Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: garg »

Gatherey pisze: 29 sie 2018, 10:44 Może trafiła mi sie jakaś felerna paczka/partia, ale niesmak pozostał. Nie wiem, czy to nie ostatni raz, kiedy kupowałem rebela :/
Może jest coś nie tak z nową partią? Bo ja testowałem pierwszy "druk" (jest recenzja na Games Fanatic) i wszystkie były tip-top.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: 8janek8 »

Kilka miesięcy temu wysłałem do Rebela maila z opisem wad koszulek, do tej pory nie raczyli rozpatrzyć mojej prośby o przesłanie nowych paczek, może jeszcze się zreflektują. Poniżej opis.

-56x87 standard – trafiła mi się paczka z pogniecionymi koszulkami (ok. 20szt) przy krótkim boku. Wygląda to jak uszkodzenie przy produkcja lub pakowaniu, bo były ze sobą lekko sprasowane.

-45x86 premium – koszulki były różnej długości w jednej paczce. Wyglądało to jakby były „ucięte” z ukosa. Sam musiałem docinać je od góry.

- 43x65 standard – różne długości - w ostatniej paczce były dłuższe niż dotychczas.


Hipcio, dzięki za poradę - skontaktuje się z Gamiko zatem.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Pierzasty »

A też sobie ponarzekam na Rebela. I na Swan Panasię.

Rebel CCG premium: pomarszczone. Prawdopodobnie włożone w za ciasne opakowanie. Oddam mniej wymagającemu koledzę i zobaczymy, czy na kartach się wyprostują.

Rebel standard Czech premium: nierówności (jak ślady po zagięciu), czasem nierówno zgrzane boki (farfocle), a najgorszy problem to "ziarenka" zatopione w koszulkach, bo jak występują po obu stronach, to karta jest na dzień dobry znaczona. I czasem występują po obu, a czasem druga strona zagniecie się od ziarenka. Do tego możliwe, że takie cosie przy składowaniu będą odciskać się na sąsiednich kartach. Miałem problem ze znalezieniem 55 koszulek bez wad w paczce 100 sztuk! Rebelowi mówię do widzenia, chyba że będę potrzebować dziwnego rozmiaru.

Swan Panasia to inna sprawa. Kupiłem ze 4 paczki koszulek rozmiaru na Dungeon Petz. Zgrzanie równe, ziarenek nie ma, grubość porządna, wygląda porządnie, tylko dlaczego inaczej niż 10 kart temu? Spojrzenie na resztę paczki wykazuje, że koszulki przycięte są "po skosie" i koszulki z jednego końca paczki różnią się wysokością od koszulek z drugiego końca, mniej więcej o 1,5 mm! I w 4 paczkach podobna historia. Kto to przepuścił nie wiem, ale again, jak będzie alternatywa to im podziękuję.
8janek8 pisze: 29 sie 2018, 11:23Sam musiałem docinać je od góry.
Masz jakiś szybki i precyzyjny sposób? Bo mnie czeka przycięcie 200+ koszulek. Już wolałbym kupić porządne, ale nie ma w tym rozmiarze :?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Właśnie dlatego wszystko praktycznie koszulkuję w FFG premium... Portfel czasami krwawi, ale serce się raduje :D

Co do przycinania to najlepsza chyba będzie gilotyna. Tak na marginesie to ja reklamowałem koszulki mayday premium, bo były nierówne o niecały mm a co dopiero skos 1,5mm... oczy wyskakują z orbit jak to czytam.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

hipcio_stg pisze: 30 sie 2018, 09:01 Właśnie dlatego wszystko praktycznie koszulkuję w FFG premium... Portfel czasami krwawi, ale serce się raduje :D

Co do przycinania to najlepsza chyba będzie gilotyna. Tak na marginesie to ja reklamowałem koszulki mayday premium, bo były nierówne o niecały mm a co dopiero skos 1,5mm... oczy wyskakują z orbit jak to czytam.
Swan Pan Asia robi koszulki w takich rozmiarach o jakich w FFG nigdy nawet nie pomyśleli, więc czasem nie ma alternatywy. Ale też za nimi nie przepadam, a te w wersji Thin to w ogóle porażka.
Pierzasty pisze: 29 sie 2018, 20:06
8janek8 pisze: 29 sie 2018, 11:23Sam musiałem docinać je od góry.
Masz jakiś szybki i precyzyjny sposób? Bo mnie czeka przycięcie 200+ koszulek. Już wolałbym kupić porządne, ale nie ma w tym rozmiarze :?
Ciąlem koszulki Swan za pomocą trymera. Zrobiłem sobie z grubej plastikowej taśmy do etykiet (takiej) ograniczniki, żeby koszulki lądowały zawsze w tym samym miejscu i wyszło to bardzo porządnie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Pierzasty »

