UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.2017

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: DEATHLOK »

MichalStajszczak pisze: Zaś analogią do postulatów niektórych osób pod adresem administracji forum byłby np. apel do operatora autostrady, aby dla dobra kierowców monitorował stan zdrowia stojących przy drodze tirówek.
Dośc brutalne porównanie. Bo tirówki to niechciany balast, utrudnienie.
A wy przecież chcieliście żeby na forum był dział wymian/sprzedaży. Ciężko było oczekiwać nawet w 2004 roku, że to będą tylko wymiany lokalne.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9419
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 502 times
Been thanked: 1439 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: MichalStajszczak »

DEATHLOK pisze:A wy przecież chcieliście żeby na forum był dział wymian/sprzedaży.
Zależy kto. Ja bym wolał, żeby dział handlowy całkiem zlikwidować, bo najbardziej zamula forum i utrudnia efektywne z niego korzystanie.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 382 times
Been thanked: 884 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: BartP »

To się chyba nie dogadamy, bo targowisko to jedna z rzeczy, dla których kocham to forum. Nawet trudno zliczyć, ile rzeczy tu kupiłem lub sprzedałem.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Haloon »

MichalStajszczak pisze:
DEATHLOK pisze:A wy przecież chcieliście żeby na forum był dział wymian/sprzedaży.
Zależy kto. Ja bym wolał, żeby dział handlowy całkiem zlikwidować, bo najbardziej zamula forum i utrudnia efektywne z niego korzystanie.
Chyba żartujesz. Handel/wymiana to jeden z ważniejszych działów tego forum. Większość mojej kolekcji pochodzi z tego forum. To, że jeden dupek miesza w towarzystwie to nie znaczy, że prewencyjnie trzeba zamykać działającą część forum. Przy transakcjach trzeba myśleć i tyle. Wszystkie znane konta Banasiaka dodałem do "wrogów" w moim profilu i tyle. A gdy coś kupuję lub sprzedaję to robię to z głową. Banasiak działa też na OLX, Allegro, a może i na innych tego typu forach. I też trzeba je zamknąć? Nie. Jak nie chcesz kupować to nie kupuj tutaj.

Sam zostałem wciągnięty w jego gierki ale nie oznacza, że po tej akcji skreślam wszystkich użytkowników forum, bo potencjalnie to banasiaki :P
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9419
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 502 times
Been thanked: 1439 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: MichalStajszczak »

DEATHLOK pisze:Ciężko było oczekiwać nawet w 2004 roku, że to będą tylko wymiany lokalne.
Drobne sprostowanie. Gdy w roku 2004 forum zostało założone, działu handlowego nie było. Pojawił się dopiero w roku 2007. Na forum było wtedy może kilkuset aktywnych użytkowników, którzy się w większości znali albo mieli przynajmniej wspólnych znajomych. Ideą wprowadzenia działu handlowego było ułatwienie transakcji między takimi znającymi się (lub mającymi wspólnych znajomych, co w jakimś stopniu gwarantowało bezpieczeństwo) osobami. Zresztą jak się przejrzy archiwalne wątki z tego okresu, to można znaleźć sporo ofert typu "Sprzedam na Pionku", a zatem były to w wielu przypadkach operacje nie wiążące się z oczekiwaniem na wysyłkę czy przelew, a więc nie było problemów takich, jakie generuje bohater tej dyskusji. Nie należy się więc dziwić wypowiedzi Nataniela, który sugeruje handel tylko ze znajomymi osobami, bo to jest po prostu nawiązanie do idei, jaka przyświecała powstaniu działu handlowego.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9419
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 502 times
Been thanked: 1439 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: MichalStajszczak »

