Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 927
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Adrenalina

Post autor: louiscyphre »

Trzy Korony1 pisze:Jakie koszulki polecacie do Adrenaliny na karty broni?
Zakoszulkowałem w zwykłe Mayday 61 x 103mm, bo takie zostały mi ze Space Alert ale są też premium po 50 sztuk w paczce.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Avalon: Rycerze Króla Artura

Post autor: Veridiana »

dr_Fell pisze:Avalon: Rycerze Króla Artura
-Karty mają 63x88mm, koszulki Ultra-Pro Platinum 63,5x88 mm pasowały, zostawało ok. 3mm luzu na dłuższym boku i kilka (nie pamiętam dokładnie - przymierzanie w sklepie) - luzu na krótszym.
-W końcu za radą sprzedawcy wziąłem koszulki Ultra-Pro Pro-Fit 64x89 mm - Koszulki pasują jak druga skóra, wystają na krótszym boku ok. 1 mm. Karty wchodzą bez użycia większej siły. Po doczytaniu o tym, że to koszulki wewnętrzne, nie wiem, czy dobrze zrobiłem, ale mam nadzieję, że się sprawdzą, w końcu w Avalonie nie ma tak częstego tasowania kart i chodzi głównie o to, żeby ochronić je przed wycieraniem.
Klopsik1985
Posty: 89
Rejestracja: 13 lut 2017, 13:22
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Has thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Klopsik1985 »

No i kupiłem koszulki z Rebela 3 opakowania po 100 standard CCG ( premium), posłużyły na ubranka do Terraformacji Marsa, pasują idealnie dużo lepiej niż Ultra Pro deck Protector. Są odrobinę cieńsze niestety i mniej sztywne, przypominają Mayday Premium. Można by je umieścić między Mayday a Ultra Pro.
Maraks

Re: Koszulki na karty

Post autor: Maraks »

Witam,
poszukuje dobrych/porządnych koszulek do gier. Ostatnio zakupiłem koszulki Maydey niestety po jednej rozgrywce karty strasznie się kleją. Tym samym szukam czegoś lepszego. Polecacie jakieś firmy, które nie będą się kleić?
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: sngt »

Maraks pisze:Witam,
poszukuje dobrych/porządnych koszulek do gier. Ostatnio zakupiłem koszulki Maydey niestety po jednej rozgrywce karty strasznie się kleją. Tym samym szukam czegoś lepszego. Polecacie jakieś firmy, które nie będą się kleić?
Jak chcesz takie co sie nie sklejają to spróbuj matowe. Ja mam ultra pro i bardzo sobie chwale. Tasowanie to teraz sama przyjemność :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Maraks pisze:Witam,
poszukuje dobrych/porządnych koszulek do gier. Ostatnio zakupiłem koszulki Maydey niestety po jednej rozgrywce karty strasznie się kleją. Tym samym szukam czegoś lepszego. Polecacie jakieś firmy, które nie będą się kleić?
Arcane Tinmen - najlepsza jakość w stosunku do ceny. Oczywiście FFG czy Ultra Pro też będą dobre, ale są droższe.

Nie wiem które Mayday miałeś "przyjemność" używać - standard czy premium. Premium są napewno grubsze, nie wiem jak z ich sklejaniem się, ale powinno być trochę lepiej ale Premium to już cena równa FFG czy UP.

Niedawno Rebel wydał swoje koszulki, które są przystępne cenowo. Jeszcze ciężko powiedzieć jak się zachowują na dłuższą metę. Niby ludzie chwalą, ale co są warte można stwierdzić dopiero po dłuższym użytkowaniu. Na razie mamy tylko zachwyty przy pierwszym wrażeniu.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Maraks

Re: Koszulki na karty

Post autor: Maraks »

Jiloo pisze:
Maraks pisze:Witam,
poszukuje dobrych/porządnych koszulek do gier. Ostatnio zakupiłem koszulki Maydey niestety po jednej rozgrywce karty strasznie się kleją. Tym samym szukam czegoś lepszego. Polecacie jakieś firmy, które nie będą się kleić?
Arcane Tinmen - najlepsza jakość w stosunku do ceny. Oczywiście FFG czy Ultra Pro też będą dobre, ale są droższe.

Nie wiem które Mayday miałeś "przyjemność" używać - standard czy premium. Premium są napewno grubsze, nie wiem jak z ich sklejaniem się, ale powinno być trochę lepiej ale Premium to już cena równa FFG czy UP.

Niedawno Rebel wydał swoje koszulki, które są przystępne cenowo. Jeszcze ciężko powiedzieć jak się zachowują na dłuższą metę. Niby ludzie chwalą, ale co są warte można stwierdzić dopiero po dłuższym użytkowaniu. Na razie mamy tylko zachwyty przy pierwszym wrażeniu.

