Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: RunMan »

O grze jest już dostępnych trochę materiałów, także już jako takie zdanie na temat mechaniki można sobie wyrobić
Opis prototypu z GenConu
Autor przedstawia gameplay
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: rastula »

mig pisze:
tomb pisze:A Scythe może będzie mega, ale na razie jest to kandydat do największego hype'u wywołanego wyłącznie obrazkami.
Scythe, jako gra, mogą być słabizną. Faktycznie takie ryzyko jest realne - nie kojarzę jakiś znanych designerów stojących za tym projektem.

O mig - tego się po tobie nie spodziewałem :)


Jamey Stegmaier

dwie udane gry na koncie - Euphoria i Viticulture


oglądałem playtesty - gra jest mechanicznie bardzo fajna... będzie wersja solo - nie ma lipy
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: mig »

rastula pisze:
mig pisze:
tomb pisze:A Scythe może będzie mega, ale na razie jest to kandydat do największego hype'u wywołanego wyłącznie obrazkami.
Scythe, jako gra, mogą być słabizną. Faktycznie takie ryzyko jest realne - nie kojarzę jakiś znanych designerów stojących za tym projektem.

O mig - tego się po tobie nie spodziewałem :)
Jamey Stegmaier
dwie udane gry na koncie - Euphoria i Viticulture
oglądałem playtesty - gra jest mechanicznie bardzo fajna... będzie wersja solo - nie ma lipy
:oops:
W żadną nie grałem, choć obie faktycznie kojarzę. Niekoniecznie jako gry wybitne, ale dość solidne. W każdym razie odwołuję to o braku znanych designerów ;) W różnych informacjach prasowych pojawiały się też informacje, że bardzo mocno w grę - również w stronę mechaniczną - jest zaangażowany autor grafik.
Wersje solo mnie nie przekonują - kilka razy próbowałem w różne tytuły i zawsze było nudno :)

Ha! No to tylko ekstremalnie wysoka cena może mnie powstrzymać :D
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: AkitaInu »

Podstawka kosztuje 59$, extra super z 25% większą planszą, metalowymi monetami (5 wzorów o ile dobrze widziałem) i fajnymi znacznikami surowców będzie po 99$, tą biore ... :P

Nie powstrzyma Cie chyba cena jednak :P
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: rattkin »

Ja podzielam jednak zdanie, że gra może być taka sobie. Nie byłaby pierwsza i nie ostatnia. Patrząc na prototypy i gameplay, jakoś nie umiem sobie wyrobić zdania. Ale na pewno jest na szczycie hypelisty tego roku.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: kaszkiet »

AkitaInu pisze:Podstawka kosztuje 59$, extra super z 25% większą planszą, metalowymi monetami (5 wzorów o ile dobrze widziałem) i fajnymi znacznikami surowców będzie po 99$, tą biore ... :P

Nie powstrzyma Cie chyba cena jednak :P
Gdzieś na BGG czytałem wypowiedź autora, że do wersji za 99$ ma być też dołączony album z grafikami z gry. I choć normalnie takie dodatki po mnie spływają, to jednak tym razem tak nie jest :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: rastula »

AkitaInu pisze:Podstawka kosztuje 59$, extra super z 25% większą planszą, metalowymi monetami (5 wzorów o ile dobrze widziałem) i fajnymi znacznikami surowców będzie po 99$, tą biore ... :P

Nie powstrzyma Cie chyba cena jednak :P


pomiędzy tym jest wersja za 79 z monetami (bez dużej mapy i bez surowców, które są wzięte z Treasure Chests tej firmy)...

gra na pewno poziom "solidna" ma - a nawet przy przeciętej mechanice - klimatem i komponentami nadrabia...

Viticultura to ponoć (niestety nie garłem) gra bardzo dobra - jest w top 100 kilku znanych recenzentów - na mojej liście zakupów jak wyjdzie XI wersja essentials pewniak...

moim zdaniem hype jest zasłużony jak rzadko - będzie cacko !


ALBUM BĘDZIE ale jako płatny bonus (25$)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: rattkin »

Warto dodać, że monety są tak przedobre, że właściwie same te monety są warte $99....

Obrazek
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: mig »

rattkin pisze:Warto dodać, że monety są tak przedobre, że właściwie same te monety są warte $99....

