Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

Rebele po lewej, FFG po prawej. Odbicie światła trochę bardziej daje więcej mleka Rebelom, podobnie jak dwie warstwy folii na czarnym tle ale na pancerzu i pelerynie postaci chyba najlepiej widać różnice. Jak dla mnie mniejsza przezroczystość jest w tym przypadku do zaakceptowania.
Spoiler:
A tutaj wymiary na długość. Jak widać wszystko równiutkie, żadna koszulka nie jest widocznie wyższa.
Spoiler:
Edycja
Rebele oczywiście Longsleeve Premium.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

alpha pisze: 16 lis 2019, 17:42
Spoiler:
Przezroczystość na poziomie FFG, użyłem póki co 2 paczki (szukałem koszulek do Zakazanych Gwiazd, gdzie karty są nieco węższe niż standardowe i margines przy FFG jest jednak za duży, natrafiłem na Sloyca Premium i margines wciąż jest, ale mniejszy a sama koszulka jest sztywniejsza), nie mam aż tyle doświadczenia z nimi żeby odpowiedzieć na resztę pytań - po kilku partiach trzymają parametry.
Z reguły CCG koszulkuję w Dragon shield perfect fit albo FFG, te pierwsze na moje potrzeby zazwyczaj wystarczą.
Co do Sloyca nie-premium to są to fajne koszulki, kompromis cena/jakość, z czasem potrafią się kleić i jest delikatne mleko, ogólnie na plus.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

krwlng pisze: 17 lis 2019, 18:35 (...)
Wezmę 1 opakowanie Sloyca Premium, ale przetestuję je kilka miesięcy na 1 grze. Jeżeli po kilku miesiącach nie będzie się lepić, i reszta parametrów będzie OK, to wezmę je pod uwagę w zastępstwie za FFG.
Jednak mimo wszystko będę sukcesywnie kupował FFG, bo te są dla mnie praktycznie idealne :)

Właśnie wczoraj po 2 kolejnych partiach w WP LCG te koszulki AT zaczęły się powoli lepić, a właściwie może elektryzować. Nie wiem jak to określić. Zaczyna mnie to powoli denerwować. Katuję tyle czasu FFG i non stop trzymają poziom, a AT na początku jakiś czas jest OK, a potem się coś w nich sypie. Zdejmę je i sprzedam za połowę ceny. Jest ktoś chętny na 11 opakować (1100 sztuk)? Jeszcze 4 opakowania nie otwarte, a 7 użyte 3-4 razy. A może da się to reklamować? Skoro poprzednie partie podobno nie kleiły się to może reklamacja pomoże? Jeżeli zostałoby to wymienione na drugie takie same, które nie miałyby tego problemu, to jestem chętny dać drugą szansę AT.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Kurczu »

alpha pisze: 17 lis 2019, 19:05
krwlng pisze: 17 lis 2019, 18:35 (...)
Wezmę 1 opakowanie Sloyca Premium, ale przetestuję je kilka miesięcy na 1 grze. Jeżeli po kilku miesiącach nie będzie się lepić, i reszta parametrów będzie OK, to wezmę je pod uwagę w zastępstwie za FFG.
Jednak mimo wszystko będę sukcesywnie kupował FFG, bo te są dla mnie praktycznie idealne :)