Tapnięte | keep-disco-evil

Jak cenowo wygadają Ultra Pro bądź Arcane Tinmen? Gdyż oczywiście "Standard American" znalazłem tylko z FFG po 12 zł / 50 szt

Maydey standard użytkowałem
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

Arcane Tinmen Standard American kosztują ok. 15 zł za 100 sztuk.
Maraks

Re: Koszulki na karty

Post autor: Maraks »

Losiek pisze:Arcane Tinmen Standard American kosztują ok. 15 zł za 100 sztuk.
Faktycznie jest różnica cenowa, wykonaniu też jest czy raczej ciężko zauważalna?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Arcane Tinmen mają grubość 80 mikronów, to mniej więcej tak jak Mayday Premium (90 mikronów). FFG i UP mają grubość 110 mikronów.
Nie mam za dużo doświadczeń że zwykłymi Ultra Pro, znam tylko te z kolorowymi plecami.

Arcane Tinmen przy koszulce standard CCG ma identyczne wymiary co odpowiednik FFG. Jakościowo jest bardzo dobrze. Jak dasz mi do ręki karty w koszulkach FFG i AT to różnicę wyczuje tylko po grubości samej koszulki.
Nie miałem z nimi żadnych problemów, żadna mi się nie popruła jeszcze (Mayday Premium mi pękały na bokach) a dodam, że często robię recykling - jak sprzedaje grę to ściągam koszulki i nakładam na nową grę. Jestem z nich bardzo zadowolony.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Maraks

Re: Koszulki na karty

Post autor: Maraks »

A Arcane Tinmen występuje w rozmiarze 56X87?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Dla mnie minusem rebelowych koszulek to:
cena (nie odbiegająca od FFG/UP)
ilość 100szt - zawsze i tylko 100szt...
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

U mnie również arcane tinmen się w pełni sprawdzają. Jak dla mnie jeszcze większa grubość koszulek to już by był minus więc są złotym środkiem. Grubsze koszulki to grubsza talia. Przy AT koszulki sa sztywne i są wytrzymałe, trzymają wymiar, nie zolkna, nie kleja się, bardzo dobrze się tasuja w tradycyjny sposób i na wcisk. A do tego cena znosna. Koszulki z rebel cenowo odrobinę lepiej i pewnie je wypróbuję (tylko te premium) ale narazie niewiele opinii.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

Maraks pisze:A Arcane Tinmen występuje w rozmiarze 56X87?
Tutaj masz wszystkie rozmiary
Maraks

Re: Koszulki na karty

Post autor: Maraks »

Losiek pisze:
Maraks pisze:A Arcane Tinmen występuje w rozmiarze 56X87?
Tutaj masz wszystkie rozmiary
Dziękuję :)
jeśli jest o 1 mm szersza i o 2 wyższa to będzie bardzo przeszkadzać? Nie miałem nigdy styczności z innym wymiarem niż karta.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

Koszulki tak czy siak są zawsze szersze od karty. Na opakowaniu podane są maksymalne wymiary kart, które mieszczą się w koszulkach.
Do takiego luzu można przywyknąć, choć nie ukrywam, że wolałbym aby był mniejszy.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: schizofretka »

Luz we wszystkich koszulkach jest spory, pod 5mm przy dużych kartach, zwłaszcza od góry. To niesttety dyskwalifikuje cieńsze koszulki (50 mikronów, żwykle 'standard'), gdyż się marszczą i karta jest jak w woreczku strunowym.

Arcane Tinmen to minimum grubości, dla mnie jednocześnie optimum, gdyż nie pogrubiają tak talii jak FFG (2x lekko licząc), co dyskwalifikuje stosy kart mniejszych rozmiarów. FFG biore tylko, gdy karty są kiepskiej jakosci i potrzebują usztywnienia.

Kiedyś Maydaye były dobrze dopasowane, niemal na styk (idealnie się nie da, bo karty i tak wahają się rozmiarem ~1mm), ale też poszli na łatwiznę i zaczeli robić większy margines.

Jak jest z tym w koszulkach rebelowych?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

hipcio_stg pisze:Dla mnie minusem rebelowych koszulek to:
cena (nie odbiegająca od FFG/UP)
ilość 100szt - zawsze i tylko 100szt...
W jakim sensie nie odbiegająca?

Przykładowe ceny w sklepie Rebel (koszulki CCG):
- koszulki Rebel – 15 zł (100 szt.)
– koszulki FFG – 12 zł (50 szt.)
– koszulki Ultra Pro – 12 zł (50 szt.) i 25 zł (100 szt.) (pomijam promocje, mówię o bazowej cenie).

Koszulki w innych ilościach, czasem dopasowanych do liczby kart w grze sprzedaje Swan Panasia. Ale po przetestowaniu ich koszulek Thin, w ogóle mnie nie ciągnie do sprawdzania Thick.
seki pisze:(...) Jak dla mnie jeszcze większa grubość koszulek to już by był minus więc są złotym środkiem. Grubsze koszulki to grubsza talia.
O właśnie, myślałem też o tym i zapomniałem dopisać. Te 30 mikronów faktycznie robi różnicę. Jakość przy grubości 80μ w Arcane Tinmen jest w zupełności wystarczająca, a 110μ znacznie pogrubia talię nie wpływając za bardzo na inne właściwości.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Jiloo pisze:
hipcio_stg pisze:Dla mnie minusem rebelowych koszulek to:
cena (nie odbiegająca od FFG/UP)
ilość 100szt - zawsze i tylko 100szt...
W jakim sensie nie odbiegająca?