Haloon pisze:Chyba żartujesz. Handel/wymiana to jeden z ważniejszych działów tego forum.
Nie - nie żartuję. Przedstawiam tylko swój punkt widzenia. Rozumiem, że dla wielu osób jest to dział na forum najważniejszy (dla Banasiaka na pewno). Przypuszczam nawet, że część osób zarejestrowała się na forum głównie ze względu na istnienie tego działu. Ale dla osób z działu handlowego nie korzystających (takich jak np. ja) jest on dużym utrudnieniem z dwóch co najmniej powodów. Zazwyczaj, jak wchodzę na forum, to wybieram "pokaż nieprzeczytane posty". Jeżeli wyszukiwarka działa, to wtedy wyświetla mi się zazwyczaj kilka stron takich postów. Muszę wtedy wejść do działu handlowego, oznaczyć wszystkie wątki jako przeczytane i dopiero wtedy wszystkie nieprzeczytane posty mieszczą się zwykle na jednej stronie. Drugi problem jest znacznie trudniejszy do pokonania. Przedstawię go na przykładzie. W trakcie dyskusji na temat gry Mocarstwa chciałem znaleźć pewien wątek, związany z grą Ryzyko. Wydaje się to proste - trzeba w wyszukiwarce (znowu - o ile działa) wpisać nazwę gry i zawęzić poszukiwania do "tylko w tytule postu". Powinno wtedy wyskoczyć kilka wątków, z których nietrudno wybrać właściwy. Niestety z powodu istnienia działu handlowego tak to nie działa. Bo wątków z grą Ryzyko w tytule jest 122 i oczywiście ponad 90% z nich to "sprzedam ryzyko" albo "kupię ryzyko".
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Fiacik »

Jak to jest możliwe, że jakiś Janusz biznesu ma wątek obszerniejszy niż temat o Essen 2017? To tylko świadczy o braku reakcji adminów... Zamknijmy jeszcze handel krzyczą...
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1800
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: hipcio_stg »

MichalStajszczak pisze:
Haloon pisze:Chyba żartujesz. Handel/wymiana to jeden z ważniejszych działów tego forum.
Nie - nie żartuję. Przedstawiam tylko swój punkt widzenia. Rozumiem, że dla wielu osób jest to dział na forum najważniejszy (dla Banasiaka na pewno). Przypuszczam nawet, że część osób zarejestrowała się na forum głównie ze względu na istnienie tego działu. Ale dla osób z działu handlowego nie korzystających (takich jak np. ja) jest on dużym utrudnieniem z dwóch co najmniej powodów. Zazwyczaj, jak wchodzę na forum, to wybieram "pokaż nieprzeczytane posty". Jeżeli wyszukiwarka działa, to wtedy wyświetla mi się zazwyczaj kilka stron takich postów. Muszę wtedy wejść do działu handlowego, oznaczyć wszystkie wątki jako przeczytane i dopiero wtedy wszystkie nieprzeczytane posty mieszczą się zwykle na jednej stronie. Drugi problem jest znacznie trudniejszy do pokonania. Przedstawię go na przykładzie. W trakcie dyskusji na temat gry Mocarstwa chciałem znaleźć pewien wątek, związany z grą Ryzyko. Wydaje się to proste - trzeba w wyszukiwarce (znowu - o ile działa) wpisać nazwę gry i zawęzić poszukiwania do "tylko w tytule postu". Powinno wtedy wyskoczyć kilka wątków, z których nietrudno wybrać właściwy. Niestety z powodu istnienia działu handlowego tak to nie działa. Bo wątków z grą Ryzyko w tytule jest 122 i oczywiście ponad 90% z nich to "sprzedam ryzyko" albo "kupię ryzyko".
Zawsze możesz zawęzić wyszukiwanie do tytuł -> szukaj w gry planszowe. (ominiesz giełdę). Znowu jak chcesz konkretny tytuł z giełdy to zaznaczasz giełda sprzedam/wymienię).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: detrytusek »

