UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.2017

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: pan_satyros »

TuReK pisze:Z tego co pamiętam to forum phpbb mialo funkcję utrudniającą spamowanie i różne kombinacje: mozna dac dostęp do działu tylko dla użytkowników mających co najmniej X postów.
Dobry pomysł. Jak się zauważy idiotyczne posty tylko po to by nabić do tych np. 100 to już będzie jakiś sygnał.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: detrytusek »

MichalStajszczak pisze:Spamera namierzyć łatwiej ale i tak usuwanie spamerów (szczególnie potencjalnych) to w dużym stopniu zasługa GrzeLa, który ich systematycznie demaskuje.
A jak sprawdzić, czy nowozarejestrowany użytkownik to kolejne wcielenie bohatera tej dyskusji? Przecież przy rejestracji nie ma obowiązku podawania prawdziwych danych osobowych. Nawet nie można wprowadzić ograniczenia rejestracji kolejnych Banasiaków, bo osób o tym nazwisku jest w Polsce ponad 10 tysięcy, a podpadł użytkownikom forum chyba tylko jeden.
Moim zdaniem pozostaje to, co zaproponował Nataniel - handlować tylko ze znanymi osobami (choć z rozmiaru tej dyskusji można wnioskować, że Banasiak jest osobą na forum najbardziej znaną :lol: ) . A jak ktoś chce zawierać transakcje z osobami nieznanymi, to oczywiście robić to może, ale niech do tego nie miesza administracji forum.
Szukasz problemów gdzie ich nie ma. Masz w tym wątku od groma jego wcieleń, masz od groma linków gdzie gość sprzedaje grę albo wpisów, że taki, a taki to mocno podejrzany osobnik bo to i tamto. Tu społeczność działa dość prężnie i odwala całą brudną robotę . Wystarczy chcieć z tego skorzystać. I oczywiście nie masz 100% pewności czy rykoszetem nie oberwie niewinna osoba ale myślisz, że nigdy się nie zdarzyło wyciąć przez przypadek kogoś kto nie miał zamiaru spamować? To nie sąd.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1443 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: MichalStajszczak »

detrytusek pisze:Wystarczy chcieć z tego skorzystać.
OK - skoro to takie proste, to to zrób i będzie po problemie. Pisanie "to takie proste, ale niech inni to zrobią" nie jest rozwiązaniem konstruktywnym.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: sidmeier »

W powieściach dobro - nawet jeśli reprezentowane w działaniach niedojdów - często tryumfuje. W mojej powieści, gdzie wasza donkiszoteria walczy ze stugłowym mitologicznym stworem, nie wiem jak będzie. Ale pozostaje dalej zbierać materiały i czytać, jak 100 osób nie może sobie poradzić z jednym żartownisiem.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: detrytusek »

MichalStajszczak pisze:
detrytusek pisze:Wystarczy chcieć z tego skorzystać.
OK - skoro to takie proste, to to zrób i będzie po problemie. Pisanie "to takie proste, ale niech inni to zrobią" nie jest rozwiązaniem konstruktywnym.
:? a wskażesz mi gdzie mam guziczek "zablokuj użytkownika"? Jestem nowy na forum i myślałem, że taką możliwość mają tylko admini ale widocznie się mylę.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1443 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: MichalStajszczak »

Poproś Nataniela, żeby Ci dał uprawnienia administratora :wink:
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4475
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: garg »

detrytusek pisze:
MichalStajszczak pisze:
detrytusek pisze:Wystarczy chcieć z tego skorzystać.
OK - skoro to takie proste, to to zrób i będzie po problemie. Pisanie "to takie proste, ale niech inni to zrobią" nie jest rozwiązaniem konstruktywnym.
:? a wskażesz mi gdzie mam guziczek "zablokuj użytkownika"? Jestem nowy na forum i myślałem, że taką możliwość mają tylko admini ale widocznie się mylę.
Zablokowanie dla siebie jest bardzo proste: wystarczy w swoim panelu dodać go do wrogów - wtedy nie widzisz postów tej osoby.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: detrytusek »

garg pisze: Zablokowanie dla siebie jest bardzo proste: wystarczy w swoim panelu dodać go do wrogów - wtedy nie widzisz postów tej osoby.
Wiem. Ale nikomu tu nie chodzi o rozwiązanie dla siebie tylko dla forum.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: sidmeier »