hipcio_stg pisze: 30 sie 2018, 09:01a co dopiero skos 1,5mm... oczy wyskakują z orbit jak to czytam.
Miałem podobną reakcję jak zmierzyłem te koszulki :lol:
Jiloo pisze: 30 sie 2018, 14:39 Ciąlem koszulki Swan za pomocą trymera. Zrobiłem sobie z grubej plastikowej taśmy do etykiet (takiej) ograniczniki, żeby koszulki lądowały zawsze w tym samym miejscu i wyszło to bardzo porządnie.
Z taśmą też fajna opcja, spróbuję. Niestety jedyny dobry trymer mam w zaprzyjaźnionej drukarni a po takich numerach pewnie by mnie pogonili :P
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Pierzasty pisze: 30 sie 2018, 18:47 Z taśmą też fajna opcja, spróbuję. Niestety jedyny dobry trymer mam w zaprzyjaźnionej drukarni a po takich numerach pewnie by mnie pogonili :P
Mam zwykły Fiskarsa, daje radę.
Z kartami radzi sobie nieco gorzej (lekko nagina brzeg), więc stosuję tylko do testowych pnp. Ale folia cięła się ładnie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: 8janek8 »

8janek8 pisze: 29 sie 2018, 11:23 Kilka miesięcy temu wysłałem do Rebela maila z opisem wad koszulek, do tej pory nie raczyli rozpatrzyć mojej prośby o przesłanie nowych paczek, może jeszcze się zreflektują. Poniżej opis.

-56x87 standard – trafiła mi się paczka z pogniecionymi koszulkami (ok. 20szt) przy krótkim boku. Wygląda to jak uszkodzenie przy produkcja lub pakowaniu, bo były ze sobą lekko sprasowane.

-45x68 premium – koszulki były różnej długości w jednej paczce. Wyglądało to jakby były „ucięte” z ukosa. Sam musiałem docinać je od góry.

- 43x65 standard – różne długości - w ostatniej paczce były dłuższe niż dotychczas.
Duża pochwała za reakcję dla Rebela. Reklamacja uwzględniona wzorowo!
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
seraf
Posty: 137
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:25

Re: Koszulki na karty

Post autor: seraf »

Czy ktoś może pokazać fotkę jak wygląda karta zapakowana w CCG Premium od Rebela?

Jakie są Wasze opinie na temat tych koszulek? Jak z długością bo słyszałem, że są krótkie? Jak z szerokością? Nie trzeba "wpychać" kart?

Chcę zakoszulkować GoT lcg 2 edycję i trochę się obawiam tych wynalazków rebelowskich.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

seraf pisze: 07 wrz 2018, 10:45 Czy ktoś może pokazać fotkę jak wygląda karta zapakowana w CCG Premium od Rebela?

Jakie są Wasze opinie na temat tych koszulek? Jak z długością bo słyszałem, że są krótkie? Jak z szerokością? Nie trzeba "wpychać" kart?

Chcę zakoszulkować GoT lcg 2 edycję i trochę się obawiam tych wynalazków rebelowskich.
Po pierwsze. Takie zdjęcia powinny być już w tym wątku.

Po drugie. Zależy jaka karta i z której partii koszulki. Z doświadczenia z tymi koszulkami wiem, że jedne karty wchodzą bezproblemowo, a inne się zwyczajnie nie mieszczą.

Jak już pisałem wcześniej, także w tym wątku, ja w kupowania koszulek Rebel rezygnuję. Za duży rozstrzał w jakości i rozmiarach kolejnych partii. Tam gdzie już mam to zostawiam i mam parę paczek w zapasie, ale kupowania nowych będę unikać.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: RUNner »

seraf pisze: 07 wrz 2018, 10:45 Czy ktoś może pokazać fotkę jak wygląda karta zapakowana w CCG Premium od Rebela?

