Kisun »

Wspieram.to pisze:Póki co mało jeszcze osób korzysta z platformy pomysłów, ale od czegoś trzeba zacząć :) https://wspieram.to/platforma_pomyslow
Może więcej by osób korzystało gdyby można było ją łatwo znaleźć na stronie wspieram.to? Jak by nie link to bym tego nie znalazł.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: DarkSide »

KubaP pisze:Ja z kolei chciałbym mieć jakiś jednoklikowy dostęp do wspieranych projektów. Teraz muszę kliknąć w mój profil, potem w projekty, potem we wspierane.
+1

Dodatkowo wspomnę, że gdy wspieram projekt i "przemieli się" logowanie na konto bankowe, przelew, logout i powrót na wspieram.to wówczas nie wraca na stronę wspieranego projektu tylko w jakieś "dziwne miejsce" i trzeba się naklikać by znów powrócić do właśnie wspartego projektu. :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Kisun »

Pierwsza z propozycji traktuje o anonimowości a nazwisko autora propozycji zostało ujawnione. O ironio :)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

KubaP pisze:Ja z kolei chciałbym mieć jakiś jednoklikowy dostęp do wspieranych projektów. Teraz muszę kliknąć w mój profil, potem w projekty, potem we wspierane.
Zgadzam się, powinna to być jak na KS, czyli najeżdżasz na awatar i wyskakuje "menu" wraz z projektami wspieranymi np ostatnie 5. Przekazuje dalej.
Kisun pisze:
Wspieram.to pisze:Póki co mało jeszcze osób korzysta z platformy pomysłów, ale od czegoś trzeba zacząć :) https://wspieram.to/platforma_pomyslow
Może więcej by osób korzystało gdyby można było ją łatwo znaleźć na stronie wspieram.to? Jak by nie link to bym tego nie znalazł.
Jest w stopce, ale to faktycznie za mało. Przekazuje dalej
Kisun pisze:Pierwsza z propozycji traktuje o anonimowości a nazwisko autora propozycji zostało ujawnione. O ironio :)
Pewnie na ma opcji anonimowego zgłoszenia pomysłu ;)
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: wrzesien »

Skoro jest tu ktoś z WT, to może wyjaśni skąd to masowe korzystanie z reCAPTCHA ? To dość nietypowe dla stron z rejestrowanymi użytkownikami.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

wrzesien pisze:Skoro jest tu ktoś z WT, to może wyjaśni skąd to masowe korzystanie z reCAPTCHA ? To dość nietypowe dla stron z rejestrowanymi użytkownikami.
Jest to zbędne. Nie zarejestrowany użytkownik i tak nie doda komentarzu, a zarejestrowany botem nie jest. Zgłaszałem już to u nas, mam nadziejże, że zostanie wycofane.
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: wrzesien »

Wspieram.to pisze:
wrzesien pisze:Skoro jest tu ktoś z WT, to może wyjaśni skąd to masowe korzystanie z reCAPTCHA ? To dość nietypowe dla stron z rejestrowanymi użytkownikami.
Jest to zbędne. Nie zarejestrowany użytkownik i tak nie doda komentarzu, a zarejestrowany botem nie jest. Zgłaszałem już to u nas, mam nadziejże, że zostanie wycofane.
Udało się!
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

wrzesien pisze:
Wspieram.to pisze:
wrzesien pisze:Skoro jest tu ktoś z WT, to może wyjaśni skąd to masowe korzystanie z reCAPTCHA ? To dość nietypowe dla stron z rejestrowanymi użytkownikami.
Jest to zbędne. Nie zarejestrowany użytkownik i tak nie doda komentarzu, a zarejestrowany botem nie jest. Zgłaszałem już to u nas, mam nadziejże, że zostanie wycofane.
Udało się!
Tak, captch wyłączony. Było to bezsensowne zabezpieczanie ;)
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Zmieniliśmy system komentarzy. Od teraz można odpowiadać bezpośrednio na posta
Spoiler:
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Wprowadziliśmy "nicki/pseudonimy". Od teraz możecie zdecydować sami czy chcecie być pokazywani pod nickiem czy jak wcześniej imieniem i nazwiskiem.
Spoiler:
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Elemele »

Wspieram.to pisze:Zmieniliśmy system komentarzy. Od teraz można odpowiadać bezpośrednio na posta
Spoiler:
Niby zmiana na plus, ale teraz trzeba przewijać wszystkie komentarze, by sprawdzić, czy autor kampanii odpowiedział na jakieś stare pytanie.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wincenty Jan »

Kamilu mam pytanie, jak wygląda sprawa z oddaniem produktu wspartego podczas akcji? Mam prawo zwrócić grę i otrzymać wydane na nią pieniądze czy to już tylko zależy od wydawcy czy zechce zwrócić mi za nią pieniądze?
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Kisun »

Wspieram.to pisze:Wprowadziliśmy "nicki/pseudonimy". Od teraz możecie zdecydować sami czy chcecie być pokazywani pod nickiem czy jak wcześniej imieniem i nazwiskiem.
Brawo za tę i wcześniejsze zmiany oraz za tempo ich wprowadzania. Widać że słuchacie użytkowników (klientów) a to nie takie częste.
Wincenty Jan pisze:Kamilu mam pytanie, jak wygląda sprawa z oddaniem produktu wspartego podczas akcji? Mam prawo zwrócić grę i otrzymać wydane na nią pieniądze czy to już tylko zależy od wydawcy czy zechce zwrócić mi za nią pieniądze?
Polecam przeczytać początek tego tematu tam jest wszystko opisane:
"9. Czy mogę zrezygnować z przedmiotu, który dostałem?
Tak. Zgodnie z polskim prawem, możesz zwrócić przedmiot w przeciągu 14 dni od otrzymania bez podania przyczyny. Należy jednak pamiętać, że te prawo stosuje się wyłącznie w przypadku firm (projektodawca musi być firmą. W przypadku osób prywatnych prawo to nie ma zastosowania."
"Errare humanum est"
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: wrzesien »

