Weekend Planszówek na wspieram.to

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: Wspieram.to »

Witam

W pierwszej kolejność do adminów i moderatorów - nie jestem pewien czy to dobre miejsce na tego typu post, ale zależy mi bardzo aby jak najwięcej osób się dowiedziało o akcji, którą chcemy zrobić. Jeżeli nie, to bardzo przepraszam i proszę o max 1-2 dni w tym dziale, a później o prawidłowe przesunięcie do odpowiedniego działu. Z góry dziękuję

Weekend Planszówek - po raz pierwszy robimy taką akcją, więc proszę o wyrozumiałość a także sugestie/rady. Przygotowujemy konkurs w którym do wygrania będą 4 gry z aktualnych kampanii (1x Mistfall z dodatkiem, 1x Simurgh, 1x Pocket Imperium, 1x Gangsterzy). Każdego dnia na FB wspieram.to pojawi się post dotyczące jednej kampanii (piątek - Pocket Imperium, Sobota - Simurgh, Niedziela - Mistfall, Poniedziałek - Gangsterzy). Będzie to zwykły post opisujący grę, aby wziąć udział w konkursie wystarczy go polubić - to wszystko. Kolejnego dnia odbywa się losowanie i jedna z osób która polubiła zgarnia grę.

Wygląda chyba prosto i przejrzyście :). Za gry dziękujemy: Games Factory Publishing, Baldar, Czacha Games. Wierzę, że akcja się spodoba i z czasem będziemy mogli robić "lepiej i więcej" :)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: zioombel »

Jak ktoś będzie chamski to może się przyczepić do losowania bo to hazard niby.
Chyba, że coś w polskim prawie się zmieniło.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: Wspieram.to »

zioombel pisze:Jak ktoś będzie chamski to może się przyczepić do losowania bo to hazard niby.
Chyba, że coś w polskim prawie się zmieniło.
Bardzo dobra uwaga, w ogóle o tym nie pomyślałem - dla bezpieczeństwa zmienimy mechanizm wyłaniania zwycięzcy
EDIT - doczytałem i wynika, że może się odbyć losowanie tj: Trzeba jednak podkreślić, że nie każde losowanie nagród jest loterią, której organizacja wymaga zezwolenia dyrektora izby celnej. W przypadku gdy udział w losowaniu nagród jest nieodpłatny (wiąże się np. z umieszczeniem komentarza pod postem), losowanie to nie będzie grą hazardową i nie będzie wymagało uzyskania zezwolenia. Źródło
Ostatnio zmieniony 11 lut 2016, 10:38 przez Wspieram.to, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: Lothrain »

I znowu ten pejsbuk, ech...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: misioooo »

Mi się nie podoba... Nie lubię twarzoksiążki i nie korzystam :/ Nie możecie tego zrobić na swojej stronie? I np wystarczy podanie emaila...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: Wspieram.to »

Lothrain pisze:I znowu ten pejsbuk, ech...
To pierwsza taka akcja. FB na pewno dużo powie o popularności tego typu konkursów - jeżeli odzew będzie pozytywny to z chęcią przeprowadzimy podobne z serwisami, blogami czy też na tym forum :)
misioooo pisze:Mi się nie podoba... Nie lubię twarzoksiążki i nie korzystam :/ Nie możecie tego zrobić na swojej stronie? I np wystarczy podanie emaila...
Pewnie możemy (nie wiem jak wygląda to prawie, gromadzenie danych etc) ale na pewno do zrobienia. Najpierw jednak musimy sprawdzić popularność tego typu akcji, a FB jest idealnym narzędziem ku temu.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: donmakaron »

Możecie marudzić, że nie wszyscy facebookowi i tak dalej, ale na te kilka oburzonych głósów przypada 36 tysięcy ludzi lajkujących na fb. Pogódźcie się z tym, że dla firm, wydawnictw, inicjatyw, autorów czy innych artystów to jest bardzo prosty i niezwykle szybki sposób na dotarcie do większości odbiorców i przestańcie spamować takie tematy. Kijem Wisły nie zawrócicie.
Za którymś razem jak dopniecie swego zgłosi się ktoś, że dlaczego maila jak on nie ma i na jaki adres można wysłać kartkę pocztową.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: misioooo »