Detry, zrezygnuj z walki o ideę. Tu każdy swój ogródek uprawia i uczy się na własnych kompromitacjach handlowania z nim, kto by myślał o systemowym wyeliminowaniu go z obiegu.
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: krecony1 »

pan_satyros pisze:
TuReK pisze:Z tego co pamiętam to forum phpbb mialo funkcję utrudniającą spamowanie i różne kombinacje: mozna dac dostęp do działu tylko dla użytkowników mających co najmniej X postów.
Dobry pomysł. Jak się zauważy idiotyczne posty tylko po to by nabić do tych np. 100 to już będzie jakiś sygnał.
Odnoszę wrażenie, że i tak pojawia się wiele postów, które niczego nie wnoszą, a nabijają jedynie statystykę. (Tak jak mój obecny post :lol: ) A jeszcze nie wiąże się to z dodatkowymi uprawnieniami.

Ale do meritum. Ja akurat uważam, że takie zamknięcie działu nie jest dobrym pomysłem. Również dla starych forumowiczów, którzy przecież chcą upłynnić swoje gry. Zamknięcie działu spowoduje zmniejszenie potencjalnych kupujących takich jak np. ja. Jestem początkującym niedzielnym graczem, forum traktuję jako źródło informacji i - a jakże - możliwość kupna taniej starszych gier. Jeśli zostanie podjęta decyzja, że dział sprzedaży dla osób takich jak ja będzie zamknięty, to trudno. Raczej nie będę sztucznie nabijał postów, by dostąpić "zaszczytu" zaglądania tam :wink: .
Ale jesteśmy przecież dorosłymi ludźmi i każdy może we własnym zakresie stworzyć swoje warunki. Jak mi ktoś napisze: "Nie sprzedam ci tej gry, bo cię nie znam", to się przecież nie obrażę.
I jeszcze jedna refleksja mi się nasuwa - czy nie okaże się, że po ograniczeniu dostępu do działu sprzedaży, nagle okaże się, że użytkownicy będą mieli w podpisach: "sprzedam gry: x, y i z"?
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: olsszak »

garg pisze:
detrytusek pisze: Zablokowanie dla siebie jest bardzo proste: wystarczy w swoim panelu dodać go do wrogów - wtedy nie widzisz postów tej osoby.
Gdybym miał tak zablokowane posty multikont Banasiaka to bym nawet nie widział co mi wysmarował w wątku sprzedażowym :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Pan_K »

olsszak pisze:
garg pisze:
detrytusek pisze: Zablokowanie dla siebie jest bardzo proste: wystarczy w swoim panelu dodać go do wrogów - wtedy nie widzisz postów tej osoby.
Gdybym miał tak zablokowane posty multikont Banasiaka to bym nawet nie widział co mi wysmarował w wątku sprzedażowym :)
Nie do końca - posty ignorowanej osoby skrypt wrzuca w spoilery. Zawsze możesz sobie rozwinąć i przeczytać.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Pastorkris »

A może da się jakoś po IP zbanować? Nie wiem, nie znam się, pytam w eter :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: rastula »

Administracja reprezentuje podejście typu:

"zlikwidujmy policję bo ludzie i tak kradną"

"zlikwidujmy straż pożarną bo pożary wybuchają mimo tego, że istnieje"]

"administracja nic nie zrobi, bo B. Banasik i tak założy nowe konto"

itp

No ale nie pierwszy to przypadek w historii, kiedy człowiek jest zdany na własne siły i rozsądek , więc pretensji nie mam.
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Tuminure »

Pastorkris pisze:A może da się jakoś po IP zbanować? Nie wiem, nie znam się, pytam w eter :)
W dzisiejszych czasach (prawie) każdy ma internet w telefonie - mobilny internet ma zazwyczaj zmienne i dzielone z innymi osobami IP. Biorąc pod uwagę to, że gość namawiał współpracowników i znajomych do jego interesu, to z pewnością ma też dostęp do wielu komputerów (tj. komputerów tych ludzi, komputerów w pracy...) z różnymi adresami IP. Dlatego w dużym skrócie: nie da się.
"administracja nic nie zrobi, bo B. Banasik i tak założy nowe konto"
Bo założy. Ja tam widzę więcej zalet z niebanowania go, niż z banowania. Jest banowany na grupach planszówkowo-handlarskich na fb i pozytywnego efektu nie ma to żadnego. Nadal zakłada kolejne konta.

