Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Freshus »

Jeżeli ffg poleca do władcy pierścieni koszulki 41x63, to 43x65 będą dużo za duże? Chodzi mi o to, czy karty będą w nich latać i się wycierać czy raczej nie powinno być takich problemów?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Freshus pisze: 18 kwie 2019, 10:49 Jeżeli ffg poleca do władcy pierścieni koszulki 41x63, to 43x65 będą dużo za duże? Chodzi mi o to, czy karty będą w nich latać i się wycierać czy raczej nie powinno być takich problemów?
Akurat FFG ma koszulki z dość dużym zapasem wiec wydaje mi się, że żadne nie będą większe od nich (np. Arcane Tinmen mają identyczne wymiary). W tym przypadku zachodzi pewnie różnica tego jak niektórzy producenci podają wymiary swoich koszulek - jedni podają rozmiar karty do której koszulka pasuje inni podają rozmiar koszulki.
O jakiej marki koszulki pytasz to może będzie łatwiej coś podpowiedzieć.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Freshus »

Rebel Koszulki Mini American Premium (41x63mm) vs Rebel Koszulki Mini USA Premium (43x65mm). Teoretycznie niby to samo. Ale obecność tych dwóch pozycji mnie trochę zbiła z tropu.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Freshus pisze: 18 kwie 2019, 11:02 Rebel Koszulki Mini American Premium (41x63mm) vs Rebel Koszulki Mini USA Premium (43x65mm). Teoretycznie niby to samo. Ale obecność tych dwóch pozycji mnie trochę zbiła z tropu.
Powinienem mieć jakieś z tych koszulek w domu to wrzucę na jakąś kartę FFG i dam znać jak to wyglada.
Z tego co pamietam to były jakieś problemy ze zbyt ciasnymi koszulkami na małe karty od Rebela. Ale musiałbyś trochę przejrzeć wątek wstecz. Niestety przeciwieństwie do koszulek FFG Rebel potrafi być za ciasny przy niektórych kartach.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Curiosity »

Freshus pisze: 18 kwie 2019, 11:02 Rebel Koszulki Mini American Premium (41x63mm) vs Rebel Koszulki Mini USA Premium (43x65mm). Teoretycznie niby to samo. Ale obecność tych dwóch pozycji mnie trochę zbiła z tropu.
"USA" są ciaśniejsze od "american" o około 1,5mm. Bierz "american".
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Freshus »

Curiosity pisze: 18 kwie 2019, 13:30
Freshus pisze: 18 kwie 2019, 11:02 Rebel Koszulki Mini American Premium (41x63mm) vs Rebel Koszulki Mini USA Premium (43x65mm). Teoretycznie niby to samo. Ale obecność tych dwóch pozycji mnie trochę zbiła z tropu.
"USA" są ciaśniejsze od "american" o około 1,5mm. Bierz "american".
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. W sensie te teoretycznie "większe" (43x65) są w praktyce "ciaśniejsze"? Tak?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Curiosity »

A to nie pomyłka? Kupowałem Americany od Rebela 2 dni temu i USA byky ewidentnie ciaśniejsze.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: arian »

Ja dzisiaj kupiłem Rebele mini american w wersji zwykłej i na karty z Posiadłości Szaleństwa (czyli też małe FFG) są idealne na szerokość i, jak dla mnie, tylko odrobinę zbyt wysokie.
Obrazek
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Freshus »

Curiosity pisze: 18 kwie 2019, 14:15 A to nie pomyłka? Kupowałem Americany od Rebela 2 dni temu i USA byky ewidentnie ciaśniejsze.
Według strony rebela USA to te większe. Chyba, że coś źle patrzę.
Dziękuję wszystkim za pomoc, spróbuję w takim razie z americanami tak czy inaczej.
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: autopaga »

Czy ma ktoś zakoszulkowane karty z great western trail? Dawno temu wydrukowałem sobie w 3d pojemniki, a gry nie zakoszulkowałem teraz bym chciał ale mam tylko 59x89mm, więc szukam bardzo obcisłych koszulek 56x87, mogą byś standard. Może ktoś ma w rebelach albo sloice i może sprawdzić suwmiarką z kartą w środku ile koszulka ma zewnętrznego wymiaru.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

W rebeleach premium wychodzi 90,6x59,2 mm na elektronicznej suwmiarce.
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: autopaga »