Jakie są Wasze opinie na temat tych koszulek? Jak z długością bo słyszałem, że są krótkie? Jak z szerokością? Nie trzeba "wpychać" kart?

Chcę zakoszulkować GoT lcg 2 edycję i trochę się obawiam tych wynalazków rebelowskich.
Niestety nowa linia CCG jest do niczego. Rebel stwierdził, że długość koszulki 88mm jest z jakichś powodów lepsza niż 89mm. Obecnie muszę zrezygnować z CCG Rebela bo koszulka jest moim zdaniem za krótka. Podejrzewam, że górna krawędź karty będzie się brudzić. Zresztą, ja nie lubię jak koszulka jest zbyt "fit" :) Na szerokość są idealne, więc jeśli komuś nie przeszkadza długość, to polecam bo cena jest świetna (mimo problemów z jakością o których ludzie piszą).
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
jedroll
Posty: 39
Rejestracja: 07 sie 2018, 18:07
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: jedroll »

Jiloo pisze: 07 wrz 2018, 15:51 Jak już pisałem wcześniej, także w tym wątku, ja w kupowania koszulek Rebel rezygnuję. Za duży rozstrzał w jakości i rozmiarach kolejnych partii. Tam gdzie już mam to zostawiam i mam parę paczek w zapasie, ale kupowania nowych będę unikać.
Niestety ostatnio również się zawiodłem na koszulkach Rebela - Mini American. Zakoszulkowałem jakieś 1200+ kart i dotąd nie miałem problemów, po dokupieniu kilku kompletów na pozostałe karty okazało się, że rozmiar koszulek się zmienił - nowe koszulki są dłuższe, przez co karty wyglądają kiepsko. Różnica jest widoczna gołym okiem, ok. 1-2mm różnicy...
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Aville »

Koszulki w rozmiarze "tarot" - do wyrobu mam Sloyca albo Rebel. Jak wypadają, które wziąć?
Rebela znam tylko premium, w tym rozmiarze ich nie ma; sloyca nie znam w ogóle.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Koszulki na karty

Post autor: Azriel »

Czy może ktoś porównać UltraPro Pro-Fit (64x89) do Rebel CCG (zwykłe, nie premium)?
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

Ktoś wie co jest na rzeczy z dostępnością koszulek FFG Standard Card Game (szare)? Już parę miesięcy są niedostępne w niektórych sklepach, a w innych zapasy są na wyczerpaniu, w zasadzie pozostały pojedyncze sztuki. FFG rezygnuje z branży koszulkarskiej? Czy może Rebel zabronił sprowadzać je do Polski, żeby ich koszulki się lepiej sprzedawały? ; )
ms-trex
Posty: 11
Rejestracja: 10 wrz 2018, 20:20

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ms-trex »

Ktoś wie gdzie czy gdzieś można kupić koszulki Ultra Pro do Robinsona? Kupiłem ostatnio do osadników wymiar 64x89 i są wspaniałe takie same chciałem do Robinsona ale jakoś wymiaru 57,5x89 nie mogę znaleźć. Nie chciał bym kupować jakiejś lipy od Rebela.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: gregos »

ms-trex pisze: 27 wrz 2018, 12:35 Ktoś wie gdzie czy gdzieś można kupić koszulki Ultra Pro do Robinsona? Kupiłem ostatnio do osadników wymiar 64x89 i są wspaniałe takie same chciałem do Robinsona ale jakoś wymiaru 57,5x89 nie mogę znaleźć. Nie chciał bym kupować jakiejś lipy od Rebela.
Używam tej lipy od Rebela właśnie w tej grze, dokładnie w tym rozmiarze w wersji Premium i jakoś dają radę, ba nawet nie są lipne. :wink:
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Losiek »

Zobacz jeszcze Arcane Tinmen Medium (Original AT-10403 - pakowane po 100szt.). Jakościowo bardzo dobrze, cenowo również. Ja koszulkuję w zasadzie tylko w AT i tylko raz (na kilkadziesiąt paczek) miałem wtopę z rozmiarem koszulek. Na szczęście okazało się, że pasują do kart cudów z 7CŚ: Pojedynek.
Jak nie zapomnę to sprawdzę czy pasują do Robinsona - to jedna z niewielu gier gdzie nie mam AT.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: hipcio_stg »

