Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
bonjovi100
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2015, 00:32

Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: bonjovi100 »

Szukałem podobnego wątku, ale nie udało mi się go znaleść.
Chciałbym abyście podali tytuły gier, które w jakiś sposób najbardziej was irytują, wkurzają, frustrują.
Mogą to być gry które porzuciliście po zagraniu 1/2/kilku partii, ale też gry w które gracie, ale potrafią was porządnie wzburzyć.
Zróbmy to w formie listy Top, ale bez przymusu aby było to top 5, 10 czy 20.

Przedstawie swoje Top, aby sprecyzować temat.


TOP 5:

#1 Talisman: Magia i Miecz
Czy jest to zła gra? Zdecydowanie nie. Czy gram w nią? Czasami mi się zdarza. Co jest w niej więc tak irytującego, że zasługuje na 1 miejsce w moim rankingu?
a) Tematyka - nienawidzę tego typu motywu przewodniego w grach. Jak widzę gobliny, elfy, skrzaty itp to dostaje drgawek.

b) Fajna mechanika - gra sama w sobie jest fajna, ciekawa, wciągająca. Ile bym dał aby była osadzona w tematyce cywilizacji albo wojennej. A może jest taka gra? Proszę o tytuł jeśli jest coś podobnego w tematyce, które nie bedzie powodowała u mnie irytacji.

c) Grają w nią wszyscy moi planszówkowi znajomi - ta gra jest tak popularna i lubiana, że moi znajomi robią sobie sesje na tą grę, dokupują wszystkie możliwe dodatki i robią nawet swoje (często na żarty). Dlaczego akurat ta gra? To już wolałbym, aby byli zafascynowani hmm Monopolem czy statkami, albo kółkiem i krzyżykiem. Czasami jest tak, że jak ma na stół polecieć Talisman, to jest to idealny moment do zebrania się do domu choćbym dopiero co przyszedł ;)


#2 Dobble
Uwielbiam ta grę w 3-4 osoby, ale potrafię szczerze nienawidzić w 2 osoby. Pech chcę, że u mnie chcą grać w nią zazwyczaj tylko w 2 osoby, a w więcej już nie. Dlaczego mnie irytuje wersja 2 osobowa? Jak się człowiek zatnie i rywal ma takie flow , że zbiera kilka kart pod rząd, to mam ochotę rozwalić stos bądź zakryć mu karty aż nie znajdę podobieństwa. Przy większej ilości osób jak się zatnę na jednej osobie, to szybko zerkam na kartę innego gracza i idzie wyłapać wspólne elementy. Gra 2 osobowa często nawet jak wygrywam powoduje, że kończę ją nabuzowany negatywną emocją i irytacją, a generalnie jestem raczej osobą spokojną ;)


#3 Cytadela
Podobnie jak w Talismanie nie podoba mi się motyw przewodni gry. Niby gra fajna, ale przez temat niechętnie do niej siadam. Tutaj chyba sa jednak alternatywy bodaj w postaci Maskarady jeżeli dobrze wyłapałem idee gry. No i Listy Miłosne są okrojoną wersja, ale LM już bardzo lubię.


#4 Metropolia

Generalnie za spory zawód jeśli chodzi o samą grę. Podobają mi się takie Jetsonowskie grafiki, ale miałem większe oczekiwania. Jest dla mnie za mdła. Nie wczuwam się w nią.

#5 Światowy Konflikt
W moim gronie, tylko we mnie wzbudza na tyle pozytywne emocje, aby wyciągać ją na stół. I to jest bardzo irytujące, że jest taka spoko giera, a nie ma z kim grać.

Czekam na wasze opinie, które mogą mi być bardzo pomocne przy przyszłych zakupach ;)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: Pixa »

Chyba nie mam gier, ktore mnie irytuja. Mam natomiast gry, ktore mi sie przejadly - np. Osadnicy z Catanu czy z imprezowych Prawo Dzungli :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: Rocy7 »

bonjovi100 pisze:Szukałem podobnego wątku, ale nie udało mi się go znaleść.
Chciałbym abyście podali tytuły gier, które w jakiś sposób najbardziej was irytują, wkurzają, frustrują.
Mogą to być gry które porzuciliście po zagraniu 1/2/kilku partii, ale też gry w które gracie, ale potrafią was porządnie wzburzyć.