Dzięki, premium odpada ciekawe jak standard się ma, patrząc na inne rozmiary są standardy są bardziej obcisłe.
Torak
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2019, 23:07

Re: Koszulki na karty

Post autor: Torak »

REBEL.pl pisze: 21 gru 2018, 12:53
Koszulki przezroczyste w formacie "CCG Long" dopiero zleciliśmy do produkcji i będą dostępne na przełomie lutego/marca 2019 roku.
Czy słychać już coś o tych koszulkach "CCG Long" od Rebela?
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Reykholt (Uwe Rosenberg)

Post autor: Cezary1916 »

Orientuje się ktoś jakie koszulki pasują na karty do Reykholta?
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: walkingdead »

Czy ktoś koszulkowal WQ:Blackstone Fortress?
Będę wdzięczna za podpowiedzi związane z pasującymi koszulkami.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Scamander »

Torak pisze: 12 maja 2019, 13:02
REBEL.pl pisze: 21 gru 2018, 12:53
Koszulki przezroczyste w formacie "CCG Long" dopiero zleciliśmy do produkcji i będą dostępne na przełomie lutego/marca 2019 roku.
Czy słychać już coś o tych koszulkach "CCG Long" od Rebela?
W czerwcu bodajże będą.
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Eskimos »

Mógłby ktoś polecić w jakie koszulki najlepiej się obkupić przy 3 edycji Horror w Arkham? Według BGG gra posiada: 282 standardowych kart, 187 małych i 16 dużych (101mm x 127mm). Przy małych i standardowych kartach są podawane jednak różne wymiary koszulek i nie mam pojęcia, które zakupić. Jest to moja pierwsza gra, którą mam zamiar koszulkować dlatego nie wiem jak się za to zabrać.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Eskimos pisze: 28 maja 2019, 18:18 Mógłby ktoś polecić w jakie koszulki najlepiej się obkupić przy 3 edycji Horror w Arkham? Według BGG gra posiada: 282 standardowych kart, 187 małych i 16 dużych (101mm x 127mm). Przy małych i standardowych kartach są podawane jednak różne wymiary koszulek i nie mam pojęcia, które zakupić. Jest to moja pierwsza gra, którą mam zamiar koszulkować dlatego nie wiem jak się za to zabrać.
Od siebie mogę polecić koszulki FFG, ale to stosunkowo droga opcja - standardowe karty to American Standard (6 paczek zielonych koszulek FFG), małe to Mini American (4 paczki żółtych koszulek FFG), jako tańsza alternatywę (i trochę cieńszą) warto rozważyć koszulki Sloyca w odpowiadających rozmiarach.

Co do dużych kart najlepiej pasujące będą Swan Panasia Talisman 103x128 mm grube (nie kupuj cienkich, bo są badziewne) - widzę że jeszcze idzie je znaleźć na rynku, ale jest ich coraz mniej :P Jak nie chcesz kupować całej paczki 50 to odezwij się na PW, mam napoczętą - zostały mi po Eldritch Horror, mogę Ci podesłać te 16 bo raczej ich nie będę potrzebował w takich ilościach :P
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Eskimos »

krwlng pisze: 29 maja 2019, 02:57
Eskimos pisze: 28 maja 2019, 18:18 Mógłby ktoś polecić w jakie koszulki najlepiej się obkupić przy 3 edycji Horror w Arkham? Według BGG gra posiada: 282 standardowych kart, 187 małych i 16 dużych (101mm x 127mm). Przy małych i standardowych kartach są podawane jednak różne wymiary koszulek i nie mam pojęcia, które zakupić. Jest to moja pierwsza gra, którą mam zamiar koszulkować dlatego nie wiem jak się za to zabrać.
Od siebie mogę polecić koszulki FFG, ale to stosunkowo droga opcja - standardowe karty to American Standard (6 paczek zielonych koszulek FFG), małe to Mini American (4 paczki żółtych koszulek FFG), jako tańsza alternatywę (i trochę cieńszą) warto rozważyć koszulki Sloyca w odpowiadających rozmiarach.

