Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

Sprawdź na i-szop.pl. Ja ostatnio kupowałem w mepelu.
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Maniake »

Witam,
Od jakiegoś czasu szukam koszulek na duże karty postaci o rozmiarach 100x150mm. Znacie jakąś firmę która produkuje tego typu koszulki? Wcześniej czytałem o foli samo przylepnej przezroczystej ale jakoś mi to nie pasuje. Przyznam że laminowania też bym nie chcial, ponieważ nie mam możliwości, ani gdzie tego zrobić. Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Pierzasty »

Maniake pisze: 17 lis 2018, 13:55Wcześniej czytałem o foli samo przylepnej przezroczystej
Można prosić o link? Potrzebuję akurat takiej folii. Jakiś niepełnosprytny zaprojektował inserty do karcianek ze sklejki i muszę obłożyć przegródki czymś gładkim, żeby kart/koszulek nie ścierały :evil:
MsbS
Posty: 881
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 72 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: MsbS »

Maniake pisze: 17 lis 2018, 13:55 Witam,
Od jakiegoś czasu szukam koszulek na duże karty postaci o rozmiarach 100x150mm. Znacie jakąś firmę która produkuje tego typu koszulki? Wcześniej czytałem o foli samo przylepnej przezroczystej ale jakoś mi to nie pasuje. Przyznam że laminowania też bym nie chcial, ponieważ nie mam możliwości, ani gdzie tego zrobić. Dzięki za pomoc
To mniej więcej rozmiar A6, więc może szukaj a asortymencie filatelistycznym, koszulek na pocztówki. Na szybko (ciut za duże):

https://allegro.pl/leuchtturm-folia-och ... 97964.html
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jacek_PL »

Maniake pisze: 17 lis 2018, 13:55 Witam,
Od jakiegoś czasu szukam koszulek na duże karty postaci o rozmiarach 100x150mm. Znacie jakąś firmę która produkuje tego typu koszulki?
UltraPro ma w ofercie takie koszulki 4"x6" czyli 103x155mm, jedynie w Meplu to widzę jako niedostępne, ale możesz do nich napisać czy są to w stanie sprowadzić.
Awatar użytkownika
kornikov
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2010, 15:13

Re: Koszulki na karty

Post autor: kornikov »

szukam koszulek 125x85, bardzo niestandardowe. Ktoś coś?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

https://mepel.pl/koszulki-na-karty-mayday-tiny-epic-100

88x125, może podejda (maja jeszcze premium w tym rozmiarze), do jakiej gry to potrzebujesz?
Awatar użytkownika
kornikov
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2010, 15:13

Re: Koszulki na karty

Post autor: kornikov »

krwlng pisze: 20 lis 2018, 21:03 https://mepel.pl/koszulki-na-karty-mayday-tiny-epic-100

88x125, może podejda (maja jeszcze premium w tym rozmiarze), do jakiej gry to potrzebujesz?
Penny dreadfun, dzięki za pomoc
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hh453 »

Witam, jakie koszulki na karty polecacie (standardowy rozmiar 63x88), potrzebuję zakoszulkować kilka gier i potrzebuje jak najlepszej jakości.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Poczytaj trochę wątek wstecz. Jest tam sporo opinii na temat koszulek które lubimy i takich których nie lubimy.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hh453 »

Jiloo pisze: 26 lis 2018, 21:36 Poczytaj trochę wątek wstecz. Jest tam sporo opinii na temat koszulek które lubimy i takich których nie lubimy.
Ja bardzo lubię, rebela premium, do tej pory to najlepsze koszulki jakie w życiu miałem i cenowo też dobre, ale czytałem, że te najnowsze kleją się, coś z nimi jest nie tak?
Potrzebuję zamówić 10 pakietów po 100, żeby wyłożyć kilka gier , czy jest jakaś alternatywa?
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Acownik »

Czy możecie polecić mi koszulki dobrej jakości z nieprzezroczystym tyłem? Używałem fioletowych Ultra Pro (z hologramem z przodu) i wydawały mi się naprawdę porządne. Ale czy jest jakaś alternatywa?
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

