Dized - mobilna apka z interaktywnymi instrukcjami do gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Dized - mobilna apka z interaktywnymi instrukcjami do gi

Post autor: Żucho »

Kisun pisze:Do tego brak wsparcia takich wydawnictw jak FFG (Galakta), CMON
Skąd informacja o braku wsparcia CMON? Bo akurat oni są jednym z najważniejszych partnerów Dized (obok IELLO, Hans im Gluck, Repos i Steve Jackson Games), a Eric Lang jest osobiście zaangażowany w projekt.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Dized - mobilna apka z interaktywnymi instrukcjami do gi

Post autor: Kisun »

Skoro tak, to super, chętnie zobaczę instrukcje po polsku ich największych przebojów z ks.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Dized - mobilna apka z interaktywnymi instrukcjami do gi

Post autor: kaszkiet »

Ja ponownie wyrażam pewną wątpliwość co do praktyczności aplikacji po obejrzeniu filmiku, gdzie przez minutę jest tłumaczona karta z Scythe, którą normalnie rozpatruje się w jakieś 10 sekund.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2017, 00:13 przez kaszkiet, łącznie zmieniany 1 raz.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Dized - mobilna apka z interaktywnymi instrukcjami do gi

Post autor: KQuest »

kaszkiet pisze:Ja ponownie wyrażam pewną wątpliwość praktyczności aplikacji po obejrzeniu filmiku, gdzie przez minutę jest tłumaczona karta z Scythe, którą normalnie rozpatruje się w jakieś 10 sekund.
Samo wklepywanie numeru przy pomocy znaków +/- generuje duży przestój (lepiej sprawdziłaby się klawiaturka, dzięki czemu byłyby to max 2 kliknięcia zamiast kilkunastu), nie mówiąc już o tym, że moim zdaniem taki fragment powinien być rozpatrzony przez aplikację bardziej ogólnie, bez wklepywania numeru karty ("jeśli masz coś położyć to połóż, jeśli masz coś przesunąć to przesuń"). Ten fragment, zamiast zachęcić i pokazać, że aplikacja poradzi sobie z cięższymi tytułami, zadziałał na mnie zupełnie odwrotnie.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Dized - mobilna apka z interaktywnymi instrukcjami do gi

Post autor: Rocy7 »

rattkin pisze:

Nie wierzę też, że instrukcje do nowości będą się pojawiać w sensownym tempie, tj. przed wyjściem gry lub zaraz po jej wyjściu. Jeśli nie, zabija to dla mnie całkowicie sens takiej aplikacji. Tak jak przedmówcy wspomnieli, wydaje się, że aplikacja targetuje głównie w casuali / osoby grające w gry planszowe z doskoku/przypadkowo. Te osoby o takiej aplikacji nie będą wiedzieć (chyba, że będzie jawnie zaznaczone w instrukcji / na pudełku), chyba że im ktoś bezpośrednio podsunie.

racja, bardzo podoba mi sie opcja informacji o video instrukcji na pudelku, dla casuali bylby to nawet dodatkowy argument za kupnem gry z taką instrukcją.
rattkin pisze:
to trochę jak powiedzieć o książkach: "oj, bo ludzie nie chcą czytać, a tam są przecież takie świetne historie! To my im to dostosujemy do nich i zrobimy film". No, niby można, nie? Tylko... no właśnie.
hmm jednak audoobooki sa pewnym rozwiazaniem dla osob, nie lubiacych czytac.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Dized - mobilna apka z interaktywnymi instrukcjami do gi

Post autor: Nidhogg »

KQuest pisze:Samo wklepywanie numeru przy pomocy znaków +/- generuje duży przestój (lepiej sprawdziłaby się klawiaturka, dzięki czemu byłyby to max 2 kliknięcia zamiast kilkunastu), nie mówiąc już o tym, że moim zdaniem taki fragment powinien być rozpatrzony przez aplikację bardziej ogólnie, bez wklepywania numeru karty ("jeśli masz coś położyć to połóż, jeśli masz coś przesunąć to przesuń"). Ten fragment, zamiast zachęcić i pokazać, że aplikacja poradzi sobie z cięższymi tytułami, zadziałał na mnie zupełnie odwrotnie.
Zamiast wpisywać numer karty najlepiej jakby karty miały kody QR. Jednak jest to nie wykonalne, żaden producent nie będzie sobie robił dodatkowej roboty i już masa gier została wydana do których mają być instrukcję.
Ale fajnie by było jakby aplikacja używała aparatu telefonu i sama rozpoznawała kartę. Dociąg karty "patrzysz" komórką na kartę aplikacja wyszukuje takowej karty i pokazuje co masz zrobić, jak nie może znaleźć to dopiero prosi o podanie numeru, oczywiście za pomocą klawiatury nie strzałek jak wspomniał KQuest.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Dized - mobilna apka z interaktywnymi instrukcjami do gi