Jak dodać teraz komentarz nie będący odpowiedzią na istniejący komentarz? Dawniej była taka ramka z miejscem na wpisanie, ale teraz tego nie widzę.
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Elemele »

wrzesien pisze:Jak dodać teraz komentarz nie będący odpowiedzią na istniejący komentarz? Dawniej była taka ramka z miejscem na wpisanie, ale teraz tego nie widzę.
Teraz też jest, tylko że na samym dole komentarzy, co jest mało wygodne :|
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: pioma10 »

Mam pytanie dotyczące wyboru banku, podczas próby dokonania zapłaty. Widzę BNP Paribas, ale nie widzę BGŻ BNP Paribas. Rozumiem, że wybierając BNP Paribas, ale przelew wykonując z BGŻ BNP Paribas wszystko zadziała prawidłowo, zgadza się?
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Hej, byłem na urlopie, więc nie miałe okazji odpowiedzieć, ale
Wincenty Jan pisze:Kamilu mam pytanie, jak wygląda sprawa z oddaniem produktu wspartego podczas akcji? Mam prawo zwrócić grę i otrzymać wydane na nią pieniądze czy to już tylko zależy od wydawcy czy zechce zwrócić mi za nią pieniądze?
Tak jak pisał Kisun.
wrzesien pisze:Jak dodać teraz komentarz nie będący odpowiedzią na istniejący komentarz? Dawniej była taka ramka z miejscem na wpisanie, ale teraz tego nie widzę.
Tak jak pisał Elemele, popracujemy nad tym aby było bardziej widoczne.
pioma10 pisze:Mam pytanie dotyczące wyboru banku, podczas próby dokonania zapłaty. Widzę BNP Paribas, ale nie widzę BGŻ BNP Paribas. Rozumiem, że wybierając BNP Paribas, ale przelew wykonując z BGŻ BNP Paribas wszystko zadziała prawidłowo, zgadza się?
Szczerzę nie wiem w przypadku tego banku. Tutaj jest najnowsza lista banków od transferuj:
Spoiler:
Kisun pisze:
Wspieram.to pisze:Wprowadziliśmy "nicki/pseudonimy". Od teraz możecie zdecydować sami czy chcecie być pokazywani pod nickiem czy jak wcześniej imieniem i nazwiskiem.
Brawo za tę i wcześniejsze zmiany oraz za tempo ich wprowadzania. Widać że słuchacie użytkowników (klientów) a to nie takie częste.
Dzięki :) - biurokracji u nas nie za dużo, więc wszelkie zmiany/sugestie jak tylko czas pozwoli możemy robić "od ręki"
matio2007
Posty: 622
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: matio2007 »

Hej, czy określenie "xxx wspierających" nie zostało jakiś czas temu zamienione na lepsze i lepiej oddające sytuację "xxx wsparć"? Patrzę teraz na kampanię Tanksów, a tam znów wróciło niesławne "xxx wspierających" na główną stronę :)
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Kisun »

Też zauważyłem. Skoro jednak mogą pochwalić się większą ilością "wspierających" to w czym problem? ;p.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Kisun pisze:Też zauważyłem. Skoro jednak mogą pochwalić się większą ilością "wspierających" to w czym problem? ;p.
Zostało to przywrócone bo wsparć brzmiało dość dziwnie, a nie mogliśmy znaleźć innego odpowiednika. Ja akurat się z tym nie zgadzam, ale zostałem przegłosowany :/
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Mała rewolucja. Od dziś możecie oceniać kampanię.

1. W momencie zakończenia kampanii (udanej/nieudanej) odblokowuje się system oceniania.
2. Skala jest 5 gwiazdkowa, gdzie 1 to tragedia 5 perfekcyjnie - jak w większości serwisów z ocenami.
3. Do każdej oceny można wystawić komentarz, ale nie trzeba.
4. Zarówno ocenę jak i komentarz można edytować dobrowolną ilość razy
5. Autor projektu ma prawo jak w większości serwisów do odpowiedzi na Wasz komentarz (aby zmienić swój komentarz należy kliknąć edytuj, nie mam tutaj tak zwanego drzewka rozmowy jak np w komentarzach).
6. Oceniać/komentować mogą jedynie wspierając dany projekt.

Zachęcam do skorzystania z nowej funkcji :)

Pomysł ten został najwyżej oceniony przez użytkowników wspieram.to w naszym banku pomysłów

Przykład:
Spoiler:
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: misioooo »

Wspieram.to pisze:Mała rewolucja. Od dziś możecie oceniać kampanię.
O ile np. kampanię Impuls oceniłem, to nieco starszej https://wspieram.to/MityCthulhu już nie mogę - nie widzę tych gwiazdek etc ;) Tak ma być?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

misioooo pisze:
Wspieram.to pisze:Mała rewolucja. Od dziś możecie oceniać kampanię.
O ile np. kampanię Impuls oceniłem, to nieco starszej https://wspieram.to/MityCthulhu już nie mogę - nie widzę tych gwiazdek etc ;) Tak ma być?
Niektóre kampanie mają bardziej rozbudowany koniec - taki z przeklikiem. Pod spodem w takich widokach masz napisane KLASYCZNY WIDOK kliknij i będzie system oceniania :)
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: wrzesien »

Czym była podyktowana likwidacja możliwości przejścia z listy kampanii w moim profilu do tychże kampanii? Teraz można tylko zobaczyć nagrody i wystawić opinie.
ODPOWIEDZ