Przykładowe ceny w sklepie Rebel (koszulki CCG):
- koszulki Rebel – 15 zł (100 szt.)
– koszulki FFG – 12 zł (50 szt.)
– koszulki Ultra Pro – 12 zł (50 szt.) i 25 zł (100 szt.) (pomijam promocje, mówię o bazowej cenie).
Faktycznie ceny się zmieniły. Początkowo oscylowały w okolicy 19zł/100szt. Biorąc pod uwagę, że mam już ileś otwartych paczek FFG/UP nie chcę wchodzić w kolejny system koszulek, bo jeżeli gra wymaga 212szt to prawdopodobnie muszę kupić 200szt (250 w najgorszym wypadku i aż 300 w przypadku R).

Niech pojawi się więcej opinii od użytkowników, aby mieć jakiś pogląd na więcej niż cenę. Ciekawe jak z dopasowaniem, zużywalnością itd.
Golin
Posty: 324
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Golin »

Standard CCG of FFG pasuja do terraformacji marsa?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Golin pisze:Standard CCG of FFG pasuja do terraformacji marsa?
BGG twierdzi, że tak.
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem4810582
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Kin@a »

Jiloo pisze: Koszulki w innych ilościach, czasem dopasowanych do liczby kart w grze sprzedaje Swan Panasia. Ale po przetestowaniu ich koszulek Thin, w ogóle mnie nie ciągnie do sprawdzania Thick.
Swan Panasia w wersji thin to faktycznie porażka, natomiast w wersji thick ujdą.
Ja kupiłam jedną paczkę grubszych i cztery paczki cienszych do Agricoli bo musiałam zakoszulkować ok 600kart...więc cena grała rolę, ale tego się tasować nie da :evil: ...za wyjątkiem tych grubszych.

Oprócz tego nabyłam Swany do kafli Carcassonne i Magnum Sal i te są ok. Zastanawiam się czy do gry Mały Książe też będą pasować.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Kin@a pisze:
Jiloo pisze: Koszulki w innych ilościach, czasem dopasowanych do liczby kart w grze sprzedaje Swan Panasia. Ale po przetestowaniu ich koszulek Thin, w ogóle mnie nie ciągnie do sprawdzania Thick.
Swan Panasia w wersji thin to faktycznie porażka, natomiast w wersji thick ujdą.
Ja kupiłam jedną paczkę grubszych i cztery paczki cienszych do Agricoli bo musiałam zakoszulkować ok 600kart...więc cena grała rolę, ale tego się tasować nie da :evil: ...za wyjątkiem tych grubszych.

Oprócz tego nabyłam Swany do kafli Carcassonne i Magnum Sal i te są ok. Zastanawiam się czy do gry Mały Książe też będą pasować.
Sprzedawcy w moim ulubionym sklepie chwalili te koszulki na kafle. Ale o ile karty koszulkuję (mam sporo karcianych gier) to na kafle Carcassonne już chyba dla mnie za późno ;)

Z innej beczki. Kupiłem dziś koszulki Rebel Premium w rozmiarze CCG. Cenowo w moim sklepie wypadają bardzo dobrze (11 zł / 100 szt). Pierwsze wrażenie ok. Nieco mniejsze od góry niż Arcane Tinmen, ale to akurat dobrze, bo choć uwielbiam AT to mogłyby być nieco krótsze ;)
Zakoszulkuję jedną z moich ulubionych gier, więc za jakiś czas zdam relację jak wypadają w użytkowaniu.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

A mnie zaintrygowało to koszulkowanie kafli. Pomijając kwestie zuzywalnosci kafli i sensu tego przedsięwzięcia to czy kafle w koszulkach przylegają do siebie?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Wziąłem się za koszulkowanie. Już wiem, że koszulki nie nadadzą się do wszystkich gier. Ja nie lubię jeśli od góry nie ma ani trochę zabezpieczenia. Ale do rzeczy.

Arctic Scavengers przyjmuje koszulki prawidłowo. Po lewej Rebel, po prawej Arcane Tinmen.
Obrazek

WIdać, że margines od góry jest dużo mniejszy niż w Tinmenach, ale jest wystarczający.
Obrazek

Z Tanto Cuore jest już nieco gorzej.
Obrazek

Dramatu nie ma, ale ja osobiście wolę jak od góry koszulka też trochę zabezpiecza. Od biedy może być, dla mnie na granicy aceptowalności.
Obrazek

Tyle pierwszych wrażeń, powiem więcej po kilku partiach. Na zdjęciach widać, że zgrzew w Rebel jest trochę mniej elegancki. Ale „gołym okiem” tego w zasadzie nie widać. Karty tasuje się dobrze, zobaczymy czy za jakiś czas nie będą się elektryzować.
seki pisze:A mnie zaintrygowało to koszulkowanie kafli. Pomijając kwestie zuzywalnosci kafli i sensu tego przedsięwzięcia to czy kafle w koszulkach przylegają do siebie?
Można jeść chipsy i grac, yay! ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