Czekam na wasze opinie, które mogą mi być bardzo pomocne przy przyszłych zakupach ;)
Kiepsko szukales ;)

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=25429
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4057
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 276 times
Been thanked: 159 times

Re: Wasze Top najbardziej

Post autor: lacki2000 »

Rocy7 pisze:
bonjovi100 pisze:Szukałem podobnego wątku, ale nie udało mi się go znaleść.
Kiepsko szukales ;)

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=25429
To jednak nieco inny temat - tam są gry, które podobają się innym a nie mnie.

Mnie czasami irytuje Brass, bo często w nim trzeba ryzykować strategię a jak karta nie podejdzie to się tylko asystuje lub kingmakuje przeciwników...
Najbardziej frustrująca gra na świecie to jednak Akry (A Few Acres of Snow) - stres, irytacja, bezsilność, pech. A to całkiem dobra gra jest, taka trudna miłość :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: kwiatosz »

Nic tak nie irytuje jak rzuty kostką w Zimnej Wojnie. No może poza rzutami kostką w Labiryncie. Ale i tak do nich wracam :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: warlock »

Summoner Wars, szlag mnie trafia jak pudłuję na 4 z 5 kości w kluczowych momentach
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: Rocy7 »

lacki2000 pisze:To jednak nieco inny temat - tam są gry, które podobają się innym a nie mnie.
zawsze gra, która Cie irytuje może podobać sie komus innemu ;)

Przykładowo Talizman jest na liście Top 10 kilku uzytkownikow.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Wasze Top najbardziej

Post autor: tomb »

Rocy7 pisze:
lacki2000 pisze:To jednak nieco inny temat - tam są gry, które podobają się innym a nie mnie.
zawsze gra, która Cie irytuje może podobać sie komus innemu ;)
Ale tam gra musi się podobać innym, a tutaj nie musi nikomu. Tylko po co w taką grać?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: Tomzaq »

W moim ukochanym Troyes irytuje mnie gdy mogę zwalczać wydarzenie po wykulaniu (wykostkowaniu?) 3-4-5-6 a tu ni chu chu - same jedynki i dwójki :mrgreen:
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Wasze Top najbardziej

Post autor: piton »

lacki2000 pisze:
Mnie czasami irytuje Brass ...

ktoś wie jak się banuje użytkownika za herezje IV stopnia? poza tym jesteś u prezesa!

z popularnych gier to dla mnie istną masakrą są Osadnicy z C. i Carcassonne. Pasują jak ulał do słowa irytacja. Może nie są to złe gry, ale mnie naprawdę irytują bardzo i omijam szerokim łukiem. A komu to potrzebne ;)
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: syd3r »

bonjovi100 pisze:#1 Talisman: Magia i Miecz
(...)Ile bym dał aby była osadzona w tematyce cywilizacji albo wojennej. A może jest taka gra?
A znasz Relic? To przeróbka Talizmana, w bardziej kosmiczno-futurystycznych klimatach.
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: Jarzynek »

syd3r - ubiegłeś mnie na milimetry :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: ahrian »

mnie irytuje każda gra LCG do momentu, w którym nie poznam mniej więcej wszystkich kart i/lub wad i zalet danej strony konfliktu/frakcji/rasy/klanu/rodziny/hakera/korporacji. czyli przez pierwsze kilkanaście partii ;]
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: Ardel12 »

Najbardziej irytujące są tytuły strategiczne (GoT, PLO, Chaos itp), w których gracze z własnej głupoty lub po namowie innych wykonują całkowicie bezsensowne ruchy podkładając się komuś (tym bardziej irytujące jak nie mi:D). Zabija to całkiem przyjemność z gry.

Nie wiem czemu, ale Alchemicy często wywołują mega irytacje, gdy przeciwnik podbierze jeden z upatrzonych składników i nagle cała tura idzie w las;p Mimo to bardzo lubię tą grę, jednak muszę ograniczać by serce nie padło.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: genek »

nie rozumiem, skoro kogoś irytuje jakaś gra to po co w nią grać? Poza tym jak gra może irytować? Albo jest słaba i sie w nia nie gra, albo jest dobra i się gra.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: misioooo »

MisterC pisze:Na drugim miejscu Abalone w skośnym pudełku.
Samo Abalone jak dla mnie jest ok, ale pudełko strasznie irytuje... Ni to w pionie ni w poziomie pionu nie chce trzymać należycie ;P

Z gier to Carcassonne, Munchkin (choć to raczej zabawa)... Trwają zdecydowanie za długo jak na to co oferują (ale złe nie są).
Talizman - proszę ja was...
Eurobiznes/Monopol etc - no ja cie pierdziu!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4057
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 276 times
Been thanked: 159 times