Ludki, niech sobie twarzoksiążka zostanie - napisałem, że JA nie lubię tego tworu... Mże przecież być konkurs i tam i gdzieś indziej jednocześnie ;) Czyli robimy z 36tys lajkujących ze 40tys praktycznie żadnym kosztem :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: NTomasz »

nie mam internetu, FB ani maila: poproszę o umozliwienie zgłoszenia w mym osiedlowym kiosku.
FB jest najefektywniejszy więc raczej nie opłaca się dla ułamka wartości FB dawać innych opcji - bo ktoś będzie musiał to ogarniać i dodatkowe nadgodzinki lecą.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: Gizmoo »

Jeszcze dwa lata temu można było na FB narzekać, psioczyć i być hipsterem. Na złość mamie odmrożę sobie uszy.

Dziś to tak, jakby nie posiadać adresu mailowago, czy konta w banku. FB to narzędzie i to całkiem dobre do komunikacji ze znajomymi. O innych zaletach, jak choćby najświeższe informacje o naszych ulubionych planszówkach nie wspomnę. Żadna szanująca się firma nie zrobi kampani na KS, czy WT, bez wsparcia FB.

Grasz w planszówki, chcesz mieć najświeższe informacje na ich temat/o ich twórcach - to szybciej na pewno nie będzie, niż na ich stronach facebookowych. O tak przyjemnych dodatkach jak planszówkowy bazar, czy umawianie się na grę również warto wspomnieć.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: Wspieram.to »

Jutro - prawdopodobnie o 12:00 pojawi się pierwszy post dot Pocket Imperium. Zachęcam do lajkowania :) Zdaje sobie sprawę, że to nie wiele xx likow na 1 jedną grę, ale od czegoś musimy zacząć - liczymy na Wasze zaangażowanie :) - im więcej Waszego zaangażowania tym więcej będzie gier do rozdania następnym razem ;)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: Gizmoo »

Wspieram.to pisze: liczymy na Wasze zaangażowanie
Możecie liczyć na moje lajki na Simurgh i Mistfall! ;)

Jeszcze tylko dopytam - jakiego algorytmu użyjecie przy losowaniu szczęśliwców?
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: KonradT »

Użyjcie gleam.io, rafflecopter lub czegoś innego do takich losowań. Ich zaletą jest to, że można podpiąć je pod swój profil na FB jak i wstawić na stronę, gdzie osoby logują się mailem.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: Wspieram.to »

Zaczęliśmy - na pierwszy dzień - Pocket Imperium.
Zainteresowanych zapraszam TUTAJ
Gizmoo pisze:
Wspieram.to pisze: liczymy na Wasze zaangażowanie
Możecie liczyć na moje lajki na Simurgh i Mistfall! ;)

Jeszcze tylko dopytam - jakiego algorytmu użyjecie przy losowaniu szczęśliwców?
Jeszcze nie wiemy. Być może któryś z tych które podał KonradT - na pewno będą uczciwe i nikt znajomy nie otrzyma grę, no chyba, że taki wynik poda algorytm ;) Liczę, że to będzie ktoś z forum :)
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: Wspieram.to »

Hej. Dziękujemy za udział w pierwszym dniu - nie ukrywamy zaskoczył nas bardzo pozytywnie! Dziś startujemy z drugim dniem - Simurgh. Zachęcam do wzięcia udziału. Wyniki ze wszystkich dni opublikujemy we wtorek :)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: Pan_K »

Wspieram.to pisze: (...) na pewno będą uczciwe i nikt znajomy nie otrzyma grę, no chyba, że taki wynik poda algorytm ;)
...i będzie to, rzecz jasna, czysty przypadek ;) W końcu doświadczenie poucza i media donoszą, że nie takie przypadki się zdarzają ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: Wspieram.to »

