Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: DarkSide »

Mój prywatny Hype zaplanowany na 2017:

1. This War was Mine
2. Crisis
3. Sherlock Holmes Consulting Detective (PL)
4. The Networks
5. Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

W poczekalni:
Lorenzo il Magnifico, Adrenalina, Leaving Earth, Listy z Whitechapel,
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
slanesh
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: slanesh »

1. Blood Rage
2. Scythe (zagrane już)
3. Civilization: Through the Ages (zagrane już)
4. 7 Wonders: Duel (zagrane już)
5. Runewars miniature game
dariuszkoziel
Posty: 105
Rejestracja: 18 lut 2015, 00:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/ Katowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: dariuszkoziel »

1. This War Of Mine (po polsku)
2. Zombicide: Black Plague ( oby polska wersja)
3. Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie
4. The Others
5. Great Western Trail
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Bea »

Pozwolę sobię wrzucić Gambita :)
https://www.youtube.com/watch?v=DJWMfq8lwOk
Saovine
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Saovine »

1. Wyścig Odkrywców
2. Sherlock Holmes Consulting Detective PL
3. Century: Korzenny Szlak
4. Pierwsi Marsjanie
5. Sub Terra
Ławka rezerwowa: 7th Continent - marzenie ściętej głowy bo raczej nie będzie wersji retail więc jej dorwanie będzie graniczyć z cudem...
argeth
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2015, 15:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: argeth »

1. Kosmiczne Spotkania
2. Pandemic Legacy sezon 2
3. Mage Wars Akademia (jak wyjdzie w tym roku :P )
4. Cyklady z Tytanami
5. Marsjanie od Trzewiczka
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: kaimada »

Takie moje, nawet nie top 5, a wręcz top 10 gier, które chcę poznać w 2017 roku. Generalnie dominuje Portal i tematyka kosmiczna.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: seki »

kaimada pisze:Takie moje, nawet nie top 5, a wręcz top 10 gier, które chcę poznać w 2017 roku. Generalnie dominuje Portal i tematyka kosmiczna.
Zwięzłe, tresciwe i poprawnym językiem. Ciekawe tytuły. Sam nie o wszystkich wcześniej słyszałem.
Awatar użytkownika
Martens10
Posty: 136
Rejestracja: 22 mar 2015, 11:59

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Martens10 »

Moje TOP 5 gier, które na pewno kupię i zagram w 2017r:

*This War Of Mine
*Sherlock Holmes Consulting Detective: Jack the Ripper & West End Adventures
*First Martians: Adventures on the Red Planet
*A Feast for Odin
*Great Western Trail

druga 5-tka, nie tak bardzo HOT: Jump Drive, Fabled Fruit, Keyflower, Dice Forge, Vikings Gone Wild
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: ariser »

Też wpiszę z ciekawości, żeby zobaczyć czy się uda zrealizować. :mrgreen:

1. Troyes - zdecydowanie brakuje mi mózgożera z kościami, praktycznie pewny zakup po ksowym szale.
2. Pandemonium - horror bez zombie, jupi. :D
3. Sword and Sorcery - podczas trwania ksa byłem strasznie nakręcony na tę grę, teraz wprawdzie entuzjazm już trochę opadł, ale miejsce w top 3 się należy. ;)
4. One deck dungeon - co tu dużo mówić, Czacho - czekam! :P
5. Clank! - połączenie deck buildingu z planszą niezmiernie mnie kręci, ale w głębi serca wiem, że to ktoś wyda w PL, więc odmawiam zakupu wersji angielskiej. :P

Miejsce honorowe: Battalia - od roku już prawie mówię sobie, że Rattkin nie może się aż tak mylić i będzie dobre. :P W 2017 się uda!
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: kisiel365 »