Co do dużych kart najlepiej pasujące będą Swan Panasia Talisman 103x128 mm grube (nie kupuj cienkich, bo są badziewne) - widzę że jeszcze idzie je znaleźć na rynku, ale jest ich coraz mniej :P Jak nie chcesz kupować całej paczki 50 to odezwij się na PW, mam napoczętą - zostały mi po Eldritch Horror, mogę Ci podesłać te 16 bo raczej ich nie będę potrzebował w takich ilościach :P
Dzięki wielkie za odpowiedź! Kupię tak jak napisałeś i zobaczę jak to wygląda
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: REBEL.pl »

Jak najbardziej w temacie koszulek na karty, ale nie tylko - powstaje nowe studio produkujące akcesoria do gier.
Więcej informacji o liniach produktowych wchodzących w skład oferty już wkrótce, poniżej artykuł z oficjalną zapowiedzią:

Gamegenic dołącza do rodziny
Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Eskimos pisze: 29 maja 2019, 07:58 (...)
Dzięki wielkie za odpowiedź! Kupię tak jak napisałeś i zobaczę jak to wygląda
Całkiem dobrą alternatywą na FFG są koszulki Arcane Tinmen. Mają te same rozmiary, trochę mniej mikronów, ale nadal dobrą jakość i są dużo tańsze. A samo AT jest producentem znanych i cenionych w świecie CCG koszulek Dragon Shields.
REBEL.pl pisze: 29 maja 2019, 13:25 Jak najbardziej w temacie koszulek na karty, ale nie tylko - powstaje nowe studio produkujące akcesoria do gier.
Czyli szykuje się kolejna zmiana rozmiaru koszulek? :mrgreen:
Ja podziękuję, wysiadłem z tego statku po 3 fali produkcji gdzie każda produkcja to inny rozmiar kart w rozmiarze CCG. Mam tysiące kart w koszulkach i takie rozjazdy w rozmiarach koszulek są dla mnie nie do przyjęcia.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Muad'Dib »

Jiloo pisze: 29 maja 2019, 13:45 Ja podziękuję, wysiadłem z tego statku po 3 fali produkcji gdzie każda produkcja to inny rozmiar kart w rozmiarze CCG. Mam tysiące kart w koszulkach i takie rozjazdy w rozmiarach koszulek są dla mnie nie do przyjęcia.
Ja myślę o tym samym. Szlag mnie trafił jak kupiłem 10 paczek do różnych dodatków w rozmiarze CCG i się okazało, że góra koszulki jest na równo z kartą.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: REBEL.pl »

Muad'Dib pisze: 29 maja 2019, 15:03
Jiloo pisze: 29 maja 2019, 13:45 Ja podziękuję, wysiadłem z tego statku po 3 fali produkcji gdzie każda produkcja to inny rozmiar kart w rozmiarze CCG. Mam tysiące kart w koszulkach i takie rozjazdy w rozmiarach koszulek są dla mnie nie do przyjęcia.
Ja myślę o tym samym. Szlag mnie trafił jak kupiłem 10 paczek do różnych dodatków w rozmiarze CCG i się okazało, że góra koszulki jest na równo z kartą.
To oznacza, że gra do której zostały kupione koszulki, nie ma wymiaru CCG. Just trochę produktów, które rzekomo używają wymiaru CCG, ale w rzeczywistości są wyższe. W naszym portfolio to KeyForge i Terraformacja Marsa.

Odpowiedzią na ten problem w koszulkach marki Rebel będzie rozmiar "CCG Long" dostępny w czerwcu.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Muad'Dib »

REBEL.pl pisze: 29 maja 2019, 16:46...
Gdybyście zostali przy poprzednim rozmiarze koszulek to w ogóle by nie było problemu :) Pierwsza seria miała bardzo dobry rozmiar, pasujący do wszystkiego, nawet jeśli były lekkie rozbieżności w rozmiarach samych kart. Podejrzewam, że do tej pory mogłem kupić spokojnie z 50 paczek Waszych koszulek, nie będę przecież tego wszystkiego wymieniał.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: longmen76 »

Ja też się wpuściłem w kanał z koszulkami Rebela Premium CCG. Pomijam już setki kart przekoszulkowanych, bo zmiana wymiaru w kolejnym "druku koszulek". W tym momencie to są różnice pomiędzy poszczególnymi paczkami (nawet o 2mm na wysokości). Szczytem jest jak są różnice takie w jednej paczce. Poglądowe zdjęcie poniżej.
Nic bardziej nie żałuję w życiu nie żałuję jak zakupu tych koszulek. A jak pomyślę, że mogłem wesprzeć na KSie koszulki Palladyn to mi szkoda było 500 PLN. Teraz wiem że chytry dwa razy traci.
Obrazek
ODPOWIEDZ