Obrazek
OMG! :shock:
Piękne :D
Może od razu dwa egzemplarze wezmę ;)

A skąd w ogóle tyle informacji o grze - ja póki co natykałem się tylko na ogólne opowieści Różalskiego i prezentacje grafik.
Edit - znalazłem. Nie wiedziałem, że już tyle rzeczy pod samym nosem na BGG jest...
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2015, 12:23 przez mig, łącznie zmieniany 3 razy.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: rastula »

monet będzie osiemdziesiąt - co za 20$ wydaje się bardzo rozsądną ofertą ( ale sam zestaw ekstra monet będzie kosztował więcej - pewnie ok 25$)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: Trolliszcze »

mig pisze:Rozalskiego
Różalskiego.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: rastula »

Wszystkie informacje z profilu gry na BGG - głównie forum - autor odpowiada szybko i chętnie...nie przez przypadek jego kampanie na KS są pokazywane jako wzór prowadzenia tego typu akcji...


Jak znam SMG to poza figurkami mechów będzie customowe drewno i kilka innych dodatków na KS...chyba będzie warto angielską wersję zaryzykować...płątność dopiero w listopadzie ;D
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2015, 12:24 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: mig »

Trolliszcze pisze:
mig pisze:Rozalskiego
Różalskiego.
Tak, wiem - uciekły mi polskie znaki :oops:
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: DarkSide »

Robicie taki hype na Scythe, że zaczynam sie łamać :roll: Czy są jakieś możliwości realizacji zbiorowego zamówienia, coby cenę zbić w przeliczeniu na sztukę? Czy też to wszystko o czym piszecie to w ramach akcji Planszostrefy i ZnadPlanszy?
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2015, 07:34 przez DarkSide, łącznie zmieniany 1 raz.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: kaszkiet »

Scythe nie będzie w sprzedaży na Essen. Zaraz po targach rusza Kickstarter.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: rastula »

DarkSide pisze:Robicie taki hype na Scythe, że zaczynam sie łamać :roll: Czy są jakieś możliwości realizacji zbiorowego zamówienia, coby cenę zbić w przeliczeniu na sztukę? Czy też to wszystko o czym piszecie to w ramach akcji Planszostrefy i ZnadPlanszy?
Jeśli będzie opłacalna oferta zbiorowego zakupu to ja się podejmę organizacji wiec bedziesz miał dostawę do Poznania...w sierpniu 2016.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: AkitaInu »

Ja jakby co to na śląsku (Chorzów Katowice itp) też chętnie zrobię zbiórkę jeżeli oczywiście się będzie opłacało :)
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: adalbert »

Bea pisze:https://boardgamegeek.com/boardgame/167 ... hoenixborn
Ashes: Rise of the Phoenixborn
Gra wygląda faktycznie cudnie... i te kostki...
Obiecujące jest to, że ponoć można grać predefiniowanymi taliami. Niestety w moim gronie budowanie talii przed grą nie przejdzie. :( Niestety większości proponowanych tu gier nie widzę w Essenowej ofercie Planszostrefy czy Rebela, o 3 Trollach nie wspomnę. :( 3 Trolle śpią?
Nie chcę się bawić w proroka, ale jeżeli gra będzie ok., to pewnie i polskie wydanie może się przydarzyć, bo Cube wydał już parę gier Plaid Hat Games.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: rattkin »

Prawdopodobnie wyda i prawdopodobnie umoczy jak z poprzednimi tytułami. Tę grę wszyscy recenzenci jednogłośnie oceniaja "no spoko, fajna, kostki w zasadzie niepotrzebne. Po co ta gra jest na rynku, skoro jest MtG i dziesiątki innych wizard and his dudes vs other wizard and his dudes? No, zobaczymy jakie dodatki beda i ile".
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: KubaP »

rattkin pisze:Prawdopodobnie wyda i prawdopodobnie umoczy jak z poprzednimi tytułami.
Ej, dasz mi wywiad do Dwuosobówki? Bo tak czytam Twoje wypowiedzi i czytam i sądząc po gigantycznej liczbie faktów z życia finansowego, wydawniczego i personalnego przeróżnych wydawców, jakie z pewnością absolutną wygłaszasz, doszedłem do wniosku, żeś szarą eminencją całej polskiej sceny. Nie mogę nie spróbować zrobić wywiadu z Cesarzem Polskich Wydawców :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: Don Simon »

Uuuu, powialo chlodem 8)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: mauserem »