ms-trex pisze: 27 wrz 2018, 12:35 Ktoś wie gdzie czy gdzieś można kupić koszulki Ultra Pro do Robinsona? Kupiłem ostatnio do osadników wymiar 64x89 i są wspaniałe takie same chciałem do Robinsona ale jakoś wymiaru 57,5x89 nie mogę znaleźć. Nie chciał bym kupować jakiejś lipy od Rebela.
Ja mam zakoszulkowanego Robinsona w ultra pro. Są średniej jakości i koszulka przestaje o ok 7mm.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion »

hipcio_stg pisze: 28 wrz 2018, 08:34
ms-trex pisze: 27 wrz 2018, 12:35 Ktoś wie gdzie czy gdzieś można kupić koszulki Ultra Pro do Robinsona? Kupiłem ostatnio do osadników wymiar 64x89 i są wspaniałe takie same chciałem do Robinsona ale jakoś wymiaru 57,5x89 nie mogę znaleźć. Nie chciał bym kupować jakiejś lipy od Rebela.
Ja mam zakoszulkowanego Robinsona w ultra pro. Są średniej jakości i koszulka przestaje o ok 7mm.
A czemu nie mayday?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: hipcio_stg »

MrAtrion pisze: 28 wrz 2018, 09:39
hipcio_stg pisze: 28 wrz 2018, 08:34
ms-trex pisze: 27 wrz 2018, 12:35 Ktoś wie gdzie czy gdzieś można kupić koszulki Ultra Pro do Robinsona? Kupiłem ostatnio do osadników wymiar 64x89 i są wspaniałe takie same chciałem do Robinsona ale jakoś wymiaru 57,5x89 nie mogę znaleźć. Nie chciał bym kupować jakiejś lipy od Rebela.
Ja mam zakoszulkowanego Robinsona w ultra pro. Są średniej jakości i koszulka przestaje o ok 7mm.
A czemu nie mayday?
Mayday premim został skreślony z listy z momentem rozjazdu rozmiarówki. Nie znoszę różnic w koszulkach, a te się zdarzają coraz częściej. Z tego powodu wszystkie nowe gry pakuję tylko w FFG. Tam mam wszystko czego potrzebuję! Powtarzalność, niezniszczalność, niezawodność. Niestety cena nie rozpieszcza, ale nie stać mnie na niszczenie gier planszowych.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion »

Mayday na małe karty chyba pasuje idealnie rozmiarem. Jakie do kart potworów i postaci dałeś?
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion »

hipcio_stg pisze: 28 wrz 2018, 11:23
MrAtrion pisze: 28 wrz 2018, 09:39
hipcio_stg pisze: 28 wrz 2018, 08:34

Ja mam zakoszulkowanego Robinsona w ultra pro. Są średniej jakości i koszulka przestaje o ok 7mm.
A czemu nie mayday?
Mayday premium został skreślony z listy z momentem rozjazdu rozmiarówki. Nie znoszę różnic w koszulkach, a te się zdarzają coraz częściej. Z tego powodu wszystkie nowe gry pakuję tylko w FFG. Tam mam wszystko czego potrzebuję! Powtarzalność, niezniszczalność, niezawodność. Niestety cena nie rozpieszcza, ale nie stać mnie na niszczenie gier planszowych.
Ultra pro i FFG to chyba dwie różne firmy, nie? Czy coś pomieszalem?
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Losiek »

Losiek pisze: 27 wrz 2018, 13:47 Zobacz jeszcze Arcane Tinmen Medium (Original AT-10403 - pakowane po 100szt.). Jakościowo bardzo dobrze, cenowo również. Ja koszulkuję w zasadzie tylko w AT i tylko raz (na kilkadziesiąt paczek) miałem wtopę z rozmiarem koszulek. Na szczęście okazało się, że pasują do kart cudów z 7CŚ: Pojedynek.
Jak nie zapomnę to sprawdzę czy pasują do Robinsona - to jedna z niewielu gier gdzie nie mam AT.
Niestety AT Medium są zbyt wąskie (tak o 1 mm). Na szerokość dobre są AT Large (no dobra mogły by być minimalnie węższe) są jednak o jakieś 5 mm za wysokie.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: gregos »

Arcane Tinmen w każdym rozmiarze są zawsze wyższe w stosunku do konkurencji (taka ich uroda).

Chyba czas już przenieść dyskusję do działu: "Koszulki na karty".
ODPOWIEDZ