Jako euro-beton moja lista jest prosta:
1. Feast for Odin - jak wyjdzie polskie, chociażby aby porównać z pozostałymi grami Uwe, które mam i ubóstwiam
2. Troyes z dodatkami - jest u kolegi, kontrolowane koście to nowy nurt, który zaczął do mnie powoli przemawiać
3. Orlean z dodatkami - wszyscy "hajpują", widziałem rahdo i nie daje spać po nocach
4. Nippon - prawdziwy mózgotrzep dla takiego euro-zboka jak ja, excel FTW!
5. Cała masa klasyków, które do tej pory pominąłem
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 459
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Zaan84 »

Moje Top 5 girt, które kupie i na pewno zagram to:

1. Clank! - w końcu zapowiedziane po polsku :)
2. Sherlock Holmes - nie mogę się wprost doczekać
3. Inis - piękna gra z fajną mechaniką - Blood Rage bez zarządzania zasobami
4. Pandemic Legacy sezon 2 - Jedynka wgniotła w ziemię, zdaje się ze dwójka będzie miała więcej klimatu
5. Keyflower - bo jakieś euro musi być

Zaraz za podium - Marsjanie od Trzewika, ale to po opiniach graczy, jeżeli Trzewiczek faktycznie spełni wszystkie oczekiwania to biorę.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Bea »

Na zielono tytuły w które udało mi się zagrać: 3/5 z topki.
Bea pisze:Był już podobny wątek w zeszłym roku. Najfajniejsze jest to, że w grudniu można wrócić do takiego wątku i zweryfikować, w które gry nam się udało zagrać i czy było warto, a w które nie. http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... hilit=hype

Czyli jakie gry (nowe lub stare) chcielibyście koniecznie poznać w roku 2017?

Moje top 5:


1. Mage Knight - bo wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że powinna mi sie spodobć, lubię deckbulding i takie klimaty. Przeraza mnie tylko mnogość zasad do ogarnięcia i czas rozgrywki.
2. A Feast for Odin - bo Uwe R. trochę za bardzo przekombinowana, zaczynam mieć Uwego po dziurki w nosie
3. Fields of Arle - patrz wyżej, do tej pory nie grałam, bo dwuosobówka, a zazwyczaj gram w większym gronie. Całkiem, całkie, może nawet kupię
4. Charterstone - bo Stegmaier i mechanika legacy, to może być piorunująca mieszanka... albo niewypał, zobaczymy ;)
5. Vinhos - bo lubie gry o winie i do wina ;) Za ciężka, za krótka, za mało klimatu, pozostanę przy Viticulture

A poza absolutnym top 5 są jeszcze:

- First Martians: Adventures on the Red Planet
- Age of Empires III: The Age of Discovery - całkiem fajna, przypomina mi troszkę Dominant Species które lubię
- The Colonists
- Claustrophobia
- Forbidden Stars - przyciężkawa, za długa, nie czuję tej gry
- Dracula 2 ed- trochę dużo drobnych zasad do spamietania, ale klimat rewelacyjny.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Gizmoo »

Lista Hype'u to lista rozczarowań
Teoretyczne trzy gry w które najbardziej chce zagrać, to gry, które już kupiłem przez KS i na które nadal czekam, czyli Arcadia Quest: Inferno, Masmorra i Outlive.
W AQ: Inferno jeszcze nie zagrałem, ale ostatni powrót do Arkadii uświadomił mi, że gra mnie nie wciąga tak, jak kiedyś.
Masmorra okazała się rozczarowująca. Ledwie 6/10
Outlive - po pierwszej partii wydawał mi się świetny, ale z każdą kolejną partą mój zapał gasł.
Poza tym czekam na:

1. Empires of The Void 2ED. Laukat zapowiedział drugą edycję, która ma pojawić się na początku roku na Kickstarterze.

2. Badlands: Outpost of Humanity - eurotrash w klimatach Fallouta. Widziałem prototyp na Essen i bardzo mi się podobał. W lutym ma być na kicku.