Post autor: yNidhogg »

Nidhogg pisze:Zamiast wpisywać numer karty najlepiej jakby karty miały kody QR. Jednak jest to nie wykonalne, żaden producent nie będzie sobie robił dodatkowej roboty i już masa gier została wydana do których mają być instrukcję.
Zawsze można sprzedać dedykowane koszulki do gry (jako dodatkowa opcja) już z kodem QR na tyle małym i umieszczonym w taki sposób aby nie zasłaniać treści karty.
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Dized - mobilna apka z interaktywnymi instrukcjami do gi

Post autor: KQuest »

yNidhogg pisze:
Nidhogg pisze:Zamiast wpisywać numer karty najlepiej jakby karty miały kody QR. Jednak jest to nie wykonalne, żaden producent nie będzie sobie robił dodatkowej roboty i już masa gier została wydana do których mają być instrukcję.
Zawsze można sprzedać dedykowane koszulki do gry (jako dodatkowa opcja) już z kodem QR na tyle małym i umieszczonym w taki sposób aby nie zasłaniać treści karty.
Wtedy samo włożenie kart do odpowiednich koszulek potrwa dłużej niż przeczytanie instrukcji :P Nie mówiąc już o tym ile by kosztowały takie koszulki gdzie każda jest inna
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Dized - mobilna apka z interaktywnymi instrukcjami do gi

Post autor: Żucho »

Kisun pisze:chętnie zobaczę instrukcje po polsku ich największych przebojów z ks.
Mówisz i masz. Rising Sun oficjalnie ogłoszone.
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Dized - mobilna apka z interaktywnymi instrukcjami do gi

Post autor: Żucho »

Kampania zakończyła się dziś rano wynikiem 303% przy 4533 wsparciach. Dzięki za wszystkie komentarze, sugestie i oczywiście wsparcia z Polski, również od forumowiczów :) rozumiem sceptycyzm, który uwidaczniał się w wielu wypowiedziach na tym forum - projekt jest naprawdę ambitny, a plany daleko idące, w końcu chcemy zrobić coś, czego dotychczas w planszówkowym środowisku właściwie nie było, macie prawo się obawiać :wink: ale zrobimy wszystko, żeby nawet sceptyków do siebie przekonać w przyszłości, jeszcze raz dzięki!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Dized - mobilna apka z interaktywnymi instrukcjami do gi

Post autor: rattkin »

Trzymam(y) za słowo :) - powodzenia!
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Dized - mobilna apka z interaktywnymi instrukcjami do gi

Post autor: Fuser.exe »

aplikacja zniknęła ze sklepu, projekt upadł czy jakieś zmiany?
Awatar użytkownika
Atopos
Posty: 100
Rejestracja: 20 mar 2016, 15:18
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Re: Dized - mobilna apka z interaktywnymi instrukcjami do gi

Post autor: Atopos »

Ktoś wsparł aplikację i miał możliwość testowania? Podobno tylko wspierający mają do niej aktualnie dostęp.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Dized - mobilna apka z interaktywnymi instrukcjami do gi

Post autor: Szaweł »

Póki co nie ma co testować, bo jest tylko instrukcja Kingdomino. Jak tylko wrzucą coś co mam na półce (Scythe/Midgard/Blood Rage/7 Cudów) dam znać jak się z tym gra i jak/czy to działa.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Dized - mobilna apka z interaktywnymi instrukcjami do gi

Post autor: Szaweł »

Przepraszam za posta pod postem, ale nie mogę znaleźć maila z datami planowanych update'ów. Czy nowe instrukcje miały się pojawić w marcu czy kwietniu dopiero?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ODPOWIEDZ