Pan_K pisze:
Wspieram.to pisze: (...) na pewno będą uczciwe i nikt znajomy nie otrzyma grę, no chyba, że taki wynik poda algorytm ;)
...i będzie to, rzecz jasna, czysty przypadek ;) W końcu doświadczenie poucza i media donoszą, że nie takie przypadki się zdarzają ;)
Nie nie - to nie loteria paragonowa ;). Dzień trzeci rozpoczęty rozpoczęty
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: JimmyPL »

Wspieram.to pisze:Witam

W pierwszej kolejność do adminów i moderatorów - nie jestem pewien czy to dobre miejsce na tego typu post, ale zależy mi bardzo aby jak najwięcej osób się dowiedziało o akcji, którą chcemy zrobić. Jeżeli nie, to bardzo przepraszam i proszę o max 1-2 dni w tym dziale, a później o prawidłowe przesunięcie do odpowiedniego działu. Z góry dziękuję

Weekend Planszówek - po raz pierwszy robimy taką akcją, więc proszę o wyrozumiałość a także sugestie/rady. Przygotowujemy konkurs w którym do wygrania będą 4 gry z aktualnych kampanii (1x Mistfall z dodatkiem, 1x Simurgh, 1x Pocket Imperium, 1x Gangsterzy). Każdego dnia na FB wspieram.to pojawi się post dotyczące jednej kampanii (piątek - Pocket Imperium, Sobota - Simurgh, Niedziela - Mistfall, Poniedziałek - Gangsterzy). Będzie to zwykły post opisujący grę, aby wziąć udział w konkursie wystarczy go polubić - to wszystko. Kolejnego dnia odbywa się losowanie i jedna z osób która polubiła zgarnia grę.

Wygląda chyba prosto i przejrzyście :). Za gry dziękujemy: Games Factory Publishing, Baldar, Czacha Games. Wierzę, że akcja się spodoba i z czasem będziemy mogli robić "lepiej i więcej" :)
Pytanie czysto techniczne.
Jedną z nagród jest gra Gansterzy, która, nie oszukujmy się, raczej się nie ufunduje(chyba że wydarzy się cud).
Co jeżeli ktoś wygra tą grę, a ona sama nie zostanie wydana?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: Gizmoo »

Hej Kamil!

Kiedy ogłosicie jakieś wyniki? Albo jestem nieogarem, albo nigdzie nie mogę odszukać informacji na ten temat. Nadal nie wiadomo też nic o sposobie/metodzie losowania. Będę wdzięczny za info.

Pozdrawiam!

Kuba
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: Furia »

Gizmoo pisze:Hej Kamil!

Kiedy ogłosicie jakieś wyniki? Albo jestem nieogarem, albo nigdzie nie mogę odszukać informacji na ten temat. Nadal nie wiadomo też nic o sposobie/metodzie losowania. Będę wdzięczny za info.

Pozdrawiam!

Kuba
Kilka postów wyżej widnieje info, że :)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: Wspieram.to »

JimmyPL pisze:
Wspieram.to pisze:Witam

W pierwszej kolejność do adminów i moderatorów - nie jestem pewien czy to dobre miejsce na tego typu post, ale zależy mi bardzo aby jak najwięcej osób się dowiedziało o akcji, którą chcemy zrobić. Jeżeli nie, to bardzo przepraszam i proszę o max 1-2 dni w tym dziale, a później o prawidłowe przesunięcie do odpowiedniego działu. Z góry dziękuję

Weekend Planszówek - po raz pierwszy robimy taką akcją, więc proszę o wyrozumiałość a także sugestie/rady. Przygotowujemy konkurs w którym do wygrania będą 4 gry z aktualnych kampanii (1x Mistfall z dodatkiem, 1x Simurgh, 1x Pocket Imperium, 1x Gangsterzy). Każdego dnia na FB wspieram.to pojawi się post dotyczące jednej kampanii (piątek - Pocket Imperium, Sobota - Simurgh, Niedziela - Mistfall, Poniedziałek - Gangsterzy). Będzie to zwykły post opisujący grę, aby wziąć udział w konkursie wystarczy go polubić - to wszystko. Kolejnego dnia odbywa się losowanie i jedna z osób która polubiła zgarnia grę.