Właśnie wczoraj po 2 kolejnych partiach w WP LCG te koszulki AT zaczęły się powoli lepić, a właściwie może elektryzować. Nie wiem jak to określić. Zaczyna mnie to powoli denerwować. Katuję tyle czasu FFG i non stop trzymają poziom, a AT na początku jakiś czas jest OK, a potem się coś w nich sypie. Zdejmę je i sprzedam za połowę ceny. Jest ktoś chętny na 11 opakować (1100 sztuk)? Jeszcze 4 opakowania nie otwarte, a 7 użyte 3-4 razy. A może da się to reklamować? Skoro poprzednie partie podobno nie kleiły się to może reklamacja pomoże? Jeżeli zostałoby to wymienione na drugie takie same, które nie miałyby tego problemu, to jestem chętny dać drugą szansę AT.
Myślałem trochę o Twoim problemie i przypomniało mi się, że ostatnio pierwszy raz kupiłem koszulki firmy Swan Panasia, bo Architekci mają bardzo niestandardowy rozmiar i to jedyne jakie znalazłem na polskim rynku. W architektów grałem 4 razy, co prawda w ciągu partii nie przelecisz całej talii, ale aktualnie są to najbardziej śliskie koszulki z jakimi miałem styczność, niestety z FFG nie miałem :P Co do przejrzystości to nie mam żadnych zarzutów.
Spoiler:
Co do AT to rozumiem, że masz wszystko w rozmiarze 63x88? Ile dokładnie chciałbyś za nie? :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2421
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Tylko uwaga na Swan PanAsia Thin – te koszulki to jakiś dramat. Nie dałem rady zagrać w nich jednej partii – zdjęliśmy je w połowie grania.
Thick są ok.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Kurczu »

Nie zwróciłem na to uwagi. Te które kupiłem akurat są thick :)
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Subiektywnie Swan Panasia są ok, delikatne mleko jest, ale FFG > Swan Panasia, mają tylko tę przewagę że robią ogromną ilość różnych rozmiarów i często tylko od nich idzie coś dopasować.
Tak jak wspomniał Jiloo - tylko thick, thin to dramat - potwornie się kleją i są tak cienkie że lepiej się gra bez nich.
Trzy Korony1
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2017, 16:58

Re: Koszulki na karty

Post autor: Trzy Korony1 »

Dzień dobry. Jakie koszulki pasują do Cry Havoca ?
Z góry dziękuje :).
Ostatnio zmieniony 26 lis 2019, 23:27 przez Trzy Korony1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: playerator »

Trzy Korony1 pisze: 25 lis 2019, 13:33 Dzień dobry. Jakie koszulki pasują do Cry Havoca ?
Dzień dobry. Te (w pierwszym poście tego tematu jest link do tej strony).
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
emka
Posty: 310
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: emka »

Chcę zakoszulkować Great Western Trail Rebelami Premium - lepsze będą Standard USA czy Standard American? Czasem są nieporozumienia jeśli chodzi o te dwa typy, bo różnią się nieznacznie. Nie lubię dużych koszulek (jak np. FFG), wolę dobrze dopasowane, ale też nie za krótkie, jak to często jest w przypadku Rebel CCG.

edit: kupiłam Standard USA Premium (Rebel), pasują idealnie.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2019, 20:24 przez emka, łącznie zmieniany 1 raz.
Lomax1983
Posty: 54
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:44
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lomax1983 »

Jakiś czas temu załupiłem tanie koszulki na karty. Niestety po jednej rozegranej partii zaczęły się lepić jedna do drugiej. Ciężko nawet było dobrać jedną kartę ze stosu ponieważ brało się kilka. W ten sposób bardzo się zraziłem do koszulek. Pytanie czy jak bym kupił "lepsze" koszulki (droższe) to karty by się nie lepiły? Czy takie koszulki PREMIUM dają radę?
Daro_ufo
Posty: 54
Rejestracja: 18 cze 2019, 17:35
Has thanked: 45 times
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Daro_ufo »

Czy do Brzdęk! Clank! pasują koszulki classic card game (63,5x88) od Rebela? Tak sugeruje ich strona, która czasem się myli (tak miałem przy Spartakusie i chyba Gejszach). :roll:
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Arachion »

Tak, z brzdeka ccg koszulki.