Hh453 pisze: 26 lis 2018, 23:27 Ja bardzo lubię, rebela premium, do tej pory to najlepsze koszulki jakie w życiu miałem i cenowo też dobre, ale czytałem, że te najnowsze kleją się, coś z nimi jest nie tak?
Potrzebuję zamówić 10 pakietów po 100, żeby wyłożyć kilka gier , czy jest jakaś alternatywa?
Polecam Arcane Tinmen Original - te pakowane po 100 szt. Znakomity stosunek ceny do jakości. W zasadzie innych nie używam - chyba, że chwilowo AT nie są dostępne. Przez co do Brzdęka kupiłem Ultra Pro Deck Protector. Niestety są dla mnie za małe, górna krawędź karty niemal zrównuje się z koszulką. AT zakupione i będzie tradycyjna pomeczowa wymiana koszulek. A Ultra Pro poczekają na niewymiarowe karty (pewnie do końca świata).
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hh453 »

Losiek pisze: 27 lis 2018, 23:01
Hh453 pisze: 26 lis 2018, 23:27 Ja bardzo lubię, rebela premium, do tej pory to najlepsze koszulki jakie w życiu miałem i cenowo też dobre, ale czytałem, że te najnowsze kleją się, coś z nimi jest nie tak?
Potrzebuję zamówić 10 pakietów po 100, żeby wyłożyć kilka gier , czy jest jakaś alternatywa?
Polecam Arcane Tinmen Original - te pakowane po 100 szt. Znakomity stosunek ceny do jakości. W zasadzie innych nie używam - chyba, że chwilowo AT nie są dostępne. Przez co do Brzdęka kupiłem Ultra Pro Deck Protector. Niestety są dla mnie za małe, górna krawędź karty niemal zrównuje się z koszulką. AT zakupione i będzie tradycyjna pomeczowa wymiana koszulek. A Ultra Pro poczekają na niewymiarowe karty (pewnie do końca świata).

Chodzi Ci o te https://www.planszomania.pl/akcesoria/3 ... 88mm-.html ? A skąd wiesz, że są lepsze od rebela premium?
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

Nie napisałem, że są lepsze. Napisałem, że polecam AT. Zastanawiałem się nad zakupem RP do Brzdęka a nawet je z rzeczonym Brzdękiem kupiłem. Ale wiele osób tu na forum pisało o pogorszeniu jakości tych koszulek zatem wymieniłem je w zamówieniu na karty promo do Brzdęka i Dominiona a kupiłem wspomniane Ultra Pro. Z tymi ostatnimi pożegnam się jutro.
Mam coś zakoszulkowane w Rebele, nie bardzo pamiętam co. Chyba odwłoka mi nie urwały ;)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Hh453 pisze: 27 lis 2018, 23:22 Chodzi Ci o te https://www.planszomania.pl/akcesoria/3 ... 88mm-.html ? A skąd wiesz, że są lepsze od rebela premium?
Przede wszystkim Arcane Tinmen trzymają jakość i rozmiarówkę. Kupowałem je na przełomie lat i zawsze są identyczne. Arcane Tinmen produkuje też Dragon Shields, a to o czymś świadczy.

Rebel przy każdej partii miał inne rozmiary koszulek (mówię o CCG). Były to różnice 1 mm czasem więcej. W jednej paczce trafiła mi się partia, że miałem 3 różne rozmiary koszulek (z drugiego rzutu). Te z ostaniej partii (po zmianie fabryki) maja wyraźnie inny materiał - są jakieś pomięte w opakowaniach i nieco bardziej matowe.

Niektórzy narzekają, że AT są za duże (wymiary identyczne jak koszulki FFG). Osobiście wolę mieć takie które są trochę za duże niż takie których nie da się wcisnąć na niektóre karty (trochę loteria) i nie trzymają rozmiaru. Kiedyś robiłem zdjęcia dla porównania. Jak znajdę to dorzucę.

Dodam, że obecnie mam zakoszulkowanych jakieś 15 tys kart (co poradzę że lubię karcianki). Liczba się oczywiście zmienia w zależności czy coś sprzedam albo kupię. Ale trochę koszulek już przerobiłem ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hh453 »

