Pełen koszyk a kupon rabatowy od sklepu

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Pełen koszyk a kupon rabatowy od sklepu

Post autor: DEATHLOK »

Przeczytałem o pewnym cwanym sposobie na pozyskiwanie rabatu w sklepach internetowych przy wiekszych zamowieniach.
Mianowicie nalezy być zarejestrowanym w sklepie, wypełnić koszyk wieloma produktami na łącznie znaczną kwotę (nie jeden bardzo drogi tylko różne)wybrac wysylke i... Tyle. Nie klikac zrealizuj zamowienie. Po 2-3dniach rzekomo na skrzynce mailowej czesto pojawia sie kupon rabatowy na pare procent od sklepu majacy ostatecznie zmotywowac klienta do zakupu.

Temat nie dotyczy wylacznie gier, ale wiem, ze czesto kupujecie przez neta za znaczne kwoty zarowno w Polsce jak i zagranica i jestem ciekaw czy to rzeczywiscie sie zdarza. Oraz o kwotach jakiego rzedu tu mówimy.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Pełen koszyk a kupon rabatowy od sklepu

Post autor: rastula »

Nie zdarza się. Najwyżej przyjdzie przypomnienie. Bez rabatu.
Budyka
Posty: 154
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Ostróda/Kraków

Re: Pełen koszyk a kupon rabatowy od sklepu

Post autor: Budyka »

Słyszałam o negocjowanych rabatach z okazji dużych zamówień, to owszem. Ale z taką zachętą się nie spotkałam. Przed opłaceniem, jeśli nie podjęto próby negocjacji ze sklepem, nawet punkty w ramach rabatu lojalnościowego się nie doliczą, a co dopiero jakieś dodatkowe korzyści :P W Morgadzie są do tego stopnia rygorystyczni, że doliczają je nie tyle po opłaceniu, co jest dość logiczne, ale dopiero po odbiorze :D
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Pełen koszyk a kupon rabatowy od sklepu

Post autor: azz »

Zdarza się, choć o implementacjach w "zwykłych" sklepach internetowych nie słyszałem. Nie zawsze też wymaga to rejestracji.
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Pełen koszyk a kupon rabatowy od sklepu

Post autor: rattkin »

Amerykańskie bajędy.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Pełen koszyk a kupon rabatowy od sklepu

Post autor: Wolf »

Jako, że pracuję w branży IT i na dodatek konkretnie w e-commerce, to mogę potwierdzić, że tego typu mechanizmy są stosowane.

Przykłady:
- rabat za porzucony koszyk
- rabat za przeglądanie strony
- rabat za długi czas od poprzedniego zamówienia
- uwzględnienie porzuconego koszyka np. w remarketingu adwords

Ogólnie różnych mechanizmów tego typu i ich wariacji jest bardzo dużo.
Oczywiście mogą być też obwarowane szeregiem innych warunków.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Pełen koszyk a kupon rabatowy od sklepu

Post autor: Curiosity »

Wolf pisze: - rabat za długi czas od poprzedniego zamówienia
Dawno temu założyłem sobie konto na stronie brytyjskiego sklepu sprzedającego gry wideo. Kupiłem jedną grę, bo była w świetnej cenie. Po kilku(nastu?) miesiącach, dostałem od nich na maila kod rabatowy.

Podejrzewam, że ten i inne mechanizmy działają automatycznie. Jakiś skrypt za to odpowiada. Raczej nie liczyłbym na nic takiego w przypadku małych sklepów :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Pełen koszyk a kupon rabatowy od sklepu

Post autor: Dwntn »

Zdarzało mi się otrzymywać kupony rabatowe od sklepów, które w ten sposób chciały namówić mnie do ponownego zakupu. Nigdy jednak nie dotyczyło to sklepu z grami planszowymi,choc nie wykluczam że niektóre z lepiej prosperujacych sklepów mogłyby pozwolić sobie na taką praktykę.