A efekty uboczne takich banów są: spam - gość spamuje zapraszając do znajomych losowych ludzi i znane planszówkowe twarze, utrudniona identyfikacja - zamiast widzieć jego historię postów, dostaję tylko info, że to nowy użytkownik na grupie.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: mikeyoski »

To wprowadźmy mechanizm, że ofertę może wystawić user z określonym stażem i/lub ilością komentarzy

Tapnięte z espiątki
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: krecony1 »

rastula pisze:Administracja reprezentuje podejście typu:

"zlikwidujmy policję bo ludzie i tak kradną"

"zlikwidujmy straż pożarną bo pożary wybuchają mimo tego, że istnieje"]

"administracja nic nie zrobi, bo B. Banasik i tak założy nowe konto"

itp

No ale nie pierwszy to przypadek w historii, kiedy człowiek jest zdany na własne siły i rozsądek , więc pretensji nie mam.
Ja zaś widzę takie podejście:
"zlikwidujmy ławki pod blokiem, bo może usiąść tam żul"
"zabrońmy dzieciom bawić się na boisku, bo mogą wybić szybę"
"zabrońmy posiadania psów, bo ktoś nie sprzątnie g... po swoim i wdepnę"
"niech ktoś coś zrobi z Banasiakiem, bo nie chcę trafić na jakieś jego wcielenie"

No ale nie pierwszy to przypadek w historii, kiedy dziecko jest wylewane z kąpielą, więc nie mam pretensji :wink:
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Galatolol »

Wystarczy się stosować do ostatniego zdania z tego postu: viewtopic.php?f=1&t=45400&start=525#p966431
Wszystkie wcielenia Bbanasiaka mają to do siebie, że kręcą.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: detrytusek »

krecony1 pisze:
rastula pisze:Administracja reprezentuje podejście typu:

"zlikwidujmy policję bo ludzie i tak kradną"

"zlikwidujmy straż pożarną bo pożary wybuchają mimo tego, że istnieje"]

"administracja nic nie zrobi, bo B. Banasik i tak założy nowe konto"

itp

No ale nie pierwszy to przypadek w historii, kiedy człowiek jest zdany na własne siły i rozsądek , więc pretensji nie mam.
Ja zaś widzę takie podejście:
"zlikwidujmy ławki pod blokiem, bo może usiąść tam żul"
"zabrońmy dzieciom bawić się na boisku, bo mogą wybić szybę"
"zabrońmy posiadania psów, bo ktoś nie sprzątnie g... po swoim i wdepnę"
"niech ktoś coś zrobi z Banasiakiem, bo nie chcę trafić na jakieś jego wcielenie"

No ale nie pierwszy to przypadek w historii, kiedy dziecko jest wylewane z kąpielą, więc nie mam pretensji :wink:
Tylko, że ławki, bawiące się dzieci i psy są pozytywne i z tego powodu są pożądane, a żul, wybicie szyby i g...nko nie. Banasiak chyba nie kojarzy Ci się pozytywnie? Dlatego Twoje porównanie jest nietrafione.

Tutaj panuje postawa... nie sprzątajmy po psie ale za to uważajmy jak chodzimy albo jakby Ci policja powiedziała...złodziei łapać nie będziemy ale za to polecamy kupić lepsze zamki.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: krecony1 »

detrytusek pisze:
krecony1 pisze:
rastula pisze:Administracja reprezentuje podejście typu:

"zlikwidujmy policję bo ludzie i tak kradną"

"zlikwidujmy straż pożarną bo pożary wybuchają mimo tego, że istnieje"]