3. Bunny Kingdom - nowa gra Richarda Garfielda. Na jego gry zawsze czekam. Ta wydaje się być mega ciekawa!

4. Near and Far - Jestem wściekły, że nie wsparłem tego tytułu na KS. I tak kupuję wszystko co wyjdzie od Laukata.

5. Master of Orion - Mam nadzieję na dobry tytuł.

Empires zaliczyło obsuwę i nie pojawiło się w 2017.
Badlands to potworny wręcz kasztan. W plebiscycie na najgorszą grę roku w jaką grałem - byłby zdecydowanie w TOP 3.
Bunny Kingdom - solidne rozczarowanie. Garfield pierwszy raz mnie zawiódł.
Near and Far - Nie zagrałem, ale nie czekam już na ten tytuł z tak dużym entuzjazmem.
Master of Orion - słabe, nieciekawe, dużo poniżej oczekiwań. Nie chce do tego tytułu już wracać.
- Chciałbym poznać więcej Gloomhaven. Najchętniej rozegrać całą kampanię. :D
Najlepsza gra na liście. Jedna z najważniejszych gier tego roku. Jestem w trakcie kampanii.
Jeszcze nadrobienie zaległości z 2016: Czyli Scythe i Imhotep.
Scythe bardzo mi się spodobało, aczkolwiek nie na tyle bym zapragnął mieć własny egzemplarz.
Imhotep - lekkie rozczarowanie, ale to nadal dobra gra rodzinna. Na tyle dobra, że egzemplarz trafił na półkę. ;)
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: RE.Lee »

RE.Lee pisze:1. Kreo/Kreus
2. Cuba Libre, czy też ogólnie coś z COIN
3. Pax Pamir/Renaissance
4. City of Iron
5. Rising Sun
Kreus nabyłem i okazało się bardzo sympatyczną grą - z racji niedużego opakowania (które przy okazji mieści też Waka Tanka) i lekkości rozgrywki znakomita na wyjazdy.

Zapał do Cuba Libre i Pax Pamir zmalał po tym jak wsparłem kampanię Root, które daje nadzieje na połączenie zalet obu.

City of Iron nadal kusi.

Rising Sun wyjdzie w 2018 i nie sądzę, żeby wygryzło Dogs of War, które zajmuje podobną negocjacyjno-wojenną niszę.
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: mat_eyo »

Zobaczmy, co mi się udało zrealizować:
mat_eyo pisze:U mnie to będzie coś takiego (ostrzegam, że mało nowości z 2017, a dużo nadrabiania zaległości):

1. Któraś gra Vitala Lacerdy
2. Sensowna kościanka, która nie nazywa się Troyes (Zamki Burgundii, Roll ftG?)
3. Food Chain Magnate
4. Chaos w Starym Świecie
5. Pandemic Legacy / Posiadłość Szaleństwa 2ed.
1) Zagrałem w Gallerista i Vinhos. Poprawne eurasy, nie rozumiem fenomenu tego autora.
2) Zagrałem nawet w kilka. Zamki Burgundii, Pulsar 2489, Roll ftG. Zamki i Pulsar to genialne gry.
3) Nadal nic z tego.
4) Zagrałem, nie siadła. Ogólnie nie lubię area control i dudes on the map, ale nawet w tym typie gier mam lepszych przedstawicieli.
5) Zagrałem w Pandemic Legacy, absolutnie do mnie nie przemawia. Posiadłość Szaleństwa sobie odpuszczam.

Udało się zrealizować prawie wszystko, jednak największe wrażenie zrobiły na mnie gry spoza tej listy ;)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: ariser »

ariser pisze: 1. Troyes - zdecydowanie brakuje mi mózgożera z kościami, praktycznie pewny zakup po ksowym szale.
Genialna gra, mój absolutny top.
ariser pisze:2. Pandemonium - horror bez zombie, jupi. :D
Nie siadła zupełnie.
ariser pisze:3. Sword and Sorcery - podczas trwania ksa byłem strasznie nakręcony na tę grę, teraz wprawdzie entuzjazm już trochę opadł, ale miejsce w top 3 się należy. ;)
Niezła gra, naprawdę ciekawie zrobione AI mobów. Czekam na wave 2. :)
ariser pisze:4. One deck dungeon - co tu dużo mówić, Czacho - czekam! :P
Nie siadło.
ariser pisze:5. Clank! - połączenie deck buildingu z planszą niezmiernie mnie kręci, ale w głębi serca wiem, że to ktoś wyda w PL, więc odmawiam zakupu wersji angielskiej. :P
Nadal czekam. ;)
ariser pisze:Miejsce honorowe: Battalia - od roku już prawie mówię sobie, że Rattkin nie może się aż tak mylić i będzie dobre. :P W 2017 się uda!
Jest ok, czekam na dodatek. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Quba40 »

