KS - Niby z polski nie można, a jednak

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Anglik
Posty: 46
Rejestracja: 09 kwie 2014, 09:29

KS - Niby z polski nie można, a jednak

Post autor: Anglik »

Witam Wszystkich,

Zastanawia mnie polityka KS. Niby Polska nie jest dopuszczona jako kraj w którym może powstać KS. Ale co chwilę widzę "Projects in Szczecin, Poland" itp. Rozumie że ktoś może mieć kupla w UK i dzięki temu zakłada KS. Ale czy takie działanie nie jest sprzeczne z ideą blokowania pewnych krajów. Jeżeli nie dopuszczamy pewne kraje bo istnieje wyższe ryzyko, to nagle adres jednego znajomego, który może mieć babcię w dopuszczalnym kraju bardziej pewne? Chyba ja coś tutaj nie doszczegam?
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: KS - Niby z polski nie można, a jednak

Post autor: matio2007 »

Ten adres, który pokazuje się w KS, to nie jest teoretycznie miejsce zamieszkania twórcy/siedziby firmy, która się tym zajmuje, tylko miejsce gdzie będzie prowadzony projekt. Np. Anglik chce zrobić album ze zdjęciami Krakowa, i wtedy jako miejsce projektu wpisuje Kraków. Albo Amerykanin che urządzić zjazd graczy w GoT w Pradze i wtedy pomimo, że on organizuje projekt, to jako miejsce wpisuje Pragę. Tak to wygląda w teorii :)
Anglik
Posty: 46
Rejestracja: 09 kwie 2014, 09:29

Re: KS - Niby z polski nie można, a jednak

Post autor: Anglik »

matio2007 pisze:Ten adres, który pokazuje się w KS, to nie jest teoretycznie miejsce zamieszkania twórcy/siedziby firmy, która się tym zajmuje, tylko miejsce gdzie będzie prowadzony projekt. Np. Anglik chce zrobić album ze zdjęciami Krakowa, i wtedy jako miejsce projektu wpisuje Kraków. Albo Amerykanin che urządzić zjazd graczy w GoT w Pradze i wtedy pomimo, że on organizuje projekt, to jako miejsce wpisuje Pragę. Tak to wygląda w teorii :)
No właśnie w teorii..
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: KS - Niby z polski nie można, a jednak

Post autor: Borek224 »

Z tego co rozumiem zasady KS to projekt nie musi być wykonywany w którymś z dopuszczonych krajów - musi mieć tam tylko "przedstawiciela" z obywatelstwem lub firmą.
ODPOWIEDZ