MichalStajszczak pisze:
Haloon pisze:Chyba żartujesz. Handel/wymiana to jeden z ważniejszych działów tego forum.
Nie - nie żartuję. Przedstawiam tylko swój punkt widzenia. Rozumiem, że dla wielu osób jest to dział na forum najważniejszy (dla Banasiaka na pewno). Przypuszczam nawet, że część osób zarejestrowała się na forum głównie ze względu na istnienie tego działu. Ale dla osób z działu handlowego nie korzystających (takich jak np. ja) jest on dużym utrudnieniem z dwóch co najmniej powodów. Zazwyczaj, jak wchodzę na forum, to wybieram "pokaż nieprzeczytane posty". Jeżeli wyszukiwarka działa, to wtedy wyświetla mi się zazwyczaj kilka stron takich postów. Muszę wtedy wejść do działu handlowego, oznaczyć wszystkie wątki jako przeczytane i dopiero wtedy wszystkie nieprzeczytane posty mieszczą się zwykle na jednej stronie. Drugi problem jest znacznie trudniejszy do pokonania. Przedstawię go na przykładzie. W trakcie dyskusji na temat gry Mocarstwa chciałem znaleźć pewien wątek, związany z grą Ryzyko. Wydaje się to proste - trzeba w wyszukiwarce (znowu - o ile działa) wpisać nazwę gry i zawęzić poszukiwania do "tylko w tytule postu". Powinno wtedy wyskoczyć kilka wątków, z których nietrudno wybrać właściwy. Niestety z powodu istnienia działu handlowego tak to nie działa. Bo wątków z grą Ryzyko w tytule jest 122 i oczywiście ponad 90% z nich to "sprzedam ryzyko" albo "kupię ryzyko".
Ale mamy 2017, a nie 2007 i forum się rozwinęło (zakładam, że to dobrze i do tego Twórcy dążyli). A jeśli to dobrze to nie pozwól żeby te plusy ujemne przesłoniły Ci plusy dodatnie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: esztfke »

hipcio_stg pisze:
MichalStajszczak pisze:
Haloon pisze:Chyba żartujesz. Handel/wymiana to jeden z ważniejszych działów tego forum.
Nie - nie żartuję. Przedstawiam tylko swój punkt widzenia. Rozumiem, że dla wielu osób jest to dział na forum najważniejszy (dla Banasiaka na pewno). Przypuszczam nawet, że część osób zarejestrowała się na forum głównie ze względu na istnienie tego działu. Ale dla osób z działu handlowego nie korzystających (takich jak np. ja) jest on dużym utrudnieniem z dwóch co najmniej powodów. Zazwyczaj, jak wchodzę na forum, to wybieram "pokaż nieprzeczytane posty". Jeżeli wyszukiwarka działa, to wtedy wyświetla mi się zazwyczaj kilka stron takich postów. Muszę wtedy wejść do działu handlowego, oznaczyć wszystkie wątki jako przeczytane i dopiero wtedy wszystkie nieprzeczytane posty mieszczą się zwykle na jednej stronie. Drugi problem jest znacznie trudniejszy do pokonania. Przedstawię go na przykładzie. W trakcie dyskusji na temat gry Mocarstwa chciałem znaleźć pewien wątek, związany z grą Ryzyko. Wydaje się to proste - trzeba w wyszukiwarce (znowu - o ile działa) wpisać nazwę gry i zawęzić poszukiwania do "tylko w tytule postu". Powinno wtedy wyskoczyć kilka wątków, z których nietrudno wybrać właściwy. Niestety z powodu istnienia działu handlowego tak to nie działa. Bo wątków z grą Ryzyko w tytule jest 122 i oczywiście ponad 90% z nich to "sprzedam ryzyko" albo "kupię ryzyko".
Zawsze możesz zawęzić wyszukiwanie do tytuł -> szukaj w gry planszowe. (ominiesz giełdę). Znowu jak chcesz konkretny tytuł z giełdy to zaznaczasz giełda sprzedam/wymienię).
Dokładnie.. argument kompletnie bezsensu bo to tylko jedno kliknięcie. Może w 2004 roku nie było takiej opcji :P
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 382 times
Been thanked: 884 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: BartP »

W podobny sposób (tylko na odwrót) można wyłączyć podforum sprzedażowe z wyszukiwań. Choć akurat nie wiem, czy da się dostosować cokolwiek pod "Nowe posty" czy "Nieprzeczytane posty".
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9419
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 502 times
Been thanked: 1439 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: MichalStajszczak »