Wygląda chyba prosto i przejrzyście :). Za gry dziękujemy: Games Factory Publishing, Baldar, Czacha Games. Wierzę, że akcja się spodoba i z czasem będziemy mogli robić "lepiej i więcej" :)
Pytanie czysto techniczne.
Jedną z nagród jest gra Gansterzy, która, nie oszukujmy się, raczej się nie ufunduje(chyba że wydarzy się cud).
Co jeżeli ktoś wygra tą grę, a ona sama nie zostanie wydana?
Mam potwierdzenie od autora, że gra zostanie wydana nawet jak akcja sie nie uda. Niestety będzie to znacznie później (jesień) i drożej.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: adalbert »

Jeszcze dwa lata temu można było na FB narzekać, psioczyć i być hipsterem. Na złość mamie odmrożę sobie uszy.

Dziś to tak, jakby nie posiadać adresu mailowago, czy konta w banku.
Może od razu napisz, że to tak jakby nie istnieć, mądralo?
Mam konto na fb, ale znam sporo poważnych ludzi, którzy konta nie mają i nie chcą mieć, a radzą sobie w życiu lepiej ode mnie.
Przepraszam za chwilowe odmrożenie off-topu, ale nie mogłem się powstrzymać. Będę już milczał na ten temat.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: Wspieram.to »

Hej dzisiaj ostatni dzień - Gangsterzy. Dzieki wielkie za udział w akcji - nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Jak dobrze pójdzie to będziemy robić takie wydarzenie cyklicznie i bardziej profesjonalne. Jutro wieczorem wyniki.

Nie mogliśmy tego pisać ze względu na różne regulaminy lub ich brak, ale tak zwycięzcy będą losowani, za pomocą jednej z ogólnodostępnych narzędzi, chociażby te co były tutaj podane.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: rastula »

adalbert pisze:[
Mam konto na fb, ale znam sporo poważnych ludzi, którzy konta nie mają i nie chcą mieć, a radzą sobie w życiu lepiej ode mnie.

No i git...nie muszą po prostu uczestniczyć w promocji / konkursie / loterii.


Nigdzie nie ma powiedziane, że jakieś działanie promocyjne musi być skierowane do 100% populacji.

Jesteś super antysystemowcem, geekiem dla którego ten czy inny portal jest be, bogaczem, który sobie radzi bez tego ( niepotrzebne skreślić) - zajebiście - po co ci w takim razie udział w konkursie.

posiadanie lub nie konta tu lub tam, nie wartościuje człowieka - po prostu idą za nim korzyści i koszty - twój wybór...
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Weekend Planszówek na wspieram.to

Post autor: Wspieram.to »

Ogłosiliśmy wyniki - post z FB
Weekend Planszówek - wyniki.
Takiej popularności i takiego zainteresowania się nie spodziewaliśmy!. Z ogromną radością ogłaszamy zwycięzców z każdego dnia i jednocześnie żałujemy, że tak mało planszówek mieliśmy do rozdania.

Bez wątpienia będziemy starać się, aby Weekend Planszówek zagościł na stałe na wspieram.to, a Wy żebyście mieli szansę poznawać kolejne gry i wciągnąć się w to niesamowite hobby :)

Wyniki:

Piątek - Pocket Imperium - Gosia Piszczyńska
Sobota - Simurgh - Dominik Pietrzak
Niedziele - Mistfall - Joanna Kozłowska-Pięcek
Poniedziałek - Gangsterzy - Marcin Przezdziek

Zwycięzców prosimy o kontakt, a resztę zapraszamy do następnej edycji, która mamy nadzieję pojawi się naprawdę szybko Emotikon smile.
Za dostarczenie gier dziękujemy wydawnictwom: Games Factory Publishing, Baldar, Czacha GameS
Czy wśród zwycięzców jest ktoś z forum? :)
ODPOWIEDZ