@jiloo hmm a gdzie mozna te folijki kupic jest jakas lepsza oferta za granica , bo potrzebuje ich duzo.
A tak generalnie to sprawdzalem juz MTL(slabe i za drogie ze Slowenii) ultra pro( to kompletny badziew, nie wiem jak premium) i mayday masakra.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Niestety Ultra pro nawet premium to badziew. Koszulki szybko pękają na szwach, niektórzy nie lubią hologramu. Mayday z tego co wiem to się wycofuje, więc nie ma co się pakować. Ja koszulkuję gównie w FFG i jestem zachwycony! Kazda partia ma ten sam rozmiar, koszulki są pancerne, niestety są też drogie. Rebele (jak przypuszczałem na samym początku) okazały się loterią. Niestety jeżeli coś kosztuje x zł a identycznie wyglądający produkt kosztuje 0,5x zł to wiedz, że coś nie gra ;)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

hipcio_stg pisze: 28 lis 2018, 14:32 Niestety jeżeli coś kosztuje x zł a identycznie wyglądający produkt kosztuje 0,5x zł to wiedz, że coś nie gra ;)
Nieprawda. AT kosztują mniej więcej połowę FFG a jakościowo nie odbiegają od nich (owszem są nieco cieńsze ale to mi zupełnie nie przeszkadza, powiem więcej jest to zaletą).
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

Niestety również dołączam do komentarzy o Rebelach nietrzymających rozmiarów. Do tej pory u mnie rozmiary różniły się wyłącznie na wysokość, od 0,1mm do 1mm.
Dodatkowo Rebele nie są całkiem przezroczyste. Gołym okiem widać, że przy produkcji dolali trochę mleka do plastiku.
Gdybym miał je polecić to tylko casualowym graczom. Najlepiej do tytułów zamkniętych gdzie więcej dodatków nie wyjdzie i gdzie wielkość koszulki nie ma znaczenia (np. karty cały czas leżą na stole).
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Kiedyś używałem AT. Odkąd wyszły Rebele to używam ich ale ostatnio zacząłem się zastanawiać nad tą przezroczystością. Z pewnością karta w koszulce rebel mocno traci na intensywności kolorów a nie pamiętam jak to było w nowych AT. Porównywał ktoś z Was nowe koszulki pod tym kątem? Ja AT mam tylko stare i już nieco zabrudzone więc trudno powiedzieć.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

seki pisze: 28 lis 2018, 15:39 Kiedyś używałem AT. Odkąd wyszły Rebele to używam ich ale ostatnio zacząłem się zastanawiać nad tą przezroczystością. Z pewnością karta w koszulce rebel mocno traci na intensywności kolorów a nie pamiętam jak to było w nowych AT. Porównywał ktoś z Was nowe koszulki pod tym kątem? Ja AT mam tylko stare i już nieco zabrudzone więc trudno powiedzieć.
Mam w domu nówki tych i tych, mogę jakąś fotkę wieczorem cyknąć, to przy okazji pokażę różnice w wielkościach.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Jiloo pisze: 28 lis 2018, 16:06
seki pisze: 28 lis 2018, 15:39 Kiedyś używałem AT. Odkąd wyszły Rebele to używam ich ale ostatnio zacząłem się zastanawiać nad tą przezroczystością. Z pewnością karta w koszulce rebel mocno traci na intensywności kolorów a nie pamiętam jak to było w nowych AT. Porównywał ktoś z Was nowe koszulki pod tym kątem? Ja AT mam tylko stare i już nieco zabrudzone więc trudno powiedzieć.
Mam w domu nówki tych i tych, mogę jakąś fotkę wieczorem cyknąć, to przy okazji pokażę różnice w wielkościach.
Nie jestem przekonany czy będzie to widoczne na zdjęciu. Wystarczy mi Twoje subiektywne wrażenie.
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hh453 »

Co jest śmieszne, to jak pisałem do rebela z zapytaniem, to odpisali, że nie mieli do tej pory ani jednego zażalenia na koszulki rebela.

Jakie dokładnie koszulki AT polecacie te https://3trolle.pl/1986-koszulki-arcane ... results=15 czy te https://3trolle.pl/8333-koszulki-arcane ... results=15 ?

Czym się różnią te pierwsze, że są prawie 2 razy tańsze?
Awatar użytkownika
DziejopisWawel
Posty: 150
Rejestracja: 13 wrz 2016, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 132 times
Been thanked: 4 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: DziejopisWawel »

Hh453 pisze: 28 lis 2018, 17:39 Czym się różnią te pierwsze, że są prawie 2 razy tańsze?
Jest tam napisane iż pierwsze zawierają 50 sztuk a drugie 100.
"Daj nam, Boże, sto lat wojny."
ODPOWIEDZ