hipcio_stg pisze:Zawsze możesz zawęzić wyszukiwanie do tytuł -> szukaj w gry planszowe. (ominiesz giełdę).
esztfke pisze:Dokładnie.. argument kompletnie bezsensu bo to tylko jedno kliknięcie.
Nie do końca tak jest. Jeżeli nie wiem, czy szukany przez mnie temat znajduje się w dziale "gry planszowe", czy w dziale "zasady", to muszę po kolei sprawdzać oba działy. Ale nawet gdyby to było dodatkowo jedno kliknięcie, to i tak jest to pewna uciążliwość :wink:
detrytusek pisze:Ale mamy 2017, a nie 2007 i forum się rozwinęło (zakładam, że to dobrze i do tego Twórcy dążyli).
Oczywiście dobrze, że forum się rozwinęło. Zapewne takiego rozwoju forum i również takiego rozwoju gier planszowych w Polsce nikt się w 2004 nie spodziewał (w tym także założyciel tego forum). Ale obawiam się, że nie spodziewał się też, jakie to ze sobą przyniesie problemy. Chociażby pretensje, jakie są pod adresem administracji zgłaszane w tym wątku. Teoretycznie na forum jest 16 administratorów. Powtarzam: teoretycznie, bo w rzeczywistości większość z nich to w chwili obecnej "martwe dusze" czyli osoby, które na forum wchodzą sporadycznie, więc nie podejrzewam, by uczestniczyły w jego administrowaniu. A ci administratorzy, którzy faktycznie działają, nie są etatowymi pracownikami forum, tylko robią to w ramach wolnego czasu. Dlatego stawiane pod ich adresem wymagania, by sprawdzali, czy każdy nowozarejetrowany użytkownik nie jest kolejnym wcieleniem Banasiaka, uważam za bezsensowne.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: detrytusek »

MichalStajszczak pisze:Oczywiście dobrze, że forum się rozwinęło. Zapewne takiego rozwoju forum i również takiego rozwoju gier planszowych w Polsce nikt się w 2004 nie spodziewał (w tym także założyciel tego forum). Ale obawiam się, że nie spodziewał się też, jakie to ze sobą przyniesie problemy. Chociażby pretensje, jakie są pod adresem administracji zgłaszane w tym wątku. Teoretycznie na forum jest 16 administratorów. Powtarzam: teoretycznie, bo w rzeczywistości większość z nich to w chwili obecnej "martwe dusze" czyli osoby, które na forum wchodzą sporadycznie, więc nie podejrzewam, by uczestniczyły w jego administrowaniu. A ci administratorzy, którzy faktycznie działają, nie są etatowymi pracownikami forum, tylko robią to w ramach wolnego czasu.
A ja uważam, że nie da się mieć ciastka i zjeść ciastka jednocześnie. Fajnie, że się rozwija ale niech działa tak jak w 2004. No nie...
MichalStajszczak pisze:Dlatego stawiane pod ich adresem wymagania, by sprawdzali, czy każdy nowozarejetrowany użytkownik nie jest kolejnym wcieleniem Banasiaka, uważam za bezsensowne.
Nie przypominam sobie by ktokolwiek za tym postulował.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: sidmeier »

Argumenty powyższe są bezsensowne. Serio kogoś obchodzi, czy Ci się nie chce czy chce klikać, co przeczytałeś a co nie? Nikogo to nie interesuje, masz uprawnienia, to sobie odznaczaj, co chcesz czytać, a co nie. Nie wymaga to dużej wprawy. Poza tym, jeśli nie umiesz ogarnąć nowych kont, to zapłać komuś/zapłaćcie i wezmą się do roboty za to odpowiedni ludzi. Skąpstwo niestety jest karane. Brak ludzi do sprawdzania nie jest powodem wymigiwania się i olewania tematu, który zgłasza wielu użytkowników. Dlatego uważam, że czynienie z siebie jezusa na krzyżu nie spotka się z aprobatą. Lud domaga się czynów. Zamknąć to możesz sobie piecyk, a nie podforum, za które wielu by umarło, broniąc dostępu wolnego do niego, ograniczonego jedynie przy pomocy sprytnych administratorskich sztuczek osobnikom nieumiejącym się dostosować do zasad kupna/sprzedaży.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 382 times
Been thanked: 884 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: BartP »

MichalStajszczak pisze:Nie do końca tak jest. Jeżeli nie wiem, czy szukany przez mnie temat znajduje się w dziale "gry planszowe", czy w dziale "zasady", to muszę po kolei sprawdzać oba działy.
Używając [Ctrl] możesz zaznaczyć działy Cię interesujące.
Albo zrobi [Ctrl + A], co zaznaczy wszystkie działy, a potem kliknąć z [Ctrl] na dział sprzedaży, dzięki czemu zostanie odznaczony.
No chyba że korzystasz na komórce, wtedy to nie wiem, bo tak z forum nie korzystam.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9419
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 502 times
Been thanked: 1439 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: MichalStajszczak »

detrytusek pisze:Nie przypominam sobie by ktokolwiek za tym postulował.
Czyżby?
DREADNOUGHT2 pisze:Nie da się zrobić czegoś takiego, żeby zbanować go po używanych IP ?