Parę lat temu, zanim wyrobiłem sobie kilku czy kilkunasto procentowe rabaty w sklepach, często negocjowałem rabat z racji wielkości zamówienia. Obecnie jednak, przy posiadanych zniżkach nie czuje już potrzeby proszeni o kolejne rabaty. Zdarza się jednak że łączę posiadany rabat z kodem, który np. ktoś udostępni na forum.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Pełen koszyk a kupon rabatowy od sklepu

Post autor: Wolf »

Curiosity pisze:Podejrzewam, że ten i inne mechanizmy działają automatycznie. Jakiś skrypt za to odpowiada. Raczej nie liczyłbym na nic takiego w przypadku małych sklepów :)
No tak, po to się tego typu mechanizmy tworzy, żeby działały automatycznie - to jest oczywiste.

To bardzo często nie są jakieś wielce skomplikowane mechanizmy, wszystko oczywiście zależy od konkretnej implementacji, czy jest to połączone z jakimś szerszym systemem śledzącym i przetwarzającym wiele zależności czy po prostu jest to zwykły, prosty skrypcik sprawdzający dla danego przypadku czy spełnione są określone kryteria i generujący rabat. W wersji podstawowej to nie są jakieś rzeczy wymagające wielkich nakładów pracy. Także każdy sklep, nawet mały, mający dostęp do informatyka może takie rozwiązanie wprowadzić.

To co wymieniłem to tylko kilka podstawowych przykładów, stosuje się również wiele innych zależności do przyciągnięcia klienta, niekoniecznie zawsze w formie rabatów. Tak czy inaczej ich wspólnym celem jest zysk dla sklepu, więc to nie jest kwestia czy sklep stać na ich wprowadzenie tylko czy sklep stać na ich nie wprowadzanie :P
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pełen koszyk a kupon rabatowy od sklepu

Post autor: Nadis »

Jeden ze sklepów odzieżowych tak działa ;) efekt jest taki, że zawsze czekam na kod rabatowy jak mam coś w koszyku. Z grami planszowymi takiej sytuacji niestety nie miałam.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Pełen koszyk a kupon rabatowy od sklepu

Post autor: DEATHLOK »

Kolega mial koszyk na Ponad 1000zl przez chyba tydzien na rebelu i nic. A ten 5procent daja przeciez byle komu, moze jemu nie chcieli dac bo ma prawie maksymalny rabat lojalnosciowy. Albo w ogole nie maja tego algorytmu, o ktorym mowa.
Bo powiedzmy 1200pln to juz przeciez chyba duze zamowienie w tej branzy. Skoro wiekszosc osob twierdzi, ze kupuje 1gre na miesiac lub rzadziej.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5172
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 871 times
Kontakt:

Re: Pełen koszyk a kupon rabatowy od sklepu

Post autor: raj »

Kody 5% na rebelu dostaje się z okazji urodzin, wysyła je skrypt na około 2 tygodnie przed datą, którą masz w danych wpisana jako datę urodzin.

Ogólnie nie ma żadnego problemu aby technicznie stworzyć odpowiednie mechanizmy automatycznego rabatowania, jest to proste i nie wymaga wielkiej filozofii.
Natomiast ich implementacja i stosowanie zależy od polityki własnej sklepu.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4471
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1100 times

Re: Pełen koszyk a kupon rabatowy od sklepu

Post autor: garg »

DEATHLOK pisze:Kolega mial koszyk na Ponad 1000zl przez chyba tydzien na rebelu i nic. A ten 5procent daja przeciez byle komu, moze jemu nie chcieli dac bo ma prawie maksymalny rabat lojalnosciowy. Albo w ogole nie maja tego algorytmu, o ktorym mowa.
Bo powiedzmy 1200pln to juz przeciez chyba duze zamowienie w tej branzy. Skoro wiekszosc osob twierdzi, ze kupuje 1gre na miesiac lub rzadziej.
Czy dobrze mi się wydaje, że w Twoim poście wyczuwam frustrację spowodowaną nieotrzymaniem takiego rabatu?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Pełen koszyk a kupon rabatowy od sklepu

Post autor: DEATHLOK »

Nie.
Nic tam dla mnie nie bylo wtedy. A to bylo z rok temu nawet nie wiedzialem do zeszłego tygodnia, że ludzie tak kombinuja zeby otrzymac kupony.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Pełen koszyk a kupon rabatowy od sklepu

Post autor: kwiatosz »

Ja tak dostalem kupon 50 funtow, ale nie na planszowki. Od tamtej zamykam strony po podaniu juz maila do zamowienia, zeby wiedzieli gdzie ewentualne kupony wysylac ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