Teraz pytanie odemnie-
Mam chyba z tysiac koszulek ccg w szufladzie, a teraz wyjechały Paladyni i Architekci - tam sie okazalo że sa mniejsze koszuli których mam mało ... jestem przed graniem więc która koszulkowac? Która jest bardziej tasowana?
EDIT- cofam moje pytanie, tam są jakieś nietypowe te kart
Sucharzysta
Daro_ufo
Posty: 54
Rejestracja: 18 cze 2019, 17:35
Has thanked: 45 times
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Daro_ufo »

Jakie koszulki od Rebela polecacie do Spartakusa oraz Kosmicznych Spotkań? Do tego pierwszego odpowiednie będą "Classic Card Game Longsleeve" (63,5x89 mm), zwykłe CCG są zbyt krótkie? Do Kosmicznych Spotkań "Standard American Premium" (57,5x89 mm)?
emka
Posty: 310
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: emka »

Daro_ufo pisze: 01 gru 2019, 22:12 Jakie koszulki od Rebela polecacie do Spartakusa oraz Kosmicznych Spotkań? Do tego pierwszego odpowiednie będą "Classic Card Game Longsleeve" (63,5x89 mm), zwykłe CCG są zbyt krótkie? Do Kosmicznych Spotkań "Standard American Premium" (57,5x89 mm)?
Do Spartakusa od biedy mogą być zwykłe CCG, ale koszulka kończy się równo z górną krawędzią karty i małe przesunięcie powoduje wystawanie karty z koszulki (podobnie jest w Terraformacji), więc raczej lepsze będą Longsleeve - dają mały zapas u góry.

Ja natomiast mam pytanie jaki rozmiar dobrać do La Cosa Nostra? Do tej pory myślałam, że Standard American Premium będą ok, ale teraz widzę, że Rebel zmienił na swojej stronie informację o sugerowanych koszulkach - teraz jest Standard European (?)
57,5x89 będą za małe i trzeba aż 59x92?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

emka pisze: 01 gru 2019, 23:13
Spoiler:
Ja La Cosa Nostra miałem w American Standard ale od Ultra Pro i pasowały ładnie, do rozważenia Arcane Tinmen i FFG - mają podobną rozmiarówkę.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Largo »

Jakie koszulki do Nanty Narking polecacie? Jaki konkretnie rozmiar i ew producent? Zwykle nie koszulkuje, ale tutaj by się przydało. Rozmyślam nad rebel premium ale nie jestem pewny rozmiaru
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Goldberg »

Pytanko, sloyca (czy jak ta się to zwie) standard ccg vs rebel standard...
Prawdaze s-ki to przy standardowym rebelu szmatki? Piszaze grubosc 70 mikronów... E ma rebel standardowy?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Arsen
Posty: 66
Rejestracja: 21 mar 2019, 19:38
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Arsen »

Metodą organoleptyczną-macaną to Sloyca jest pomiędzy standardami a premium od Rebela.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Goldberg »

:shock: jest grubsza niz standard rebela??? Przy 70 mikronach grubosci? To ile ma rebel standardowy???
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Koziełło »

Goldberg pisze: 06 gru 2019, 14:22 :shock: jest grubsza niz standard rebela??? Przy 70 mikronach grubosci? To ile ma rebel standardowy???
IMHO 50
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Bludgeon »

Nie mogę nigdzie znaleźć podpowiedzi - jakie koszulki na nemesisy i postacie do Aeon's End?
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Goldberg »

Jakie koszulki będą najscislej pasować do kart ccg? W gloom of kilforth dużo się nie tasuje więc koszulki maja tylko chronić, ale nie lubię luzu w koszulkach.
Zielona maydaye ultra fit?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Goldberg pisze: 11 gru 2019, 21:35 Jakie koszulki będą najscislej pasować do kart ccg? W gloom of kilforth dużo się nie tasuje więc koszulki maja tylko chronić, ale nie lubię luzu w koszulkach.
Zielona maydaye ultra fit?
Dragon shield perfect fit, te maydaye to najgorsze koszulki jakie miałem w rękach.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Goldberg »

20zl + za paczkę...
Potrzebuje prawie 300...60zl...1/3 ceny gry się robi, trochu dużo :/
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