Dodatkowo nie dopuszczając nowozarejestrowanych użytkowników korzystających z sieci publicznych (galerie handlowe etc.) do działu Trade przez powiedzmy 1szy miesiąc na forum ?
Myślę, że to mu znacznie utrudni.
DREADNOUGHT2 pisze:Po to jest administracja na forum żeby reagować, to są sprawy finansowe ! Moim zdaniem ban na IP z domu i pracy każdemu spekulantowi/naciągaczowi utrudni i to bardzo.
Jak nie chcesz to nie, to obawiaj się każdego nowego użytkownika czy to nie on i trać czas.
TTR_1983 pisze:Nie ban na IP tylko blokada kont tego misiaczka na forum. Może jakiś admin w końcu by się za to zabrał?
BartP pisze:Ja nadal uważam, że władza powinna do pewnego stopnia chronić obywateli, więc nie zaszkodzi, jeśli władze forum będą kasować konta oszustów lub przedsięwezmą inne środki zaradcze.
DREADNOUGHT2 pisze:Ban na wszystkie ujawnione konta i IP, z których korzystał jeżeli z domu i pracy nie będzie mógł wchodzić tylko płacąc z telefonu/chodząc do galerii handlowej to sprzykrzy mu się spekulacja.
Nowy użytkownik może pisać w dziale sprzedaż dopiero po 60 dniach od rejestracji. On ciągle obraca grami więc jeżeli teraz straci wszystkie konta to dwa miesiące przestoju będą bardzo zniechęcające.

A na podstawie takiej, że jak się rejestruje na jakimkolwiek forum to jest informacja - że Twoje IP jest śledzone - możesz być pociągnięty do odpowiedzialności w wypadku poważnych naruszeń.
Retro pisze:A ja tam uważam że administracja jest za mało aktywna, rozumiem że nikt nikomu nie płaci ale jak ktoś nie ma czasu to niech się tym nie zajmuje.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: DEATHLOK »

Bo to nie jest kłopot dla admina banowac. Czy to nicki czy sieci!
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: rastula »

Gdyby Michał poświęcił 5% energii która zużywa na tłumaczenie dlaczego się nie da, to przynajmniej pewne rzeczy by się dało zrobić. Ale nie chce, więc skończmy bezowocne dyskusje.

Na forum nie da się od 3 lat załatwić sprawnie działającej wyszukiwarki, więc raczej będzie jak jest i w innych sprawach - no ale jaką mamy alternatywę w polskiej sieci ?- trzeba przyznać, że niewielką, więc bierzemy co jest.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: espresso »

Skoro jest 16 adminów to za mało, jak na tak duże forum, to może czas odświeżyć ich skład? Kilka nowych osób, którym można dać uprawnienia moderatora, chyba da się znaleźć bez problemu, a na pewno będzie to z pożytkiem nie tylko dla sprawy nieszczęsnego Banasiaka, ale też wielu, wielu innych wątków.

Co do samego problemu, to w niektórych grupach na FB funkcjonuje system polegający na wystawianiu komentarzy OBU stronom transakcji, a więc również kupującym. Rozwiązanie banalne, nie wymaga od administracji żadnego nakładu pracy, a jakże skuteczne. Tutaj każdy sprzedający już swój wątek ma i zbiera w nim opinie. Wystarczy, żeby każdy kupujący również takowy założył i prosił sprzedających o wystawienie komentarza po transakcji. Potem już użytkownicy mogą sami podejmować decyzje z kim robić interesy (teraz niby też mogą, ale możliwości sprawdzenia kupujących są praktycznie zerowe).
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Retro »

espresso pisze:Skoro jest 16 adminów to za mało, jak na tak duże forum, to może czas odświeżyć ich skład? Kilka nowych osób, którym można dać uprawnienia moderatora, chyba da się znaleźć bez problemu, a na pewno będzie to z pożytkiem nie tylko dla sprawy nieszczęsnego Banasiaka, ale też wielu, wielu innych wątków.