Quba40 pisze:Moje Top 5:

1. Vast - ciekawi mnie asymetria rozgrywki i fajny klimat
2. Warhammer Quest Silver Tower - w recenzjach wydaje się bardzo fajnym dungeon crawlerem
3. Mage Knight - gra legenda, biblia solo graczy, która intryguje mnie już od dłuższego czasu :)
4. Pan Lodowego Ogrodu - książki mi się podobały, gra wydaje się nie odstawać poziomem
5. Bitwy Westeros
Udało mi się zagrać tylko w Bitwy Westeros, niestety trochę się nimi rozczarowałem na tyle, że wyleciała z mojej wishlisty. Solidny średniak bez efektu wow. Straciłem też hype'a na PLO. Pozostałe 3 tytuły chętnie bym poznał, acz kolwiek WQ i MK nie są już moimi priorytetami.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 566 times
Been thanked: 912 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Galatolol »

2017:
1. 1830 - posiadam od jakiegoś czasu - wciąż niezagrane (zaraz jadę na spotkanie 18xx, ale tam raczej inna gra wyląduje na stole
2. Vast: The Crystal Caverns - zrobiona samoróbka - zagrałem raz i, poza pomysłem przewodnim, że każdy gra w nieco inną grę, nie podobało mi się
3. Khronos - Ink mnie zachęcił w odcinku Gradania o najbardziej niedocenianych grach, trzeba tylko dorwać tę grę - Kupione. Z planszówek, które znam, najfajniej oddany motyw podróży w czasie, ale poza tym nic specjalnego. 2 partie
4. Arkwright - odkąd ta gra wyszła, pojawia się i znika na mojej liście życzeń, więc wypadałoby w końcu weń zagrać - kupione i zagrane raz (wstępny wariant). Wszystkim się podobało
Udało się zagrać w 3 z 4, spośród których potencjał ma tylko Arkwright. Nie czuję zawodu, bo nie czułem hajpu, sporządziłem powyższą listę bez wielkiej ekscytacji (jedyna gra w ostatnim czasie, na którą jestem faktycznie napalony, to 7th Continent).
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: rafaelus »

Udało mi się zagrać w 4 z 5 tytułów, w niektóre tylko dwa razy, ale czekają na kolejne partie!
rafaelus pisze:Moje TOP 5 ze względu na hype i nie tylko ;-)

1) Lisboa - bo to Vital! Jeden z moich ulubionych autorów. Zagrałem na razie dwie partie. Nie wiem, czy przebije The Gallerist, ale podoba mi się możliwość zagrywania kart na inne sposoby i trochę kombinowania przy odbudowie miasta. No i jestem fanem Ian O'Toole ;)
2) Great Westerin Trail - bo to Pfister od Mombasy ;-) Około 7 rozgrywek. Gra fajna, z początku spodobała mi się bardziej niż Mombasa, ale powoli dochodzę do wniosku, że za każdy razem robimy prawie to samo. Może czas na budynki B.
3) Anachrony - Euro, które zaciekawiło mnie nie tylko swoim wyglądem już na Essen Fajne wykonanie, dwie płynne rozgrywki, dobre Euro, z chęcią zagram jeszcze, tylko jakoś ludzi i czasu brak
4) Sherlock Holmes Consulting Detective
5) Lorenzo il Magnifico - nie udało mi się dorwać na Essen... ani po ;) Trzy rozgrywki i jestem zachwycony! To jest takie euro, jakie lubię - kombinowanie, kombosy i bardzo przystępny czas rozgrywki. Chcę więcej i czekam na dodatek po polsku!
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
ODPOWIEDZ