KubaP pisze:
rattkin pisze:Prawdopodobnie wyda i prawdopodobnie umoczy jak z poprzednimi tytułami.
Ej, dasz mi wywiad do Dwuosobówki? Bo tak czytam Twoje wypowiedzi i czytam i sądząc po gigantycznej liczbie faktów z życia finansowego, wydawniczego i personalnego przeróżnych wydawców, jakie z pewnością absolutną wygłaszasz, doszedłem do wniosku, żeś szarą eminencją całej polskiej sceny. Nie mogę nie spróbować zrobić wywiadu z Cesarzem Polskich Wydawców :)
może jakieś nowe fakty z awantury o VETO? Kuba będzie miał porządne śledztwo dziennikarskie do portfolio ;)

sorki za off-T nie mogłem się powstrzymać jak już tak ironizujemy z rana ;)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: KubaP »

mauserem pisze:
KubaP pisze:
rattkin pisze:Prawdopodobnie wyda i prawdopodobnie umoczy jak z poprzednimi tytułami.
Ej, dasz mi wywiad do Dwuosobówki? Bo tak czytam Twoje wypowiedzi i czytam i sądząc po gigantycznej liczbie faktów z życia finansowego, wydawniczego i personalnego przeróżnych wydawców, jakie z pewnością absolutną wygłaszasz, doszedłem do wniosku, żeś szarą eminencją całej polskiej sceny. Nie mogę nie spróbować zrobić wywiadu z Cesarzem Polskich Wydawców :)
może jakieś nowe fakty z awantury o VETO? Kuba będzie miał porządne śledztwo dziennikarskie do portfolio ;)

sorki za off-T nie mogłem się powstrzymać jak już tak ironizujemy z rana ;)
Nic się nie martw, jak będą nowe fakty, na pewno się dowiecie pierwsi.

A wracając do tematu: Czy ktoś przyglądał się bliżej maleńkiej karcianeczce od Ravensburgera Stichling?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: rattkin »

KubaP pisze:
rattkin pisze:Prawdopodobnie wyda i prawdopodobnie umoczy jak z poprzednimi tytułami.
Ej, dasz mi wywiad do Dwuosobówki? Bo tak czytam Twoje wypowiedzi i czytam i sądząc po gigantycznej liczbie faktów z życia finansowego, wydawniczego i personalnego przeróżnych wydawców, jakie z pewnością absolutną wygłaszasz, doszedłem do wniosku, żeś szarą eminencją całej polskiej sceny. Nie mogę nie spróbować zrobić wywiadu z Cesarzem Polskich Wydawców :)
CubeFOI jest w moim mieście, bardzo ich lubię i dobrze im życzę. Ale rozmawiałem z pracownikami wydawnictwa i sprzedawcami i nie byli wówczas szczególnie uradowani ze sprzedaży polonizacji gier PHG, choć wykonali tytaniczną pracę przy tłumaczeniach tak dużej ilości contentu. Myślę, że np. przesprzedaż Magii i Myszy też to pokazała. Wiem natomiast, że robili fajne eventy, żeby ludzi do tego zachęcić (np. powiększona gra na wielkim kaflu podczas Pyrkonu). Moje informacje mogą być nieaktualne albo nawet nieprawdziwe (może Krawisz naprostuje).

Znam tez kilku właścicieli sklepów z grami planszowymi stacjonarnymi i online i wypytuję o szczegóły, z czystej ciekawości. Oczywistym jest chyba, że dostępu do portfeli i zestawień finansowych wydawnictw nie mam - nie należę zresztą do żadnej "sceny planszówkowej", bo nie bardzo wiem co to jest. Ja rozumiem, że najwidoczniej w tym środowisku jest cicho, spokojnie, brakuje sensacji i trzeba się karmić czymkolwiek co jest pod ręką, ale dajcież spokój. Moje opinie zdają się wywoływać czasem kontrowersje, ale cóż, pozostają tylko moimi opiniami. Przynajmniej macie o czym mówić, co?

Także: dziękuję za nienależne honory i sławę, a wywiad chętnie, ale może na jakiś określony temat, drogi Jakubie.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Essen Spiel 2015 - na co czekamy?

Post autor: schizofretka »

Co takiego fajnego w tej Gallerist, że wszyscy się hajpują? Ekonomiczna o rozwijaniu galerii handlowych?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