I tu mi się wydaje tkwi problem, że nikt z nikim takimi uprawnieniami nie chce się dzielić. Zrozumiałe jest ze ktoś już może nie mieć czasu/chęci nadal się tym zajmować dlatego należy znleźć zastępstwo. Tylko tyle i aż tyle...
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: detrytusek »

MichalStajszczak pisze:
detrytusek pisze:Nie przypominam sobie by ktokolwiek za tym postulował.
Czyżby?
Spoiler:

Chcesz mi powiedzieć, że zbanowanie jego kont albo zablokowanie IP to jest praca polegająca na sprawdzaniu każdego nowego czy nie jest banasiakiem?? Litości...ściąga wisi w pierwszym poście. Robi się to raz i zapomina, a potem co jakiś czas ktoś podeśle nowe wcielenie. Społeczność sama go wychwytuje póki co. Nikt nie obarcza adminów procesem tropienia.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4462
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1095 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: garg »

Retro pisze:
espresso pisze:Skoro jest 16 adminów to za mało, jak na tak duże forum, to może czas odświeżyć ich skład? Kilka nowych osób, którym można dać uprawnienia moderatora, chyba da się znaleźć bez problemu, a na pewno będzie to z pożytkiem nie tylko dla sprawy nieszczęsnego Banasiaka, ale też wielu, wielu innych wątków.
I tu mi się wydaje tkwi problem, że nikt z nikim takimi uprawnieniami nie chce się dzielić. Zrozumiałe jest ze ktoś już może nie mieć czasu/chęci nadal się tym zajmować dlatego należy znleźć zastępstwo. Tylko tyle i aż tyle...
No to - mówiąc wprost - źle Ci się wydaje :) . Jeśli ktoś chciałby zostać adminem, wystarczy, że się zgłosi do obecnych i po weryfikacji może dostać takie uprawnienia.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Marx »

A czy administracja ma możliwość zablokowania wszystkich IP, z których bohater wątku loguje się na swoje multi-konta? To jakiś ruch na początek.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9419
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 502 times
Been thanked: 1439 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: MichalStajszczak »

detrytusek pisze:Chcesz mi powiedzieć, że zbanowanie jego kont albo zablokowanie IP to jest praca polegająca na sprawdzaniu każdego nowego czy nie jest banasiakiem?? Litości...ściąga wisi w pierwszym poście. Robi się to raz i zapomina, a potem co jakiś czas ktoś podeśle nowe wcielenie. Społeczność sama go wychwytuje póki co. Nikt nie obarcza adminów procesem tropienia.
To może ktoś z narzekających na bezczynność administracji zrobi to tak, jak jest robione w dziale "Spamerzy PW i profilowi" - sporządzi listę numerów użytkowników, którzy są kolejnymi wcieleniami Banasiaka?
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.20

Post autor: Retro »

garg pisze:
Retro pisze:
espresso pisze:Skoro jest 16 adminów to za mało, jak na tak duże forum, to może czas odświeżyć ich skład? Kilka nowych osób, którym można dać uprawnienia moderatora, chyba da się znaleźć bez problemu, a na pewno będzie to z pożytkiem nie tylko dla sprawy nieszczęsnego Banasiaka, ale też wielu, wielu innych wątków.
I tu mi się wydaje tkwi problem, że nikt z nikim takimi uprawnieniami nie chce się dzielić. Zrozumiałe jest ze ktoś już może nie mieć czasu/chęci nadal się tym zajmować dlatego należy znleźć zastępstwo. Tylko tyle i aż tyle...
No to - mówiąc wprost - źle Ci się wydaje :) . Jeśli ktoś chciałby zostać adminem, wystarczy, że się zgłosi do obecnych i po weryfikacji może dostać takie uprawnienia.
To żeby pomóc potencjalnym kandydatom to kto to są ci obecni(aktywni) poza Natanielem(bo to oczywiste) :arrow: :?: :wink:
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Zablokowany