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: lacki2000 »

genek pisze:nie rozumiem, skoro kogoś irytuje jakaś gra to po co w nią grać? Poza tym jak gra może irytować? Albo jest słaba i sie w nia nie gra, albo jest dobra i się gra.
To tak jak z trudną miłością. Ciężko żyć razem ale bez siebie jeszcze gorzej :P Ja tak mam z akrami śniegu, jak już wspomniałem. Cierpię przy niej okrutnie i lubię ją. O Brassie już nic nie mówię, bo pupile prezesa czuwają :P
Najlepsza gra świata czyli Go też mnie potrafi irytować - ale w nieco inny sposób - obnaża moje wady takie jak niecierpliwość, lekkomyślność, chciwość, przesadna pewność siebie. Okropna wspaniała gra...
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: ghostartur »

Czekam na temat ze średnią grą, tą która mnie nudzi oraz która jest ciekawa ale nie mam czasu w nią grać... Z drugiej strony zróbcie top 20, 30, 40, 8 i 5. Przecież też jest różnica :lol: .
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: Sekator »

Eldritch horror. Niestety, ale nie mogę obejść się niekompletną grą (czyli bez każdego dodatku) i Eldritch rozrastał się na 3 pudełko. Najwiekszym problemem byl setup, potasowanie każdej talii, wybory postaci, przedwiecznego, potem jego setup, potem sprawdzanie czy używamy jeszcze paru stosików kart. Tak? O, to jeszcze potasujmy, i dociągnijmy kartę z jeszcze większą ilością setupu. Ech, gdyby mi ktoś rozkładał (i składał, co jest jeszcze bardziej upierdliwe) to bym grał codziennie.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: vojtas »

Sekator pisze:Eldritch horror. [...] Ech, gdyby mi ktoś rozkładał (i składał, co jest jeszcze bardziej upierdliwe) to bym grał codziennie.
Hmm, a nie możesz zaprząc do pomocy współgraczy? Gdy gram w Robinsona (masa dużych i małych kart oraz mnóstwo drobnicy), to zawsze mam pomocników, którym najpierw wydaję dyspozycje :D takie rozkładanie trwa dosłownie kilka minut. Sam zajmuję się konstruowaniem talii wydarzeń oraz przydzieleniem odpowiednich przedmiotów i pomysłów. Inni tasują pozostałe talie i rozkładają znaczniki.
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: ahrian »

genek pisze:nie rozumiem, skoro kogoś irytuje jakaś gra to po co w nią grać? Poza tym jak gra może irytować? Albo jest słaba i sie w nia nie gra, albo jest dobra i się gra.
jeśli chodzi o mnie, to pisząc 'irytuje' mam na myśli, że bardziej drażni, niż wkurza. tak jak we wspomnianych przeze mnie LCG - lubię ten format, ale jak nie znasz kart i ułożysz sobie jakiś super plan z tego co masz na ręce, a Twój przeciwnik zniszczy Ci wszystko jednym ruchem - no to można się zirytować :P słabe gry rzeczywiście szybko lądują na półce i czekają na następny MH ;]
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: siekan »

Zdecydowanie Splendor, gra która podoba się osobom z rodziny i chcą w nią grać a mi się zbiera na wymioty że znowu będę musiał patrzeć na te suche grafiki i bawić się jak na stypie w adwent :/
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: Sekator »

vojtas pisze:
Sekator pisze:Eldritch horror. [...] Ech, gdyby mi ktoś rozkładał (i składał, co jest jeszcze bardziej upierdliwe) to bym grał codziennie.
Hmm, a nie możesz zaprząc do pomocy współgraczy?
Problem jest taki, że gram praktycznie tylko z dziewczyną, która nie jest "graczem" a największą katorgą jest dla niej nauka nowych zasad. Grać lubi, ale staram się jej ograniczać ilość informacji do przyswojenia.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: vojtas »

Sekator pisze:Problem jest taki, że gram praktycznie tylko z dziewczyną, która nie jest "graczem" a największą katorgą jest dla niej nauka nowych zasad. Grać lubi, ale staram się jej ograniczać ilość informacji do przyswojenia.
Potasowanie talii to dla niej problem? Detalami możesz sam się zająć, ale najprostsze czynności (zwłaszcza jeśli w coś gracie często) można zlecić.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Wasze Top najbardziej "irytujących" gier

Post autor: krecilapka »

Może wtedy będzie musiał grać w eldritcha solo zamiast z dziewczyną ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