"administracja nic nie zrobi, bo B. Banasik i tak założy nowe konto"

itp

No ale nie pierwszy to przypadek w historii, kiedy człowiek jest zdany na własne siły i rozsądek , więc pretensji nie mam.
Ja zaś widzę takie podejście:
"zlikwidujmy ławki pod blokiem, bo może usiąść tam żul"
"zabrońmy dzieciom bawić się na boisku, bo mogą wybić szybę"
"zabrońmy posiadania psów, bo ktoś nie sprzątnie g... po swoim i wdepnę"
"niech ktoś coś zrobi z Banasiakiem, bo nie chcę trafić na jakieś jego wcielenie"

No ale nie pierwszy to przypadek w historii, kiedy dziecko jest wylewane z kąpielą, więc nie mam pretensji :wink:
Tylko, że ławki, bawiące się dzieci i psy są pozytywne i z tego powodu są pożądane, a żul, wybicie szyby i g...nko nie. Banasiak chyba nie kojarzy Ci się pozytywnie? Dlatego Twoje porównanie jest nietrafione.

Tutaj panuje postawa... nie sprzątajmy po psie ale za to uważajmy jak chodzimy itp.
W mojej analogii Banasiak stoi w jednym szeregu z żulem, wybiciem szyby i nie sprzątaniem po psie. To chyba jasne. A po jasnej stronie mocy jest forum i dział sprzedam/wymienię. I nie zgodzę się z tobą, że na forum panuje postawa: "nie sprzątajmy po psie". Wprost przeciwnie - panuje zasada: wszyscy sprzątajmy po swoich psach, ale uważajmy, bo może trafić się ciul, który po swoim nie sprzątnie. Rozejrzyj się, na naszym osiedlu (forum) jest zasadniczo czysto.

edit
Faktycznie moja analogia była niezgrabna, biję się w piersi :) Powinno (i miało) być: "zróbcie coś z działem sprzedam/wymienię, bo mogę trafić na jakieś wcielenie Banasiaka". Mój błąd
ArniK
Posty: 198
Rejestracja: 03 wrz 2010, 15:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: ArniK »

Zgłosiłem już 2 sprawy na policji odnośnie oszustwa na olx. Przecież nikt nam nigdy nie zagwarantuje udanej transakcji wysyłkowej, więc nie rozumiem dlaczego nagle pojawia się propozycja ograniczania użytkowników, gdzie sam kupowałem gry od "świeżaków" i wszystko było super, a nawet często lepiej niż z "forumowymi wygami"? Jak nas ktoś chce oszukać i się "damy", to oszuka i nei zmieni tego fakt, że ktoś sobie nabija posty albo nie ma ich w ogóle.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: maciejo »

Kurcze większość gier na tym Forum nie ma tylu postów w swoim wątku co ten pan.
Nie przyszło Wam na myśl,że jemu o to chodziło.Facet ma pewnie jakąś odmianę fobii społecznej i możliwe,że teraz sobie czyta te kilkadziesą postów w kółko maciejo do poduszki i robi przy tym brzydkie rzeczy 8)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Trolliszcze »

maciejo pisze:Facet ma pewnie jakąś odmianę fobii społecznej i możliwe,że teraz sobie czyta te kilkadziesą postów w kółko maciejo do poduszki i robi przy tym brzydkie rzeczy 8)
Obmacuje karty tłustymi palcami?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: maciejo »

Trolliszcze pisze:
maciejo pisze:Facet ma pewnie jakąś odmianę fobii społecznej i możliwe,że teraz sobie czyta te kilkadziesą postów w kółko maciejo do poduszki i robi przy tym brzydkie rzeczy 8)
Obmacuje karty tłustymi palcami?
żeby tylko :x
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1443 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: MichalStajszczak »

rastula pisze:Administracja reprezentuje podejście typu:
"zlikwidujmy policję bo ludzie i tak kradną"
"zlikwidujmy straż pożarną bo pożary wybuchają mimo tego, że istnieje"]
"administracja nic nie zrobi, bo B. Banasik i tak założy nowe konto"
itp
Zaś analogią do postulatów niektórych osób pod adresem administracji forum byłby np. apel do operatora autostrady, aby dla dobra kierowców monitorował stan zdrowia stojących przy drodze tirówek.
Zablokowany